Bojím sa prestať kojiť. Poraďte!

butterfly30
5. sep 2009

Tak ako ťažko sme začínali s kojením,tak teraz máme problém s nim prestať. Aj ja aj môj syn (teda ten ešte o tom nevie).
Má 19 mesiacov a je strašne zlý papkáč. Zje iba 3druhy jedál a aj z toho veľmi málo. A o pití ani nehovorím. Vypije iba max. 200 ml za jeden deň, niekedy iba 10ml. To je jeden z najhlavnejších dôvodov, prečo sa bojím prestať kojiť. Každý hovorí, že sa naučí piť a jesť keď už nebude kojený, ale dosť sa toho obávam.
Je síce málo, ale váži okolo 10 kg, je vysoký 84cm a je uplne spokojné bábo, chorý ešte nebol, takže evidentne mu nič nechýba... Ale kojíme cez deň niekedy aj 5-7x a o nociach ani nehovorím.

Druhý dôvod, prečo sa bojím prestať kojiť, je ten strašne silný zvyk. Ja si ani neviem predstaviť, čo urobíme pri nočných vstávaniach... Cez deň, keď sme doma, mám pocit, že si prsia pýta stále. Keď sme vonku, tak si ani nespomenie... Nie je ten vyzliekací typ, kt. by ma na ulici trhal zo šiat a násilne sa dožadoval prs, kojím ho iba a výlučne doma (ja neviem či sa doma nudí alebo čo - ale keď prší, nemôžeme byť stále vonku a pritom sa ho snažím zabavit). Veľa mamičiek poradilo, že keď si bude pýtať prsia, mám mu dať do úst jeho oblúbené jedlo.... ale on žiadne nemá ☹. Tak neviem, čo by som mu mohla nájsť ako náhradu za prsia. Všetky cumle a dudle odmieta.

Ale už musím prestať kojiť, mám samé problémy s tým, ako som doteraz nemávala zápaly prs a bradaviek, teraz to mám už 2 mesiac stále (iba s týždňovou prestávkou).

sanicatko
5. okt 2009

skusali sme vselico....potom napis ako si prestala ty,som zvedava 😉

dididi30
5. okt 2009

sanic ale nie v poho, moja kamka dostavala od mamicky na prsko horcicu 😝 tak od vtedy ju nelubi 😅
ja neviem, nasmu nevadi nic, len nech tece 😕 😀 ale nie, hm ja uz ani mlieko nemam, to uz len take kvapky, ale ked ho nieco boli, alebo je chori, moje prska su cumlicek, no co uz , musim vydrzat 🙄 ale hlavne je,ze nepyta prsko 12x za noc, uz len raz 😵 ...ved ani nemozem ist na dolezite vysetrenie, pre kojenie 😔 ale akoze mi to nevadi, bo sa toho vysetrenia bojim 😕 🤐 no snad nejako bolo a bude 😎 😉
jasne dam vediet 😀 len musim vymysliet, co si na prska dam ja 😀 😀 😀

marianka1122
7. okt 2009

ja mam rocneho syna.tiez kojim cez den tak 2ci3krat.sam si vypyta ale cim dalej tym menej.v noci sa castejsie budil ale ked sa poriadne na veceru napapa tak sa skoro nebudi.spinka pri mne takze vnoci mu dam len prsko a je dobre.ale myslim ze sa budi len preto aby sa uistil ze som tam.

pinco
10. okt 2009

ahojte, tak my uz mame po tyzdni nekojenia za sebou aj tri noci prespate v kuse (od deviatej do pol siedmej rana) 😵
didi, ja sa trochu bojim toho, ze nechce mlieko, ale coraz viac Nutrilonu si pocuckava, asi ked jej to bude chybat tak si da aj kakao. A jogurty by jedla cely de, keby som jej nedavala aj ine. Inak myslim, ze take male babo este neoducis tym, ze si cici dacim potries. To uz skor na vacsie deticky plati. Ale tieto mensie zasa rychlejsie zabudnu. Hlavne nenosit hlboke vystrihy a vydrzat tych par noci placu 😅

pepies
13. okt 2009

caute babenky,
som rada, ze je tu aj taka tema...........
Nas maly ma uz skoro 14 mesiacov a je zavisly od prsnika. 13 mesiacov som vydrzala kojit v noci cca 10x - takze asi kazdu hodinu a cez den - to som ani nepocitala............ snad aj 20x.
niekedy si vypytal aj 3x za hodinu ..............................
zacala som ho davat castejsie svokre, to si maly za cely den na prsnik ani nespomenul. akonahle je so mnou, sam si pyta ...... mne je luto, nedat mu prsnik.
najhorsie na tom je, ze ked casto kojim, tak sa mi robia pluzgiere. kamaratka sa radila s laktacnou poradkynou, ta tvrdi, ze nie je mozne, aby sa mi z casteho kojenia robila pluzgiere, ze musim mat nejaky zapal. bola som na gynekologii a gynekolog sa len zasmial nad mojim problemom a chcel mi predpisat nejake lieky na znizenie laktacie - odmietla som. ☹
gynekolog aj pediatricka mi odporucali prestat kojit, len ja neviem, ci to zvladnem.............
Uz som mu skusala davat aj umele mlieko, z Beby ho brutalne natahovalo. Nechce pit nic ine len z prsnika, skusala som rozne flase, sosaky Avent aj Neavent, hrnceky, pohariky, cez slamku. To len ked sa pomyli si potiahne.......... Pediatricka mi povedala, ze sa nemam bat, ze mi od smadu nezomrie - lenze to som si uz vsimla od zaciatku, ze nie je velka "fanynka" kojenia 😉
keby som tak casto nekojila v noci aj cez den, kojila by som trebars aj do 2 rokov, ale takto som velmi vycerpana, nic ma nebavi,este k tomu krvave pluzgiere ..... kojenie si vobec nevychutnam, v noci priam zurim, ked mam vstavat kazdu hodinu. potom ma to zasa mrzi kvoli malemu - ale tiez som len clovek ................
uz sme ho skusali nechat aj vyplakat, bolo to hrozne, potom bol par dni klud a potom to zacalo znovu.
poradte prosim. 🙂

dididi30
13. okt 2009

ahojte
pinco, tak ja som zacala davat obycajne kravske, hm a ti poviem,ze vypije fajn 😕 vyskusala som kakaove gramko, to moc nemusel, ale ked som mu dala jahodove 😲 normalne celu flasu vypil 😅 tak ale zas dnes som skussila opat nutrilon vanilkovy a vypil aj ten, hm mozno pochopil ,ze mlieko moze byt aj vo flasi 😎 a to z nej nechcel vobec pit.....aj ked niekedy ho pije aj hodinu ale nevadi, vypije 😵

pepies, citala si tu knihu ako naucit dieta spat?? je tam aj o tom nocnom kojeni, alebo castom kojeni..treba si to precitat,..u nas to zabralo, ale nie na 100% ale nevadi aj tomu som rada, lebo to vecne pocucavanie ma tiez ubijalo, tiez pracujem skoro rano a bola som nevyspata 😖
to vyplakanie to je tiez des......ale kazdu noc nechat dieta spat, to tiez nieje vyhra, to je este horsie ako kojit 🙄 no je to zacarovany kruh..inak ako spite? spi s vami ci v postielke?

pepies
13. okt 2009

dididi30 - spinka sam v postielke. nastastie. ale uz som mala aj stavy, ze som bola taka unavena, ze som ho nechavala medzi nami v posteli, lebo som nevladala ho preniest .....
takze myslis, ze to zaberie? kde sa da zohnat ta kniha? 🙂

tonicka
14. okt 2009

pepies, mozno je mam niekde v maily, tak ju mrknem, teda ak myslite knihu kazde dieta sa vie naucit spat.. na mna boa drasticka, ale nieco som si odtia zobrala, ale len v neznejsom vydani a to ked bola malicka....... na karolinku neplati vyplakat a ani to nikdy nerobim,ani nebudem 🙂

dididi30
15. okt 2009

pepies, pozri do pokecu kazde dieta sa vie naucit spat, na kazdej strane je ta stranka, len kliknes a mas to v maily 😵 😉
alebo napis ip, nieco poriesime 🙂

toni, hm ani u nas vyplakanie neplati, ale ked mam pravdu povedat place tak maxim minutu, ale aj to sa mi zda dlho 😕 😅

tonicka
15. okt 2009

karolik dlllh, ona sa vytaca az prestanew dychat 😅

felixko
19. okt 2009

ahojte,
aj my zapadáme do tejto témy. malú som veľmi veľmi chcela kojiť čo najdlhšie, najlepšie do dvoch rokov, ale už tretí krát sa mi zopakoval zápal prsníkov, za ďalšie v priebehu mesiaca mám už 2 antibiotiká, k tomu mám začať užívať lieky na štítnu žlazu,preto som bola odhodlaná prestať dojčiť. lenže....ako všetky ostatné detičky, aj naša Ninuška sa nevie vzdať maminkinho mliečka. na radu laktač.poradkyne obmedzujem kojenia, neponúkam dcérke mliečko, inak nezabudne, nepripomínam jej situácie, keď sme dojčili, neprezliekam sa pred ňou, lebo to by jej pripomínalo jej hamky, takto sme postupne obmedzili aj 8 kojení za deň, kojím len dva alebo tri krát za deň a to vtedy, keď ide malá spať. inak totiž nezaspí. len na ciciku. papká aj v noci. tiež skúšam nedať hneď cicik, len ju natočiť na mňa a pohladkať a nechať chvílku spinkať so mnou. nie vždy sa mi to podarí, lebo väčšinou aj zo sna vykrikuje ham a je až veľmi prebratá na to, aby zas zaspala. asi pred 2 mesiacmi zaspávala aj sama v postielke, ale po chorobe sme zostali v starých kolajách. pritom máme zaužívané večerné rituály, kúpanie, potom všetci spolu ležíme v posteli, ona sa vyvaľuje a nonstop pýta ham, ham, ham...a naťahuje mi tričko. pokým jej nedám cuckať, nezaspí, šialene plače. deti v jej veku sú vytrvalé, viem, že ak by som jej nedala mliečka, plakala by aj pol noci a to ja nedopustím. z flašky vypije len málo mlieka. včera zaspala aj s manželom. možno by stálo za pokus skúsiť to aj dnes, či ju neuspí, ak ma nebude cítiť

dididi30
20. okt 2009

flexi, tak ako dopadlo spanie?? opat uspaval manzel?podla mna je to dobre riesenie 😎

felixko
20. okt 2009

didi včera skúšal uspávať manžel, nakoniec sme sa vymenili,lebo sa išiel sprchovať, ale zaspala o 23.00 od únavy bez kojenia. ale predtým sa napapkala môjho mliečka asi o 20.30, lebo iné nechcela a zas tú večernú dávku mliečka jej až tak nechcem odopierať. myslím, že postupne sa to dá zvládnuť, len treba veľku dávku trpezlivosti a pôjde to bez slzičiek 😢 😀

dididi30
20. okt 2009

flexi, ale to nevadi pred spanim jej mozes dat prsko, aj ja davam malemu, lebo inak mu to trva strasne dlho 🙄 to zaspavanie 🙂
ale v noci nedostane, ked sa mrvi, tak ho pohladkam,alebo mu pomozem najst polohu 😎 alebo cumlicek......on strasne lubi visacky na hocicom, tak ma taku utierocku a tu mu vlozim do rucicky 😵
ano len trpezlivost 😉 pomalicky dalej zajdes a lepsie to znesu ja tvoje prsia 😉 🙂

tonicka
20. okt 2009

presne tak didi, i ked ja som vecerne kojenie upne zrusila, ebo ma mala terorizovala a teraz niekedy zaspi veeeelmi neskoro, az kjed upne odpadne. ale bez problemov mozuem kojit ci uz raz za 3 dni alebo za 8 alebo za 2 alebo za 5 😀 prsa su ok, len bcas ma velku krizu a pyta didinku, a to sa mi prsa narvu tak , ze musim troska odstriekat 😝

felixko
21. okt 2009

tak to ja mám už úplne málo mliečka,lebo prsia sa mi ani za 24 hod. nenalejú, to v dôsledku tej prekonanej infekcie, keď som maximálne obmedzovala kojenie buď z jedného al.z druhého prsníka.

tonicka vy ste už na dobrej ceste k odstaveniu, malá myslím čoskoro zabudne 😉

didi to nočné kojenie neviem zvládnuť, niekedy postačí ak ju pohladkám, pritúlim k sebe akoby som ju kojila, ale napr.dnes do rána sa budila s veľkým plačom /jak siréna/, že ak by som jej nedala papkať, tak by sme boli hore dlhšie a nevyspali by sme sa ani jedna ☹ 😖 🙂

dididi30
21. okt 2009

tonicka, no ja ked uz odstavim, rucite mu nebudem ponukat po 3 ci 6 dnich 😉 lebo ja ked dokojim, dam si riadne detoxikacie cela 😀 moje telo to potrebuje 😒

flexi, no nemysli si, ja tiez uz nemam mliecko, no par slziciek si krpcek vytaha, ale aj tak, on ma ma za cumlik, ked ho boli brusko, idu zubky( vcera mu vysli este len 7a 8 zubok), takze pri zubkoch si uzijem asi do 2 rokov, ked nie viac, mama ma ukludnujuce bradavky 😝 😀

flexi, skludom pred spanim a rano ked sa zobudi a ked nechces tak naraz tak mozes napr ked sa ti zobudi o pol noci, tak tiez dat, postupne aj to o pol noci vynechas atd...nejaky postup si najdi, taky vhodny aby ste sa aj vyspali 😉
hlavne vydrzat, nas tak plakal 3 noci, potom uz len mrcnal a uz len mrnci, ked ho bolia zubky 😉 vies je to tazke, lebo tvoje dietatko vie,ze v didke je nieco od smadu, alebo nieco co lubi a chce to..dokonca o ta citi ako take chodiace mlieko 😅 😀 takze pomalicky 😵 😉

dididi30
21. okt 2009

dnich-dnoch...cela-tela...... 😀 😉

felixko
21. okt 2009

didi dnes mi malá vypila 120ml mliečka, sama si držala flašku, všimla som si, že netreba ju nútiť, potom plače, zatne sa a nevypije nič.
didi presne tak, to prsko detičky uspáva, cítia sa pri ňom bezpečne. aj nám pred týždňom vyšli dva zúbky, už máme 7 😀

dididi30
21. okt 2009

no vidis, ja to tak robim, akonahle maly pyta cicu, hned zarobim mliecko a dam ho na stol, on si ho vezme a pije, pocuckava ako vodicku a aj vypije 🙂

no nam isli neskorko zubky aj malej tak, ale nevadi, budu zdravsie 😉

tonicka
21. okt 2009

didi, ja neponukam, ona si vypyta 😀

dididi30
21. okt 2009

toni, len tak dalej 😀 som zvedava, do kedy 😅 😕 joj uz sa aj ja bojim toho 🙄 😀

jenny2009
21. okt 2009

jeje moj maly ma 13 mesiacov a o mlieku nechce ani pocut mam na mysli UM, nechce cumel, flase, pije z pohara a v poslednej dobe prestal jest,akonahle ma zbada ze mu idem cosi dat, hned sa vrhne na tricko a cicic, akurat vsetko co najde na zemi to zje, minule som ho nechala ( viem asi tonie je velmi pedagogicke 🙂/ rozhadzat cestoviny ktore nechcel jest a on si ich pekne pozobkal ale z taniera ani za svet. no neviem, vam tie deturence papaju vpohode.
inak stale jedol bezproblemov, tak neviem co to je za faza?

felixko
22. okt 2009

jenny možno má také obdobie, radšej ho nenúť a skús to prečkať. u nás dokonale funguje systém, že keď si naložím na tanier ja a jem, malá mi musí z môjho taniera zobkať. preto vždy naložím "akože" sebe, tvárim sa, že si jedlo vychutnávam a krpec je o chvílu pri mne a pýta ňam ňam. napríklad z lyžičky má problém jesť potraviny tuhšej konzistencie /mäsko, zemiačky a pod./ tak ju krmim rukami, samozrejme čistými 😀 😀 😀 a malinká si zobká ako vtáčik.

tonicka minule som čítala tuším v časopise Mamina, že staršie dieťatko už vie pochopiť, keď má mamina "bobo", že dobre funguje, ak si napr. bradavky prelepíš leukoplastom a povieš jej, že maminka má bobo, preto nemôže piť mliečko. u vás by to možno mohlo zabrať. moja malá to iste ešte nepochopí.

didi noc bola desná, malá asi 5-6 krát za noc spustila veľký rev, už to opakuje asi 3 noc. prečkám asi toto obdobie a potom sa pustím do nočného odstavenia. aj keď by som bola najradšej, keby to spravila sama

tonicka
22. okt 2009

felixko, deti sa leukoplastu boja, ja to chcem menej drasticky, karolinka si totiz vsetko dlho pamata a to nechcem, aj tak uz preziva uplne vsetko a musi to spracovavat v sne..a mne to takto vyhovuje, ked prestane, ukoncim to 😉 ja tiez potrebujem cas, ako moje dieta 😀

dididi30
22. okt 2009

jeny, zeby faze vzdoru?:D no neboj, len ho nechaj, ved ako sa nauci sam papat, upraces a je 😉 toto robieva aj maly do teraz, ale uz nie ako predtym, len som si k nemu sadla uz sa tahal na cici 😒 preto sa s nim hraval muz, lebo on by tam bol aj v kuse 😀 😝

tonicka vydrz, nic ine neostava 😒 ked sa uz nechce odstavit sama, nuz my take stastie nemame 😎 ale neva, len pevne nervy, mozno sa v nedelu krasne vyspinuskate 😵
leukoplast....no vyskusaj a daj vediet, no co nejako ich treba odnaucit....len zas aby sa jej nahodou vobec neznusilo mliecko, ze akoz povies mama ma bobo v mliecku, teda mozno to tak pochopi, po svojom 😒 😉