Časté kakanie. Je to normálne?

dominica
9. apr 2008

Ahojte baby, chcem sa opýtať, ako často vám kakajú detičky. Lebo malý mi asi 2 týždne kaká strašne často, niekedy aj 5x za deň a plienka vyzerá, akoby v nej buchla bomba. Dnes som nasadila diétu a bolo to o niečo lepšie, ale stále to mal rozpleštené po plienke. Nikdy to nemá tvar a je to riedke a vpité do plienky. Je to normálne?

mata79
9. apr 2008

Cau Dominica, este mi napadlo, ci to nie je zase nejaka viroza. Vraj sa zase vali nejaka brusna....
Dufam, ze ju nechytime, lebo po tej januarovej sme sa stale nespamatali..... Ani jedenim, ani vahou.

julca80
9. apr 2008

Cau Domca, vyzera to tak, ze malemu idu zubky. Toto iste mala moja kamoska s dcerkou, ktora je o mesiac mladsia od Alexa. Tiez mi vravela, ze aj 5x za den sa mala potentila, ale riadne. 😀 Pytala sa na to aj doktorky, a povedala jej, ze to kvoli zubkom. 😉

susik77
9. apr 2008

ahoj, aj moja to ma, uz 2 zubky mame, teraz idu horne 2 😎

dominica
autor
9. apr 2008

no zuby mu idú, už mu presvitajú, len ma nenapadlo to nejak spájať, lebo mám pocit, že to začalo odkedy sme zaradili jogurt. Najprv som si myslela, že mu tak dobre po ňom trávi, ale zas aj tak 5x za deň? Doktorka mi povedala, že podľa nej je to ok, že to nemám porovnávať zo sebou, ale ja to neporovnávam zo sebou, ja vidím, ako kakal predtým a ako teraz. Má to všade chudáčik a keď si na to sadne, ani nehovorím. A mne to hrozne smrdí. A zo zubami ma to nenapadlo spájať preto, že už 4 zuby má a ani sme nevedeli, kedy mu višli, nemal žiadne reakcie, ale zas nie pri všetkých zuboch to tak je, čakala som, že pri ďalších sa niečo vyhrotí...

julca80
9. apr 2008

no veru, asi sa mu vyhrocuje 😀 ale do plienky 😀 😀 😀 To poznam, tie kvalitky, co siahaju az po lopatky. 🙂 😀

junovka
9. apr 2008

domica, aj moja kaka strasne casto pocas dna 😉 je to ok., a tak isto, ako to uviedli zienky, kludne moze to byt aj od zubkov.Pri Timke ked jej sli zubky, tak akurat dve ocne nam narobili sarapaty-hnacky, teploty a o ostatnych sme nevedeli ako vysli.Takze, asi tak.

nellita26
9. apr 2008

nasa ma uz 😀 8 zubkov, a to sme skoro ani nevedeli ako jej vysli, a teraz jej ide 9 zubok a to je nieco strasne.Teploty,hnacky, je strasne podrazdena a kopec neprijemnosti okolo toho.uz aby boli tie zubky von 😝

mimma
9. apr 2008

Dominica, môže to byť zo zúbkov, ale nič nepokazíš tým, ak mu kúpiš v lekárni Nutrolin B, sú to probiotiká a u nás veľmi dobre zaberajú. Aj na takéto časté kakanie zo zúbkov.

junovka
9. apr 2008

alebo domica, teraz ma napadlo....presne takto reagovala aj Nelka, ked sme zacali s jogurtmi.Potom som odsledovala z ktorych jogurtov to robi....a zistila som, ze zo ziadnych.....proste to nakoniec ustalo.Inak, ako casto do tyzdna davas jogurty? a AKE?

dominica
autor
9. apr 2008

vidíš, tie probiotiká ma nenapadli, to je dobrý nápad 😉

No teplotu má od včera večera, ale zas včera ho očkovali, tak ja neviem, či to je reakcia na očkovanie, ale tak dlho teplotu po očkovaní nemal, vždy iba cez noc a dnes aj celý deň. Kakanie má takéto už 2 týždne a jednoducho neviem, čo mám s čím spájať, ale tie probiotiká skúsim, to mu len dobre spraví, ak by mu náhodou aj niečo bolo. Dnes mal dietu a vysadili sme jogurty, lebo som si myslela, že to je asi príčina a bála som sa, či nemá salmonelu, alebo niečo proste s črevami.

junovka
9. apr 2008

my mame dobre skusenosti s Nutriliom-B.Ma vysoku teplotu, ci len zvysenu?

dominica
autor
9. apr 2008

okolo 37,5 - 37,7, pohybuje sa to, ale teraz večer som mu zabudla odmerať, lebo som dovárala a prebaloval a uspával muž, ale celý deň bol jak radiátor 😀

junovka
9. apr 2008

tazko povedat 😖 .bud je to zo zubkoch, alebo neaka crevna chripka 😒

julca80
9. apr 2008

My mame podobnu teplotu okolo 37.8 uz asi tyzden. Viem,ze to ma zo zubkov, bo stale si drzi dasienka, a vela poplakava, bo nevie ako si pomoct. Nastastie s tym kakanim to mame OK.

dominica
autor
9. apr 2008

hmmm, uvidíme, čo bude ďalej, len už som sa bála, lebo ako som písala, trvá to 2 týždne, doktorka povedala, že je to normálne, ale že sa mám niekedy staviť a spraví výter, len nepovedala kedy a ja nechcem stresovať. A mne sa to normálne nezdá, vidím ten rozdiel, aj keď, malý je spokojný, tak preto nejak nestresujem, ale určite vyskúšame probiotiká.

junovka
9. apr 2008

domi, a bola si uz aj u lekara s tym??Julca a ty tiez?A co povedali??

junovka
9. apr 2008

domi, cim skor vyter a krv.Trvaj na tom.Ak bude v krvy zapal, tak sa to musi riesit.Ak nebude, tak je to urcite od zubkoch.

bramburka
9. apr 2008

my meli 14 dni prujem - kakala cca 10x denne, no a byla to viroza - zkus hylak forte 😉

julca80
9. apr 2008

Ja som volala p.doktorke, a vravela pokial ta teplota neprekracuje 38 -38.5, bo si sa este odpocitavat 0.5stupna, tak je to v pohode. Ze to take male deti mavaju casto. 😒 Len je to pre mna take krute, ked vidim, resp.citim, ze ma casto teplucku hlavicku. ☹

junovka
9. apr 2008

cudne , julci 😒 😕 mne by to nedalo.Ved teplota je varovny signal, ze sa v tele daco deje a neni v poriadku 😒

Domi, alebo skus Pigi caj. 😉

dominica
autor
9. apr 2008

ja som bola včera na poradni a doktorka videla aj plienku/okakanú/ a zdalo sa jej to normálne. Výter nespravila, že labáky sú už o takom čase zatvorené a povedala, že niekedy sa mám zastaviť a spraví ho. Pýtala sa, či nemá krv v stolici, ale to nemá, nejak zvlášť to neriešila, iba ma poriadne vystrašila, že to môže byť celiakia, alebo alergia na bielkovinu kr. mlieka. Ale teda vystrašiť som sa nedala, lebo vystrašila tak sestru, natárala jej hneď to najhoršie ešte pred tým, než boli výsledky a nakoniec mala sestrina malá len nejakú infekciu a brala probiotiká. A povedala, že si musí ale najprv zistiť, aké normy majú byť pri výsledkoch, ak by to bola náhodou celiakia, alebo tá alergia, lebo, že tie normy u tak malých detí nevie... No a neviem, kedy si to chce zistiť, lebo zastaviť sa mám až potom, ale kedy to je, fakt neviem.

dominica
autor
9. apr 2008

Dala som mu dnes čierny čaj, taký slabý a vylúchal už 2 fľaše, nejak moc mu chutil, alebo to bolo tou teplotou a potreboval veľa piť.

junovka
9. apr 2008

ja neviem domi, ja by som trvala na odber krvi...a cim skor chod na vyter 😉

dominica
autor
9. apr 2008

díky baby všetkým za rady, aj tebe júnovka 😉 , vydržím ešte víkend a uvidím 😉

janesm
16. apr 2008

Ajoj Dominica,tak jak je miminečkovi?? My už skoro týden také bojujeme s průjmem doktorka nám dala Enterol 1x deně po dobu pěti dní když to nepřejde do tří dnů máme přijít na výtěr.Malá mě kaká tak 4x-5x denně a je to dost řidké neudrží to ani plinečka tak pořád pereme 😉 .Jinak když měla průjem s antibiotik tak jsme měly sirup NUTROLIN namíchají ho v lékárně a ten pomohl!!!!
BRAMBURKA když mělá malá ten průjem tak papala méně nebo více a co jsi ji dávala??A co pilnečky pojaly ten průjem?? My máme také virozu malá i blinkala,bojím se aby nebyla dehydrovaná tak hodně pije čajík jen né černý ten nechce.