Bolestivé kojenie

cinnamon75
25. jan 2014

Ahojte, chcela by som poprosit o radu ohladom kojenia. Maly ma dnesnym dnom jeden tyzden. Mam vela mlieka, plne prsniky, ktore sa mi ani nedaju odsat. Bolesti pocitujem ci uz mam prsia plne alebo aj ciastocne vyprazdnene a makke. Pri kazdom potiahnuti je to ako keby ma rezali zdnuka. Skusala som nosit kapustne listy, ktore mi trosku pomohli, robila som si horuce zabaly pred kojenim, aby to islo jednoduchsie, ale bolesti su pretrvavajuce stale a dost casto po dokojeni mam zimnicu. Pri prvej dcere som kojenie mala rovnake a po 10tich dnoch som to vzdala. Tento x chcem bojovat a kojit aspon pol roka. Za akukolvek radu a reakciu a radu dakujem

bosoriak
25. jan 2014

@cinnamon75 Toto nie je na kapustny list, mozes mat zapal prsnika alebo mykozovu infekciu. To je na lekara a lieky na predpis. Nemyslim, ze ti nejake babske rady pomozu.

zltalienka
25. jan 2014

skus sa skontaktovat s laktacnou poradkynou. Urcite je nejaka aj v Tvojom okoli. Zoznam certifikovanych laktacnych poradkyn je na stranke mamila.sk. Poradia co s tym. Drzim palce aby sa to cim skor poriesilo a mohla si kojit, ked chces.

celasapremenim
25. jan 2014

musis sa naucit odsavat si mlieko, nejde ti to zrejme preto, ze to robis nespravne, oslov nejaku laktacnu poradkynu
ak uz mas zapal, riesit s lekarom

spinoscapularnabeta
25. jan 2014

Nevzdavaj sa tak rychlo🙂 ak mas cervene flaky na prsniku a je flakaty talk je mozne ze mas zapal. Zaciatky kojenia su bolestive kym sa ti tvorba mlieka ustali, kym si bradavky zvyknu. pri prvom synovi som trpela tri mesiace. pri dcerke uz vobec. TReba si najst dobru polohu na kojenie. Aj laktacna poradkyna ti pomoze. Urcite zvladnes kojit viac ako desat dni. to je skoda vzdat tak skorto

siska53
25. jan 2014

@cinnamon75 na,tvonom mieste by som,oslovila,laktacnu,mozno aj,maly nie je,spravne prisaty a to odsavanie,no,to som,nemala ani ja,rada,tazko to slo...mozno skor skusit rukami odstriekat,nahriat,potom na,odsavacku..alebo,odsavat kojac maleho (ja,som,tak,robila)..
ale urcir sa obrat na,laktacnu,ta ti poradi najlepsie,bude ta vidiet.

euka210
25. jan 2014

skus rucne odsat a ostatne je fakt na poradkynu

pragmaticka
25. jan 2014

podla mna mas nejaku mykozu, treba si na to kupit masticku (napr. ten bepanten), natierat a vetrat..za par dni bolest prejde! a hlavne treba aj dietatko skontrolovat ci nema tu mykozu v ustockach..potom budes zbytocne preliecovat, ked on ta vzdy spat nakazi..mne to kontrolovala porodna baba a nastastie moja mala tu mykozu nemala, len ja..preliecila a uz kojenie neboli. 🙂
ak sa rozhodnes odsavat, tak moja rada, neflaskuj..mne to pokazilo kojenie..bradavky som sice preliecila, no mala mi uz tak pekne nesaje ako na zaciatku a musim dokrmovat.. takze bacha na flasku.. ☹

axaris
25. jan 2014

Laktacne poradkyne su tie najuuzasnejsie bytosti. Urcite ju treba vyhladat. Nam velmi pomohla ked som od bolesti pri kojeni skoro skriabala omietku ... tam je tych moznosti vela cim by to mohlo byt. Doktori su nanic..... Ona by ti urcite pomohla!

axaris
25. jan 2014

@cinnamon75 ja som to tiez chcela vzdat, v depresi a mukach som skoro odmietala dieta....ak je zapal, vyliecis sa a laktacna ti ukaze ze dojcenie vobec nemusi boliet ( nie ako mne vsetci hovorili ze to len musim vydrzat a trpela som mesiac ). Naozaj, chcem ta povzbudit. Zvladnes to😉

hermiona368
27. jan 2014

pravdepodobne mas zapal prsnika, ja som ich prekonala 2x. Presne ako pises, zimnica, triaska a ku koncu sa mi uz nohy podlamovali, horucka 39. Rada laktacnej- kapustne listy a ibuprofen, no pardon ale toto ti zaberie akurat len nato aby si si schladila prsia ale ten zapal ti ziadny list nevytiahne to si mozes zapisat. Mne dali lieky na 10 dni, mozu sa jest pocas dojcenia, pred kazdym kojenim som si davala teplu sprchu na prsia, ono to potom samo tieklo a tym, ze odtieklo tak sa mi maly lepsie prisal. Aj som odsavala, inak by sa to obrovske mnozstvo mieka nedalo zvladat. Moj osobny nazor, je ze kazdy matka je laktacna poradkyna a kazde dieta je ine.

hermiona368
27. jan 2014

@cinnamon75 pravdepodobne mas zapal prsnika, ja som ich prekonala 2x. Najskor su vsak upchate mliekovody. Presne ako pises, zimnica, triaska a ku koncu sa mi uz nohy podlamovali, horucka 39. Rada laktacnej- kapustne listy a ibuprofen, no pardon ale toto ti zaberie akurat len nato aby si si schladila prsia ale ten zapal ti ziadny list nevytiahne to si mozes zapisat. Mne dali lieky na 10 dni, mozu sa jest pocas dojcenia, pred kazdym kojenim som si davala teplu sprchu na prsia, ono to potom samo tieklo a tym, ze odtieklo tak sa mi maly lepsie prisal. Aj som odsavala, inak by sa to obrovske mnozstvo mieka nedalo zvladat. Moj osobny nazor, je ze kazdy matka je laktacna poradkyna a kazde dieta je ine.