Aku metódu antikoncepcie použiť počas kojenia?

mywiel
28. aug 2008

Ahojte maminky a hlavne kojacie maminky, dalsie babo planujeme tak za rok a pol, aky sposob ochrany by ste mi poradili? Vopred dakujem. 😉

johanda
28. aug 2008

během kojení i mimo něj "beru" gumu 😉

sisstin
28. aug 2008

s.arik: když ono se to furt mění, dřív měl každej Cilest..a ted už je to hnus..furt je něco novýho, já chtěla tu nejdražší HA, jaká je 😉 i když je to možná fuk, tak mně to dodává dobrej pocit 😅 😅 😅 😅 😅 😅

herminka
28. aug 2008

Minerva je totéž, co Diane, jen od jiného výrobce (taky jsem ji brala a gyndař mi říkal, že půl, maximálně 3/4 roku).

Je pravda, že Pharmatex není pro ženy alergické na některou jejich složku vhodný, to ano, pak je třeba najít jinou alternativu. ale já jsem alergická na kdeco, kočkami a psy počínaje, kovy konče, ale Pharmatex používám bez potíží.

herminka
28. aug 2008

Sisstin, a co tedy bereš? Nemyslím si, že nejdražší je vždy nejlepší, ale když z toho máš dobrý pocit...

hana_r
28. aug 2008

To je další věc, co mě na HA odrazuje. hermi ty píšeš, že se má brát max půl a 3/4 roku, já někde slyšela 2 roky, já ji brala 3 a doktorka mi nic neřekla. Myslím, že ani doktoři na to nemají stejný názor, někdy říkají něco jiného, než je v letáčku.

sisstin
28. aug 2008

hermin: já mám Jeanine, chtěla jsem Yadine..ale už ani nevim proč mi ji nedala 😕 možná je i dražší..ale ta Jeanine je v těch vyšších cenových relacích..asi 800Kč 😉 , ale třeba jedna holčina ji bere..a je fakt nespokojená..někdo hned cítí, že HA bere..prostě je z něj jinej člověk 😉 já fakt nic..zatim samý pozitiva, což netvrdim, že bude věčně 😉

herminka
28. aug 2008

Hani, já jsem psala o 1/2 - 3/4 roku u Diane resp. Minervy. Celkovou délku braní HA řešíme s holkama zrovna dneska na jiné diskusi a došly jsme zatím k tomu, že se píše, že HA by se neměla brát víc jak 10 let (teď je otázka, kda vcelku nebo za celý život, byť po kouskách, navíc by mě zajímalo, proč je to právě 10 let a ne třeba 8 či 14; ale jiná holka vytáhla informaci, že už po 5 letech braní HA o dost roste riziko rakoviny prsu). Taky tam jedna holka poslala odkaz na dost zajímavý článek:
http://www.denik.cz/civilizace/hormonalni_akvar...

Sisstin, Jeanine jsem brala po tom půlroce s Minervou a krom toho, že se sexuální apetit odporoučel někam za sedmero hor, jsem problém neměla. Ale HA už stejně nechci ani vidět, brala jsem ji jen rok a půl, a to primárně kvůli MS bolestem.

hana_r
28. aug 2008

Hermi, já to tam nenapsala, ale myslela jsem Diane, tu jsem brala 3 roky.

herminka
28. aug 2008

Hani, aha. To víš, on je to doktor od doktora, na tom svém musím ocenit, že je dost opatrný (ale stejně na všechny potíže valí HA 😠 ).

mywiel
autor
28. aug 2008

Dakujem za vsetky nazory, no ja som HA nebrala uz asi 10 rokov, predtym mi byvalo z nej dost zle, mozno aj kvoli tomu ze som tak dlho nic nebrala som otehotnela na prvy sup 😀, preto sa bojim si ju zas dat aby neskor nebol problem s otehotnenim, kedze za rok a pol chcem druhe a aj kvoli tomu kojeniu, tiez si myslim, ze nieco prejde aj do mlieka. Videla som v tv relaciu kde zistili mamickam v materskom mlieku cistiace prostriedky, tie co si nedavali rukavice ked umyvali riad, alebo kupelnu, takze si predstavte ze aj co vsetko a ako lahko prejde do materskeho mlieka! 😕 😨 A nemate niektora skusenosti s tym telieskom? Nevedela som ako sa to povie slovensky, doki mi povedal, ze budem mat s tym dlhsie a silnejsie menzes... 😒

s.arik
28. aug 2008

mywiel,
je takový problém použít před každým stykem čípek nebo kondom? když nechceš hormony, moc možností nezbývá...záleží taky na frekvenci sexu, kdo si užívá denně, asi mu tělísko příjde vhod i na rok, rok a půl, kdo se miluje cca jednou měsíčně, koupí pět balení kondomů a má vystaráno
😀

bambusko
28. aug 2008

mywiel, asi ide o vnutromaternicovy system mirena. co sa tyka pharmatexu globuli, tak u mna ok

hana_r
28. aug 2008

Mywiel, nevím, jak na slovensku, ale tady těch tělísek existuje víc. Mirena, ta je s hormonama a tady stojí kolem 6000 kč, což je na rok a půl docela dost. Pak existují další tělíska, kdybych si dávala já, vybrala bych si Silverlily, nebo Goldlily, ty se pohybují asi 1500 - 2000, jsou bez hormonů, a pak jsou další neznačková, ty jsou i od 1000 kč. Tyhle ceny se na 1,5 roku už dají. Jinak s tělískama jsou různé zkušenosti, někdo hodně špiní, často to ženský nevydrží a nechají vyndat. Ale některé zas nedají na tělísko dopustit a mají už druhé, třetí. Je to velmi individuální.

A další možnost pro tebe může být symptotermální metoda. Měříš si bazální teplotu, kontroluješ děložní čípek a hled a podle toho určíš plodné a neplodné dny. Je spolehlivá téměř jako HA, když dodržuješ pravidla. Já ji používám už rok a jsem spokojená.

bambusko
28. aug 2008

hani, telieska silverlily a goldlily su dostupne aj v sr? a netrcia z toho tie kable ako u mireny?

hana_r
28. aug 2008

Tak to fakt nevím ☹ Tady je výrobce, tak zkus pohledat, případně se zeptat. Vím, že holky to dělaly tak, že jim lékař na to dal předpis a v lékárně jim ho objednali a holky s tím pak šly za doktorem. Třeba by to šlo i v SR.

mywiel
autor
28. aug 2008

Hana dik za rady, ja zijem vo Svajciarsku a o telieskach vela neviem ani som netusila ze aj v tom su hormony, kondomy manzel nechce je to otrava, roky sme ich pouzivali a uz ich nechce, predsalen to nie je romantika zakazdym na to mysliet a rychlo navliect... 😀 😉 Netusim ako sa to teliesko zavadza a tak ci to boli a tak, kedze som len teraz ukoncila sestonedelie trochu sa bojim aj ked tato metoda mi pripadala fajn, kedze som si myslela, ze je bez hormonov...co sa tyka bazalnej teploty, mam na to dokonca pristroj co to meria a pocita, ale ked zena koji tiez to nie je na 100% spolahlive, kedze menzes je este rozhadzany, zatial ho ani nemam a navyse ani nemam cas si to merat pri mesacnom babe... 😉 😵

hana_r
28. aug 2008

No něco si budeš muset vybrat, už jsem ti tu vyjmenovaly všechny možností 😀 Možná je ve švýcarsku dostupný pesar, v ČR není. Je to gumový klobouček, který se nasazuje na čípek, aby spermie nemohly dovnitř. Kombinuje se se spermicidním gelem. Velikost by ti měl určit lékař.

mywiel
autor
28. aug 2008

Dik skusim sa spytat aj na ten, tiez by to bola jedna z moznosti, lebo to jedine do mlieka asi nejde. Tabletky uz akekolvek si myslim, ze v mlieku su len asi v mnozstve co pharmaceuti uznali ako normu a teliesko je tiez s hormonmy, no skoda. Telieska bez hormonov asi nie su ze? 😅 😕 Velmi sa v tom nevyznam, myslela som si, ze to zavedu tak ze cipok ostane trosku otvoreny s tym telieskom a preto zena neotehotnie ale to je asi blbost, asi to funguje inac len vdaka tym hormonom... 😖

hana_r
28. aug 2008

Mywiel, psala jsem výš, že jsou i bez hormonů. Ty jsou i levnější. V příspěvku 21.09 jsem chtěla dát odkaz, ale buď jsem na to zapomněla, nebo mi ho smazali. Tak dávám znovu, ale jestli se vám neobjeví, zadejte v seznamu.cz silverlily a najde vám tu stránku. Je tam popsáno jak to funguje a i nějaké fotky. http://www.metrimpex.cz/cz/products/Nitrodelozn...

sorciera24
28. aug 2008

samozrejme, ze teliesko bez hormonov existuje.....to je to medene....a vzdy bolo, ta Mirena s hormonmi prisla na trh nedavno, tak ju tlacia dopredu, ale klasicke teliesko znamejsie ako DANA, stale existuje 😉

mywiel
autor
28. aug 2008

Sorciera medene? To mi pride ako spred 20 rokov, take este existuju? Teraz su uz z ineho materialu nie, plastove, tie medene sposobovali mozny vyssi vyskyt rakoviny nie..? 😕

mywiel
autor
28. aug 2008

Hana diky super str. 😉

vojtisek2007
28. aug 2008

mywiel - nečetla jsem teda celou diskuzi, ale já jsem si teď po šestinedělí kvůli kojení nechala píchnou antikoncepční injekci - DEPO-PROVERA - je to něco na způsob cerazette (tabletek) ale tohle jeden zobanec na 3 měcíe - a nemusím se starat o pilule, obsahuje to jednom jeden hormon, takže to nevadí,kvůli kojení...tak uvidíme, jaký to bude - mám to píchlí 14 dnů a zatím dobrý....před tím jsem po porodu brala právě cerazette a po prvních třech měsících jsem začala krvácet a špinit asi 3 týdny, pak mi dr, řekl, ať už to neberu...

dari226
29. aug 2008

ako sa citite s tymi telieskami ja neviem zacala som brat ceazette lekarka mi ponukala teliesko ale neviem co ak budem mat pocit ze tam nieco je?

hana_r
30. aug 2008

Pokud ale chce někdo další dítě, tak Depo provera není moc dobrá. Po jejím vysazení trvá i rok, než se vrátí ovulace.

vojtisek2007
31. aug 2008

hana_r - vzhledem k tomu, že už tři dětičky mám, tak si myslím, že to u mě nebude problém 😉

emjee
2. feb 2009

lifiatko • 31. jan 2009 o 09:19
zaujima ma, kedy sa znovu moze nabehnut na HA, ake su pri tom obmedzenia... nechcem mat deti hned dve za sebou... a neverim na to, ze dojcenie ma uchrani pred otehotnenim...
dakujem Vam
PS hladala som tu takuto temu, ak som ju prehliadla, prosim, navigujte ma... dakujem

krasulka • 37tt • 31. jan 2009 o 10:06
lifiatko, dobra tema. Mna sa to tiez bude tykat zapar tyzdnov, tak si pockam na rady skusenejsich. Ja tiez nechcem byt hned tehu takto rychlo.Chcem si vychutnat malicku v klude a bez stresov. Ale zas ani nechcem hned pchat do seba tabletky takze by som bola rada keby maminy poradili aj ine formy antikoncepcie. Mozno tie injekcie alebo co. A tiez ma zaujima ze KEDY zacat

cherub • 1d • 31. jan 2009 o 10:20
ahoj holky, já jsem začala hned po šestinedělí

brala jsem a ještě stále beru tabletky Cerazette a jsem spokojená. Do injekcí bych rozhodně nešla, i tady na MK je o nich diskuze a nejedna mamina s tím měla problémy Pak jsou ještě náplasti, ale u nich nevím, zda jsou vhodné při kojení a v neposlední řadě tělísko, ale to je minimálně na 5 let

lifiatko • 31. jan 2009 o 11:31
mna hlavne zaujimaju tie hormonalne, ziadne telieska v sebe nechcem a na kondomy som alergicka :( takze asi len tymto smerom sa musim orientovat... akurat neviem, ci je to hned po sestonedeli povolene, ci nie su nejake faktory - dojcenie, co by sa s hormonmi nezlucovalo... alebo ci je nejaka znacka HA na obdobie po tehotenstve... alebo jednoducho sa funguje dalej ako predtym...?

fodorka33 • 39tt • 31. jan 2009 o 12:21
ani ja by som nechcela zostat hned tehotna,no pocula som ze antikoncepcia pocas kojenia je dost draha,nie?
kolko to obnasa???

kvietok23 • 40tt • 31. jan 2009 o 12:24
som zvedava, co sa tu dozviem, lebo aj mna sa to tyka

janulle22 • 1d • 31. jan 2009 o 12:34
holky na kontrole po 6nedeli si s vama doktor promluvi na tema antikoncepce... pokud budete kojit tak jsou myslim jedny prasky pro kojici, takze po 6 si zajdete na kontrolu a on vam je predepise a az to dostanete tak muzete zacit brat...

cherub • 1d • 31. jan 2009 o 12:46
Cerazette je antikoncepce pro kojící matky. U nás stojí i s poplatkem za recept 600Kč/3 měsíce Brala jsem je ihned po skončení očistků - v mém případě tedy cca 10 týdnů od porodu

jennna • 20tt • 31. jan 2009 o 12:51
dievčatá, počas kojenia sa užívajú minipilulky

fodorka33 • 39tt • 31. jan 2009 o 13:18
cherub tak potom su neni take drahe,no sice je pravda ze neviem ako u nas....no asi by som bola kludnejsia kedby som brala antikoncepciu....pretoze som brala aj pred tehu a uz by som si nevedela asi predstavit sex nedajboze s kondomom-to je vylucene....

cherub • 1d • 31. jan 2009 o 13:20
fodorka, myslím že nějaký mega rozdíl v ceně nejspíš nebude a jak říkáš, raději zaplatím než abych pak po 2 měsících od porodu znovu otěhotněla též nejsem příznivcem kondomů a o přerušované souloži ani nemluvím

krasulka • 37tt • 31. jan 2009 o 13:27
ahojte, tu na koniku je tema o tej antikoncepcii pre kojace matky, Cerazette a normalne vela bab otehotnelo aj pocas jej uzivania dam sem link ktora je to tema

cherub • 1d • 31. jan 2009 o 13:31
krasulka třeba ty maminky jen prostě nějakou tu tabletku vynechaly a pak se to stalo

Já ji beru rok a půl a těhu nejsem ale je fakt, že nemám ani MS a bez MS asi nejde otěhotnět?

ale co, žádná antikoncepce není stoprocentní

kacka.va • 1d • 31. jan 2009 o 13:38
já si nechala HA předepsat hned po šestinedělí a jak už tu bylo psáno, je několik antikoncepcí, které jsou pro kojící matky.
Jinak cherub, já myslím, že i bez MS se otěhotnět dá, už v nějaké diskuzi se to tu probíralo, že záleží na ovulaci, ne MS.
krasulko, u HA se uvádí možnost otěhotnění v promilích a většinou je to z toho, že maminy to nebrali pravidelně v obvyklou dobu a nebo vynechali

lienocka235 • 1d, snž • 31. jan 2009 o 13:44
tie tabletky pre kojace matky treba brat presne na hodinu... a ak mamicka ma napr hnacku, vracala, alebo berie ATB.. tak treba aj doplnkovu antikon.. nejaky spermaticidny gel.. niektore boli spokojne s pharmatexom.. tusim tak sa to pise...

otehotniet kludne mozes este aj pocas 6 ti nedelia.. kamaratka tak ma druhe.. isla na kontrolu po 6 ti nedeli a uz bola tehulka ... staci ze prebehne ovulacia.. a je to.. vela zien ani nedostane menzes a otehotnie..

cherub • 1d • 31. jan 2009 o 14:04
lienocka v příbalovém letáku těch tabletek co beru je taky možnost opoždění ve vzetí pilulky max 12 hodin bez nějakého rizika otěhotnění
Já je beru od začítku mezi 20 - 22h, prostě jak si zrovna vzpomenu Jinak se zvracením a antibiotiky souhlasím

kacka.va • 1d • 31. jan 2009 o 14:07
lienocka: obecně se má brát HA ve stejnou hodinu plus minus třeba hodina.
cherub: jenže to se vztahuje na jednu tabletku, ale pokud to někdo vezme jednou ráno, druhý den večer, třetí den v poledne, tak dost pochybuju o účinnosti takhle brané HA .
JInak je potřeba si hlídat i některé bylinky, které účinnost HA omezují.

cherub • 1d • 31. jan 2009 o 14:10
Kacka.va, tak to jse samozřejmý jestli to tak někdo bere, tak se ani nedivím, když žena otěhotnění

Příspěvek lienocka jsem pochopila tak, že u těchto tabletek je nutné každý den dbát na pravidelnost a zapomenutí je "nepřípustné"... proto jsem reagovala, že zpoždění 12 hodin nic neznamená, nicméně nesmí to být každý den

fodorka33 • 39tt • 31. jan 2009 o 14:16
ja si mylsim ze v tomto mate uplnu pravdu..ono je sice pisane ze do 12hodin sa mam zobrat najneskor ta tabletka lenze ako pise kacka,ked si da jednu rano na druhy den vecer a takto to skace tak je tam realna sanca ze otehotnie....ja si mylsim ze ked sa beru poctivo neni dovod stresovat ci otehotnies alebo nie aj ked je to individualne..ale vo vacsine pripadov otehotnenie nehrozi ked sa to dobdrziava ja som brala pred tehu tri roky tabletky a vzdy od 8do 9 som si dala tabletku a ked niekto zabuda treba si dat pripomienku

lienocka235 • 1d, snž • 31. jan 2009 o 14:34
ano tak som to myslela.. ze to treba brat napr. vecer plus minus par hodin... a pravda sme rozni.. niektora oteho ked sa na nu chlap pozrie tak tam bz som dala asi viac pozor...

spoliehat na kojenie... je najlahsia cesta k dalsiemu tehu....

kacenqa • 1d • 31. jan 2009 o 15:23
baby a nebojite sa hormonalnych vplyvov hlavne tie, co kojite a mate dievcatka??? ja som si kvoli tomu HA predpisat nedala. lebo sa mi nechce verit, ze ked do mlieka prejdu veci zo stravy (ved preco sa odporuca kojacim matkam nejest napr. veci co nafukuju, hriby a pod.) tak sa mi nechce verit, ze do mlieka neprejdu aj tieto chemicke svinstva z HAK....ja viem, ze sa pise, ze tie hladiny hormonov su minimalne, lenze co je minimalne pre 50kg zenu, nie je minimalne pre 5-10kg dietatko....tak mi to prislo, akoby som do nej pchala tie hormony...tak som na to nenasla odvahu....a teraz uz ani nejdem nad tym uvazovat, kedze sa onedlho zacneme pokusat o druhe...

lienocka235 • 1d, snž • 31. jan 2009 o 15:32
kacenga.. pre kojace matky je jednohormonova antiko.. kotra len zvysuje mnozstvo hormonu ktore sa aj tak kojacej zene tvori... len sa teda dorovnava na istu uroven....

nam tiez lepsie vyhovoval kondom + sper. gel.. ale nie kazdemu to tak vyhovuje.. ak by sa ale mala mamicka stresovat ci oteho alebo nie.. tak sa tiez vylucuju hormony.. a tie na dietatko urcite prechadzaju.. a je potom nervozne a podrazdene

cherub • 1d • 31. jan 2009 o 15:45
já si taky myslím, že když je to speciální HA pro kojící, tak to miminku nemůže nijak ublížit zase to beru na sobě, beru ji už dlouho, kojím ještě teď a malá není ani čilejší ani lenivější, nerostou ji prsa ani chlupy... prostě je zdravá Nebo co by tyto hormony ještě mohly způsobit?

Jinak docela nechápu, na co jsou ty sper. gely, když se u nich ještě "musí" používat kondom tak si koupím jen kondoma ušetřím na gelu, ne? je to divný

dominka11 • 1d • 31. jan 2009 o 17:33
Ahojte, ja som bola akurát dnes na kontrole u gyn. a dal mi Cerazette. Povedal mi, že on odporúča počkať s antikoncepciou ešte 2 týždne po šestonedelí, aby sa vyplavili všetky tehotenské hormony a potom sa môže začať hocikedy...

claudinka • 1d • 31. jan 2009 o 18:01
ja som tiez zacala po sestonedeli s HA Azalia-ako cerazette

kacka.va • 1d • 31. jan 2009 o 18:04
kacenqa: jenze ono i s tím jídlem je to individuální, na nás třeba nemělo vliv, když jsem snědla plno zelí a kamarádky syn by byl po zelí u stropu, jaký měl prdíky. A jelikož je v těhle "kojících" HA jen ženský hormon a už jsou na to studie, tak teda nepochybuju. A lepší HA než tak brzo další těhotenství.

fodorka33 • 39tt • 31. jan 2009 o 20:02
dominika a koko stoji ta antikoncepcia?ja som pocula ze je to dost drahe...ked mozes napis cenu...

mtsl • 2d • Včera o 20:52
na 3 mesiace cca 850 SK - rada ju predám aj lacnejšie, lebo som nemala odvahu si ju po prečítaní letáku zobrať pokiaľ kojím - máme chlapčeka ale je veľa báb ktoré ju chvália

mobina • 1d • Včera o 21:30
Já začala taky hned po 6nedělí a mudra říkala, že čím dřív začnu, tím menší je riziko, že dostanu menzes. Brala jsem Azalii a dobrý. Dokonce i po vyzasení jsem do měsíce dostala MS, což o minulé ant říct nemůžu

erika03
15. apr 2009

Ahojte .Ja beriem Cerazette už 1 a pol a som s ním spokojná. Kým som ho nebrala 1 rok a pol po pôrode som ostala tehotná,menzes som nemala.Kojenie nieje ochrana.Bola som na zákroku kedže je to už moje tretie.Malému tabletky vôbec neškodia,ja nemám menzes,je nám fajn.Kojím už 2 roky a pol.Je to istá ochrana len nezabudnúť vziať tabletku a ked aj náhodou áno vziať ju do 12hod.Sú Neškodné.Ja svojmu lekárovi 100percen.dôverujem.

majcik
15. apr 2009

Ufff ... no mam dost ... zienky, neberte ma v zlom, ale naozaj nechapem niektore prispevky.

Ziadna antikoncepcia nema 100% zaruku, iba nesexikovat alebo uplna sterilizacia ... a ci malemu tabletky neskodia?? Ako to mozte s urcitostou vediet? Myslim si to iste, co kacenqa ... kojace matky maju znacne odmedzene uzivanie liekov, ja som nemala odvahu si dat ibalgin, ked som chcela zoparkrat uzit nejaky liek, som to konzultovala s kamoskou - magistrou z lekarne, ktora ma dlhorocne skusenosti. A ci sa da o nejakej hormonalnej antikoncepcii s urcitostou vyhlasit, ze je neskodna ...no neviem. Uz sa zacina (sice nesmelo a pomerne potichu) hovorit o viacerych negativach uzivania tychto hormonov .. zvysene riziko rakoviny prsnika, riziko embolie a podobne ...

Hadam v 21. storoci uz kazda zena v civilizovanom svete vie, ze kojenie nie je automaticky ochrana pred pocatim ... vsak to sa neustale zdoraznuje. A prva ovulacia po porode moze prist pred prvou menstruaciou, vsak to vieme.

felixko
16. apr 2009

ja tiež kojím,ale na HAK počas dojčenia by som sa nedala určite nahovoriť. stačí si trochu prelistovať na internete názory odborníkov na túto tematiku a budete prekvapené. nie každý vám povie to isté. tiež si osobne myslím, že ide o hormonálny biznis gynekológov. jeden gynekológ vám vie na 100% povedať, že hormóny neprejdú do materského mlieka, aj keď sa v príbalovom letáku napr. Azalie uvádza, že do MM prechádza niekoľko mikrogramov hormónu 😕 , pýtala som sa ja sama cez rôzne intern.fora odborníkov, aký majú názor, najmä či nemá HAK vplyv na vývoj dieťaťa, jeden lekár mi odpísal, že určite nie, druhý vraj nie je presvedčený, že hormóny nemajú vplyv na nerušený vývoj dieťaťa, najmä čo sa týka chlapcov!, ďalší mi odpísal, že HAK by na vývoj dieťaťa nemala mať vplyv, ale stopercentne mi to povedať nemôže, pretože sa musí spoliehať na informácie od výrobcu hormon.prípravkov, ktorý tvrdia, že HAK nemá vplyv na dieťa, tých názorov je omnoho viac, takže vyberte si. ale ja sama by som určite nehazardovala so životom svojho bábätka