Bolesť bruška, keď popri dojčení zjem mliečne výrobky

kukulienka83
2. okt 2014

ahojte - chcem sa spytat, poradit... zistila som, ze moj syncek ma vacsie bolesti bruska, ked zjem nieco mliecne, preto som vsetko zo svojej stravy vylucila... ale cim to nahradit, aby mne nechybalo co mliecne vyrobky obsahuju...vzdy som jedla pravidelne jogurty... pila mlieko... ale teraz nic z toho...ziadne smotanove...ziadne syry... nic... viete mi niekto poradit cim to nahradit...?

kukulienka83
autor
2. okt 2014

este som chcela dodat, ze syncek ma 2 mesiace a ja uz viac ako mesiac nic od mlieka nejem... myslim ze je to ta neznasanlivost na kravske mlieko...
pominie to - vyrastie z toho...alebo ako to je..?

senka111
2. okt 2014

Zrejme mu vadí laktoza, skúste bezlaktozove produkty, prípadné sojove ale pozor sledovat alergiu.je to už bežná vec.my sme bez kravskeho a um a v pohode.ešte kojim ale tiež som nejedla mliecne kravske. Treba prejsť internet😃

tatianka7
2. okt 2014

@kukulienka83 Mno,toto sa týkalo aj nás..ked mal malý mesiac ,tak som si všimla,že neskutočne plače až reve,ked si chlipnem mlieka alebo zjem tvaroh-našťastie jogurty a syry sa dali..Tak som mlieko vynechala úplne a bol kľud. Včera som už nevydržala a vyskúšala pohár kakaa a v pohode 😀 Malý má 4mes a týždeň.Teraz si zober,že budeš kojiť dajme tomu 2roky,tak budeš dva roky bez mlieka? Toto ne,som si povedala a skúsila som aj mandarínku,kávu,čokoládu a idem skúsiť kapustnicu 😎 .Skús po tom treťom mesiaci-vtedy je už bruško bábätka trošku otrlejšie.Ono v podstate,všetko čo zjeme,ide do mlieka ,takže chuť mliečka sa mení 🙂

culia1
2. okt 2014

Sojove mlieko,jogurty,tofu, sojove natierky- alfa bio,my sme to mali rovnako ako pises,s tym ze od 3 mesiaca som postupne do stravy zaviedla naspat mliecne vyrobky,uz vymyzla ta intolerancia,ale pekne si to potom odsleduj.

bamb27
2. okt 2014

@kukulienka83 je to normalne a velmi caste, nie je to laktozova intolerancia ako niekto spomenul vyssie, nakolko laktoza je mliecny cukor a je sucastou materskeho mlieka, je to skor problem s bielkovinou kravskeho mlieka, ktora do materskeho mliecka prechadza ...spravila si velmi dobre, ze si vysadila mlieko zo svojej stravy, to ze mlieko je najlepsi zdroj vapnika je mytus, v pestrej strave je ho omnoho viac,,, odporucam mak, mandle - mandlove mlieko.. kupis aj v tescu, sojove produkty sa moc neodporucaju, nakolko sa casto vyskytuje skrizena reakcia na soju pri alergii na bielkovinu kravskeho mlieka,,, ma to velmi vela malych deticiek, a ano, vyrastu z toho, mas vyhodu, ze cim skor zacnes tym lepsie,, je potrebne aby niekolko mesiacov sa malinky organizmus nestretol s tymto alergenom ,,,na krvne testy s malym ani ist nemusis, dolezita je realna reakcia,,, krvne testy u malych deti maju veelmi skreslene vysledky ...ale do roka vo vasom pripade by som s mliekom vobec nespekulovala,, lebo sa to moze vratit v inej forme,, ekzem, respiracne problemy, hnacky, nedostatok zivin, chudokrvnost, caste nadchy ci laryngitidy,,, ano, aj to su priznaky alergie na bielkovinu kravskeho mlieka
a k tej strave - v DM mandlove, ovsene, pohankove mlieko,, alebo ryzove - s pridavkom kalcia, vela zeleniny, morcacie maso, za studena lisovane oleje - tekvicovy, sezamovy , na pitie odporucam caj rooibos - co sa tyka obsahu stopovych prvkov tak ho ma podobne ako mlieko ...na natieranie, ale hlavne na pripravu jedal na teplo odporucam pretapane maslo - ghee (vygoogli si) ..mlieko ako take nie je pre dospelu populaciu vobec potrebne,, v azii sa napriklad mlieko nekonzumuje a ludia su tam objektivne zdravsi 🙂 da sa to zvladnut v pohodicke,,, a je to vlastne taka "zdrava" dieta, len treba sledovat aj zlozenie potravin, vysadit aj potraviny so srvatkou, kazeinatom.. stopy mlieka su ok, to nevadi

marthuska
2. okt 2014

Ako pise @bamb27 dospeli ludia nepotrebuju jest kravske mlieko. Nejem ho uz roky. Nepotrebujem ho. Mlieko zahlienuje a vapnik, ktory obsahuje, je viazany na kazein a velmi tazko, takmer vobec ho clovek nevie z neho ziskat. Darmo, kravske mlieko je logicky urcene pre teliatka🙂) treba jest zeleninu, mak, mandle, sezam a budete mat vapnika na rozdavanie🙂) a v starobe super kosti a ziadne artrozy, verte mi🙂)

ewkapl
2. okt 2014

@marthuska Uplne s Tebou suhlasim. My ludia sme jedini ssavci, ktori vobec piju mlieko ako dospiely. A i macka je jednoducho toho naucena, a vobec to nepotrebuje 🙂

kukulienka83
autor
2. okt 2014

🙂 dakujem za rady...po tych mliekach z DM som uz pokukovala... priznam sa, ze sojove produkty mi absolutne nechutia...okrem tofu... ale skusim nejake ine to mlieko vyskusat...ono ani tak nejde o pitie, ako skor o varenie...maso na smotane, privarky, biele polievky...ale tak nevadi...ja vydrzim, o to nejde... len teda aby som mala tu stravu vyvazenu, tak hodim ockom po nejakych chutnych nahrada...
kazdopadne dakujem za rady... 🙂

evadolna3
12. okt 2014

asi maly nevie spracovat tu laktozu.. napr. moja mala ma velmi podobny problem. dokonca aj ked kolikyy mala, tak jedine kvapky co jej pomohli boli Coliprev s enzynom laktazy.. tak mozno sa skus tomu vyhnut.. alebo nasadit tieto kvapky..