Budenie na kojenie kvôli nízkej váhe. Mám syna budiť?

ada4326
20. mar 2009

Ahojte, prosím vás chcem sa opýtať skúsenejšich mamičiek..................Môj synček sa narodil 04.03.2009 - takže máme 16 dní🙂. Narodil sa ale s nízkou pôrodnou váhou 2000g. Domov nás pustili keď mal 2220g. Pani doktorka mi povedala, že ho mám budiť každé dve hodiny a kojiť a v noci každé tri hodiny. V noci problém nie je - zobudí sa aj sám. Ale cez deň keď trdo zaspí je mi až ľúto ho budiť. Nehovovím o tom, že dieťa sa neda prebrať, plače, pár krat poťaha a opäť zaspí. Mám ho budiť naďalej, alebo ho nechať spať...................... Pani doktorka to budenie odôvodnila tou nízkou váhou.................... ďakujem za pomoc.

mirustek1
20. mar 2009

ada,doktorka to myslela asi aby sa rozpapal,mne to bolo tiez luto budit,neviem ti poradit.Skus pozriet do temy:dakujeme annag,pisu tam ze anag vie velmi dobre poradit ohladom kojenia,skus sa nanu obratit.

potapko
20. mar 2009

Ada, niekedy ked babatko malo pije a hlavne s nizkou porodnou hmotnostou, moze sa velmi rychlo dehydratovat (aj z dehydratacie moze byt spavy). Spavost sposobuje aj silna novorodenecka zltacka. Myslim, ze by si ho nemala nechat dlho spat. Ale ako hovorila mirustek, annag ti pomoze. Ale vyzera, ze ty problem s dojcenim nemas. A este jedna vec. Ked je maly taky drobny, tak ani nema tak vela sily, aby sa poriadne napapal. On sa rychlo unavi a preto zaspi. Podla mna by si ho budit mala. Drzim palceky, nech malicky poriadne pribera a rastie.

nikollette
20. mar 2009

ada jednoznacne ho bud, rasdej..
My sme tiez spavý, maly ma stale žlatcku, takze ho musim cez den budit.. je mi to luto, ale radsej...
v noci sa tiez zobudi aj sam, ale cez den budime, ak nie je nahodou hore, tak kazde tri hodky.. 😉

sirinka
20. mar 2009

ada ano...dr. ti dobre radi...radsej to chvilku vydrzte a potom budes mat zdrave a silne dietatko doma 😉
ale skus si mozno odsledovat, aky cas by tvojmu malemu vyhovoval, mozno dve a pol hodky, mozno tri aj cez den...

nikollette
20. mar 2009

a ako vraví sirinka, skus to raz odsedovat.. mozno sa zobudi aj same.. my sme tiez mali budit kazde 2 apol hodky.. no ked som ho nehala spinakť tri hodky, zacal sa sam budit, takze to bolo lepsie.. nemusela som ho nasilu budit a son si sam urcil cas 😉

ingulka
20. mar 2009

ada, moja mala sa tiez narodila v 37t a mala 2670g, ked nas prepustali z nemocnice mali sme len 2550g. Tiez mala spala v kuse, chodila som ju len pozerat, ale ona len spala a spala, a to sme ani zltacku nemali 😉 Tiez mi hovorili, ze kazde 3hod, budit, max. ju nechat spat 4hod a potom urcite zobudit. Ja som si ale urobila na nu rezim a kojila o 6hod, o 9hod, o 12hod, o 15hod, o 18hod a potomo v noci podla potreby... ale tiez to bolo skor kazde 2hod 😉 a ten rezim si nejako dietatko zapamatalo a dodnes tak papka, ale uz si pyta sama 😉

takze neboj sa, kludne ho zobud 😉 on si to svoje potom aj tak dospi... mne pomohlo na prebudenie to, ze som ho prebabila 😉 skus aj ty

drzim palce

ada4326
autor
21. mar 2009

ďakujem za odpovede. Snažim sa Mateja budiť tým, že ho prebalím, ale to sa tak akurát ponaťahuje a ani očká neotvorí a spinká ďalej, tak ho musím kruto prebrať. V noci sa zvykne po tých troch hodinách zobudiť sám, ale cez deň a hlavne poobede, ked dobre zaspí, tak by dokázal spať aj štyri hodiny a vtedy no neviem zobudiť.