Biely pupák na bradavke. Čo to je?

a_net_ka
7. mar 2008

ahojte, predvcerom v sprche som si vsimla, ze na lavej bradavke, presnejsie na dvorci sa mi robi akoby vyrazka. Teda biely pupak. Neboli. Samozrejme, ze som to nevytlacala. Neviem ci ide o vyrazku alebo nieco ine. Nemeni sa to, nerastie, nezmensuje.

Neviete mi poradit? ☹

hedunecka
20. mar 2008

figi jednoduche vysvetlenie-uz som pisala ze sa tu zbytocne strasite a potom zacneme len panikarit a zbytocne sa pozorovat na druhej strane lekari su uz taky pokial tam neprides po kolenax tak ta len vysmeju ze s cim si to vobec prisla..je malo xorob ktore su vcasne diagnostikovane preco??

figiflower
20. mar 2008

ved to ma prave prekvapilo. Jednoducho sa na to pozrela a povedala ze to nic nie je... 😒 tazka pohodicka. Ziadny kozny, ziadna mamografia a uz vobec nie biopsia. Ved naco? To som sa akoze mala prosit? Hlavne ze v telke nepocujes nic len - dbajte na prevenciu, dajte sa vysetrit atd...
No este uvidim co bude u tej gynekologicky - snad sa aspon lepsie pozrie 🙂

kardia
20. mar 2008

Ahojte baby, mne sa tiež také robia a vytláčam si ich. Už som si myslela, že nie som normálna, keď ešte aj na bradavkách mám pupáky. Ale ak, si nie ste isté, je lepšie ísť k lekárovi, len nerobte paniku, tá všetko zhoršuje. Aj mňa občas chytí a potom si poviem dosť, báť sa budem, až mi potvrdia, že je to zlé. 😉

yxa
20. mar 2008

Ja som bola u lekara s tymi bielymi pupakmi, z ktorych mate taky strach, pred mojim druhym tehotenstvom, ale vsetko bolo v poriadku..
Anetka, ja som to mala uz od puberty na oboch bradavkach a pravdupovediac vytlacanim akoby sa to rozsirovalo.. Pocas kojenia, ked som si to skusala vytlacat, tak mi nevysiel "tvrdy tuk", ale srandovne, akoby som si vytlacala mlieko..
Moja mama to tiez mala a teraz po 50-tke jej to "zmizlo"..
Nebala by som sa z toho a nerobila "paniku", aj ked opatrnosti nie je nikdy dost.., takze pre klud duse, k MUDr. ist treba..

greta24
21. mar 2008

Mam presne to iste co Figiflower, mozno je to naozaj len ta chemia. Len co budem moct. pojdem k lekarovi, som zvedava, ci mi povie to iste. Mozu mi robit mamografiu, ked kojim ?

suessanna
14. máj 2008

Ahojte dievčatá!
Asi pred 4 dňami sa mi v blízkosti bradavky, ale skôr tak nižšie vytvoril malý červený fliačik, postupne sa zväčšoval. Myslela som, že sa zapálil iba korienok chĺpka... Neskôr sa stred zafarbil na ružovožltý, akoby sa to formovalo na vyrážku, ale zostalo to ploché. Teraz mám v strede červenú bodku a pokožka sa mi zvrchu jemne odlupuje, ako keď máte suchú pokožku. Nič som si na to nenadávala, žiadne krémy a ani vodičky... Mám cysty na každom prsníku, vo veľkosti hrášku, ešte som nerodila, teda ani nekojila. A dnes mi prišiel ten email, ktorý tu aj bol spomínaný a riadne ma to vystrašilo... ☹ Aj som si to vygúglila a našla som toto:
Synonymum Pagetov karcinóm alebo Pagetova choroba bradavky. Označuje sa tak osobitný metastatický prejav bradavky a dvorca z oblasti hlavných vývodov. Jedná sa vlastne o typ DCIS (tvorí asi 7 % tohoto typu karcinómu in situ). Má charakter pomaly sa zväčšujúcich, akoby ekzémových zmien na bradavke a dvorci. Kožný povrch miestami zatvrdne a môže sa objaviť vred. Prognóza je rôzna, v závislosti od stupňa zhubnosti základného nádoru.
Nemyslím, že sa to prejavuje ako vyrážka s hnisom a už vôbec sa to nedá vytláčať. V tom emaile však bolo aj priložené foto, ktoré môjmu nálezu veľmi nezodpovedá, ale každý organizmus je iný a neviem ani, v akom štádiu choroby to bolo fotené...
Neviem, či ísť skôr ku kožnému alebo ku gynekológovi... Mohla by sa drať tá cysta na povrch? Má niektorá z vás takéto podobné skúsenosti?

gabcik6
12. jún 2008

ahojte holky. no aj ja mam taky problem,prave to teraz riesim.mam vyrazku na bradavke a straaasne to svrbi a nieco z toho vyteka,ale to asi suvisi s tym, ze momentalne mam menstruaciu. len tak som si surfla a ani som nevedela,ze tolke s tym maju problem.no,kedze uz niekto urcite bol u tej lekarky,prosim poradte.moze to byt aj rakovina?? 😢

susik77
23. jún 2008

Ahojte, ja som si nasla zapal. vyrazku asi 3 cm od dvorca. Myslite, ze to moze tiez suvisiet s nadorom? Isiel z toho vytlacit hnis, teraz je to uz len zapalene.Inak ziadne priznaky ani bolest.

denisocka
23. jún 2008

ja som 2 týž po pôrode bola 2 x operovaná na absces v prsníku -drenážovali mi to,čiže hned ako prechádza dvorec do bledej pokožky 😀 neviem to nazvať -tam mi urobili asi 3cm vzdialene od seba 2 zarezi z ktorých trčal dren,cez ktorý vytekal hnis -no ale to je o inom

no a teraz,mám tam jazvy ,take maičke a v mieste medzo tými jazvami sa mi raz za čas z ničoho nič urobí akoby uačervenala vypuklinka,ako ked vás štipne komár a taky pupenec ktorý nenormálne svrbí ,asi po 2-3 hod to zmyzne ,ale minule sa mi urobil presne pod jazvou,bol tam asi týžden,svrbel jak svina 😀 tak som do toho šparala až sa mi uspašne podarilo dosať hnis z toho vonku + brala som osvedčene homeo na zapalove procesy na koži

no a ktým bielym bodkám,tiež sa mi občas urobia,robili sa aj ked som nebola tehu-proste to vytlačím,je to pod povrchom,take tukove

smska1979
14. aug 2008

Ahojte, pred tyzdnom som bola operovana na absces prsnika a este stale chodim na precistovanie, lebo sa mi este stale tvori hnis. Denisocka, alebo niekto iny, ake homeopatika by pomohli na zapal? Daju sa brat iba vtedy, ked mam zapal alebo aj ako pomoc pri dolieceni po zakroku?

katusa777
28. jan 2009

Ahojte ja mam 20 a asi pred pol rokom som brala antikoncepciu ale teraz mam na oboch prsnikoch take akoby biele vypukle vyrazky a bojim sa ze ci nahodou to nie je rakovina.Nezvykne ma to boliet ani svrbirt lrn obcas.V piatok idem na gyndu tak sa jej spytam ☹

damarka1
10. mar 2009

ahojte baby,
som tu prvy a poslednykrat... len som si vsimla vase panicke reakcie an alenku 22 a pagetovu chorobu...
co sa tyka Pagetovej choroby... pisem to hlavne pre "alenku22" ,ktora tu na zaciatku rozsirila tuto poplasnu spravu... pozrite si prosim tuto stranku:
http://www.plus1den.sk/zdravie/2009/01/novy-typ...
A alenka22... prosim ta... obcas je dobre sa aj zamysliet nad tym, co robis ;) pomaha to (a neboli).
caute.

miriam17
29. jún 2009

baby prosim poradyte moze ta vyrazka ktora sa opisuje v prispevku od aleny22....vyskytnut tak mienre pod bradavkou na pravom prsniku .....dnes ked som sa kupala tak si to vsimla...ale len tak z nicho nic..... bol ta trosku vetcsia tak som ju skusila vytlacit tiekla y z tamat krv..a teraz je to vetlke no nie velmi ale dost a tvrde..a v strde je taky akokeby dierka...co to moze byt..??...

susik77
30. jún 2009

miriam: ja som sa tiez zlakla toho, min. rok som sem pisala. volala som si aj na linku Avon. Povedali mi, ze to vobec nevyzera na Pagetovu chorobu. Ze vraj by to bolo na bradavke a ze koza okolo by vyzerala ako pomaranc...
aj gynekolog povedal, ze to je len kozny problem. ked tak si skoc na gynekol. prip. ku koznemu 😉

tanja61
28. jan 2011

baby skusam hladat vsetko mozne ale poriadne rady som nenasla,ja som v tretom trimestri ale hrozne ma svrbia bradavky uz asi 2mesiace,bola som u lekara dal mi harmancekovu masticku vraj nemam ziadnu infekciu nepomohla teraz skusam bepanthen ale tiez nic na bradavkach mam suche a cervene miesta nevie niekto poradit?myslela som na kvasinkovu infekciu ale nesom si ista a je to neznesitelne to svrbenie,bojim sa lebo chcem aj kojit tak neviem ☹

raily88
25. máj 2011

ja mam na lavom prsniku na bradavke nieco co vyzera ako znamienko, nic ma neboli ani nesvrbi, ale celkovo ma ta bradavka inu farbu ako na pravom..tiez sa bojim :(( ☹

simsalabim
25. máj 2011

@raily88 strach ti nepomoze, ved to prekozultuj s lekarmi! Mozno to je banalita, mozno nie, ale vyckavanie nie je na nic dobre.

1raisa11
26. máj 2011

Ahojte dievčatá ja mám presne ten istý problém. Na ľavom prsniku sa mi spravil ten biely pupáčik ako to vi nazývate, občas si to vytlačím, som po druhom dieťati a objavilo sa mi to keď som prestala kojiť druhú dcérku. S toho čo som tu vyčítala chápem, že sa toho fakt nemusím obávať?????

jovannka
19. jún 2012

a je to nebezpečné??? Dočítala som sa aj v jednej diskusii, ako baby o tom diskutovali a najviac bola reč aj o hormónoch. 🙂

betalinda
17. júl 2012

Caute, ja mam takisto taký problém.....ale na rozdiel od vás mám tých pupáčikov vela na obidvoch bradavkách.....mam to už asi pol rokaa je to stále také rovnaké....čo mám robiť??

strapco13
18. júl 2012

@betalinda opis mi viac ten pupacik ako vyzera, kde je ci na dvorci ci na bradavke
ale pravdepodobne su to len zliazky co sa nachadzaju na dvorci a analyzuju sliny babatka
pokial nie su zapalove zmeny, nie je to cervene, neboli to,. tak to netreba riesit ..pripadne ak vies, hod sem foto dvorca

12345maria
23. mar 2014

zeny tiez mam tazkosti a celkom vazne ,skuste vitamin c d lanove semena , zasadotvornu stravu tazko nepracovat vela cerstvej zeleniny a ovocie, vyrazky netlacit a hodne pit vodu s citronom caje cerstve stavy . zdravo sa stravovat.

katarina239
5. máj 2015

ahojte mam to podobne na na bradavke uz dlho biele pupaky nevie niekto ci na to nieco existuje u ginekologa vam na to nieco daly?dakujem za rady

januska124
26. nov 2019

@katarina239 ahojky,otváram tuto starú tému...mám biele drobné chrasticky na oboch bradavkach..ani by som si to nevšimla,ale už cca týždeň má trošku pobolievaju prsniky tak sa viacej sledujem..ty si prosím s tým bola u doktora? Čo Ti nato povedal?som objednaná na sono ale až na január.. prosím nevieš niečo viac? ďakujem

evuska135
23. okt 2022

Ahojte mozem sa spytat ci niekto zistil co to moze byt, ja mam pocit ze sa mi tie biele fliacky vytvorili po druhom tehu. Ono to vyzera len ako take biele flaky, na bradavke a na dvorci, len mna to nikdy nenapadlo ze bh to mohlo byt nieco zle. Citala som ze to mozu byt aj zvyraznene zlazy

januska124
25. okt 2022

@evuska135 ahojky..ja som bola na Sone dovtedy už 3x a všetko v poriadku, čiže vyzerá ze to není nebezpečné...mam to doteraz bez zmeny

evuska135
26. okt 2022

@januska124 ahoj jooj dakujem ti pekne za odpoved. Tak sa nemusim stresovat ze to nieco je 🙂