Avent - masť na bradavky. Máte s ňou skúsenosť?

zuzka82
4. okt 2007

ahoj maminky...
mam doma 4tyzdnove babenko a kojim...nakolko mal maly problem uchytit prsnik do pusy uz od zaciatku, kojim cez klobuciky...no neviem ci az tak silno taha, alebo co, ale bradavky mam uplne bolave, zcervenale a vcera som dokonca zahliadla aj kvapku krvi.. ☹ ☹ ☹
skusala som uz aj mast z DM, teraz skusam kalciovu, ale pocula som aj o masticke s Aventu...
mate s nou niektora skusenost??? ☹ ☹ ☹
dakujem...

bilushka
4. okt 2007

Zuzi, ja ju mam doma, aj ked bola drahsia, nelutujem, lebo je fakt dobra, mne pomohla omnoho viac ako kalciova, je kvalitne mastna, a jej vyhoda je, ze sa pred kojenim nemusi z bradavky umyvat.
Aj ja som mala na zaciatku trhlinky na bradavkach a teraz je to uz tak v pohode, ze si ich nemusim natierat vobec nicim, tak vyskusaj 😉

clea1
4. okt 2007

ja mám tiež len dobré skúsenosti s touto mastičkou. Prvé dni aj mňa boleli bradavky a po pravideľnom niekoľkodňovom natieraní bolesť zmizla a už dva mesiace mastičku nepotrebujem, občas pretriem už len preventívne. Tiež Ti ju môžem doporučiť. Je kvalitná, mne zabrala hneď a stačí natrieť len máličko, tak Ti aj veľmidlho vydrží. 🙂

anielik
4. okt 2007

ja tiez mozem napisat len chvalu, za par dni mama vzdy po probleme 🙂

crysmile
4. okt 2007

a kde sa da ta mast kupit?

zuzka82
autor
4. okt 2007

no super baby, vam dakujem...lebo momentalne mam az traumu s nasledujuceho kojenia...hned dnes ju utekam kupit.. 😵 😵

petaba
4. okt 2007

zuzi je perfektna a v lekarni stoji 455,-

anielik
4. okt 2007

ja som ju kupovala v babymarkete...ale podla mna ju maju aj v lekarnach

zuzka82
autor
4. okt 2007

no super.. 😵 😵

janka196
4. okt 2007

pridavam sa k spokojnym mamam.s mastickou avent bolo o 3 dno po probleme a netreba ju ani zmyvat pred kojenim 😉

stonozka
5. okt 2007

aj nám veľmi pomohla, je fakt super...

lucilka
5. okt 2007

Ja tiež len chvály môžem napísať o tejto mastičke. A dá sa kúpiť aj u laktačnej sestry na oddelení šestonedelia na bratislavských Kramároch. Ja som mala tiež popraskané bradavky už v pôrodnici a veľmi mi pomohla. Skúšala som zo začiatku
Kalciovú masť, nebola zlá, ale Avent je oveľa lepšia.

clea1
5. okt 2007

v lekárňach je Avent mastička lacnejšia 🙂

denousek
5. okt 2007

holky vyzkoušejte bezprostředně bepanthen!!!!je fakt super 30g baleni stoji kolem 100kc v lekarne,je i na opruzeniny novorozencu i na bradavky a pred kojenim se nemusi omyvat..pouzivaji ji i v porodnicich,,vyzkousejte fakt...pa

lucilka
5. okt 2007

o bepanthene som počula, ale keď som ho pýtala v lekárni, povedali mi, že sa dá kúpiť jedine v Čechách alebo v Rakúsku. To bolo 7 mesiacov dozadu

crysmile
5. okt 2007

http://www.lekarennawebe.sk/lieky/bepanthen-1x3...
lucika, pozri.. hladala som na webe..tak mozno to u nas uz dostat

denousek
5. okt 2007

no vidite tak uz je i u vas k dostani!stoji za vyzkouseni...

pucik
5. okt 2007

Ahojky, ze začátku jsem úplně brečela bolestí, jak jsem měla bradavky rozkousané i krev tam byla, pomůže Bepanthen naprosto spolehlivě a malýmu ani nevadí do pusinky, nemusí se smívat. JInak to chce si udělat odvar ze šalvěje a vytírat ty bradavky, ono to jakoby trochu desinfikuje, ale neboj tak za měsíc až dva si zvyknou a bude to o. k., moc sem tomu nevěřila, když jsem přišla domů, úpolně jsem z kojení měla hrůzü, malýmu budou v neděli 2 měsíce a úplně v pohodě, nebolí nic, bradavky jsou tvrdší a i trochu vyptvarovaný z toho kojení, takže chce to přetrpět a bude líp 😉

dol
5. okt 2007

Četla jsem, že je výborný nějaký PureLan, nebo tak nějak....

denousek
5. okt 2007

holky ja sem cetla ze bradavky se maji mazat uz v tehu aby si zvykly na tu pripadnou vlhkost a namahu pri kojeni a pak tolik neboleli 😉

zuzka82
autor
5. okt 2007

no kocky, od vcera vecera mastim mastickou avent, a uz to nieje az take bolestive... 😵 😵
a o tom bepanthene som aj ja pocula, ze je najlepsi, ale v cechach...
dik baby.. 😵 😵

veronikap
5. okt 2007

ja som si tiež kúpila avent mastičku.. naše začiatky kojenia boli tiež veľmi bolestivé a tiež sa vyskytla aj kvapka krvi.. a musím povedať, že tá mastička mi nejako nezaberala.. necítila som žiaden rozdiel.. až keď som si začala bradavky natierať svojim mliečkom tak bolesti prestali veľmi rýchlo..

riuska
5. okt 2007

veronika vsetko najlepsie zinke - vidim ze ma presne 6 mesiacikov 🙂
no a teraz k teme nam velmi pomohla masticka z drogerie DM - ich znacka babylove 😉

lyzenka
5. okt 2007

Babulky,
mne dnes sestricka u gynekologa poradila na ubolene bradavky masticku Dr.GAYE-Sheabutter - je to prírodná masť, má regeneračné, hydratačné, ochranné, výživové, hojivé, protiopuchové a protizápalové účinky. Síce 50ml stojí 294,- ale dnes som si ju dala na ubolenú bradavky....a aj mi to dnes pomohlo. Skúste to.

denousek
5. okt 2007

masticku z DM babylove mam ted koupenou stoji 39kc a jeste mam tehotenskou slevu tak stala o 10kc mene ...v kazde dm si muzete vyridit slevovou knizku kdyz jste tehulky a pak jeste dalsi az se vam mimis narodi,staci prinest ukazat tehu prukazku nebo rody list 😉
akorat me ta masticka pripadne jako framykoin 🙂 ma stejnou barvu vuni i konzistenci je uplne stejna ze by framykoin v prevleku 😎

loren
5. okt 2007

babylove z dm je super

zuzka82
autor
5. okt 2007

no s tymi mastickami je to indi vindi..ja som doteraz pouzivala len DM, a mi to vobec nepomohlo... 😒

jaaty
6. okt 2007

Ahoj, ja som používala a doteraz používam len kaliovú masť a som veľmi sppokojná. Ak ti môžem poradiť po kojení si prsia neumývaj, natri si ich mastičkou, ktorá ti vyhovuje a po byte buď hore bez.Prsia siničím nezakrývaj, potrebujú vzduch. Radili mi to už v pôrodnici a mne to pomohlo. Dokonca som si prsia neumývala ani pred kojením. Masť sa vstrebala, prípadne zvyšok odsaj papierovým servítkom. Prajem krásne kojenie 😉

jejke
6. okt 2007

Ahojky baby, ja som tiez pouzivala Kalciovu mast ale nedalo mi pred kojenim si prsia neumyt vodou a poriadne utriet, mala som pocit ze je to FUJ davat babu do pusy prsnik s mastou... 😝
Kazde dve hodiny kojit a pred kazdym kojenim sa umyvat, po kazdom kojeni mastit...to bolo velmi nepohodlne...
Co nespravime pre nase deturence, ze??? 😉
Este som pocula ze pomaha aj kravske maslo...je to davny recept starych mam na bolave bradavky 😀
Neriskovala by som pri dnesnych alergiach...uf,
ale som rada ze to akosi preslo
tie trhlinky na bradavkach sa mi rychlo zahojili
skusala som kojit s klobucikmi ale mne to ABSOLUTNE NESLO, maly mal problem chytit aj prso nie to este "gumu"... 😀

lenkaajarek
6. okt 2007

Ja som bola s mastickou od Aventu velmi spokojna a odporucam ju kazdemu.Ma svoje vyhody,nemusis ju zmyvat pred kojenim a je jej tak vela,ze ju mozes dat svojej tehotnej znamej ako ja. 😉

jesenka
7. okt 2007

Ahoj, ja som mala obrovske problemy s bradavkami prvych 7 tyzdnov, presne ako pises ty. Malá prestala kričať ked sa prisala a začala som kričať ja... Kojila som cez klobucik aj bez neho, ked uz bolo najhorsie odstavala som a davala jej z flasky, od zufalstva som jej davala aj Bebu obcas. Mala som natrhnute bradavky, papali sme krv aj chrasty... Ale z vlastnej skusenosti ti mozem povedat, neboj, to sa fakt spravi ako ti vsetci hovoria a prestane to boliet. Teraz uz len kojime a vobec to neboli, je to krasne.

Mast z Aventu : super, netreba umyvat pred kojenim, kupila som este v porodnici od sestriciek - 470 Skk

Mast z DM : podla mna uuuplne to iste, ako Aventacka, rovnaka konzistencia, netreba umyvat, cca 40 Skk

Kalciova : mne prilis nepomohla a musi sa umyvat pred kojenim

"Ruzovy zazrak z Oriflamu" - vyborna na zregenerovanie uz fakt znicenych bradaviek, musi sa umyvat

Vlastne mlieko rozotriet na bradavky - dobre v casoch, ked uz nemas problemy, ale nepomoze ti ich vyliecit ked su v na tom zle

Takze baby, moja volba by bola: DM masticka