Bez umelého mlieka. Čo robíte aby vám mlieko vydržalo?

valka
8. sep 2008

Aj vy ste sa rozhodli vychovat svoje deticky bez umeleho mlieka? Ako sa vam dari? co robite, aby sa vam mliecko udrzalo aj pocas castych prikrmov?

eriqe
8. sep 2008

tiez chcem vychovat svoju malu bez UM, zatial sa mi to dari, ale ja este neprikrmujem. Ale najviac vraj pomaha nocne kojenie a to sa nam dari, lebo malicka sa este stale dva krat v noci budi

zuzanocka
8. sep 2008

no moja mala ma skoro 8 mesaicov a zatial problem s kojenim nemam, i ked uz pekne papa vselico a celu noc prespi;
mam kamosku, ktorej syn ma nieco cez jeden a pol roka a krasne jej papa a popritom ona ma este mliecko, tak ja dufam, ze ani u nas nebude problem, uvazovala som tak, ze z materskeho mliecka by sme presli rovno na kravske..

od kedy sa vobec "moze" kravske mlieko?

eriqe ahoj 😉

lefika
8. sep 2008

tak nam sa to aj podarilo. ale poces celej doby kojenia sa mala budila tak 4-5x, okrem toho aj cez den som jej davala dost casto. vlastne vylucne kojena bola 9 mesiacov a tolko prikrmov, aby mali aj nejaku vyzivovu a energeticku hodnotu, jedla az v roku 😉

sassi
8. sep 2008

Zuzanočka kravské sa "može" zavádzať od roka, najskor vo forme jogurtov a acidofilným vyrobkov (to nekojené možu už aj od 8. mes.)
Od roka sa odporúča KM používať do varenia (napr. na zahustenie pokrmov, kašu, pudingy) ale inak sa do 3 rokov na pitie odporúča podávať umelé mlieko - formulu.

Jedna vec je, čo sa odporúča a druhá ako to naozaj mamičky robia. Ja poznám vela detí, čo od roka pijú výlučne KM a su zdrave. Malo by sa používať teda aspon plnotučné.
Naš malý pije aj UM aj kravské, ked nemám UM, dame aj kravské. Jemuu to nejako nevadí, al aj tak myslím, že UM je v jeho veku (18.mes.) lepšie... len niekdy naň nemáme ☹

zuzanocka
8. sep 2008

sassi,
dakujem 😉
no niekedy mam pocit, ze malu budem kojit do 6 rokov - podla toho, s akym nadsenim sa vrha na prso 😀

bejbypd
8. sep 2008

Ahojte ja som malu kojila pat mesiacov a ked mi zacalo odchadzat mliecko tak som jej kludne dala umele a mam pekne zdrave dietatko a hlavne spokojne a ani som sa neodsudzovala ze som nevydrzala kojit neviem ako dlho mala jespokojna a ja tiez a umel mlieko je velka pomoc pre mamicky ktore kojit jednoducho uz nemozu...a erique j super ze tak dlho kojis no nie je osem mesiacov len na materskom mliecku nejak dlho v tom veku uz dietatko potrebuje aj ine napr.zeleninku bo materske mliecko casom meni svoju konzistenciu a uz dietatku nedodava uplne vsetko preto pri kojenych detickach doktori odporucaju uz od konca siesteho mesiaca prikrmovat

titkovamiriam
8. sep 2008

ja som kojila 18m a prasla som na kravske plnotucne 😀

petka82
8. sep 2008

Ja tiez este kojim a dufam ze sa bude darit aj nadalej. Uz dva mesiace prikrmujeme a nemam pocit ze by mu toho mlieka bolo malo.
Mne tu v Uk midvife vraveli, ze KM (musi byt ale plnotucne) sa moze zacat detom v malych mnozstvach pridavat do prikrmov po 6 mes. a samostatne urcite az po roku. S prikrmami odporucali zacat az po 6 mesiacoch ale do ukonceneho 8 mes by mali deticky vyskusat papkat co najviacej druhov potravy aby z nich v neskorsom veku neboli "fussy" (vyberavi) jedaci
S tym UM plne chapem maminky ktore kojit nemozu, no pre mna je to stale len "Umele mlieko" a v konecnom dosledku je aj tak vyrabane z Kravskeho.

dajanek
8. sep 2008

ja uz prikrmujem a tak si 2 krát denne odstrekujem mlieko a casť davam do mrazničky- na horsie casy, ale neviem ako dlho mi to este vydrzi ☹ -je to dosť naročné... zatial takto fungujem mesiac

sassi
8. sep 2008

ja keby som bola mohla, kojila by som čo najdlhšie, žiaľ mliečko napriek mojej snahe sa netvorilo a bolo po mesiaci po kojní ☹ ☹ ☹
Tak troška zavidím maminkám, čo kojiť môžu, aj kvoli finančnej stránke, ved na UM sme miňali do 2000,- mesačne, teraz už chvalabohu menej... aj kvoli tej blízkosti s babatkom, pohodliu, obranným látkam. Su proste veci, ktoeré UM nikdy nedokáže nahradiť, aj ked dnes su už aj UM vysokokvalitné.

eriqe
8. sep 2008

Sassi netrap sa. Ono sa to stava, ze mamicka aj napriek tomu, ze sa velmi snazi o mliecko pride. Vraj je to aj geneticky dane. Moja mamka ma kojila dva roky a aj tak mam astmu a alergiu. Ja som stastna, ze mliecko mam a mozeme sa aj takymto sposobom pomojkat. Vy ste si urcite s drobcekom nasli nieco ine ako si prejavit vzajomnu blizkost. Ja som ta stastna, co mlieko ma a ma ho na rozdavanie, ale nie kazdy ma to stastie.

eriqe
8. sep 2008

na mna sa skor divaju divne, ze este kojim, lebo uz by mala R. jest ine a mlieko by mi malo pomaly odchadzat, teda aspon podla nazoru mojej svokry

valka
autor
8. sep 2008

eri, a kedy zacnes prikrmovat? tiez sa mi to zda dlho len na materskom mliecku...ale inak drzim palce, nech to tecie cim dlhsie 😀

ti, co nemozu kojit, tak ok. chapem (znama skoro prisla o dcerku, lebo namala mliecko, o com ako prvorodicka nevedela a veselo ju "kojila", kym mala neprestala cikat a nevzali ju na ARO) ale mnoho mamiciek proste s pohodlia kojenie necha v domneni, ze UM je rovnako dobre...a s tym nazorom sa nestotoznujem...

audreyd
8. sep 2008

ja som malého dojčila cez dva roky a umelé som vôbec nedávala (nepočítam krízu z hlúposti v prvých troch mesiacoch, kedy som mu párkrát dala aj um 😖 )... mlieka som mala dosť a nejako som neriešila, že by som mu mala dávať miesto mm um! od roka sme dávali jogurty a ostatné mliečne výrobky a neskôr plnotučné mlieko. umelé už nie 🙂 pri malej sa tiež budem snažiť 🙂

verulka
8. sep 2008

ja planujem, lebo mame trosku problem s UM ,kedze obaja chalosi mali alergiu na kr. mlieko, bezne UM nemozem davat...takze sa zubami nechtami kojime..i ked ja sa tesim na prikrmi, kedze ja kojim straaasne casto, den-noc, jemu jedno..vydrzi uplne max 2hodky( to oslavujem)..mlieka nemam zatial malo, len Ron je strasny zrut...takze kojit sa chystam, ale neriesim dalje, som rada za kazdy den...jeho kojim najdlhsie 😉
min. do roka, az 18mes nebude mlieko a ml. vyrobky z neho dostavat vobec a potom veeelmi opatrne...podla vysledkov od alergologicky budeme postupovat dalej 😉

sirinka
8. sep 2008

my sme stale na MM, nemusis sa bat, ze pri prikrmoch mliecko stratis, do roka si babatko este stale pyta dost vela mliecka a mliecko sa ti bude tvorit vzdy podla potreby, teda spotreby 😝 my sme teraz na 3 castejsie 4 dojceniach cez den, v noci nekojime uz od tri a pol mesiaca a mlieka je vzdy tak akurat
erique to ze este neprikrmujes nie je vobec nic nezvycajne, detickam MM v pohode staci do 8 - 9 mesiaca. ja sa pri druhom tiez uz nebudem tak ponahlat s prikrmami, ved to dojcenie je taaaak pohodlne.