Antikoncepcia počas dojčenia. Od kedy som chránená?

darla
26. okt 2009

neviem, ci tu takato tema je... ale mna by skor zaujimalo, ked zacnem brat antikoncepcne tabletky, som chranena hned od prvej tabletky alebo treba ich uzit viac? teda viac dni po sebe? uz je to davno, co som brala tabletky, tak si nie som ista 😅

hoogy
26. okt 2009

no pise sa ze vraj od prvej tabletky,ale mne gynekolska odporucala nech si 10 dni davame este pozor 😝

darla
autor
26. okt 2009

no bomba... a tiez beries tabletky a dojcis? ci nie?

hoogy
26. okt 2009

no ked som zacala brat tak som este kojila🙂

darla
autor
26. okt 2009

lebo dnes som bola u dokiho na prvej kontrole po porode (po 7 tyzdnoch) a ked som si od neho vypytala antikoncepciu, tak na mna kukol... ze on to neodporuca, ale nakoniec mi dal recept. nejaka Azalia ci co to... ty mas aku skusenost? malo to nejaky vplyv na babo? aj ked si hovorim, ze urcite by nemalo, ale pytam sa zo zvedavosti 🙂 a ake tabletky beries?

berus222
26. okt 2009

darla, ja som brala azaliu hned po 600nedeli a stale som z nej krvacala, tak som ju vyhodila.

hoogy
26. okt 2009

no cudny...moja mi to hned navrhla a povedala,ze tato sa moze brat aj pri kojeni vola sa cerazete a nemalo to ziadny vplyv. doktorka mi totiz hovorila,ze je dobre ked si po porode maternica minimalne rok odychne....precitaj si dobre na tom letaciku ci to mozu kojace matky....

darla
autor
26. okt 2009

este som nebola v lekárni ich vybrat, az v stredu sa dostanem. a prave v stredu sa manzel vracia po mesiaci domov z prace, takze preto som sa pytala, ci zaberie hned prva tabletka 😅 a ako to bolo s chudnutim / priberanim? nemala si problemy s vahou?

berus, to si ako krvacala? 😕 akoze si zrazu zacala krvacat alebo ako?

berus222
26. okt 2009

darla ano, len nie tak silno. skoro 3 tyzdne v kuse. sestricka mi hovorila ze sa moze objavit krvacanie, aj je to napisane v letaciku ale brala som ich 3 tyzdne a stale??!! tak naco ju mam brat?!

berus222
26. okt 2009

darla, ale mozno ty nebudes, musis skusit. a prva tabletka ti urcite nezaberie. aspon tak mi dr hovoril a myslim, ze je to tam aj pisane, ze prvy tyzden sa treba chranit aj inac

darla
autor
26. okt 2009

to je sila, taky vedlajsi ucinok... 😒 tak dufam, ze mna toto obide, krvacala som po porode takmer 7 tyzdnov a stacilo! 😠

darla
autor
26. okt 2009

ved to asi aj tak urobime, ze aspon tyzden si budeme davat bacha 😎

hoogy
26. okt 2009

akurat stracas zbytocne zelezo...ja mam menzes ale nepravidelne a ke duz nekojim stale beriem tu isu antiku doky povedala,ze mozem tak kym sa k nej vyberiem zatial je dobra🙂))s touto nemam ziadne problemy. no ja som chudla pomalinky,ale teraz ked uz nekojim a drzim dietku tak nemam s tym ziaden problem.som spokojna. no ved uvidis ako sa ti budu pacit. a to s tym manzelom rozumiem,aj ked prvy krat po porode to nebola ziadna slava 😖

darla
autor
26. okt 2009

a to je mozne, ze beries antikoncepsiu a mas nepravidelnu menstruaciu? 😕 som myslela, ze tabletky to praveze upravuju. alebo je to normalne po porode?
no to som aj ja zvedava, ake to bude po porode, ale to uz je ina tema 😎

hoogy
26. okt 2009

jaj moja zmen gynekologa🙂nis ti nevysvetlil?ked kojis a si po porode tak nemas pravidelnu menstruaciu aj napriek tomu ze beries antiku. tak je to pri tej mojej lebo beriem tabletky stale a menzes sa moze a nemusi dostavit. doteraz som mala asi len take spinenie a az teraz mam naozaj menzes.som zvedava ako to pojde dalej. su baby co beru antiku a koja a nemali menzes cely rok....takze potom nenervac 🙂 moze to byt v pohode 😀

darla
autor
26. okt 2009

no je pravda, ze dnes mal strasny frmol a bral nas ako na beziacom pase, takze na nejake dlhe rozhovory nebol cas 😨 ale z toho nervy nemam, ja som aj tak mavala nepravidelny menzes. len som sa spytala 😉 tak dik za radu 😉

hoogy
26. okt 2009

myslela som to zo srandy. snad som ti pomohla. no necakaj nic pravidelne ja som na tom tiez bola ako ty predtym...

chasencha
26. okt 2009

ahoj darla,ja som brala azaliu ked om kojila a menstruaciu som nemala aj viac ako pol roka,to nemas hormonalnu anti,ktora ti upravi cyklus 🙂 beries bez prestavky a na dcerke som nevidela ziadne priznaky ani na mojom mlieku 🙂

darla
autor
26. okt 2009

chasencha, tak fajn, som rada, ze niekto ma aj pozitivnu skusenost 😵 takze to nie je hormonalna antika? asponze tak, aj tak je tych hormonov az az 😀

vinifera
26. okt 2009

Cerezzete je hormonalna ant. Ale je tam len jeden hormon nie dva ako v klasických dvojfázových. Ja som normálne dostala už tri mesiace po pôrode menzes. Mesiac nato som začala brat ant. Prvý a druhý mesiac v čase menzesu len také špinenie. 3tí mesiac prišla klasickká menštruácia no a 4 tý mesiac som už krvácala celý mesiac. Tak lekár nakázal vysadiť. Že mi to nerobí dobre. Že si mam počkať teraz na prvý menzes a zavedieme vnútromaternicové teliesko DANU. Tak čakám...
Hormóny prechádzajú aj do mlieka. Ide to nejak podľa váhy - na každé kilo prislúcha nejaké množstvo hormonov. Ja som na mimiňákovi nespozorovala žiadne účinky. Na sebe áno. Zo začiatku ma bolievala hlava. NO a ten posledný mesiac keď som krvácala skoro stále 😠
Proste ja mam nejaké divné telo aj napriek tomu, že kojím a jedla som tabletky ktoré by mali odstaviť menzes si menštuujem veselo ďalej....Ani príroda ani chémia proste moju menšturáciu nezastavia 😀

mravcica
27. okt 2009

ahoj darla, ja som po prvom brala tu cerazette asi takych 6-7 mesiacov a bolo to v pohode, az potom som zacala krvacat aj uprostred cyklu, tak som si ju potom uz vysadila. Teraz po druhom som si chcela dat zaviest danu, ale stale som jej neni nejak naklonena, tak som si dala predpisat azaliu. Brala som ju 4 mesiace a nekrvacala som ani jeden krat. Ale v tom poslednom mesiaci som zacala mavat velke zavrate, bolesti hlavy, stracala som stabilitu, chodila som po vsetkych moznych vysetreniach a vsetko som mala v poriadku. Az nakoniec mi moja sestricka povedala, ze co ked je to tabletkami, tak som ich vysadila a vsetko zas v poriadku, citim sa ok, klop klop. tod moja skusenost

darla
autor
27. okt 2009

dik za prispevky, baby. no ako vidim, kazde telo sa s tym popasuje inak 😕 som zvedava, ako to moje 😅 a ozaj, spominate tu danu... to ako funguje? viem, ze je to vnutromaternicove teliesko, ze sa zavadza v prvy den menstruacie tusim, ale ako dlho ho mozete mat a co to stoji?

vinifera
27. okt 2009

Darla. Mne lekár povedal, že okolo 70 Euro ma to bude stáť. 35 by mala stáť samotná DANA a 35 zavedenie. Je to na 5 rokov. Vo voľnej diskusii je aj téme Ant DANA. Tak kukni tam. Ale mam dojem, že je tam viac negatívnych skúseností ako pozitívnych☹

darla
autor
1. nov 2009

vinifera, diky za odporucenie 😉 pozriem to tam

gulocka
1. nov 2009

Ahojte, problem s antikoncepciou a kojenim som riesila aj ja. Tak sa s vami podelim:
Moj lekar mi na poporodnej kontrole povedal, ze na nasom trhu su jedine HAK, pre dojciace matky. Tak mi predpisal HAK: AZALIA
Brala som ju bez prerusenia aby sa nedostavila menstruacia. Spokojna som s nou vobec nebola. Po sestonedeli som uz vloziek mala plne zuby, takze ked som mala menstriaciu kazdych 5 dni bola som ja aj manzel zufali. 5 dni pokoj a 7 dni menzes a zase 5 dni pokoj 7 menzestakto sa to opakovalo 2 mesiace. Takze som zmenila na novynette a som spokojna. Kezde momentalne uz malicku nekojim.
Kazdopadne lekar mi povedal, ze adaptacna doba je pri HAK 3 mesiace- pocas ktorych moze dojst k nemenstruacnemu spineniu alebo krvacniu. A este mi odporucil vnutromaternicove teliesko ale nie DANU ale MIRENU. Vraj je lepsia zavadza sa na 5 rokov a je mozne ju vybrat kedykolvek ale kedze nevieme kedyplanujeme druhe babo tak sme ostali pri tabletkach. Tak som vam snad pomohla.

lorrien
3. nov 2009

Ahojte tiež sa podelím so svojou skúsenostou..po 6 tyždnoch po pôrode som si dala predpisat antiku..Cerazette..uz asi po 4 dnoch uzivania som zacala trosku spinit ale postupne sa to zhorsovalo, krvácala som stále viac..aj na psychike sa to odrazilo..bola som čim dalej nervoznejšia a po každom som vrčala..aj moja malinka sa vyhádzala na líčkach a tiež dačala byť jedovita..tak sme sa s priatelom zhodli že to nestojí za to a vysadila som ju..dávame si velky pozor a sme spokojní..kolím a menstruaciu som este stale nedostala..

inffinity
3. nov 2009

Ahojky, taky se k vám přidám..na kontrole po 6ti nedělí jsem taky chtěla antikoncepci, doki byl ok předepsal mi cerazete protože kojím no brala jsem asi dvě balení, ale měla jsem 2x menzes(nebo něco na ten způsob) měnila se mi nálada no byl to děs běs, tak jsem je vysadila a neberu tedka nic a zas žádný menzes či co to bylo 🙂 stále kojíme v poohodě..a dáváme si bacha na druhé je ještě brzy 😀 😀

cetera
4. nov 2009

dievcata ja som bola dnes po 600nedeli na kontrolu a dostala som cerazete od doktora a to som vobec nic nepytala...ja kojim este malu a neviem ako ich brat....s pribalovom letakau som citala ze brat na prvy den menzes.... mam cakat ky ho nedostanem alebo brat uz teraz? neviete?

janinah
4. nov 2009

prepánakráľa,to vám vôbec nevadí,že tá chémia prechádza aj do mat. mlieka a tým do organizmu dieťaťa? neviete tých pár mesiacov vydržať s Pharmatexom alebo s kondomami?

vinifera
4. nov 2009

A keď niekto kojí tak 24 mesiacov a na Pharmatex má alergickú reakciu? Nehovoriac o tom, že keď si má drahý dať kondom tak radšej nešuká?

erikasadek
4. nov 2009

janinah mal aby si vediet ze su antikoncepsie ktore s aberu stale a neprechadzaju do materskeho mlieka;. 😉

je mi luto ze na slovensku ich nemate a aani vyber.. skoda.
nam sa dava hned po odchode s porodnice 😉