Bolesti počas dojčenia

katarina092
9. okt 2022

Ahojte mamičky,
Chcela by som Vás poprosiť o radu. Dcérka má 17 mesiacov, ešte stále kojím. Nikdy som s tým nemala spojené žiadne ťažkosti. Len 2 dni dozadu ma kojenie začalo dosť bolieť… kojím teraz z oboch prsníkov, predtým som dlhodobo kojila len z jedného sama neviem prečo, proste mi to z ľavého nebolo príjemné… jak som pred 2 dňami vystriedala, ma začal bolieť aj ten druhý.
Malá má už dlhšie dosť zubov, nemám pocit, žeby som pri raste zubov pociťovala nejaké problémy. Tak nerozumiem čo sa teraz stalo… či nejak zmenila taktiku hryzania, alebo mi bradavky skončili a potrebujú sa regenerovať.. Problém je v tom, že malá je na kojení totálne závislá. Keď jej nedám prsník, má hlavne v noci hysterické záchvaty. Tak sa ju pokúšam inými sposobmi utišovať… zvyknem ju kojiť aj v nosiči dosť často počas dňa…asi som to aj prehnala že ju často nechávam len dudlať… Nemáte ste s niečím takým skúsenosti?
Vďaka za odpovede

domka222
9. okt 2022

Jeminku, jeden a pol ročné dieťa necháš ešte len tak dudlať? Ja som tiež kojila do roka a pol, ale skončila som s tým veľmi rýchlo, lebo dokázal byť v noci hore aj každú hodinu a to večné jeho hrabanie v mojom tričku🤦‍♀️ Bolesť som pociťovala aj ja, ale preto, že som bola tehotná 😃

basska_b
9. okt 2022

Plati, ze ked je kojenie mamine neprijemne, mala by prestat... Ak by si chcela odstavit, tak radsej najprv cez den, obmedzit uplne a potom vynechat... a az potom v noci, lebo v noci ona je v takej spankovej kome, ze nechape, co sa deje. Ja ta nechcem dako nahovarat, kojenie je fajn, ale ja som v 17mes uz odstavovala, ked dcerka odmietala obedy a chcela radsej prso, lenze mne tam uz nic dokopy netieklo (horuce letne mesiace, hormony v MS cykle atd) a nasucho to bolo neprijemne