Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Bolavy tvrdy prsnik

malicka_mysicka
24. okt 2019

Dobry den,
5 mesiacov som kojila bez najmensich problemov, maly sa vedel od zaciatku krasne prisat, nic ma nebolelo.
Posledne tyzdne mam pri kojeni bolesti, ked sa maly prisaje, tak vidim vsetkych svatych..bola som s tym u lekarky, kazala mi mazat si bradavky kyselinou hyaluronovou, ze to je asi z toho, ze malemu idu zuby. Trosku pomohlo, ale len trosku. V pondelok som volala kvoli vysledkom kultivacii, vsetko bolo negativne..
Dnes v noci som o jednej maleho nakojila z laveho prsnika a o piatej ked som isla kojit znova, som si uvedomila, ze lavy prsnik mam z jednej casti (z hornej) uplne tvrdy, ale nie ako od mlecka.. dala som mu ho este raz, nech to vytiahne, ale je to take iste ako predtym. Prsnik je z casti tvrdy ako skala. Teplotu nemam. Co by to mohlo byt? Nechcem prestat kojit, ale tieto posledne dva tyzdne su utrpenie, poradte mi prosim, co mam robit ☹

limetka69
24. okt 2019

@malicka_mysicka tak do sprchy, rozmasirovat a rozchodit, upchala sa ti nejaka zlaza a tam to zatvrdlo, pravdepodobne,

limetka69
24. okt 2019

na bola ve bradavky je super harmancekovy caj vyluhovany v mlieku a natierat 🙂

volomirova
24. okt 2019

@limetka69 hej ten harmancek som mala ja ja super

natassa2
24. okt 2019

Skus si ho proste v sprche trocha vodou nahriat. Malo by sa to zatvrdnute potom trocha uvolnit. No ako ja by som si zasla k doktorvoi, ak to tvrdnutie bude aj nadalej pretrvavat

limetka69
24. okt 2019

@malicka_mysicka a este som si spomenula, ze obvodny mi na to dal lioton gel na krcove zily, ci na co to je a fakt pomohol, aj ked som kukala jak puk, ze co mi to preboha dava

tatinka
24. okt 2019

@malicka_mysicka ahoj,necitam vsetky rady tak mzno ti to tu uz niekto poradil.....kup si tvaroh a kapustu hlavkovu,na bolave miesto daj na hrubo tvaroh,kapustny list prejdi valcekom aby pustil stavu a daj to na ten tvaroh na prsniku, nechaj do najblissieho kojenia,potom prsnik umt vodou a dieta nakoj a znova daj tvaroh a kapustny list,mas upchaty mliekovod,nemusi byt teplota,boli to,zatvrdnute je....pomohlo mi to a tiez babam co som im to radila....a estre jedna rada,ked budes kojit,dietatko nasmeruj tak aby mu bradicka smerovala k miestu,kde ta to boli,deti maju uzasnu schopnost pri sani to upchate pekne vycucnut,sice to boli ,aj som veru plakala ale prisam vacku za tri dni bol pokoj....a este ked dokojis prsnik musi byt vzdy total prazdny,ak nie je,moze sa to upchat znova,cize ked maly nevytiahne vsetko,musis rucne odstriekat ( vraj nie odsavackou ale rucne ze odstriekas vsetko )

malicka_mysicka
autor
25. okt 2019

Dakujem vam za rady, musela som nakoniec k dokimu, tak uz mam antibiotika, ale davam aj horuce sprchy, aj kapustu aj tvaroh aj harmancek aj masaze a myslim ze pomalickyyyy sa zacina ta obrovska hrca odburavat

Tu začni písať odpoveď...

Odošli