Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Azitrox pri dojčení

avenev
30. nov 2011

Mam 6.mesacne dieta, ktore dojcim.Lekar mi predpisal antibiotikum Azitrox a povedal, ze je to novy liek pri ktorom mozem kojit. Dnes som sa ale dozvedela, ze svagrinej pediatricka pri antibiotikach( nazov neviem) kazala mlieko vylievat a davat UM. Je mozne, ze nazor pediatrov moze byt iny?

olifcek
30. nov 2011

nic nikam nevylievaj. pediatra nepocuvaj... skus sa ozvat laktacnej... www.dojcenie.eu

strapco13
30. nov 2011

@avenev Azitrox je vhodny pri dojceni..nic netreba vylievat, kludne dojci ..som lekar a nazor danej pediatriocky.. zalezi ake ATB /a vzdy sa daju najst ATB vhodne k dojceniu/ a le zrejme pediatricka nema dostatok vedomosti o dojceni

manka
6. jún 2012

@strapco13 ..a aky mas nazor na trojkombinaciu proti helikobakterovi? /klabax,duomox,lomac/ Mne pri tom dojcit neodporucali, ale napr. vratit sa k tomu chcem, len neviem, po akom case mozem...

strapco13
6. jún 2012

@manka vsetky tri likeky sa mozu uzivat pocas dojcenia bez toho aby sa dojcenie muselo preusit ci nejako obmedzovat
k dojceniu sa da vratit dlho po preruseni dojcenia..vacsinou je ale lepsie ak mas osobnu pomoc laktacnej poradkyni ..ale dieta sa dobrovolne pred 2,5 rokom neodstavi, lebo minimalne dovtedy ma saci reflex, cize pravdepodobnost je velka
prestala si dojcit kedy, kolko, ako si davala zatial mliecko?

manka
7. jún 2012

@strapco13 prestala som po pol roku. dojcila som uz len v noci, cez den sme dokrmovali, lebo uz mliecka vela neni. tak som jej ho aspon pridavala do jedla. chcela by som v tom este pokracovat, hlavne ked na sebe vidim, ako ma kravske mlieko prekysluje. som par dni po dobrati antibio, tak myslim, ze mozem ist na to..

strapco13
7. jún 2012

@manka mozes kludne skusit,,drzim palce
pripadne si zvys tvorbu mlieka..domperidon ..na volnopredaj drahsie Motylium, na predpis lacnejsie Costi..zacina sa 3x3 tablety a po zvysenie tvorby postupne vysadzijes..vzdy nejake 4-5 dni o jednu tabletku menej do dna..je to liek na travenie ale jeho vedflajsim ucinkom je zvysenie tvorby mlieka
dobre je casto prikaldat a zabezpecit spravne prisatie..keby si potrebovala..skontaktuj sa osobne s laktacnou www.mamila.sk tam najdes kontakt

manka
7. jún 2012

@strapco13 dakujem moc za rady. to budem mat 2 v 1. pojdem skusat

Tu začni písať odpoveď...

Odošli