Antidepresíva a dojčenie

tepka
4. okt 2012

Baby beriete niekto antidepresíva a dojčíte?ďakujem. 😉

sweetsuzi
5. okt 2012

Tato tema by zaujimala aj mna, lebo prve babo som nedojcila kvoli AD, ale druhe ak sa podari by som chcela. Takze piste, kto mate skusenosti, aj ake lieky beriete, s ktorymi sa da. Vdaka 😉

carodejnica
5. okt 2012

@sweetsuzi
@tepka
Dievčatá, odporúčam napísať sem do poradne Mamily http://www.mamila.sk/pre-matky/poradna-dojcenia/
plus odpoveď na podobnú otázku
http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?...

sweetsuzi
5. okt 2012

@carodejnica vdaka, tam ma nenapadlo sa pozriet. 😉

kiwi82
5. okt 2012

@tepka dojčila, resp.odsávala som s Paretínom, mala som to odobrené od psychiatra aj od gynekologa.

tepka
autor
5. okt 2012

@sweetsuzi mne povedala psychiatrička že môžem po cca 4hodkach od užitia užívam esoprex 5mg iba...a laktačná že sa môže neobmedzene..tak neviem
@sweetsuzi
@kiwi82

sweetsuzi
5. okt 2012

@tepka ono to zalezi aj od toho ci si brala v tehotenstve, lebo v tom pripade urcite mozes, pretoze do mlieka prejde omnoho menej lieku nez prejde cez placentu. Tak mi bolo povedane. Ale mne psychiatricka tiez povedala ze radsej nie a laktacne ze mozem, ale zlakla som sa aby som neposkodila malemu a vzdala som to, dnes to uz lutujem ze som sa nechala lahko prehovorit a netrvala na svojom, pri druhom budem raznejsia.

tepka
autor
5. okt 2012

@sweetsuzi uj to zase nie...v tehu som vysadila hned ked som to zistila bola som ok babo mi pomohlo žiadne stavy nič...to by som sa viacej bála brať v tehu predsa su to psychofarmaká...ale našťastie som nemusela lebo babo mi všetok stres a stavy zobralo momentálne mam take depky asi poznate sama na všetko domacnosť dieťa a dookola:/

sweetsuzi
5. okt 2012

@tepka ja som bola na tom opacne, mne sa v tehu velmi zhorsila stav, tiez som na zaciatku vysadila, ale potom mi este zomrela aj svokra a nedali sa tie stavy vydrzat tak som sa vratila k liekom. Naopak mne sa zlepsil stav po porode, mala som velku radost z maleho, a to mi pomohlo. Treba sa poradit na tej stranke co pise @carodejnica, tam su odbornici, budu lepsie vediet poradit. Drzim palce 😉

tepka
autor
5. okt 2012

@sweetsuzi 😉

beton
5. okt 2012

@tepka urcite napis na mamilu, aj konkretny liek. keby sa nemohlo, urcite je aj nahrada. pokial viem, tak aj antidepresiva sa mozu, vzdy je horsie babo odstavit ako to mnozstvo lieku, co prejde do mliecka. a aj to sa da odstriekat, aby tam babo nemalo hned tu davku. ale hlavne sa upokojit, usmievat sa, z dietatka sa tesit a nevyrabat si sama komplikacie. nie je to vzdy lahke, ale tie antidepresiva maju niekedy take vedlajsie ucinky, ze narobia viac zla ako uzitku. skuste radsej nejake prirodne alternativy, aromaterapiu, rozne relaxacie, kym sa date na lieky.

verbe
31. okt 2012

baby, mne sa vracajú úzkosti. Nebrala som antidepresíva celé tehotenstvo aj istý čas predtým, aby sa telo očistilo, no 3 mesiace po pôrode cítim, že to prichádza. Plačem čoraz častejšie. Neviem čo mám robiť. Či ísť opäť ta lekárom. No nechcem prísť o dojčenie, trhá mi srdce, ked si predstavím, že by som oňho ukrátila moje drobčiatko:(

ivanakaka
6. okt 2023

@kiwi82 ako si uzivala Paretin pls hned po nadojceni? dik

selena_luna
6. okt 2023

Minule tu anavixy z novorodeneckeho zdielala databazu ktorou sa pri dojceni riadia: https://www.e-lactancia.org/ da sa prepnut do anglictiny, zadas ucinnu latku, alebo liek a vyhodi ti ako prenika do mlieka a ci ohrozuje alebo neohrozuje dieta.

ivanakaka
6. okt 2023

@selena_luna ja viem ze neohrozuje len som chcela vediet ako dojcit ale uz viem diky

ivanakaka
6. okt 2023

@selena_luna ooo to je coool very low risk i like ❤️🙏