Aký má byť časový rozostup medzi kojeniami?

anickaajanko
8. nov 2008

Poradte mi kolko je adekvatny casovy rozostup cez den medzi jednotlivymi kojeniami u 9 tyzdnoveho babatka s hmotnostou 5,8 kg. Dr. nam odporucila 3 hodiny skor nie, ale on ma teraz koliky a ulavi sa mu pri papani, v noci mi vydrzi aj 8 hodin bez jedla ale cez den mu je 3 veľa. Ď.

alica147
8. nov 2008

ahoj,no tak to kludne vypusti z hlavy,moj malý bude mať päť mesiacov a cez den papáme od narodenia každe dve hodky a vždy ked si vypýta vobec nie podla hodiniek.a čajík si si kupila? 😉

saska.t
8. nov 2008

koj podla potreby, plne kojene babo nepotrebuje ani cajik ...

alica147
8. nov 2008

saska čajík pre mamičku 😉 🙂

saska.t
8. nov 2008

aha to som zle pochopila 😀 som myslela ze pre babo 😀 😀

anickaajanko
autor
8. nov 2008

ten pre kojace mamičky áno,
aj feniklovy pijem aby mu ulavilo
ona sa totiz vyjadrila ze je velký na svoj vek

saska.t
8. nov 2008

neboj dojde rastovy spurt a bude uplne normalny, raz sa ta rychlost zastavi, kazdopadne ho netyraj hladom bude iba nervozny a placlivy este je malicky a moze papat kolko chce MM este nikomu neublizilo ...

alica147
8. nov 2008

presne ako píše saska 🙂 mne sa nezdá že by bol velký, moj malý ked sa narodil mal 3,1O a ked mal deväť týždnov tak mal 5,50 a nas mudr.pochválila že ako pekne priberáme.potom prišla jedna črevná viroza,tyždnové hnačky a schudol len taký lupot ☹

anickaajanko
autor
8. nov 2008

dakujem vam

mgurnak
8. nov 2008

aj my kojime ako kedy...niekedy aj kazne 2 hod., inokedy mi zasa nechce papat ani po 3 hod...je to individualne...ked chce tak mu treba dat, MM este fakt nikomu neuskodilo...ma dobry apetit...horsie by bolo, keby ti vobec nechcel papat a potom by si bola este nervoznejsia.....to keby tak chcel papat aj moj, tak by som sa nenahnevala... 🙂

cessy
8. nov 2008

aj mi papame každe dve hodiny, doktorka kazala kazde 2,5 az 3, ale maly nevydrzi.

blau
8. nov 2008

anicka ako maminky radia , riad sa babom, nas maly ked mal 9tyzdnov mal 6400g. A je stale kojeny 😅

anickaajanko
autor
8. nov 2008

blau vdaka 😉

saska.t
8. nov 2008

niekedy tych doktorov fakt nechapem, ci musi byt vsetko podla tabuliek 😠 , Bambulky len kojte podla potreby, my sme mali opacny problem mala nechcela moc a ja som chytila taky stres, ze mala nepapa a nepribera ze mliecko bolo fuc a ja na dne ... My sme zase velmi malicky a lahucky ale zdravy !!!! Pre porovnanie, mame 4 mesiaciky a 5 kg !!! Tak sa nestazujte a papajte do sytosti !!! 😀 😀 😀

fifinna
8. nov 2008

anicka, kojene dieta podla nasej doktorky môze mat nadvahu, zle to je vtedy, ked je na umelej strave. Medzi kojenim by mal byt najmensi odstup 1,5 hod. , aby si brusko oddychlo.

endrixa
8. nov 2008

ahojky...my mame 3 mesiace a dva tyzdne a 9 kg....tiez lekarka odporucila nekojit castejsie ako 3h...ale niekedy ked je velmi nervozny to skratime na 2,5h...ked je hore medzi dvoma papaniami aby mu nebolo dlho pijeme cajik...niekedy vypije 20ml...inokedy 50ml...lekarka vravela ze pokial je plne kojeny, tak je to ok. to priberanie sa vraj zastavi ked bude mat tak 5-6mesiacov...a zabudla som napisat, ze ked sa narodil mal 4,5kg...ale v porodnici zhodil pol kilecko...a inak pokial ma taku dobru vahu teraz v dojcenskom veku vraj je to proti obezite v dospelosti....tak uvidime.... 🙂

mgurnak
8. nov 2008

saska....som si az normalne vydychla..tu citam, ze 4 mes. babatka a maju 7-9 kg...my mame4 mes,sme kojeni a vazime cosi vyse 6 kg...a tiez som mala ten problem, ze maly papal len z jedneho prsnika a mne sa zdalo, ze mu to nestaci ale on viac nechcle, tiez som stresovala..ale je zdravucky a to je hlavne....

saska.t
8. nov 2008

mgurnak bud rada my sme cca 3 tyz. na UM a mame 5 kg tak to mas oproti nasej Ellinke valibuka, ale je zdravy a to je hlavne ... 😀

alica147
8. nov 2008

tak pridám miery aj ja,my máme 4a pol mesiaca vážili sme pred týždnom 7115g a meriame 69cm 😀

zuzube
8. nov 2008

ahojte.....nasa mala papa ako sa jej chce.....niekedy aj kazdu hodinu, no hlavne ze papa, lebo mame take dni, kedy vypije velmi malo...je plne kojena, ma 3,5 mesiaca a 6,6kg...tak asi jej to staci

ada11
8. nov 2008

Tak sa pridávam aj ja. My v papaní stále nemáme nejaký režim,. Papáme podľa potreby /obe/, niekedy je to aj každú hodinu, ba niekedy aj častejšie, inokedy 2-3 hodiny - malá papá častejšie, ale krátko, tak do 5, max do 10 min. Niekedy si len akoby cucne. Pri narodení bola drobček - 2790 g, teraz má tak do 6 kg. V utorok ideme na poradnu, tak uvidíme.

xyxy
11. nov 2008

Ahojte.moj maly ma 10 tyzdnov a posledne 2 mi zacal papat kazde 2 hod a tento tyzden uz kazdu hod.aj v noci.Keby som mu vecer nedala Nutr. (spi 4- 5hod).tak sa nevyspim vobec.Dokedy trva ten rastovy sprut?