Avent mušle. Používate ich? Sú praktické?

zuzka82
25. okt 2007

ahoj maminky...
ktora z vas pouziva tieto musle???ci je to dobra vec, ci len hlupost....
uvazujem nad kupou, aj preto, ze v noci mi dost mliecka vyteka, a tym padom by sa to pekne zbieralo...neviem, nepoznam nikoho, kto by to pouzival...
tak ak mate niektora skusenost...
dakujem 😵
pardon ak tu takato tema uz je, nepostrehla som...

cessy
22. jan 2009

aj ja som uvažovala nad kupou týchto mušiel, ale zatial som ich nekupila počula som, že tie mušle sa nemaju použivat dlhšie ako 40 min. denne, lebo upchavaju mliecne zlazy a tiež že to nazbierane mliečko by sa nemalo davať dietatku

keena
18. okt 2016

Dost stare prispevky. Pouziva niekto aktualne? Co sa tyka mlieka ktore sa zachyti, preco nedat babu? Ved aj na krabici je obrazok ako sa to vylieva do flias a zjavne sa to moze pouzit. Ja by som to pouzila na kvapky vigantol ktore sa davaju do mlieka najprv a potom babu. Nerozumiem ale preco su tam na 2ks tie vetrace a 2ks su bez vetracov?

eliska07
18. okt 2016

@keena Ahojky, ja som to používala pri obidvoch deťoch - prvé 2-3 mesiace. Mlieko odtiaľ som ale bábätku nikdy nedala. Prišlo mi to také "nehygienické". Vždy som ho odtiaľ vylievala. A to som si tie Avent mušle pravidelne sterilizovala a pri každom kojení - pri vyliatí, umývala.

Mne to veľmi pomohlo. Používala som len tie s otvormi. Nikdy som nemala problém s boľavými bradavkami - mlieko mi postupne odtekalo a bradavky sa mi v tom o nič neotierali, takže ma neboleli.

Nosila som to samozrejme len na doma - vyzerala som v tom ako Xena bojovnica 😉

Neskôr mi už aj na doma, aj na von stačili len tie vložky do podprsenky, neskôr už ani to.

sadul
18. okt 2016

odporucam ich skorej na neskorsie obdobie..ked sa uz mliecko tak nepusta..len ako poistka..pretoze mne pretekali..a bola som stale "mokra"..

leenkaa2708
26. máj 2017

@eliska07 ja by som to určite v noci nepouzivala to sa ani neda v spanku ak mlieko vyteka mamičkám to by sa pri pohybe určite vylialo aj s tých bez otvorov, no a k tým mušliam- s otvormi máš na hojenie a zachytenie mliečka medzi kojeniami ked prsia nie sú také plné a do ďalšieho kojenia sa nalievajú keby sa naliali moc postupne odkvapká a nezápalia sa prsia plus na hojenie bradaviek že si ich natrieš a tak celkovo že sa ti žiadna látka neotiera o citlivé bradavky, no a tie bez otvorov mas na to ze ked kojis das si ho na druhý prsník z ktorého nekojíš keď sú oba naplnené a leje sa to prúdom, aspoň mne ja nazbieram aj viac ako 50 ml, ale zas ako ktorá mamička a aj práve preto to tak podľa mňa je lebo sa tu dohadujú či sa také mliečko môže alebo nemôže dávať bábu môže z tých ktoré otvory nemajú lebo tie máš vždy nachystané vyčistené na rýchly odber mlieka počas kojenia potom si to hneď preleješ do skla apod. , pri tych s otvormi sa mliecko zbiera pomalsie plus prudi tam vzduch a mas to dlhsie tak toto nie mozno keby si ich zakazdym sterilizovala a vyliala neviem kazdych 20 min ale to je neprakticke takze asi toto lepsie vyliat