Bojím sa, aby som nedostala zápal

matik3110
20. okt 2018

Ahojte, v pondelok som mala pôrod cisárskym rezom. Maly sa mi krásne prisal k prsníkom, no nič z nich nešlo ani mazivko.. len taka špendlíkova hlavička vyšla.. snažila som sa ho prikladať stále, no nešlo nič.. samozrejme narobili sa mi aj ranky, aj modrina lebo sa prisal niekedy zle, čo mi nikto neporadil...dokrmovali ho glukózou a sunarom.. bradavky ma neskutočne rozboleli, každé jedno prisatie bolo cez slzy, kojenie vo mne začínalo vzbudzovať odpor, naozaj neskutočné utrpenie pre mňa :( dali mi sunar a k bradavke som mu dávala cez cievku sunar..sestrička mi poradila nechať malého trochu poťahať a nakoniec dať malíček plus cievku s UM. Nechala som bradavky oddýchnuť a dalavala len UM cez malíček a cievku 1 deň. Sme 5.deň po pôrode doma, prsia mám hrozne naliate, sú tvrdé tak sa snažím masírovať, mažem dr.HOJ, malého prikladám k prsníku plus cievka s UM a bolesť sa už zmiernila, ale mlieko stále nikde :/ Veľmi chcem kojiť a už sa bojím, aby som nedostala zápal alebo čo keďže sa nechce spustiť nijak raz a prsia sú stále viac naliate tvrdé a horúce. Prosím poraďte čo robiť, som prvorodička a už zúfala :(

matik3110
autor
23. okt 2018

@juliette173 pokial to tak ma byt tak je to ok 🙂 len neviem co ocakavat, lebo po sunare mi spal 2-3 hodky tak preto ze je to teraz ine som bola na vazkach ci nerobim nieco zle

juliette173
23. okt 2018

@matik3110 sunar zasyti lepsie, to je jasne. Ked mas mliecko, bola by skoda nekojit. Treba si uvedomit, ze kojenie nie je len o hlade. Dietatko sa kojenim ukludni, napije, lahsie sa vykaka, chce byt pri tebe, chce citit tvoju vonu, nechce sama lezkat v postielke. O mesiac moze byt vsetko ine, taketo malinke deticky sa velmi rychlo menia. Je lepsie ist cestou prisposobenia sa babatku a zmierenia sa s danym stavom. Aj ty sa musis zotavit po porode. Nic ti neujde, neboj. O par tyzdov uz budes "skusena" mama, vzajomne sa spoznate a bude to lepsie. Chce to len cas ☺️