Bojím sa prestať kojiť. Poraďte!

butterfly30
5. sep 2009

Tak ako ťažko sme začínali s kojením,tak teraz máme problém s nim prestať. Aj ja aj môj syn (teda ten ešte o tom nevie).
Má 19 mesiacov a je strašne zlý papkáč. Zje iba 3druhy jedál a aj z toho veľmi málo. A o pití ani nehovorím. Vypije iba max. 200 ml za jeden deň, niekedy iba 10ml. To je jeden z najhlavnejších dôvodov, prečo sa bojím prestať kojiť. Každý hovorí, že sa naučí piť a jesť keď už nebude kojený, ale dosť sa toho obávam.
Je síce málo, ale váži okolo 10 kg, je vysoký 84cm a je uplne spokojné bábo, chorý ešte nebol, takže evidentne mu nič nechýba... Ale kojíme cez deň niekedy aj 5-7x a o nociach ani nehovorím.

Druhý dôvod, prečo sa bojím prestať kojiť, je ten strašne silný zvyk. Ja si ani neviem predstaviť, čo urobíme pri nočných vstávaniach... Cez deň, keď sme doma, mám pocit, že si prsia pýta stále. Keď sme vonku, tak si ani nespomenie... Nie je ten vyzliekací typ, kt. by ma na ulici trhal zo šiat a násilne sa dožadoval prs, kojím ho iba a výlučne doma (ja neviem či sa doma nudí alebo čo - ale keď prší, nemôžeme byť stále vonku a pritom sa ho snažím zabavit). Veľa mamičiek poradilo, že keď si bude pýtať prsia, mám mu dať do úst jeho oblúbené jedlo.... ale on žiadne nemá ☹. Tak neviem, čo by som mu mohla nájsť ako náhradu za prsia. Všetky cumle a dudle odmieta.

Ale už musím prestať kojiť, mám samé problémy s tým, ako som doteraz nemávala zápaly prs a bradaviek, teraz to mám už 2 mesiac stále (iba s týždňovou prestávkou).

zuza80
11. sep 2009

atrami je tomu asi týžden, čiže v 14.mes. ale niekto dá aj skor a niekto neskor.
butterfly-tak aspon nejaký úspech.držím palce,aby to šlo hladko.

lucqa
11. sep 2009

butterfly, pokial nebudes vnutorne presvedcena o tom, ze chces skoncit, tak ani nekonci. Ved aj ked pojdes do roboty, tak vecer este stale mozes kojit, aby si synceka neodstavila zaroven od mliecka aj od seba.
U nas to bolo s pitim rovnako, ale zacali sme chodit von s ostatnymi detmi a ked pil jeden, museli aj ostatni a este si aj flasky porovnavali ci maju rovnake a koho je ktora. Teraz mame kamaratku, ktora ked najde maleho flasku, tak uz s nou bezi s velkym pokrikom "Tomasinko pit" a on sa vzdy napije 🙂 Alebo si nalejte spolu do poharov a vzdy si strngnite "na dzravie" a napi sa, mozno sa chyti a napije sa aj on 🙂 Drzim Vam obom palce, aby ste to zvladli 🙂

Co sa tyka mlieka, ja som zacala davat kravske, prevarene po druhom roku, ale malemu nechuti. Davali sme Sunar, ale ten mu prestal chutit a ine UM nechce. Mam problemy donho dostat jogurt, acidko, maslo, syr... vlastne vsetko mliecne odmieta, tak aspon do zemiakovej kse davam kravske mlieko, to nezmeni chut kase a pekne ju spapa.

tonicka
11. sep 2009

Ahojte,viem ako sa citite 😎 Ja mam doma zavislacku... Nevedela som si to predstavit, ale nebojte, dojdete do stadia, kedy pochopite, ze sa dalej neda a budete pevne presvedcene, ze končíte napr z nočnym kojením. Viacere kočky co maju zavislakov mi to potvrdilo a z malej sukromnej ankety som zistila, ze nocne odstavenie bez nejakeho drastickeho sposobu sa da spravit az okolo 1 a pol roka a trva to 3 DNI, ALE MUSITE BYT VY PRESVEDCENE ZE KONCITE. Prvu noc davate zhruba kazde 2, tretie kojenie pomedzi to robite ako šiši pšššššššššt, takmer vkuse 😅 (u nas o 1 hodine) a cez den hovorite dookola, ze v noci sa nepapa, ale spinka a max vodicka pije a ze aj tak ho/ju lubite, aj ked nie je didinka/cecik/cici...., , druhu noc az kazde tretie kojenie,(u nas okolo 2-3 hod) a tretiu noc az okolo 5 hodiny. takto vacsina deti pochopi ze to myslite vazne... dost dlho potom trva posun na neskorsiu hodinu, u nas asi az pol roka, potom som jej dala az rano. Karolinka si to ale jeden cas dobiehala cez den poctom kojeni. Inak ona si pytala v noci kazdu tristvrte hodinu a od 3 az do siedmej ma zuzlala, az som maa na pravej bradavke pluzgiere.... 😖
az do minuleho mesiaca som si nevedela predstavit ako budeme zaspavat bez didinky, ale zase prisiel moment, ze som povedala dost, obcas ma este krizu, ale zaspavame bez , i ked o 2 hodiny neskor. Ona ma totiz pri kojeni drzi za druhu bradavku a kruti macka a brnka mi po nej 😒 Takze spime bez a momentalne sa kojime raz za 2 tri dni, presne podla toho ci spi cez den, ci nie a aky je program dna, doma pyta, vonku nie a tak to bolo vzdy. Ine mlieko nechce, obcas zje jogurt. Ona tak jednorazovo doplni jogurtami, a syrmi,..
Inak mam kamosku, ktorej toez maly vobec nejedol, len sa kojil, a postupne sa to lepsi, aj ked velmi pomaly a to sa nekoja uz 11 mesiacov 🙄 Drzim palce. Na ake kolvek otazky odpoviem, ak sa da cez ip, nakolko sem chodim uz malo ale posku kontroujem 😉

atrami
12. sep 2009

ivankaalenka,
v rodine nemáme na mlieko alergiu. Opýtam sa lekárky, čo povie. Alebo pojdem kúpiť kaše už s mliekom. Prostrednému som dávala od 1,5 roka a staršiemu od roka, mal podozrenie na alergiu na mlieko a po nasadení kravského mlieka sa nepotvrdila.

lucqa
12. sep 2009

tonicka, mas velku trpezlivost. Ja som povedala, ze mliecko sa minulo, neni a na tom trvam, ale stale mu musim hovorit, ze ho lubim a objimat ho. Prvy den bez mliecka bol hrozny, ale zo dna na den sa to lepsi. Vecer zaspava okolo 22:15 a poobede okolo 15:00.

atrami, ja na tvojom mieste vyskusam to kravske mlieko. Moj muz je odchovany na kravskom mlieku riedenom vodou, lebo UM nechcel a nema ziadne alergie, a jeho brat to iste. To zalezi aj od genov.

tonicka
12. sep 2009

lucqa, ak ti spi tak je dobre, mala cez den bez didi nespi 😉

atrami
12. sep 2009

lucqa,
za 2 týždne ideme do poradne, tak sa poradím a uvidím.

dididi30
12. sep 2009

lucqa, ty mas tu vyhodu, ze malicky je ti uz ,,vacsi,,kapanek viac rozumie, lenze ten moj, sa hodi o zem a caf 🙄
cez den spi bez cici, teda nepotrebuje prsnik ale ked ide spat na vecer, tak potrebuje a potom celu noc...ale tiez mu sem tam poviem,ze mama nema mam mam a on hned znervoznie, tak nechcem aby sa jedoval 😒
tak pekne pomaly, krok za krokom

ja by som bola tiez opatrna s kravskym mlieckom, zahlienuje....do varenia davam, ale na pitie nie 😉
ale snazim sa to km obmedzovat, pretoze moja dcera po nom vela kaka 😖

dididi30
12. sep 2009

a ci pit alebo nepit km, to nieje az tak v genoch, skore pitie km sa prejavi casom, teda moze aj az po 30-40....aj skor samozrejma, preto treba pockat az po roku...alebo naj az po 3 rokoch ale to je tiez na diskusiu....ked po roku dietatu chuti, tak ok, skor nie,moj nazor 😎

atrami
13. sep 2009

dididi,
ja som tiež myslela to mlieko len na varenie. Keď robím krupicu alebo puding starším deťom, tak už by som ho dala aj najmladšiemu. Niekedy to je rýchlejšie.

lucqa
13. sep 2009

dididi, mas pravdu, ja som si neuvedomila, ze vase deticky su mensie. Ja som zacala davat prevarene km na pitie az po dovrseni 2 rokov. Na varenie som pouzivala tusim od 1 a 1/4 😉

maca28
13. sep 2009

jeeeej ako rada citam ze niesom sama,nasa ma uz 17mesiacov a cici pyta stale,aj vonku..ja uz som taky verejny ciciak ze to az pravda nie je,na dovolenke moje cicky videl asi kazdy 😀 a nejak mi to bolo jedno..no ak vam pomozem,moja starsia dcera bola tiez dost dlho kojena,asi v dvoch rokoch sama od seba prestala,musite proste tomu dietatku ten cicik znechutit,nie mlieko,lebo vam nebude pit ani kravske,proste trosku sa posmievat,hovorit ze je to bak,ze to len male babatka take papaju..pomaly zaciname aj u nas s tymto rezimom v podobe: zase cickuu?? fuuj cicka je kako bako..bleee..........a tak podobne,a myslim ze tomu rozumie,lebo ma ju len chvilku a potom uteka prec,odlakam ju bud lizatkom alebo niecim fajnovym..

maca28
13. sep 2009

a este dodam ze nenukajte flasu,my sme rovno presli na poharik,slamku,flasku od jupika..myslim ze mensie deti sa skor odnaucia ako tie nase nastmesacne..

pinco
13. sep 2009

Ahojte, takze nie som v tom sama 🙂 Ja som si dala povodne zavazok, ze kojim do roka a potom uz zacnem "zit", lebo nase noci su dost desne a nejake denne odstavenie tiez velmi nehrozi 😒 Uz sme boli v stadiu, ze cez den som to zredukovala len na 3 kojenia, ale tym padom si to ako keby dopila v noci (pred tym sa budila tak 5 x a potom furt). Skusala som aj UM z flase, ale to vypije tak max 20ml aj to ked ma naladu, inak nervozne sibrinkuje rucickami a obchadza tu flasu nadialku. Ako som zacala nenej ponukat prso cez den, tak mi prestala jest prikrmy 😖 Ja neviem, ci trucuje alebo co, ale aj doteraz zjedla malo, ale teraz uz vobec nic. Mozno trosku jogurtu, ale maso nehrozi, kasu tiez... Dakedy si dala aspon pred spanim kasu a teraz uz ked ma vidi s lyzickou, tak chyta hysak 😠 A vecer kebyze jej nedam cicu, tak si asi odhryzne z tej postielky a povracia sa tam od nervov 😅 Kojenie je pekne, ale ja uz proste nevladzem. Nechcem jej sposobit daku psychicku traumu, ale unavena mama tiez nie je bohvieco. Take finty ako obazy, alebo ocot a cicy - co ja viem... To mozno vacsie deti pochopia. A chceli by sme uz aj druhe mimco, ale ja si potrebujem najprv aspon trosku oddychnut.
Neviem, ci pochopi, ked jej poviem, ze mliecko sa minulo. Aj tak sa mi zda, ze zahajila protestnu hladovku cez den, lebo vie, ze v noci dostane 😖

dididi30
13. sep 2009

maca aj my sme verejni ciciaci 😀 😝 no, co uz, ked musi , tak musi 😀
kazdy nas chvali,ze ako je to dobre,ze sa stale kojime, ale ako pre koho 😖

pinco, ahoj, aki ste uz velikiiii 😵
tak vy tiez taketo trucovacky, ked mama neda mliecko 😒 joj su tie deti ale vymyselne 😀 🙄

inak ja tiez davam len z pohara, ci slamky, ci jupikovej flasky...ale mliecko mu davam do flase, pretoze on s mlieckom lovguje po celom byte 😒 🙂 , ale nevadi mi to, lebo aspon ho vypije, aj ked dnes to bude 3 den, co sme zaradili mliecko......sice sme skusali aj predtym, ale nemalo az taky uspech, raz za mesiac vypil, inokedy len 10ml a stacilo, tak ma presla chut a po 2 mesiacoch skusame opat 🙂 ale kojenie sa nejako extra neredukuje, on potrebuje cicku na uspavanie, teda na vecerne uspavanie, inak mu uspavanie trva neskutocne dlho 😔

uz by mohol dojst na to,ze moje mliecko je eee 😝 🙂

pinco
13. sep 2009

didi ahoj moja 🙂 ved aj vy ste uz velki 😉 A vidim, ze aj tvoj ma riadne nervy, ked mama neda 😀 Hrozne, kolko maju tie deti rozumu 😀
Som aj tak rozmyslala nad tym, ze vlastne je to aj moja pohodlnnost, ze ju vecer uspim na mne, lebo inak neviem klko by to trvalo a takto do pol hodinky spi. No ale kym ma este vecer nevidi, tak je v pohodicke. Ale ked ma nahodou zbada, tak zacne revat o dusu a neukludni sa inak ako na cicke 😒
Ale didi, ty si uz ason na ten nutrilon naucila maleho, mne ani to nechce. Vcera trochu lyzickou "pojedla" ale potom zas bola ńa mne... Ach jaj, musim sa asi viac odhodlat a nechat ju trosku poplakat. V noci som jej este neskusala ponuknut flasu. Ja si myslim, ze ju iba viac rozdrazdim. Lebo ona ked sa zobudi, tak sa postavi v postielke a place. A ked je pri nas v posteli tak tiez vstane a chodi a place ☹

dididi30
13. sep 2009

pinco, no nervacina je to riadna, sak to poznas 😉 😀
a presne ako pises, pohodlnost, sak my mame spalnu na 3 poschodi a komu by sa chcelo ist dole zarobit trebars caj 🙄 a este aj chcem sa v noci vyspat, chodim rano do prace a on mi to veru neulahci, tak mu ponuknem a mam pokoj, ale toto caste ponukanie a tyranizovanie ma uz znervoznuje 😖
este som ho na ten nutrilon nenaucila, ono to je fakt stale len taka pochutka, ale nieje to nahrada cici, lebo on sa nechce odstavit, to je mi zrejme 😒
presne, ked mu nukam v noci cumlik, ci flasu, hned este vacsia nerva a aj tak to isti cica, no mame to asi rovnake 😀 😔

tonicka
13. sep 2009

kočky, u nas to tiez nefungovalo, jedine ten sposob co som popisovala a to pšššššt dookola, kolkokrat aj celu noc, ale lepsie ako byt ozuzlaná 😝

dididi30
13. sep 2009

toni, i nas ani psssssst 😒 😀

tonicka
14. sep 2009

to nezacalo fungovat hnet, ale zvykla si...len na niektory druh placu 😉

lucqa
14. sep 2009

dididi, u Vas by nepomohlo keby malemu Tamarka povedala, ze je to ble, a ze to piju len male deti? Mne niekto hovoril, ze starsie dieta znechutilo mladsiemu prave tak, ze sa mu posmievalo 😉

a k tomu chvaleniu, ze kojite, ja ked som povedala u nas na ihrisku, ze som Tomaska pomalicky odstavila, tak mi jedna babka co chodi s nami von, div ze nevynadala, ze preco mu to robim, ze ona bola kojena do 7 rokov a pamata si, ze to bolo super, ze aj mladsiemu bratovi vypila a cely zivot je zdrava (jej vnuk nebol kojeny tusim vobec). Tak sa do mna pustila, ze mi to prislo skoro az zle, ze mu uz nechcem dat. Nastastie sa ma baby v mojom veku zastali a podporili ma 😉

dididi30
14. sep 2009

lucpa, moja tamca mlieko vobec od narodenia ho nemusi, lenze jemu je to fuk, on si da, aj ked mu hovorime ,ze je to ble 😒 😅 dam mu teraz castejsie nutrilon, uz ked vidim,ze sa taha na cici mu ukazujem, ze tu v tejto krabicke je cica a mamka ti da mem(mliecko ) to tejto flase, ano? 😎 a on hned,ze ano ano 😀 😵 tak pomalicky sa snad naucime 😉

inak som prekvapena z tej babky, lebo niektore hned, ze sak mu nedavaj, sak mam slabe mlieko a tak, ale moja svokra ma podporovala,ze je to super, od zaciatku aj ked som to chcela vzdat, celkom mi to pomohlo 🙂

inak dala som ho v noci prvy krat do postielky a celkom slusne zahajal 😉 napapal sa, nakojil a sup do postielky, bez placu a zaspinkal, zeby dostal rozum? 😅 zlatyy 😵 no a spal bez cici do pol noci 😕 uuuuuuuuspech 😵 potom samozrema na cici kazdu hodinu a pol, co je dost, rano o pol siestej vstavam do prace 😔 je toho na mna vela 🙄 myslite,ze by som mala skusit umele aj v noci?? lebo mozno je hladny a toho mojho mliecka je uz malicko a je tiez rychlo stravitelne, tak rozmyslam, ci vyskusam, ci by mi to vobec v noci chcel 😝

butterfly30
autor
15. sep 2009

Ahojte baby,
tak vidim ze nase deticky su vynaliezave. Ten moj teraz vymysla pomaly uz celu noc... Takto casto nebol kojeny hadam ani vtedy ked sa narodil...
Skusam mu uz cokolvek vysvetlovat, ale on uz ani neplace, len krici o dusu, ze mama didi daj, a potom to dookola.

NO a co sa tyka kojena... na to maju ludia rozny nazor. Su mamicky, kt. to odsudzuju v tomto veku (mame take v rodine... ☹. A smutne je, ze ked som mala tie zapaly a isla som lekarke na pohotovost (mala som vysoke horucky) a ta namiesto toho, aby mi povedala nieco povzbudive, mi vynadala, ze to mam za to, ze este kojim. Uzavrela temu a ako liecbu mi odprucila prestat kojit z jedneho dna na druhy... No veru, aj take sa najdu.

butterfly30
autor
15. sep 2009

Dididi, myslim si, ze uz tvoja malinka vecer nepotrebuje jest. To uz je taky zvyk. Myslim si, ze ani moj synator sa nebudi na didi preto lebo by bol hladny. Ale ked ti cez den pekne vypije UM, skus dat aj na noc... Uvidis. A ked cez den si v robote, malinka v pohode vypije mliecko? Aj pije normalne vody, malinovky a pod?
Nam teraz idu ocne zubky, myslim si, ze preto je kazdu chvilu hore..

dididi30
15. sep 2009

but, presne , ani po narodeni nebol kojeny tolko co teraz 😒
inak mam sa bavim o synovi, jeho kojim, dcera je uz velka 😉
presne, maly krici, hadze sa kde sa da 😒

inak sila, ja som ani raz zapal nemala, iba take hrcky a to som rozmasirovala a bolo 🙂
no a lekarka, hm to musela by stara raketa, ked ti taketo nieco povie 😒 , stara skola 😝 😠

ja som v robote len 3 hodky, a za ten cas mu da muz nejaku krupicu alebo nieco, sem tam mu dam cez den umele, ale to vypije malo maximalne 120 a to je zazrak, ale zas on aj pije vodicku a tak.
tiez si myslim,ze je to citove, ze to nieje od hladu, lebo on do pol noci ako tak vydrzi a potom kazdu hodinu a pol, no strasne 🙄
sak to, nas ma este len 6 zubov, takze sa nemusim cudovat, preco chce stale cicu 😒 ☹ ale...ved aj inym detom idu zuby a cicu nepotrebuju, ani mala ne potrebovala, pomrncala a bolo...

inak mam doma homeo take ukudnujuce aj sedaliu, skusala to nejaka baba tuna? na spanie, alebo skor na lepsie spanie...lebo nas spi, len ta cica musi byt

pinco
15. sep 2009

baby, inak u nas to funguje tak, ze kym mala spi v postielke a je sama v spalni, tak aj 4-5 hodin vydrzi. Ale ked uz si pridem lahnut, tak ma zavetri a mam po chlebe 😀 Lenze taku malu ju hadam nevystahujem do svojej izbycky 😅 Ale uz ma tak bolia cicy, ze to musime coskoro seknut. Manzel ma smolu, musi to zvladnut, lebo mna ked vecer vidi, tak je ako besna, kym jej nedam...

butterfly30
autor
15. sep 2009

Pinco moj maly od 10 mesiacov spi vo vlastnej izbe vo vlastnej postielke... ale nepomohlo. Didi si pyta furt.

Dididi - ta lekarka bola mlada, max 33rokov. Takze je to smutne. Este mi hovorila, ze ona svoju dceru kojila iba 4mesiace, tak nech nehovorim ze to nejde prestat...

atrami
16. sep 2009

No ja som si doteraz myslela, že nemám doma ďalšieho závisláka 😀 . Doteraz to bolo vpohode. Kým vyprevadím jedného syna do školy a ďalšieho do školky, malinkého varuje muž. Ešte spí a len čo vytiahnem päty, malý sedí v postieľke a fňuká. Keď sa vrátim sa už pricucne a nie sa pustiť. V noci to isté. Pustiť cici ani náhodou. Cumel pľuje naďaleko. No tak uvidíme.

Zo zápalmi mám skúsenosť. Našťastie máme super lekárku, takže takéto veci sme riešili telefonicky.

dididi30
17. sep 2009

ahojte, idem sa ochvalit a dufam,ze to nezakriknem 😉

tak ja sa uz 2 dni riadim knihou kazde dieta sa vie naucit spat a ono to fuguje 😅 ani tak neslo o spanie ale prestanie cicat v noci a dari saaaaaa 😵 😵 😵 😵
proste, som mu zmenila rezim ...dala som ho do postielky v ktorej predtym nemol..ma rad visacky na hrackach na hocicom tak som mu dala taku mojkacu decku a tam si zuzlal tu visacku 🙂 cumlicek, ktory tiez nemusi...
pre spanim som ho nakojila, ulozila do postielky dala tu decku a povedala dobru nocku , chvilu som ho hladila a on sa ulozil a zadriemal 😵 a driemkal v prvy den s pravidelnym budenim sa na cicu ale mama nedala! 😉 az rano , okolo 5(dost skoro) ale on chodi spavat uz o 7 vecer...no a samozrejme bolo to sprevadzane tazkym placom ale zaspal aj ak, na druhy den , teda tuto poslednu noc sa tiez budil ale len mrncal a z hruba hodinoveho placu sa stal asi tak 10 minutovy, ...takze v prvu noc plakal do kopy asi hodinu a druhu noc do kopy 10 minut 😵 ale skor to bolo uz len mrncanie a cicu dostal opat okolo 5 rano 😵 tak som sla o 6 rano spokojna do roboty, dufam,ze do konca tyzdna si vybudujeme novy rezim 😎 😵 😵
no musela som to napisat, lebo fakt treba na to odhodlanie a nervy a tie maminy , co ne pracujtete to mate o to lahsie, takze hor sa do tohooooooo 😵 😉 😉 😉
drzim palceky a drzte aj vy mne, nech to dobre dopadne 😉

dididi30
17. sep 2009

butty, no tak lekarku pocuvaj jednym uchom dnu druhym von a bude 😉

pinco, ja viem ze budem teraz premudrela 😉ale ked my sme dokazali z 15 kojeni za den zredukovat na 2, tak to dokazes aj ty, fakt, vyskusaj nieco zmenit.moj tiez ked ma zacitil uz aj pusu zo sna otvaral, ale uz mu nedam, pomrnci a predstav si,zaspi 😉co do teraz cical aj 12 krat na noc ☹sa to uz nedalo vydrzat, bola som ako chodiaca mrtvola 🙄

a je to pravda, od pol roka uz dieta nepotrebuje jest, je to zavislost ako pisu aj v tej knizke, treba vyskusat a zmenite nazor, tak ako som aj ja vyskusala 😵a to som neveriaci tomas 😅 😉