Bolí kojenie?

kosimo
4. jan 2016

ahojte baby viete mi popisat ake je to kojit??? boli to??,? pouzivali ste na bradavky nejake kremiky

enuliek
5. jan 2016

Bolelo ma zo zaciatku,mala.som milnu predtavu ze to pojde samo a vobec som to neriesila.omyl_priklada som zle a urobili sa mi ragady..zavolala laktacnu,prisla vysvetlila a potom sa to zlepsovalo,mali sme vela strajkov ale vydrzali sme a teda stale drzime uz dlhooo..narocne ale co sa pohodlnosti tyka neni o com.drzim palce..hovori sa ze spravne prisatie neboli.mne sa to potvrdilo tak skus aj smerom tymto ak nieco nebude ok volaj laktacnu.

badurka30
5. jan 2016

Ahoy, pokial je kojenie bolestive, je nieco v neporiadku. Kojenie nema boliet a ani neboli. Mozno zo zaciatku kym si telo (bradavky) na to zvyknu ale nieje to nic strasne. Pokial boli, treba volat laktacnu poradkynu. Mozno babatko prikladas zle, alebo ma v pusinke nejaku infekciu a pod.
Aj mama aj babatko sa musia naucit ako na to, takze treba trpezlivost, hlavne ak je to prve babatko 🙂
pekny vecer 🙂

amairim
5. jan 2016

Ahoj, tak mna kojenie bolelo pri oboch detoch cca tyzden-dva, ale to tak, ze som mala chut ich odhodit a slzy mi vyhrkli, najma po prvom porode. Pri druhom som bola obozretnjesia a hned po "kojeni" som si bradavku pretrela vlastnym mliekom-pomahalo to. a este som prisla na to, ze nesmiem mat prsia volne "pohodene" len v tricku, ci koseli (tieto prve tyzdne) pretoze sa mi tie podrazdene bradavky neskutocne drali o oblecenie, tak som pri druhom hned po porode obliekala dojcensku podprsenku s tamponmi, ktora mi ich chranila. Bolest pripisujem len tomu, ze si bradavka musela zvyknut na tolko pozornosti. Ked pominula, odvtedy to je uz len radost, taktiez ako bolo spominane,celu noc nevstanem-maximalne po plienku sa naciahnem 🙂 dcerku som kojila 17 mesiacov, potom mesiac pauzu, narodil sa syn (bolelo to rovnako, normalne tie prisia stihli za mesiac zabudnut ako to funguje 🙂) a teraz kojim uz rok vkuse. Hlavne si nepripustaj, ze by si nemohla kojit, ze budes mat problemy. Ja som mala vela nacitaneho, napozeraneho, aj klobuciky zbalene a zvladli sme to aj bez laktacnej. A este posledna vec, jasne, ze to boli, ked sa ti naleju a mas ich ako lolo ferari atvrde ako kamen. ale to uz nie je chyba dojcenia, ale skor NEDOJCENIA 🙂

kikusik88
5. jan 2016

Boli, ale nevadi, stoji to za to 😉
prvu som kojila len 2 mes lebo som bola uplne mimo...prioyenie super, ale vôbec som nevedela co a ako a tak som o mlieko dosla, co som velmi lutovala aj som si poplakala...ale teraz som to nevydala, hned y porodnice som volala laktacnu, povedala ze prisatie krasne a slo to...boli krizy ale castejsie prikladat a ide to stale...
na stranke mamila.sk najdes aj viea ako spravne dojcit, ja som sa to naucila podla toho...na bolest su super kremy, multi mam, avent a stacil mi aj z DM ale super lieci aj materske mliecko...po cca 2 tzydnoch to same preslo a zvykli sme si na seba.drzim palce

katrin21
5. jan 2016

prvych par dni kojenie veru bolelo a poriadne.. kym si koža zvykla.. nebolo to zlym prisatim, ani bradavkami, tie mam OK, aj prisatie bolo spravne. Proste pokozka si musela zvyknut na to žužlanie 😀.. trvalo to asi 10-14dni a potom to uz bolo uplne v pohode.... najhorsi bol asi tak prvy tyzden.. to som natierala medzi kojeniami tusim kalciovou mastou..

mycuskaa
5. jan 2016

Kazda zena sme ina. Pri dcere ma boleli a popraskali bradavky hned prve dni a pri synovi mi prvy krat popraskali asi ked mal 8 mesiacov. Ani som nenatierala a preslo to cca po tyzdni. Ale da sa to vydrzat. Nikdy ma nenapadlo nekojit koli bolesti. Mame teraz 15m.a stale kojim.

janeste
5. jan 2016

Mna dojcenie bolelo asi tak 2 tyzdne, to si museli bradavky zvyknut - mala som pocit, ze kazdym dojcenim mi ide dole "chrasta" z bradavky, akoby sa chceli zacelovat a hojit. A z nemocnice som si vplyvom zleho prisatia doniesla asi centimetrovu ragadu cez pol bradavky, ktora sa hojila asi mesiac, to som nezniesla nic na sebe, ani podprsenku, nastastie bolo leto. Natierala som roznymi mastickami: Avent, lanolin, bepanten, uz ani neviem, co mi pomohlo. A potom som este schytala zapal prsnikov, kym sa prisposobila produkcia mlieka potrebam maleho, ale to som mala horucku asi len 3 hodiny a potom som musela vytlacat mlieko, aby mi moc netvrdli prsia. Ale ked toto preslo dojcenie som si uzivala naplno a bol to super pocit. Vobec nebolelo. Teraz sa mi sam odstavil v 2 rokoch a 5 mesiacoch, az mi je luto, ze je uz koniec.

smatka
5. jan 2016

Pri prvej to bolo 3mesačné trápenie,boľavé bradavky,uplakane dieťa. Pri druhej pohoda a kojime sa skoro 2 roky.

lenka110611
5. jan 2016

Ako môže niekto odpoveď na túto otázku začínať vetou: bolo to strašné... Kojenie je jeden nezabudnuteľný zážitok, to spojenie s dieťaťom, tie pocity.. to najkrajšie na svete. Jasné že to zo začiatku bolí. Aj pôrod bolí. A dieťa nie je strašné. To máte to isté.

erickatt
5. jan 2016

Nikdy ma nic nebolelo. A kojenie? Dcera 2 roky a syn 2 a pol. Uzasny pocit. Uplna blizkost drobca

charity
5. jan 2016

Prve potiahnutia ma zakazdym pekelne boleli. Pocas minut dojcenia to preslo.

dika
5. jan 2016

Je to individualne, mna dojcenie spociatku bolelo a velmi, potom to preslo. Dôvodm bola vraj podla laktacnej kandidoza prsnika. Ukrutne bolesti presli asi po 6-7 tyzdnoch. Potom to bola pohoda🙂

enigma148
5. jan 2016

Boli to vacsinou iba ak ide o kvasinkovu infekciu. Ked som objavila canesten tak mi to zachranilo kojenie, uz po prvom natreti bolest zacala ustupovat. Bez toho neviem ako by to dopadlo...mala som uz take bolesti ze kazde prisatie som pretrpela so slzami v ociach.

dahra
5. jan 2016

Pri synovi - prve dieťa, som sa učila dojčiť. Začiatky tazke, zle prisatia, zle,resp. nedostatocne info z porodnice, prve týzdne fakt bolestive plus problemy s naliatymi prsiami, takze bolest dvojnasobna. Druhe dieťa, do tyzdna sa vsetko upravilo, prsia naliate, ale bradavky vcelku ok. Teraz pri tretej prsia naliate cca 2 dni, bradavky uplne v norme. Uz som vedela, čo a ako. Takže bolieť to nema. Je to znak, že niečo nie je ok.

alex1271
5. jan 2016

Ako vecsina mamiciek pise aj mna zaciatocne kojenie bolelo este ak som bola tehotna jeda starsia pani mi vravela ze ak zacnem kojit bude to dost boliet z toho hladiska kedze prichadza zmena nastupuje nieco nove a to prve kym prejde cez akoby zlazy ze to take neprijemne bolave a ano mala pravdu bolo to veru nerijemne velke bolstive kojenie , ale zatala som zuby a bola som rada ze syncek bol napapkany 🙂 prisat sa vedel bez problemou nikdy v zivote nezabudnem na ten cas a pocit ak mi ho v porodnici kazde rano o 4 tej priniesli spomedzi ostatych ukrycanych hladosou bola som taka stastna ze na tu bolest som ani nemyslela mala som aj mensie problemy s lavym prsníkom etse v porodnici kedze som nevedela kde je problem a tak sa mi tam zhromazdovalo vela mliecka ktore som musela etse doodsavat ale to som sa len ucila ako na to mala som nabeh mascitidy ale doktor mi vravel ze len ho musim stale a stale prikladat aj ked je to bolave mliecko musi von a neskor to ustupilo 🙂