Aku metódu antikoncepcie použiť počas kojenia?

mywiel
28. aug 2008

Ahojte maminky a hlavne kojacie maminky, dalsie babo planujeme tak za rok a pol, aky sposob ochrany by ste mi poradili? Vopred dakujem. 😉

erikasadek
28. aug 2008

tebe nedali tabletku , specialnu , prekojacie mamicky?

mywiel
autor
28. aug 2008

No ved sa neviem rozhodnut medzi tabletkou a sterilnym implantatom co zavedie gynekolog do posvy (neviem ako sa to vola po slovensky 😀), ak ma niekto s tym skusenost, ze co je lepsie, lebo ja tabletky niekedy zabudnem brat... 😀 😅

erikasadek
28. aug 2008

^potom , este existuje , este jedna forma, kojenie, samo o sebe , je prirodzena antikoncepcia, ale len za tychto podmienok, kojit kazde 4 hodiny, presne, nedavat vodu ani cumel dietatu, tymto vytvoris to iste ako tabletka, funguje tiez spolahlivo, ale tak ako pises ta tabletka musi sa vziat presne v tu istu hodinu.

co sa tyka implantatu, niekto je spokojny , niekto nie.
neviem , ci som ti pomohla, asi nie .

siwike25
28. aug 2008

Mywiel ahoj ja ked som kojila tak my predpisal antikoncepciu ktora je vhodna pri kojeni.Spitaj sa svojho gindoša on ti odporuči to čo bude pre teba najlepie a najvhodnejšie. 😉 😉

mywiel
autor
28. aug 2008

No na kojenie sa nespolieham, lebo mala este nema svoj pravidelny rezim a davame aj dudlik. 🙂 Ale dik aj tak. 🙂

sisstin
28. aug 2008

já ani nějak nechápu, co má dudlík společnýho s antikoncepcí 😕 😅

mywiel
autor
28. aug 2008

Ved mi povedal ze ci chcem tabletky alebo ten sterilet, ale neviem sa rozhodnut, tabletky su predsalen hormony a chemia aj ked sa mozu pocas kojenia a sterilet sa zavadza aspon na 2-3 roky lebo je drahy co sa tyka financii a ja nechcem tak dlho cakat na druhe babo. 😉

weroni
28. aug 2008

erikasadek ja malicku vylucne iba dojcim - nedostala ani vodu ani caj ani nic - dojcim ju cca kazde dve-tri hodiny a v noci trikrat a uz som dostala hned tyzden po sestonedeli menzes takze to nie je az take spolahlive bacha 😀 a kamoska takto otehotnela ked mala dcerka 4 mesiace!!! este ani nedostala prve kramy lebo hned v prvy cyklus otehotnela...
mne predpisal doky cerazette - to je cisto gestagenova HA lebo nema ziaden vplyv na dojcenie - vtedy sa nemozu tie kombinovane ale hned po skonceni dojcenia treba vraj prejst an tu klasicku kombinovanu 😕

mywiel
autor
28. aug 2008

Este jedna vec po porode mi odisli vsetky kila a este by som 4kg naviac chcela zhodit a s antikoncepciou sa bojim ze priberiem...? 😕

erikasadek
28. aug 2008

vtom je to presne kazde 4 hodiny , nie tri a cumlik ma vpliv, presne ti neviem povedat, ako to presne funguje, ja som to len prednedavnom videla v televizii ako jedna odbornicka na kojenie vysvetlovala, nepamatam , sa presne co sa tyka cumlika, ona to vysvetlila, pokila sa presne dodrzuje tak to funguje ako tabletka, ale podotykam presne 4 hodiny, je to ako tabletka aj tu treba brat presne aj pol hodina moze znamenat nefunkcnost tejto tabletky.

myweiel , to nie su normalne pilule , presne robene , pre kojacie zeny , takze to nema vplyv na mlieko, ale nevyhoda presne branie kazdy den v presny cas.

erikasadek
28. aug 2008

s touto nie neboj. 😉

weroni
28. aug 2008

erika nehnevaj sa ale to je nejaka blbost nie? ako mozem dojcit kazde styri hodiny ked je mala hladna kazde tri? To ju mam akoze nechat plakat aby som bola chranena? 😅 nejak to nechapem, s dudlikom si myslim ze skor islo o ten vplyv ze niekto vravi ze cumlik sposobi ze babo nechce tak casto papat - ale my sme dudlik tiez museli zapojit do vychovy aj napriek mojmu odporu k nemu - prve tri tyzdne bola mala totizto na mna skoro nonstop nacapena - napapala sa, grgla a za 10 minut znova - nic ine okrem prsa ju neutisilo. Potom sme skusili dudlik - ten ju upokojil, podudlovala a vyplula a tak je to dodnes - pouzivame ho velmi zriedkavo ale obcas predsa len.
Inac som v nejakom clanku o dojceni citala ze vtedy je to ako antikoncepcia ked zena dojci aspon 6 krat za den vratane aspon dvoch nocnych dojceni. NO vidis - ja dojcim viac ako sestkrat za den a co sa stalo 😀 😀 😀

hana_r
28. aug 2008

A to vážně věříte tomu, že ta HA nemá žádný vliv na mléko? Doktor vám řekne cokoliv, jen aby vám nějakou HA nacpal, vždyť má z toho prachy. používat při kojení kondom a pharmatex snad není taková oběť pro zdraví dítěte?

sisstin
28. aug 2008

no ta Cerazzete je fakt hnus..jsem ráda, že můžu brát normoš HA hned od porodu 🙂

erikasadek
28. aug 2008

blbost , neviem , ti povedat , nemam to z vlastnej hlavy, ale od odbornikov, pokial, vam to nevyhovuje nikto nenuti, uz vizm , co sa tyka cumlika , vplyva , to na kojenie , cieta , netaha dostatocne silno, a pod.
pokial viem, hovorila nieco , treba aby kojenie trvalo min. 10 min az potom telo zacne prirodzenou cestou, hormon ako tabletka, opakujem , nemam to z vlastnej hlavy, kojit kazde 4 hodiny sa da, ale od zaciatku, ked sa narodi nabehne , ma rytmus

tak ma teraz neukrizujte 😒

erikasadek
28. aug 2008

este som chcela dodat , ze su zeny u ktorych to funguje.
kazdy si zvoly vlastny sposob antikoncepcie , jemu vlastny, pokial viem , prave tie na kojenie nie su rovnake, zlozenim ako obycajne, 😉

sisstin
28. aug 2008

hana_r: jo a o tom kondomu řekni hlavně chlapovi, ona spousta jich ochotná ho používat prostě není 😉 takovej mužskej nešvar 😅

janka196
28. aug 2008

mywiel ja uz rok beriem cerazete a je to uplne v pohode. aj ked zo zaciatku ako som ju zacala brat som trochu spinila ale sa to po mesiaci upravilo. odvtedy ani menzes nemam. ani od toho nepriberam a nezda sa zeby to malo nejaky zly vplyv na malu. tuto HA odporucaju pri kojeni lebo obsahuje nizsi pocet hormonov.

hana_r
28. aug 2008

sisstin, můj je klidně používá. Pokud není chlap ochotný používat kondom a radši nechá svoji ženu polykat HA, ať nesouloží. Kvůli chlapovu pohodlí nebudu ničit zdraví své a svého dítěte. Kromě toho je tu ještě pharmatex.

sisstin
28. aug 2008

hana_r: no mně třeba HA plně vyhovuje a nic jinýho nechci 😎 MP to po mně nechtěl..ale já chci 😎 mám krásnou plet, MS bez bolestí a bez šílenýho krvácení, hubnu..a to mi stačí 😎

sisstin
28. aug 2008

pharmatex pálí a je hořkej 🤐

weroni
28. aug 2008

erika ja som to nemyslela v zlom nehnevaj sa - ja som len vyjadrila svoj nazor 🙂

inac ja som to cerazette este nestihla vybrat z lekarne - ja som HA uzivala rok asi pred troma rokmi a nebolo mi nic, ani som nevedela ze som zacala ani som nevedela kedy som vysadila, no uz by som tiez radsej nechcela ale taktiez si neviem predstavit pouzivat dva roky gumicky 😅 mozno sa mi samozrejme nepodari dojcit tak dlho ale chcela by som co najdlhsie tak preto - pokial by sa jednalo o nejaku kratsiu dobu tak ok - ale u nas som skor ja ta ktora prezeravity moc neberie - manzel by bol radsej keby sme pouzivali kondomy namiesto HA - no uvidime - zatial sme na gumickach no na dojcenie sa rozhodne spoliehat nebudem - nechcem skoncit o dva mesiace znova tehotna aj ked dalsie deti planujeme ale minimalne 9 mesiacov sa odporuca nechat telu na zregenerovanie...
A ako vravim - doky mi aj podla sona povedal ze uz by som mohla otehotniet takze tak 😀

hana_r
28. aug 2008

Pharmatex nepálí a chutnat ho mě opravdu nenapadlo 😀

weroni
28. aug 2008

baby co je ten pharmatex? 😕

sisstin
28. aug 2008

hana_r: mě to teda pálilo šíleně..a chutnal ho MP 😅 , já jsem si všimla, že ty dost odsuzuješ HA..no já dřív taky docela..ale furt mi přijde lepší brát HA, než za den sníst plato Ibuprofenů, lízt bolestí po zdi a být absolutně mimo celý týden..měnit tampon každou hodinu 😕 at si každý používá, co chce...já neříkám, že HA je nejlepší na světě ve všem..přece jenom hormony to jsou..ale někdy lepší, než to, co jsem zažila já 😖

haluskacz
28. aug 2008

nejlepsi antikoncepce je nesoulozit (rika muj manzel) 🙂

sisstin
28. aug 2008

weroni: to je spermicid 😉

erikasadek
28. aug 2008

Weroni , ja sa nehnevam, neboj , ale naozaj to vraj funguje, je to lekarsky podlozena metoda, otazne je , ako sa v praxi moze pouzit, urcite to nie je lahke, ale za informaciu , to staci spomenut , nie? 😉

hana_r
28. aug 2008

Pharmatex je spermicidní krém, nebo globule. Zavedeš to před stykem, globule musíš 10 min předem, krém stačí těsně před. Má velmi dobrou spolehlivost. Vím o holkách, co ho používají několik let a nezklamal.

Sisstin, ano odsuzuji. Uznávám, že někdo má hodně velké problémy, které může HA vyřešit. Často je ale nevyřeší, jen je zakryje. Ale pro doktora je to jednodušší, než se snažit hledat příčinu. Vadí mi to hromadné předepisování 15-letým holčinám, které často ani s nikým nespí, aleprý mají bolestivou MS (přeloženo vezmou si 1 - 2 ibalginy). A vadí mi kojení HA do dětí a přístup, však doktor říkal, že to nevadí. Už ten druhý příspěvek mně dost nadzvedl. Zakladatelka se ptá, jak řešíte antikoncepci a erika se zeptá, tobě nedal doktor prášek? To nezná jiný způsob antikoncepce? To je nějaká povinnost ji brát?

sisstin
28. aug 2008

hana_r: no s kojením nemám žádné zkušenosti 😉 u mě to teda fakt nebyly 1-2ibalginy..ale 12denně...doktoři nepřišli na nic..endometrioza, ani chlamydie...prostě nif nif nif 😔 ono je to tak, že spousta lidí ji bere...a bere to za samozřejmost, že jako jediná antikonepce je prášek 😅

záleží, jakej máš celkovej přístup k životu 😉 někdo tohle fakt řeší, prášky, plenky, eko a tak..mně je upřímně tohle fakt šumák 😉 takže mi tady můžeš dát milion důvodu, proč HA nebrat...a stejně mě to nepřesvědčí...

ale třeba se někdo o to začne zajímat víc 😉 já do těhlech "přírodní" nebo jak bych to napsala věcí, vůbec nefušuju 😉