Časté kojenie v noci. Kedy sa to zmení?

webka
31. jan 2008

Potrebujem radu, mam 3 tyzdnove babo ( narodene o mesiac skor) ... cez den spi pekne, budi sa kazde tri hodiny na kojenie ale noci su strasne...budi sa kazdu hodinu a pol a chce jest...pribera pekne, z nemocnice sme odchadzali s vahou 2.440 kg a dnes mame 3 kg.
Co robit, treba vydrzat, zmeni sa to ked bude trosku vacsi ??? Svokra mi radi dat mu umele mlieko na noc ale ja nechcem 😠

aktak
31. jan 2008

myslim ze treba vydrzat, hlavne ked je predcasne narodene, spanok dobehnes potom ale teraz mu daj maximum co si ziada, pripadne sa doktorky spytaj ci v tom nemoze byt neco ine ale ja by som ho kojila kedy si zapyta, nas maly spaval s nami a tak som len striedala prsniky kedykolvek chcel, neskor sa to upravilo na dlhsie intervaly

nera
31. jan 2008

Webka - neboj, ono to prejde, len treba vydržať 😵
My sme papali po narodení aj cez deň asi tak každú hodinu až hodinu a pol...samozrejme aj v noci, postupne sa to predĺžilo na dve hodiny a teraz aj tri hodiny vydrží bez jedla(teraz papá aj iné samozrejme), no v noci ešte do nedávna papala ešte každé dve hodiny a teraz za posledné týždne sa to upravilo tak, že papá 2x za noc, dnes dokonca iba1x za noc....takže len pekne vydrž, stojí to za to 😵
A nedaj na žiadne reči, mne najprv hovorili, že asi mám slabé mliečko keď chce tak často, no keď sme za mesiac pribrali 1-1,5kg tak sa ukázalo, že to asi nebude pravda....dieťatko vie kedy chce papať najlepšie... 😵
Držím palce a hlavne šetri sa, lebo niekedy je to vyčerpávajúce 😵

webka
autor
31. jan 2008

Dakujem, pytala som sa lekara a ze vraj treba vydrzat, som unavena, nespim viac ako dve hodiny v kuse a k tomu maly ma aj koliky, tak place a place... a spi vo svojej postielke, tak ja stale vstanem, nakojim, pockam kym zaspi a davam do postielky...nachodim sa v noci dost 😒

zajo510
31. jan 2008

ahoj webka, moja 3M Alžbetka na začiatku tiež papala, každú hod a pol. a mala dokonca popletený deň s nocou. cez deň si pekne schrupla a v noci ožila, takže som nespala ani cez deň ani v noci. potom sme mali obdobie, že už papala každé 3 - 3,5 hodky a teraz zase papá každé 2 hodky v noci. cez deň síce každé 3 ale v noci je to rôzne, raz sa zobudí po 4,5 hodke inokedy každé 2 hodky je hore....ale už to nie je také budenie ako na začiatku, už vie kedy je deň a kedy noc. v noci sa len mrvi v postielke a už viem že ju prebalim, nakrmim a ona sa ani poriadne nepreberie a v polospánku sa napapá a spí dalej. kým mi v noci nebuntoší tak mi to nevadí 😀

kým ti pekne priberá, tak máš mlieko ok, mimka majú svoje obdobia, ked sú proste hladnejšie, lebo rýchlejšie rastú. 🙂

gangulienka
31. jan 2008

ahoj, ja to mam tiez tak. Cez den vydrzi nepapat tri hodinky niekedy aj dlhsie, ale v noci sa budime kazdu hodinu a pol az dve. Tiez ju bolieva brusko hlavne vecer a v noci a asi aj preto sa budi. Tiez mi radia davat na noc UM, ale pokial nebudem odpadavat od unavy tak budem len kojit snad to vydrzim co najdlhsie a ono sa to snad casom upravi 😉

andy.a
31. jan 2008

webka,treba len vydržať,určite sa to časom napraví..malý je ešte malilinký,treba mu dať papať,vždy keď si vypýta.. 😉
a neskúsiš si ho dať k sebe do postele,aby si sa aspoň trocha vyspala ?? 😕 😉

inak,aj ja kojím malú v noci niekedy aj každú hodinu a štvrť,a to už máme 7 a pol mesiaca..ale je drobnejšia a cez deň sa kojiť moc nechce,tak sa to snažím vydržať.. 😉

trixi
31. jan 2008

webka, Tvoje babo ma asi pomyleny den s nocou. Nemusis prikrmovat, ked Ti pekne spi cez den. To sa urcite upravi. Ak Ti mozem poradit, cez den si pospi spolu s Tvojim babatkom. Ked spi po troch hodinach tak tu jednu trojhodinovku venuj aj sebe, uvidis, ze Ti to pomoze. Nas maly dobre spaval cez noc, ale aj tak prve tyzdne som bola unavena a tak som si casto pospala aj cez den. Odporucaju to aj lekari, aj laktacne poradkyne. Vraj je to dobre aj pre Tvorbu mlieka.

dobromila
31. jan 2008

webka, take male babo este nevie, co je den a noc. Treba si lahnut vtedy, ked spi cez den a oddychnut si spolu s nim. Neboj, mozno bude aj horsie 😀 Niektore deti nespia poriadne ani cez den ani v noci. Moj maly sa uz 7. mesiac v noci budi v priemere 3-4 razy...

biba12
31. jan 2008

Ahoj Webka,

moj mlay papal prvych 6 tyzdnov kazde kojenie asi 1,5-2 hod. Dalsie kojenie nasledovalo asi o 2 hodinky. Bolo to strasne. Nerobila som nic ine iba kojila. Maly totiz jedol tak, ze 5 minut papal 10 minut spinkal ,potom zasa a zasa.... A kym sme sa najedli, ze vyplul prsnik preslo aj 1,5 hod. V noci nastatsie kazde 3 hodiny vstaval. Teraz cez den papame asi 10-15 minut a kazde3-4 hodiny. V noci sa pohorsil, idu mu zuby, takze sa budi dost casto. Ale ked bolo vsetko ok, chodila spat o 20 hodine, budil sa potom o 1:30-2hod, a potom o 5-6 hod. Upravi sa to, len vydrz, aj ked je to tazke. Drzim palce.

rinuska
31. jan 2008

To poznám.Teraz máme 5 mes, , v noci papáme každé 2-3 hod.Máme 11kg.Som dosť nevyspatá. pomoooooooooc.

hanus
31. jan 2008

Mila webka, musiš len vydrzat, cim ste starsi tym to bude len a len lepsie. Moja dcerka chodila spat az o polnoci, niekedy aj neskor, budila sa kazde dve- tri hod. na kojenie a rano o 6.00 bol budicek. Cez den toho tiez nenaspala, boli to len take tri pol hodinky. Tak to trvalo prve dva mesiace, potom sa to upravilo. Kojim dodnes, mala ma 15 mes. v noci je hore uz len raz a ja uz len spominam ake tazke boli prve mesiace.
Využi kazdu volnu chvilu počas dna na oddych, ak mozes tak si pospi, budeš pokojnejšia a aj mliecko budes mat lepsie. Držim Ti palce. 🙂

dominica
31. jan 2008

ahoj webka, nečítala som úplne všetky príspevky od báb, ale môj malý sa narodil o 6 t skôr a papal aj cez deň každú hodinu, hodinu a pol a to papal aj 50 min., pritom stále zaspával a v noci som tiež spala vkuse max. hodinku. Mával tiež koliky, kakal len s rúrkou a kakať bolo treba aj v noci niekoľkokrát, takže to bolo namáhavé, ale vydržala som. Pomohol mi manžel, sem, tam kakal s malým v noci on, ale ináč som odpadávala od únavy. A tiež neverím na slabé mlieko a UM nedávaj v žiadnom prípade, ak máš svoje. Pochybujem, že by vydržal dlhšie, asi potrebuje ako môj malý často papať, aby rýchlo všetko dobehol. Trvalo to dlho, to ťa nepoteším, ale čo by človek pre svoje detičky nespravil 😉 . Teraz je to už v poho, síce niekedy sa budí často, ale stačí dať dudlík, trošku si cucne čaju a papá 2x cez noc, niekedy len 1x.
A keď nevládzeš, pospi si cez deň s malinkým, len to vydrž a nepočúvaj starú školu - babky. Pokiaľ nie je hladný po najedení, tak mu mlieko stačí, len mu rýchlo trávy a ide mu to do telíčka na rast a všetko ostatné...
Držím palce!

yesno22
31. jan 2008

webka, suhlasim s babami...slabe mlieko to nie je 100%...ma len obrateny rezim, vydrz casom sa to upravi...a samozrejme si cez den pospi s malym, ja to robim doteraz 😀 😉 presli sme tym asi viacere, ja som kojila kazdu1-1,5hod den noc asi 2mesiace...a este cca do 9mesiaca asi 3x v noci 🙂
rinuska, ked mal moj maly 5m, bola som stastna ak som v noci kojila len kazde 2-3hod 😅 a tych 11kg,klobuk dole...tolko mame my teraz a to sa ratame k tym "silnejsim" 😝

janamacka
31. jan 2008

ahoj webka, nepotesim ta Hanka je polrocna a kojime sa kazdu hodinu a pol celych 24 hodin. ma reflux takze vyvrackava, preto to caste kojenie. ale co sa teba tyka: ak mozem poradit, vsimla som si ze mas v pase len jedno dietatko. tak ked spinka ono, spi aj ty, oddychuj, ak nestihas jest dbaj na vela tekutin, mne sa osvedcilo karo - instantna melta, vyborna to vec na mliecko. ja osobne by som kaslala na upratovanie, jednu trojhodinku sa prejdite po vonku, dalsie si pospi alebo relaxuj. da ta to do pohody a lepsie zvladnes noci. v ziadnom pripade nedaj umele mliecko, ked mas svojho dostatok a babu chuti. budeme ti drzat palce, ja terezka aj nasa uvrackana hanka. zvladnes to.

jaduska
31. jan 2008

ja osobne úúúúúúplne súhlasím s príspevkom od trixi 😉

susik77
31. jan 2008

ahojte, mne zase mala zacala papat kazdu hodinu v 5.mesiaci...mam pocit, ze jej mm nestaci...my sme uz dokrmov. od 6.tyzdna nutrilonom na noc, ale teraz davam aj v noci, ked sa zobudi-a prespi mi aspon 3 hodiny...asi je to laktacna kriza, ale uz to nechcem riesit, uz by som chcela pomaly prestat s kojenim...

rybka78
1. feb 2008

webka, aj nasa Hanka sa tak casto budila na papanie, ked bola uplne malinka, tak kazdu hodinu. teraz je to lepsie. len to chce vydrzat. 😉

sveva
1. feb 2008

webka treba vydržať, žiadne umelé mliečko jej nedávaj. Moja papala každú hodinu a pol či cez deň, či v noci. Proste to tak potrebovala. Pospi si vždy keď môžeš. Ja som malú mala v postielke, ale bola hned pri mne, takže som nemusela vstávať.

sibuska
1. feb 2008

webka, viem si predstavit aka si unavena a hlavne v noci, ked sa ti chce moc spat a musis vstavat...presne aj ja mam malu v postielke od narodenia, tiez som k nej vstavala aby som ju vybrala a davala spat, a kojila som po sediacky(40 min.) pretoze som sa strasne bala ze zaspim a privalim ju. plakala tiez kazdu hod. a pol a niekedy napr. od 3.00 do 4.30 nespala a musela som ju drzat na rukach, lebo ked som ju polozila ci do postielky alebo aj k sebe tak mrncala, musela som sediet alebo sa s nou prechadzat. alebo ju bolelo brusko velmi casto to zvyklo byt rano okolo 5.00 a to do 7.00 a predtym som dokopy spala 2 hod.a cez den mi skoro vobec nespala prve 2. mesiace, tak sa mi nedalo ani pospat cez den. jedine cez vikend ked mi ju zobral manzel som si pospala. UM som nedala a oplatilo sa vydrzat, teraz sa budi tak 2-3 krat za noc ale je to neporovnatelne. mozem ta potesit, ze uz po mesiaci a pol sa to zlepsilo a 2. mesiac sa mi niekedy len raz budila. skus mozno davat cez den castejsie a mozno potom v noci nebude tak casto pytat, ale u mna to nefungovalo ☹ za pokus to ale stoji, nemusis ju budit, len ju priloz a nech papa v polospanku...trebars kazde 2 hod....
prajem vela sil, neboj, urcite to zvladnes a vsetko prejde a potom budes uz len spominat aka si silna 😉

webka
autor
1. feb 2008

dakujem za rady, takze je to normalne, uistili ste ma 😉 tak uz len vydrzat....a snazim sa pospat si aj cez den, este raz dakujem !

mikecia
1. feb 2008

Webka - hlavne nech ta tesi ze babetko prosperuj a este pridam svoju skusenost : moj maly asi do konca 4mesiaca spinkal krasne teda bol kojeny tak 2 krat za noc ...cez den bol hlados stale ale uz od decembra je hore kazdu hodinu a chce len prsnik. Zacala som samozrejme s prikrmami nepomohlo takze dufam ze su to zubky. Teda aj take su babetka aj tie ktore spinkali krasne sa zrazu budia castejsie . Ja mam pocit ze kojim stale a to papkame aj tuhu stravu, ale zase kojenie je krasna chvila stravena s mojim syncekom 🙂

mikecia
1. feb 2008

este len dodam ze moj maly aj napriek tolkemu papkaniu ma 67cm a 7kg lenze on ma vela energie cez den skoro vobec nespi takze nejak to na nom nie je vidiet. a mliecka mam dost pretoze aj po nakojeni stale nieco vytlacim z prsnika.

kosicanka1
2. feb 2008

webka, treba iba vydrzat, u nas je to takto niekedy aj dodnes, simonka spinka s nami v posteli a niekedy ani neviem ako ju kojim cez noc, obidve so zatvorenymi ocami kojime 😀 teraz poslednu noc nam isli zubky a potrebovala si kuskat, som sa zobudila s vyzuzlanymi bradavkami 😀

wladka
2. feb 2008

webka, vydrzat 😉 ..nam sa po 2mes upravil rezim 😉

zuzka82
2. feb 2008

baby, a mi povedzte...
maly bude mat 5 mesiacov

zuzka82
2. feb 2008

prepacte, omylom som to tukla...
plnne kojim, do pol noci spinka pekne, ale od pol noci, napriklad ako aj minulu noc, bol hore o 2, o 4, 5, 6, a o pol 8 sme vstavali....
aj toto je ok, ci mu trena UM???
dakujem.. 😵

wladka
2. feb 2008

zuzi, treba vydrzat 😉 .. mne po 2mes zacala dobre spavat..ale po 6mes sa to pokazilo tymi zubkami.. a tiez sme kojili 🙄 no comment.. a napriek tomu som vydrzala a kojila do 17mes.. 😉 a teraz o to viac si vychutnavam spanok 😅

zuzka82
2. feb 2008

no ja len, ci mu to staci, ked je tak casto hore... 🙂

kosicanka1
2. feb 2008

zuzka, ziadne UM mu netreba, proste sa chce pritulkat a MM je lahko stravitelne, UM zabetonuje
simonka ma niekedy tiez taketo noci, ze vkuse kojim a niekedy spinka ako anjelik a ja sa zobudim na plne prsia a mokru plachtu co mi MM vyteka

zuzka82
2. feb 2008

hmmm, tak ok...
tak to asi bude, ked vydrzat, tak vydrzat