Avent mušle. Používate ich? Sú praktické?

zuzka82
25. okt 2007

ahoj maminky...
ktora z vas pouziva tieto musle???ci je to dobra vec, ci len hlupost....
uvazujem nad kupou, aj preto, ze v noci mi dost mliecka vyteka, a tym padom by sa to pekne zbieralo...neviem, nepoznam nikoho, kto by to pouzival...
tak ak mate niektora skusenost...
dakujem 😵
pardon ak tu takato tema uz je, nepostrehla som...

wighy
25. okt 2007

ahooj zuzi,presne na toto som sa dnes aj ja pytala,aj mna to zaujima, pretoze v noci mi vyteka nazmar dost vela mliecka a je ho skoda,tak som zvedava na odpovede 😉

zuzka82
autor
25. okt 2007

tak cakame wig...zasa nechcem mat doma kazdu hlupost, ze.... 😅 a nestoji to 5 korun...

wighy
25. okt 2007

presne moje slova,dufam ze sa niekto ozve 😉

llucinka
25. okt 2007

ahojte holky, vůbec jsem nevěděla, že něco takového existuje 😅 Nicméně na netu píšou, že tímto mlékem se krmit nemá. 😒 Tak by mě jen zajímalo, co s ním chcete dělat? 😕

wighy
25. okt 2007

fakt to som nevedela,ja som myslela ze to mliecko sa moze pouzit, no tak to potom nema zmysel kupovat,tak staci aj plienka hehe

zuzka82
autor
25. okt 2007

no ja som o tychto muslach doteraz vela nepocula, a tak isto som nepocula, ze tym mlieckom sa neda krmit....
tak aspon sa to tu dozviem....

bledulka
25. okt 2007

mušle jsem měla-dostala jsem od známe odsávačku avent a dostala jsem k ní i ty mušle.Já je používala spíš na začátku,když jsem měla bolavé bradavky,tak aby to větralo.Mlíko se údajně použít může pokud předem mušle vysterilizuješ...
Mám pocit,že to trošku stimulovalo k produkci.
Kdybych si je ale měla kupovat a rozhodovala se,tak bych asi do nich nešla,tolik služby mi neprokázaly.Ale je pravda,že jsem sbírané mlíko nepoužívala,kdybych ho mrazila atd,tak bych je využila víc...Takhle jsem je použila fakt jen prvních pár dní,než si zvykly bradavky.Pak už jsem je nenosila. Takže tak.

martina46
25. okt 2007

mna ba zaujimalo skor, ci musle nahradia prsne vlozky.

masinka
25. okt 2007

ja som ich mala, pouzivala som ich ked som mala dokusane bradavky, aby mi ich nedrali papierove vlozky, v navode ale tusim pisali ze sa maju pouzivat max hodinu vkuse, takze to asi nie je riesenie na celu noc

gedren
25. okt 2007

Kamaradka si do nich nechala odtejkat mliko a pak ho dala do hrnicku vypit starsi dcerce (asi 2 roky) 🙂 Ja jsem si je tenkrat teda taky koupila a opravdu me zachranily po navratu z porodnice, kdy jsem potrebovala ty bradavky vetrat, nic jsem na nich nesnesla. Ale to uz asi tazatelky maji za sebou, no a se sbiranim mlika teda nemuzu slouzit, protoze mne nikdy zadny neteklo, tak jsem nepotrebovala ani ty prsni vlozky 🙂 Rozhodne si ty musle ale schovavam na dalsi dite zase na ty prvni dny po porodu.

A koupila jsem je na mimibazaru, takze to bylo levnejsi 🙂 Ono se to precejenom moc neopotrebuje, je to kus gumy a umely hmoty a da se to vyvarit...

dobromila
25. okt 2007

ahojte,

ak mate na mysli toto: http://www.bonus-detom.sk/product.cgi?id=4612
tak ja pouzivam take iste, ale od ineho vyrobcu - Medela, su lacnejsie, stoja do troch stovak. Zakladam si vzdy jednu pri kojeni na prsnik, z ktoreho nekojim, cez den aj v noci. Medzi kojeniami mi vytecie len minimum, takze medzitym netreba. Vrelo odporucam. Zachytene mlieko vylievam a spotrebu prsnych vloziek mam minimalnu 😉

bledulka
25. okt 2007

marti-asi nahradí,ale vložky jsou lepší mi přijde.Nějak mi vadil ten kus plastu v podprsence-posunoval se mi tam a pak nebyl na svém místě...Navíc mám docela velká prsa a další zvětšení o tu mušli-no síla to byla 😕 a ten tvar prsou po tom-jak v podprsence z první republiky 😀
no,vážně- mně vyhovují víc vložky a sice od chicca (uvažovala jsem i nad látkovýma...)

llucinka
25. okt 2007

Tady jsem se dočetla, že se tím krmit nemá 😒 Upřímně, zuzka82, máš asi tak staré mimi jako já, a já bych mu to mlíčko nedala. Mám odsávačku Avent, odsávám mléko rovnou do VIA pohárku, takže se to mléčko nedostane nikde mimo a zamrazím.
A jak tady píšou holky, twn kus plastu v podprsence ☹ nebo kus gumy, nebo z čeho to je 😒

zuzka82
autor
25. okt 2007

no fajn...aspon ze pocujem par nazorov a skusenosti... 🙂
dik baby....

dendisa
25. okt 2007

díky nim kojím. Bez mušlí by se mi bradavky nezahojily ani náhodou. Stačily tři dny nošení a jsem ok. Doporučuju. Viděla jsem je i od Medely, nejspíš to bude levnější totéž 😉

zuzka82
autor
25. okt 2007

no ja som skusala najst na internete musle z medely a nenasla som, len tie aventky....

dendisa
25. okt 2007

mi se nic neposunovalo (normálně jsem si bradavky i namazala) a je to silikon. Ale dítě bych tím taky nekrmila. Měla jsem je jenom jako větrače a splnily maximálně svůj účel.

llucinka
25. okt 2007

jejda, zapomněla jsem vložit odkaz:

http://www.i-lekarna.cz/zbozi/avent-komfortni-s...

martina46
25. okt 2007

bledulka, aj to som bola zvedava, ci sa to neposuva v podprsenke, ale tiez asi aj zavisi od prs. ja mam zase male prsia, tak mensie zvacsenie mi nevadi.

zuzka82, od medely, to su iba chranie bradaviek, nie su tam zberace mlieka a dostat to aj na sk webe www.4mama.sk

marxgirl
25. okt 2007

Holky, prosím, jestli jste ještě nehlasovaly, dejte hlas Nelušce (číslo 6)

http://www.babyportal.cz/soutez 😵

emjee
21. jan 2009

misutovo • 43tt • Dnes o 17:26
Ahojte mamicky,

chcem sa spytat ci mate niektora skusenosti so zberacmi mliecka. Kupila som si tie od Avetu a dari sa mi celkom fajn zachytit mliecko z jedneho prsnika ked z druheho mala papka.

Neviem ci to medzi kojeniami treba zakazdym sterilizovat alebo staci len vyplachnut kojeneckou vodou. Co myslite? Kojim tak kazde 2 az 3 hod.

Dakujem za radu.

rohacka • 2d • Dnes o 17:51
Pouzivala som tiez, kym som kojila z jednej strany, z druhej mi nakvapkalo do zberaca aj 30 ml. Len potom pozor na predklony . 1 x denne som ich vyvarala spolu s odsavackou, po kazdom pouziti len vyplachla poriadne horucou vodou z vodovodu.

emita
21. jan 2009

mušle sú super vec. ja som mala farlin a stáli asi 180Sk. ale mliečko z nich by sa nemalo dávať bábu. akurát keď staršiemu súrodencovi ako niekto písal. ja som sterlizovala len raz za čas a mliečko som vylievala-natieklo ho dosť. len fakt sa mi párkrát stalo že som na ne zabudla a ako som dávala malého do postieľky všetko sa mi vylialo 😀

katka.m
21. jan 2009

Ja som používala hlavne tie s vetracími otvormi. Sú z dvojbalenia Avent. A mliečko som používala, len som to po každom menení vyvárala, ale v parnom sterilizátore to bolo šup-šup.

zoeno.1
21. jan 2009

ja som ich pouzivala po porode,tiez s tymi vetracimi otvormi. som mala strasne naliate prsniky a pomohlo mi to a aj bradavkam sa ulavilo.povedali mi,ze ich mozem pozivat cely den,ale na noc musia ist dole,takze ti to je asi zbytocne,kedze to chces hlavne na noc 😕 musle su na podporu tvorby mliecka,no a v podprde mi vobec nebehali,ale ten tvar vyzera dost divne,vonku by som s nimi nesla 😀 a ozaj,ja som ich dostala v porodnici 😅

misutovo
22. jan 2009

Aj ja tie musle pouzivam a nazbierala som si celkom dost mliecka.
Preco sa to nesmie babatku davat? Aky to ma dovod?

katka.m
22. jan 2009

misutovo: Tak si predstav, že máš ten zberač také 3 hoďky, je v ňom mliečko a na tvojom teplom tele ti to tam kvasí... Iné je mliečko, ktoré nazbieraš počas dojčenia, to použiješ hneď, alebo zamrazíš. Mušle však musia byť pred použitím vyvarené.

lante
22. jan 2009

Ja som tiež používala mušle a o5 sa chystám, keď sa Myšiatko narodí. A mliečko čo sa v nich nazbieralo Vili vypil..........nič sa nestalo, tak neviem prečo sa to nesmie. Aj keď ja som ich používala iba pri dojčení. Inak som mala v podprde vložky, popravde si spánok v nich neviem predstaviť.

susik77
22. jan 2009

ja som ich nevyuzila, mala som dost malo mlieka, akurat stacilo pre malu...takze pre mna zbytocna investicia. medzi kojeniami som mala len par kvapiek-to zachytili tampony. myslim, ze sa to vyplati kupit az ked zacnete kojit.

misutovo
22. jan 2009

Katka: Jaj no ja to pouzivam cisto len pri dojceni, lebo ked z jedneho dojcim z druheho mi kvapka dost miecka a je mi to luto nechat to vsiaknut do tamponu. Takze hned po dojceni mliecko vylejem do vyvarenej nadobky, uchovavam v chladnicke a vecer zamrazim. Medzi dojceniami mi mliecko netecie takze by som tam tie zberace mala uplne zbytocne.
Len som chcela vediet ci aj medzi jednotlivymi dojceniami (2-3hod)je potrebne musle vyvarat alebo staci ked ich dam do chladnicky a vyvarim vzdy len vecer?