Bolí vás dojčenie, keď máte vpadnutú bradavku?

rebekamarcusko
12. júl 2020

Ahojte zienky, tie co mate vpadnutu bradavku, neboli vas kojenie? Ja sice nekojim ani niesom tehotna, ale babatko planujeme a pamatam si, ze pri oboch synoch som mala take bolesti, ze som neutiahla kojenie dlhsie ako mesiac mne nejde totizto jedna bradavka vobec vytiahnut a aj ked ju vytahujem, uz to neskutocne boli. Ak ste to riesili ako? Este som nikoho nestretla, kto by mi s tym poradil. Kedze v buducnosti chcem kojit, ak otehotniem, tak by som to chcela riesit.

trendyy
12. júl 2020

@rebekamarcusko segre sa vtiahli ked sa jej naliali mliekom a kojila cez silikonovy klobúčik 1,5 roka...ziadne problemy ine

rebekamarcusko
autor
12. júl 2020

@trendyy ja co si pamatam, tak aj cez ten klobucik ma to velmi bolelo😔 ach jo no uvidime este

basska_b
12. júl 2020

Ja mam len jednu takú, je skôr plocha a vytiahnuť to nejde ani za nič. Tak som prvé dieťa kojila do 16 mesiacov cez klobúčik. To nebolelo vôbec. No druhá dcéra odmietala klobúčik. Prvé týždne sa ešte dala oklamať, no potom už revala a nechcela to. Z jedného som jej dávala normálne a z druhého klobúčik. Predstava zostať kojit len z jedného ma nelákala, tak som jej proste dala tú plochu že na! A ona sa prisala! Trochu ma to ťahalo prvý týždeň, no potom si bradavka zvykla. Stále je plocha, ale absolútne neboli, možno niekedy pri nesprávnom prisati. Kamarátka to mala tak isto... vytiahli sa jej asi po mesiaci. Ak je to však taká bolesť, že sa nedá vydržať, to sa asi nedá nič robit. Strach, nepohoda a bolesť totiž blokujú tvorbu mlieka.

rebekamarcusko
autor
12. júl 2020

@basska_b nona to bolelo neskutocne a to mam jednu bradavku ok ta nebolela vobec, ked som kojila z tej vpadnutej tak som vsetky hviezdicky videla, krvacala mi a bpla cela chrastova. . A ako vravim boli ma tp aj bez kojenia keď sa ju snazim vytlacit.no nic budem musiet asi trpiet v buducnosti alebo co 😂

basska_b
13. júl 2020

@rebekamarcusko No veru neviem, znie to zle, to sa asi nedá nejakou plastikou. Keď tak napíš sem do poradne plastického chirurga na Koníkovi 😐

rebekamarcusko
autor
13. júl 2020

@basska_b skusim sa spytat, dakujem ❤️

majamat
13. júl 2020

ja mam obe vpadnute, ale vytiahnut idu,a le aj tak to neskutocne bolelo,a le mne bolest vystrelovala az dalej, nielen na bradavke. k tomu u dery zacali problemy s kojenim - refluxom, grckala mi uz pocas kojenia. ja som poieral teoreiu, ze z prsnika si dieta tazsie vytiahne mlieko. mne striekalo o 106 a mala som aj 2l mlieka za den. ona sa nim dusila. tak sme presli na odsavanie. a hoci to bolo narocne, ale dalo sa to zvladnut a hlavne je to len prechdone obdobie. do 14m po porode.

rebekamarcusko
autor
13. júl 2020

@majamat ja som mala tiez vela mlieka a zaujimave bolo, ze ked som prestala kojit zo dna na den jak keby nebolo. No skusim sa opytat este na tej plastickej chirurgii. Lebo fakt ja som to nezvladala a mas moj obdiv ze ty hej 😊

lubik87
13. júl 2020

@rebekamarcusko ja som používala formovace bradaviek z vpadnutej urobili mierne vypukli a z plochej zatku od vina :D čiže toto ti doporučujem .🙂

lubik87
13. júl 2020

@rebekamarcusko pri plastike sa preruší mliekovod potom.uz kojit nemôžeš. Ja som sa na to tiež pýtala 🙂

rebekamarcusko
autor
13. júl 2020

@lubik87 a mebolo to? Ja mam tu vpadnutu fakt hrozne citlivu 😂🙈

lubik87
13. júl 2020

@rebekamarcusko vieš čo ani nie zo začiatku to bolo to také kadejaké ale potom som už ani nevedela že mám nasadené tie formovace 🙂 stoja okolo 22€ ale pre.mna sa oplatila investícia 🙂

rebekamarcusko
autor
13. júl 2020

@lubik87 no pozriem si ti, dakujem pekne za užitočné info ❤️😊

lubik87
13. júl 2020

@rebekamarcusko jasné za málo 🙂 až by si chcela tak predávam tie moje používané boli 2 mesiace 🙂 je to vhodné na vyváranie takže hygiena je tam.ok 🙂 potom.ked tak napíš správu mám xlcelu zásobu kadejakých zlepsovakov na kojenie :D

rebekamarcusko
autor
13. júl 2020

@lubik87 no este otehotnieť mi chyba 😂😂😂 smad uz coskoro 😊

lubik87
13. júl 2020

@rebekamarcusko haha no ja už dúfam teda nebudem stačia mi dvaja akčný 🙂