Bojím sa prestať kojiť. Poraďte!

butterfly30
5. sep 2009

Tak ako ťažko sme začínali s kojením,tak teraz máme problém s nim prestať. Aj ja aj môj syn (teda ten ešte o tom nevie).
Má 19 mesiacov a je strašne zlý papkáč. Zje iba 3druhy jedál a aj z toho veľmi málo. A o pití ani nehovorím. Vypije iba max. 200 ml za jeden deň, niekedy iba 10ml. To je jeden z najhlavnejších dôvodov, prečo sa bojím prestať kojiť. Každý hovorí, že sa naučí piť a jesť keď už nebude kojený, ale dosť sa toho obávam.
Je síce málo, ale váži okolo 10 kg, je vysoký 84cm a je uplne spokojné bábo, chorý ešte nebol, takže evidentne mu nič nechýba... Ale kojíme cez deň niekedy aj 5-7x a o nociach ani nehovorím.

Druhý dôvod, prečo sa bojím prestať kojiť, je ten strašne silný zvyk. Ja si ani neviem predstaviť, čo urobíme pri nočných vstávaniach... Cez deň, keď sme doma, mám pocit, že si prsia pýta stále. Keď sme vonku, tak si ani nespomenie... Nie je ten vyzliekací typ, kt. by ma na ulici trhal zo šiat a násilne sa dožadoval prs, kojím ho iba a výlučne doma (ja neviem či sa doma nudí alebo čo - ale keď prší, nemôžeme byť stále vonku a pritom sa ho snažím zabavit). Veľa mamičiek poradilo, že keď si bude pýtať prsia, mám mu dať do úst jeho oblúbené jedlo.... ale on žiadne nemá ☹. Tak neviem, čo by som mu mohla nájsť ako náhradu za prsia. Všetky cumle a dudle odmieta.

Ale už musím prestať kojiť, mám samé problémy s tým, ako som doteraz nemávala zápaly prs a bradaviek, teraz to mám už 2 mesiac stále (iba s týždňovou prestávkou).

butterfly30
autor
17. sep 2009

Dididi30 super, gratulujem. Drzim palce, aby to vydrzalo. Co si robila, ked sa v noci zobudil, dala si zase mojkaciu deku?
My mame takeho maca, ale velmi to nezabera. Isty cas sme mali aj my, ze v noci sa budil tak max 2-3x, ale teraz ja neviem ci zo zubkov, ale nevydrzi spat viac ako 1hodinu. Presne po hodine je hore. A nepotrebuje vzdy didi, dam mu iba, aby sa ukludnil... Ja neviem co mu je...
Ale vylezu tie ocne zuby a skusime to aj my uz nejako tak riesit, lebo fakt sa to neda.
A vam drzim palce, nech sa to podari.

dididi30
17. sep 2009

butty no zatial nedakujem 😉
ano dala som, pomojkala som ho, trocha som ho nechala vymrcat a nakoniec som mu strcila dudlicek, ktory si vzal az po vyplackani sa 😒 a zadriemkal, joj bolo mi ho luto, uz uz som chcela dat prsnik ale vydrzala som 😉

lenze nas za budil od narodenia tak casto,takze je to pre nas pokrok 😵 no a tiez tie zubky, my mame este lne 6 takze to bude ratata, snad to vydrzim , to je ho mrnkanie, co uz, len nech to neriesi prskom ale radsej cumlikom a basta 🙂

a to dam mu iba , aby sa ukludnil, no to sme mali aj my, to nieje dobre...ale viem,ze je to tazke, ved sme to do teraz zazivali a kto vie co bude. 🙄

skludom zacni uz aj teraz, citala si tu knihu o spani? to nieje len o spani ale aj o nasich detoch, zavislakoch na prsku 😉 podla mna je dolezite aby sa na to zena cititla,ze teraz je ten spravny cas...ja som to odkladala a aj tak to dopado, ale uz sa nedam, chcem to skoncit, ale zas nie uplne, chcem ho kojit co najdlhsie ale len rano a vecer 😉

dididi30
17. sep 2009

a este to som chcela, thomasko spi akoze 11-12 hodin, len to p prsko k tomu muselo byt, inak sme nemali problem ,ze sa prebral, no ved aj preco by, ked mal prsko, nie 😉

baby drzim palec, buffi tebe obzvlast 😉

dididi30
19. sep 2009

baby, tak my uz spime bez papania, pape, teda kojme sa o 7 vecer a o 5 rano 😵 a spime dalej 😵 samozrejma, to nebude stopercentne, pretoze nam idu zubky,ale tesim sa 😉

tunylyk
19. sep 2009

dididi blahoželám 😉 nám sa tento týždeň podarilo 3x prespať noc,iba si pošmátral a otočil sa na druhý bok,ale túto noc bol hore každú chvíľu,však aj mal prečo,ešte nemáme doďubkáné stoličky a k tomu soplíky...

dididi30
19. sep 2009

tuny, diky 😎
ach joj s tymi zubkami je galiba 🙄 a my este len 6 😅 co bude potom? 🙄
no neva, ale aspon sa ocosi lepsie vyspime, nie? 😉

lucqa
25. sep 2009

dididi super, drzim vsetky palceky, hlavne Tebe aby si vydrzala 🙂 tesim sa s Tebou 🙂

My este stale poobede zaspavame zle, ale vecer uz super, aj ked az okolo 23:00 (to ked sa mi ho poobede podari uspat), a ked poobede nespi, tak okolo 21:10 odpadava od unavy. V pondelok to budu 3 tyzdne, rezim sice nemame, ale som rada, ze to mame pomaly za sebou

dididi30
26. sep 2009

luc dik, my uz to mame v norme, v noci nepapa, sem tam mu dam raz denne a pomaly sa odstavujeme 😵

no vies co , moja mala nespavala od roka cez den, prezila som to 😉 ale za to od 3 mesiacov celu noc bez papania a vydrzala aj cele doobedie, to jej ostatalo do teraz 😵

lenze ten nas spi 1-2x denne a ide spat vzdy okolo tej 7 aj ked by som to rada posunula na 8, je to tazke....ale uz okolo 5-6rana je hore , ako rybicka 🙄 😀 esteze vstavam do prace 😉 len cez vikend to je hruza, no aby som z cviku nevysla, nie? 😀

pinco
30. sep 2009

Baby, tak ja som sa zatial rozhodla, ze zajtra ju uz odstavim definitivne. Mam z toho strasny strach, lebo mi je jej luto, ked tak srdcervuco place, ale uz proste koncime. Ked som jej kojenie len obmedzila, nechcela mi pit uz ani vodu z flase 😠 Takze u nas asi bude fungovat len odstavenie zo dna na den, ziadne postupne 😒 Tak si dodavam odvahu, ze to snad vydrzim a nezlomi ma 😅 A verim si, ze to bude trvat 3 dni 😀

dididi30
30. sep 2009

pinco, teda vela stastia 😅 no ty mas odvahu, no nech sa ti podari 😉 😀

tonicka
30. sep 2009

pinco, myslim, ze je este velmi mala, ale držím palec, najdôležitejšie je sa rozhodnut 🙂 🙂

pinco
1. okt 2009

diky za podporu. 😉 Mne sa teda nezda velmi mala. A rozumu ma veru uz dost 😀 Vcera mi uz tiekli nervy, lebo som ju kojila hadam na 6 razy, mlieko som uz nemala ziadne, cici vytahane a dieta furt revalo a nie a nie spat. A to bola 9 hodin vkuse hore... Tak sme ju nechali trochu porevat (teda aj 3 minuty sa mi zdali ako vecnost) a potom zaspala (na cicke samozrejme) za 2 sekundy. No tak dnes este od rana mlieko nemala, tak som zvedava, ci sa mi ju podari dako zaujat hrou do vecera a aka bude noc. Strasne sa toho bojim, ale zasa uz viem, ze jednoducho nastal ten cas, kedy treba skoncit ☹

dididi30
1. okt 2009

pinco, no, neviem neviem, ake budes mat ty dieta, ale moja tamca od roka nespala cez den vobec 😝 prisaham,...cely den sme vymyslali, ako ju zabavit, je to hrozne, lebo ani len sa nenajes v klude, nevydychnes, co treba aspon na pol hodky mat cas pre seba 🤐 ...este teraz co je uz v skole, nietore deti po skole spia a ja ze take nepoznam 😅
inak s tym malom mlieka to mam aj ja, ale maleho to netrapi, on vytiahne aj s pod pazuchy ked chce 😀 😝
napr posledne2 noci sa bude maly s nervami 😕 ja neviem co mu je a ukludni sa po 5 minutovom silnom reve 😝 cicat mu dam v noci len raz, viac nie 😝 az rano, bohuzial 😒 stacilo 😠 😎 ale zas s prudka na neho nejde, pomalicky aj ked viem,ze to bude este na dlho, ale neva 😉
daj vediet ako ste pokrocili 😉

dididi30
1. okt 2009

napisala som to ako tatros 😀 😝 ....som myslela,ze ked budes mat dieta ako moja tamca, tak spanom bohom, od roka nespavala cez den vobec 😝 ....
ptom sa nie bude ale budi 😀 ..no to je tak pisat s malym na krku 😝 😀

lucqa
1. okt 2009

pinco ja ti tiez drzim palceky, moj maly tiez od odstavenia poobede nespava, len tak raz za 4 dni dobehne co mu chyba a zasa 3 dni hore aj 13-14 hodin a v kuse vykrikuje mama. Teraz sme doma, lebo mu tecu sople a obed som varila asi na 20, lebo zakazym zakrical.

dididi, ja som chcela maleho tiez postupne odstavovat, ale 3 dni sme vydrzali na 2 kojeniach a potom dobiehal, tak ako teraz s tym spanim 😀

pinco
2. okt 2009

ahojte. Tak prva noc je za nami 😒 Vecer bol brutal, dupala nohami a revala o sto tristo. Ale aj ked mi bolo miestami do placu, bola som uz rozhodnuta, takze som vydrzala a nakoniec sa nechala uhladkat o pol 11tej. Cakala som, ze dlhsie potiahne 😅 Potom vstala okolo tretej, zas si porevala, ale asi len dakych 20 min (teraz sa mi to zda len, ale v noci sa mi to zdalo ako cela vecnost 😀 ) a chlipla si glg vody (mlieko nehrozilo ani vecer, iba voda) a potom som ju usuchala. A okolo piatej mrncala, tak som ju vzala do narucia a dala k sebe na postel, oprela o mna chrbat a spala do siedmej. Takze som vlastne cakala, ze to bude podstatne horsie. Ten vecer bude asi najhorsi aj dnes, ale uz to dako vydrzim.
Inak cez den mi spava v kociku. Zatial dva krat - 1,5 hod doobedu a taku hodinku poobede, takze to je celkom ok.
didi, ved ty to uz mas v pohde, ked ti aspon umele vypije a tu noc asi postupne zrusis, neboj nic. A ked bude vacsi, tak mu to asi skor vysvetlis, ze mliecko uz nemas 😅
lucqa - my presne tak ako ty, ked som len obmedzila kojenie, tak si to dobiehala. A tak by to slo do nekonecna 😒

dididi30
2. okt 2009

luc a co dobiehal 😕 akoze z 2 kojeni ste opat presli na viacnasobne kojenie? 😅 tak to teda nie, ja som prisna 😀

pinco, tak toto dupanie a nervozita ostala u nas a to sa odstavujeme uz 2 tyzdne ci kolko, len akurat to netrva dlho, tak do 5 minut 😝 co je tiez vecnost, cakam socialku 😖 , lebo on tak rumazga, nahlas 🤐 dufam,ze to susedia vydrzia 🙄 😅
ale podla mna by si mohla malej dat aspon rano a vecer, tak na zaciatok, stale je to babatko, teda este pre mna, ja sa len bojim aby maly nemal nejaku psychicku traumu z toho, asi prehanam. 😝 😔

proste su deti, co zacitia maminu vonu, mlieko, aj ked netecie a uz pytaju 🙄 a thomaso je ten pripad, len ja som
hnusna, ja to vydrzim,ale o pol noci dostane ked sa to neda vydrzat a potom rano o 5, ale to uz vstava 😅

no drzim palec 😎

tonicka
2. okt 2009

pinco, karolik si to tiez dobiehala, ale asi len 2 mesiace, potom to postupne menej a menej, az si to ona Zredukovala na 3x za den bez noci a potom len na 2x ale to som jej uz vysvetovala ze za chvilku uz mliecko nebudem mat 🙂

dididi30
2. okt 2009

tonicka, ako to budete s pitim mliecka riesit? teda ked nebude mat tvoje , co jej das?
teda ja neviem co, on nechce ziadne 😖

lucqa
2. okt 2009

didi, dobiehal to takym sposobom, ze sme vydrzali uz len na 2x denne a potom prisiel den, kedy cucal asi 6x a zobudil sa aj v noci na mlieko, tak som si jedneho dna precitala, ze otehotniet pri kojeni je 0-2% sanca (pri prezervative je to 7%) a vtedy som si povedala dost, koncime a skoncili sme. V pondelok budu 4 tyzdne a maly okrem zleho spania, zacal viacej papat, pekne pije vodu, dzusy, mlieko mu davam Monte drink, lebo ine nechce, UM uplne odmieta, syry, maslo, natierky, jogurty a podobne nehrozia, tak sem tam mu dam plnotucne mlieko z krabice, take studene a to mu chuti, alebo puding, ktory sem-tam zje. Ale pod tricko sa mi nehrabe, ani mlieko odo mna nepyta, ako keby postupne akceptoval, ze mlieko doslo 🙂

dididi30
3. okt 2009

lucq, tak to ti budem protirecit, pri kojeni sa da otehotniet, a je tam strasne vysoke percento 😕 to je aj dokazane 😉 to bolo niekedy,ze si mysleli kojim neotehotnejem 😉
tak chcete druhe babo? drzim palec 😵

my zas papame syry, jogurty....mlieka ziadne...teda len v jedle a pudingoch ci krupickach 🙂
chvala bozu ani nas sa nehrabe pod tricko, ale on je skor a aj bol nocni ciciak, to je tazse odnaucit, ked do teraz na cice zaspaval 😒 nzu pomalicky dalej zajdeme 😎

tonicka
3. okt 2009

dididi, ja ju kojim teraz tak raz za týžden 😕 😀 , a davam jogurty a syry a to co ma rada, perkelt a napr syrové lizatka kidiboo a este obcas si vypyta kakauko 🙂 niekedy mam pocit ze je to malo, ale vraj ked dieta nepije mlieko, tak mu stacia bud 3 jogurty, alebo 2 jogurty a syr a podobne.

dididi30
3. okt 2009

toni a vies,ze jeden trojuholnik syra, jednotlivo baleneho je 2 deci mliecka 😉 takze je to fajn 😎
my papame vselico, len to mlieko nam nejde, on sa napije, ale tak 3 glgy a pa 😒 ale neva som rada 😉

tonicka
3. okt 2009

nooo, tak vidis ako nam je dobre 😀

pinco
3. okt 2009

Ahojte baby. Tak vcera zaspala po miernom placi do 21:00 a zobudila s aaz okolo tretej. To uz bolo horsie, chcela von z postielky, schmatla casopis, po tme citala 😀 a potom si poplakala a zaspala. A etse raz okolo siedmej bola hore a spala az do pol deviatej, co teda nebyva zvykom. No a dnes vecer uz vobec neplakala, len si tak pomrncala, akoze este nechce ist spinkat 😅 Tak si myslim, ze ziadnu psychicku ujmu som jej nesposobila, lebo aj ja som mala taky blby pocit, ze chudatko moje 😖 Cez den sa mi obcas hodi okolo krku, ale to sa postiskame a hrame sa dalej. Tak dufam, ze to bude len lepsie. Akurat este sa zbavit mlieka... Prsia plne, dokonca mam pocit, ze mliekovod upchaty... Hmm... 😖
A Nutrilon jej moc neberie, tak ani ja neviem, co jej budem davat. Jogurty ma celkom rada aj tie instantne kase, tak hadam jej to bude stacit a postupne skusim aj kravske mlieko za par mesiacov.

dididi30
4. okt 2009

pinco, teda ty si zena, teba vobec netrapi ,ze ti mala nechce ziadne mlieko a rovno si odstavila 😀 teda klobu dolu, ja som preto celkom neodstavila, nech ma ako take mliecko 😉
ale sikovne ste to zvladli, presne 2-3 dni a je to ovkej 😵

tonicka, veru mame sa dobre, ale mohlo by byt aj lepsie, nie? 😝 😀

sanicatko
5. okt 2009

ahoj "motylik" my sme sa kojili 25mesiacov...aj ja som sa bala,ze co to bude,ked s tym prestaneme,ale ja som s tym mala vacsi problem,ako mala....ta uplne v pohode,prestali sme trochu brutalnejsim sposobom-stiplavym kecupom na didik....odvtedy nechce,lebo mliecko stipe☹((...stravovacie navyky sa moc neznemili,papava strasne malo....hoci ma skoro 15kg-co nechapem🙂....ale strasne lubi kakauko,pije aj pred spanim,aj rano-taka mensia nahrada za moje mliecko🙂...tak drzim palce🙂

dididi30
5. okt 2009

saniciatko, fuja aka odvah stiplavy kecup 😕 😅 teda ja to tak nebudem riesit, to je moc 😎 😀 no odstavila si, ale za to ma nechut k mliecko, no asi to nebolo az take dobre riesenie......ale co uz, mate to za sebou a priberate asi aj z vody 😀 nas papa vela a nepribera vela 😎 no geny 😀 ...

dididi30
5. okt 2009

no jake preklepy 😀 nevadi 😎 😀

sanicatko
5. okt 2009

nebolo to az take hrozne,len to tak strasne vyzera,ked sa to cita,ze dala som malej stiplavy kecup ☹ bola to kvapka,a nechut k mliecku nema.....pije mliecko,ale uz nie moje 😉