Aku metódu antikoncepcie použiť počas kojenia?

mywiel
28. aug 2008

Ahojte maminky a hlavne kojacie maminky, dalsie babo planujeme tak za rok a pol, aky sposob ochrany by ste mi poradili? Vopred dakujem. 😉

felixko
16. apr 2009

baby odporučím vam prečítať si tieto riadky:
http://www.lpp.sk/index.php?option=com_content&...

sarianah
16. apr 2009

ahojte,
suhlasim s nazormi co su proti HAK pocas kojenia..ide hlavne o biznis a nikto mi nikdy nezaruci ze tie hormony naozaj nemaju vplyv na babo, to sa ukaze az za par rokov, praxou, ci to bolo fakt take neskodne ako hovoria a nechcem aby moje babo bolo ten pokusny kralik, na ktorom to zistia..tiez som si citala nazory odbornikov na internete a tak ma to odradilo od HAK co mi doktor akurat v ten den predpisal, ze som to ani nezacala brat..
Kojenie zase neni stav, ktory trva vecnost, tak podla mna v pohode rok, rok a pol sa da fungovat na barierovej antikoncepcii ako je kondom a pod...ale ak pridete na nejaky iny sposob, urcite ma to bude zaujimat 😉 ..

felixko
16. apr 2009

mywiel gynekológ myslí vnútrom. teliesko, podľa toho, čo som sa dočítala /aj tu na MK/ sa telieska s meďou pri silnej menštruácii neodporúčajú, pretože ich maternica môže pri kŕčoch vypudiť, alebo sa teliesko môže posunúť. K rizikovým faktorom pri použití vnútromaternicového telieska sú častejšie zápaly, riziko cýst na vaječníkoch či nepríjemný pocit z cudzorodého telesa v tele. Preto by som to zvažovala ako formu antikoncepcie, ak ešte plánuješ ďalšie dieťatko. Na stránke, na ktorú ťa odkázala hana_r ohľadne vnútr.matern.telieska sa uvádza, že jeho spoľahlivosť je 99,5%. ja napríklad uvažujem tiež nad Pharmatexom, kde sa spoľahlivosť uvádza až na 99,3%

martiuska
16. apr 2009

aj ja som mala po porode danu. Asi po roku sa mi zosunula dole az takmer do krcka maternice, takze podla lekara uz nepolnila svoju ulohu a okrem toho som na med dostala alergiu, vyhadzali sa mi vyrazky po tele, tak mi ju potom vybrali. Okrem toho som trpela vzdy pocas ovulacie silnymi bolestami maternice. Teraz sa spolieham na stastne okolnosti a verim najvyssiemu, ze uz sa rozhodol neobdarit ma dalsim potomstvom, ved na svete je dost nepolodnych parov, kde sa moze prejavovat 😀

akejka
16. apr 2009

ja som počas kojenia užívala Cerazette a bola som s ňou spokojná. Mesiac po šestonedelí (ktoré mimochodom u mňa trvalo až 10 týždňov) som dostala veľmi silnú a bolestivú menštruáciu, tieklo zo mňa jak z vola, vložka mi vydržala max. hodinu 😠 A to všetko pri plnom dojčení. Takže ja som si musela dať HAK, inak by som trpela strašne silnou MS, aj tak som chudokrvná z nedostatku železa a pri takej silnej MS by som skončila každý mesiac na hematológii.
Aj moja hematologička HAK schvaľuje, lebo vďaka nej mi neodchádza toľko železa z tela pri MS, moje telo si nevie železo vyťažiť z potravín, preto ho musím pravidelne dopĺňať liekmi ☹

Keby som počas výlučného kojenia nemala MS vôbec - ako väčšina mamičiek, tak by som nemusela riešiť antikoncepciu...

marse
16. apr 2009

pocas kojenia? -kondom !