Antikoncepcia počas dojčenia. Od kedy som chránená?

darla
26. okt 2009

neviem, ci tu takato tema je... ale mna by skor zaujimalo, ked zacnem brat antikoncepcne tabletky, som chranena hned od prvej tabletky alebo treba ich uzit viac? teda viac dni po sebe? uz je to davno, co som brala tabletky, tak si nie som ista 😅

felixko
5. nov 2009

to si len myslíš, že neprechádzajú do materského mlieka, baby čudujem sa vám, že ste také naivné a ohrozujete život vašich detí

erikasadek
5. nov 2009

fixko nemyslim ale viem, nicom som neophrozila svoje dieta ani miliony inych zien!!!!

nebudte niektore az take, v kazdom niecom hladate ohrozenie dietata...!!! kriste niekedy vas citat tak sa clovek bud smeje alebo place... 😀

felixko
5. nov 2009

stačí sa porozprávať so zopár odborníkmi, alebo keď už nič iné prečítať si odborné články na túto tematiku a budete prekvapené. žiadna seriózna štatistika ani výskum na deťoch, ktorých matky užívali HAK počas dojčenia neexistuje a farmaceutická firma vám dá napriek tomu jednoznačné stanovisko, že užívanie antikoncepcie počas dojčenia nemá vplyv na dieťa. veď koľko vedľajších účinkov má len na samotnú ženu užívanie HAK. ja som skončila s cystami na prsníkoch, ktoré mi museli chirurgicky odstraňovať.

mne je to celkovo jedno, robte si ako chcete, len som vám chcela trošku vstúpiť do svedomia.

vinifera
5. nov 2009

Felixko - uvedom si láskavo aj ďalšiu vec. Že keď žena počas dojčenia pristúpi na to, že bude brať HAK tak asi na to má vážny dôvod.... Niekedy môže byť malá dávka hormónov v mliečku schodnejšia a menej riziková cesta ako napr. ďalšie bábo alebo ďalšie tehotenstvo...

felixko
5. nov 2009

vinifera v takom prípade ako ty píšeš to pripúšťam 😉

erikasadek
5. nov 2009

felixko neako si oporujes a ostatne zeny snad nie, aby nemali hned dalsie babo??? 😉 😀

ved kvoli tomu s ato berie nie..??

ta antokoncepcia je slaba ako caj, treba ju brat kazdy den, a bez prestavky a vzdy v tu istu hodinu , staci len raz sa zmylit a meisac je uz v kybli , ni eje protekcia.. 😉