Časté kojenie v noci. Kedy sa to zmení?

webka
31. jan 2008

Potrebujem radu, mam 3 tyzdnove babo ( narodene o mesiac skor) ... cez den spi pekne, budi sa kazde tri hodiny na kojenie ale noci su strasne...budi sa kazdu hodinu a pol a chce jest...pribera pekne, z nemocnice sme odchadzali s vahou 2.440 kg a dnes mame 3 kg.
Co robit, treba vydrzat, zmeni sa to ked bude trosku vacsi ??? Svokra mi radi dat mu umele mlieko na noc ale ja nechcem 😠

lenko
16. okt 2008

môj malý tiež každé dve hodinky pýta jesť, je jedno či je deň a či noc. 😒 Ale dá sa to zvládnuť, je plne kojený, krásne priberá. Horšie keď kvôli zúbkom je hore každú hodinku a pridružili sa hnačky, takže sa snažím mu dávať papať kedy pýta. 😲 😉

ingulka
19. okt 2008

chcela by som sa spytat, ci niektora nemate skusenosti s tym, ze mi mala pocas noci (hlavne) akoby "rozpravala zo sna".. ona ma 7t a to nie je ani rozpravanie, ale skor take vzdychanie, ochkanie, ja sa stale na to zobudim, ze co sa deje.. doteraz to nerobila... posledne noci su ale hrozne... ocka ma zavrete, tak sa jej len tisko prihovorim, pohladim po tvaricke, tak sa upokoji... ked zhasnem svetlo zasa to zacne... 😖

vopred dakujem za vsetky napady, postrehy, myslienky...

denduska
21. okt 2008

ingulka, nasa to robi tiez, je to take ech ech e e eee, ech, robi to asi posledne tri tyzdne..mam ju v posteli so sebou, lebo som nevladala tolko chodit furt k postielke. Ked zacne tak ju len hladkam, niekedy to staci. Ked "eka" hlasnejsie, tak si ju dam bruskom na seba alebo skusim cumlik alebo napapat. uz som si na to ekanie zvykla, len si ju priviniem, pomaly hlboko dycham, aby si myslela ze spim...a to ju zvykne ukludnit. Dnes ekala od tretej kazdu hodinu...tak sme kazdu hodinu papali 😒 Horsie je to s manzelom, ten sa zobudi na kazdu hovadinu, je tak nastaveny zo zachranky, takze sa odstahoval do obyvacky ☹ aj so psom.

anickaajanko
22. okt 2008

ingulka aj náš malý to robí a tiež sa toho desím
po papaní prestane ale potom zas začne
s manželom máme z toho stresy

kuky8
23. okt 2008

ingulka, anickaajanko - žiadne stresy 😉 Náš malý to robil tiež. A tie zvuky, poviem vám, boli dosť strašné. Vždy to bolo v noci, cez deň ani raz. O to viac som bola v strese, že malý bol o 5 týž. skôr narodený, tak som si myslela, či to nie je niečo "nenormálne". Ale je to v pohode, malé detičky aj takto spracúvajú podnety a informácie (aj keď si myslíme, že toho veľa nevnímajú). Niekde v časopise som čítala, že by sa to malo volať Parixistické výkriky. Hľadala som aj na nete, ale veľa tam toho o tom nieje.
Každopádne - je to normálne, prejde to samo. My sme sa toho zbavili niekedy asi v + - 3 mes (? už presne nepamätám) 😀

emjee
23. jan 2009

iva232 • 1d • Dnes o 07:27
Prosim poradte aby mi maly synček jedol viacej cez den a nie takto často v noci.Už som zufala a vyčerpana z takehoto nočneho kojenia.Trva to už asi dva mesiace.Prosim o radu či sa to da vobec zmenit.Dakujem

annag • 3d • Dnes o 08:22
iva, vydrž už mesiac, príkrmami sa jeho stravovací režim upraví aj tak, skús ho v noci dojčiť z obidvoch prsníkov pri jednom dojčení, viac spapá a možno bude o čosi dlhšie spinkať, resp. aj cez deň ho dojči z obidvoch prsníkov, ak druhý neodmietne

iva232 • 1d • Dnes o 09:59
ale on mi nechce vždy papa len z jedneho a zaspi.S prikrmamy ho už nemusim dojčit v noci alebo ako?

annag
23. jan 2009

ivka, keď nechce, nič s tým nenarobíš, ak by si začala predlžovať interval, išla by si proti zásadám dojčenia - dojčiť na požiadanie. Cez deň sa chce hrať, nemá kedy papať, nudí sa, v noci si to vynahrádza. V noci majú bábetká plytký spánok a časrto sa budia no nevedia zaspať, iba na prsníku. Bábetká v noci dobre priberajú, tvorí sa mliečko obsahujúce viac tukov, za 1,5 hodiny môže vyhladnúť, MM sa rýchlo trávi. Napriek tomu mu stále poskytuje všetko potrebné pre jeho rast.

S príkrmami ho už postupne nebudeš musieť v noci dojčiť, ak nájdeš silu meniť to. Príkrmy znamenajú prechod na tuhú, bezmliečnu stravu, bábetko prechádza na režim dospelých, čím viac bude piť a papať cez deň, tým menej to bude potrebovať v noci. V noci už bude skôr prsník iba krátko dudkať . Pokiaľ ho bude ozaj piť, mala by si mu to umožniť, lebo môže byť ozaj hladný či smädný - záleží od množstva príkrmov. Keď ho už bude len cuckať, môžeš sa dať na vrdé odúčanie, no dlhodobý účinok to má až okolo 9 mesiaca. Pretože bábetká sú dovtedy veľmi naviazané na mamičku a prsník je pre nich citová istota, potrebujú si vynahrádzať blízkosť mamičky, lebo cez deň na ňu nemajú čas

bubinko83
23. jan 2009

anna,dik.Nejako sa stym teda popasujem a budem tajne dufat,že sa to može trošku zlepšit 😀

ribizek
23. jan 2009

annag - rada by som sa s Tebou poradila. A už dopredu ďakujem za radu. 🙂 V noci sa malý budí na kojenie každých 2-2,5 hodiny. Do tej jednej v noci mu ešte dám poriadne napapať z prsníka, ale potom sa ho už snažím nekojiť, lebo cez deň nechcel skoro nič jesť z príkrmov, za noc sa napapal poriadne. Do 6 mesiacov bol plne kojený, ustáli sme všetky krízy, no teraz si myslím, že je to skôr o nočnom cucaní, ako o papaní. Začala som po tej jednej hodine v noci ponúkať mu namiesto prsa čaj - teda skôr takú farebnú vodičku. Ale niekedy nezaberie ani to. Plač je to brutálny, nejaké utišovanie nehrozí, ani nosenie na rukách nepomáha, zasa v stave krízy vytiahnem prso a dám cucnúť. Ale len trošku, po pár potiahnutiach nasilu v správnom momente vytiahnem. Trošku sa pozlostí, ale to ho už viem uspať. Ja viem, že asi nerobím dobre, no neviem, čo je lepšie. Či viac preferovať v noci ten čajík a nechať ho trošku vyzúriť /ja totiž nie som veľmi zástancom tých "plakacích knižiek, neviem sa s tým stotožniť/ alebo podvoliť sa a vytiahnuť prso a potom ho po pár sekundách vytiahnuť?
Podotýkam, do 6 mesiacov sme spali pekne, 1-2 prebudenia.

pepies
28. jan 2009

juuj babenky, konecne som nasla nejaku temu aj pre mna 🙂 , tak ja mam taky problem, ze kojim v noci kazdu hodinu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! maly dovrsil teraz 5 mesiacov, trva to uz nejake 2 mesiace, co chce v noci tak casto pit. cez den pije tak v priemere kazde 2, niekedy 3 hodiny. Je to velky hlados, kazde 3 tyzdne pribera cca pol kila, uz teraz ma 8kg 🙂 . Tak mi Mudr. odporucila zacat prikrmovat, dnes sme mali prvy prikrm mrkvicku.
Ked mal asi 1-2 mesiace, spinkal aj 6-7 hodin v kuse, som nechapala, ale posledne 2 mesiace sa budi kazdu hodinu. Uz som z toho zufala, niekedy ho nevladzem ani vybrat z postielky, kojim v polospanku, niekedy pri tom zaspavam a on si spokojne cucka ☹ 😉 🙂

cristin
28. jan 2009

holky,ja aj s prikrmami tale v noci kojim....A dokonca aj ked vecer vypije 120 ml UM s granulovanym keksikom.Takze neviem preco sa nezasiti....

kingstonka
29. jan 2009

...moja mala sa uz viac ako 2 mesiace budi v noci kazdu hodinu (zakazdym kojim-mozn by som nemala ale inac to neviem riesit )...prikrmy nic nezmenili...

mizulienka
29. jan 2009

ahoj lenko a ostatne baby 🙂 citam, ze lenko ma 9 mesacneho synceka a plne ho dojci? Moze sa plne dojcit aj 9 mesacne a starsie babo bez pridavania prikrmov? staci to potom babu? dakujem pekne za radu 🙂
Len pre info...moj Misko ma 5 mesiacov 2 tyzdne a vazi uz cez 10 kg, preto rozmyslam, ci ho od 6 mesiaca zacat prikrmovat, pripada mi to trosku zbytocne, ked tak krasne pribera 😀

zuzana8
29. jan 2009

ahojte babenky, no ja mám s malou taký istý problém ako pepies. Mama mi hovorí, že mám slabé mlieko, že je malá hladná. Ale v 3,5mesiaci mala 7kg. Tak si myslím, že nemôžem mať tak slabé mlieko. Mám jej dať večer umelé?? A idú jej zuby, lebo slintá odušu a všetko si strká do pusy. Môže to byť tými zubami??? ďakujem

jana87
29. jan 2009

mizulienka, tie prikrmy sa davaju skor kvoli vitaminom a hlavne kvoli zelezu, ktoreho potrebuje dietatko viac a na to uz MM nestaci. Inak baby, ja tiez kojim v noci kazdu hodinu, uz som z toho na nervy, neviem, ako ho mam oducit od toho. Uspat sa mi neda a keby som ho ucila na caj, tak to je asi jedno, nie? Je mi jednoduchsie dat mu prso ako zarabat caj a navyse moj maly flasku ani nechce vidiet. To, ze musim vydrzat, mi je jasne, len dokedy??? Lebo chcem spaaaat ☹ .

jana87
29. jan 2009

zuzana8, nedavaj umele, je to uplne zbytocne. Presne v tej istej dobe zacal moj maly takto casto papat, dovtedy som ho kojila 2x v noci, v 4 mesiacoch 4x a teraz je to 6 az 8x, mozno niekedy aj castejsie, no ako som pisala, aj kazdu hodinu 😖 . A skusala som mu dat umele, som si tiez myslela, ze je taky hrozne hladny, no ale dala som mu flasku do pusy a hrozny rev nastal. Cucol si tu trochu mliecka od mna, co sa stihla vyrobit a bol spokojny. A vsade citam, ze slabe mlieko neexistuje...

monka88
29. jan 2009

Jani presne ako u nas,takto som nekojila,ani ked bol uplne malinky.
Uz si zacala prikrmovat?Vraj potom by sa to malo zlepsit.My zaciname v sobotu.Ale neviem neviem...Slabe mlieko urcite nie je.Neviem,kde to nase mamy zobrali 🙂

jana87
29. jan 2009

monka, davam prikrmy viac ako tyzden, vobec to nepomohlo ☹ . Kasu som mu dala vecer 2x, ale to tiez nezabralo. No a annag mi napisala, ze este nemam davat kasu, tak teda pockam este chvilu 🙂 . Ale dost vela mamiciek mi hovorilo, ze aj tak kojili tak casto.

monka88
29. jan 2009

Jani no tak to si ma vooobec nepotesila...Tak preco su potom ti nasi drobci taki hladni??Ja nechapem...Lebo vnoci ked ho kojim,tak vzdy cuca o dusu...Kedy budu zase pekne papat len 2x za noc??

alon111
29. jan 2009

ja mam desat mesacnu pred spanim vypije vlasu krupice ale v noci este pat krat kojim.a kedy prestane to je vo hviezdach

jana87
29. jan 2009

presne, aj moj maly papa ako o dusu. Ja tiez netusim, ci je taky hladny alebo je to zvyk ako som tu citala vo forach. Ale moze byt v noci viac hladny ako cez den?

nimi22
29. jan 2009

jana 87, aj moj maly papal 8 krat v noci, a teraz uz vobec, tiez som si myslela ze je hladny ale teraz vidim ze ot bol zvyk 😉

monka88
29. jan 2009

ale ako to moze byt zvyk,ked predtym mu stacilo papat 2x za noc? len tak uvazujem... najprv som si myslela,ze zubky,ale uz druhy mesiac tieto noci..ach jo.

jana87
29. jan 2009

nimi22, aj si ho to nejako oducala alebo prestal sam od seba? Monka, tiez som myslela, ze su to zuby, ale musela som sa zmierit s tym, ze nie su 🙂 .

zuzana8
29. jan 2009

jana87 - ďakujem, presne ako píšeš - prvé 3 mesiace jej stačilo 1 -2x za noc a teraz 6 -8x - niekedy si len cucne a niekedy jej musím dať z obidvoch... . som taká unavená, že keď sa v noci v postieľke zobudí, rozmýšlam kedy som ju tam dala🙂 už som z toho mimo ☹ ale nezostáva nič iné len vydržať a nepočúvať mamu, ktorá by jej nasadila hneď umelé...

jana87
29. jan 2009

ach jaj, tie nase mamy su tusim vsetky rovnake 🙂. Ja moju mamu nepocuvam od sameho zaciatku, lebo by som uz bola asi na psychiatrii z kojenia. Nastastie vela citam a vdaka tomu som na zaciatku nevzdala kojenie, co by asi nastalo, keby som davala na rady mojej mamy... Takze Zuzi, fakt to mame vsetky rovnako, ja tiez uz niekedy netusim, ako si k sebe maleho polozim do postele. A to som si niekedy pamätala, kedy presne jedol a kolko som presne spala 😀 . Teraz? Viem len to, ze pyta casto a vyspata som ako kedy.

monka88
29. jan 2009

no ako nas tu tak citam,tak nam neostava nic ine len vydrzat.Len ktovie dokedy,zeby do osemnastin? :o) asi sa vzdy nieco najde,nad cim budeme dumat a co nas bude vycerpavat. Proste to su uz asi tie radosti a starosti s nasimi deturencami,ze 🙂
Ale keby ste nahodou prisli na nejaky zlepsovak,sem sniiim 🙂

pepies
30. jan 2009

ahojte babenky, som rada, ze nemam iba ja ten problem, ze tak casto kojim !!!! umele mlieko - to ma ani nenapadlo !!!! ked dieta prospieva, nie je problem v mlieku .... ja som zacala uz prikrmovat, na obed papame popucenu mrkvicku s mojim mlieckom - to ma maly 5 mesiacov. No na pocudovanie sme uz spali teraz lepsie, uz som kojila kazde 3 hodiny. Nemusi to by tym prikrmom, ale som rada - kojit kazdu hodinu je fakt neskutocne vycerpavajuce.......... Babeny, tak musime vydrzat !!!!!!!!!!! A v prikrmoch budem pokracovat, nemoze to malemu nijako uskodit .... ta zeleninka ... 🙂

bubinko83
30. jan 2009

baby,je normalne že svojho syna kojim v noci každe dve hodky? Ono je problem hlavne v tom ,že cez den mi vela spi a tym padom menej papa.A potom si to chce v noci dobehnut.Ako mu to mam prehodit? Dokina mi kazala davat mu na noc kašičky aby teda dlhšie spal .Tak som mu to dala ale za dve hodky sa mi zobudil hladny.co stym ? Vie mi niekto poradit? Nemožem takto fugovat,som unavena den-noc ☹

bubinko83
30. jan 2009

nik neporadi?