Časté kojenie v noci. Kedy sa to zmení?

webka
31. jan 2008

Potrebujem radu, mam 3 tyzdnove babo ( narodene o mesiac skor) ... cez den spi pekne, budi sa kazde tri hodiny na kojenie ale noci su strasne...budi sa kazdu hodinu a pol a chce jest...pribera pekne, z nemocnice sme odchadzali s vahou 2.440 kg a dnes mame 3 kg.
Co robit, treba vydrzat, zmeni sa to ked bude trosku vacsi ??? Svokra mi radi dat mu umele mlieko na noc ale ja nechcem 😠

dadka212
30. jan 2009

bubinko ja som to robila tak, že som malého cez deň budila a núkala mu prso, a keďže bol velký hladoš tak nikdy neodmietol a tým pádom mi lepšie vnoci spal, už nepotreboval dojedať to čo zameškal cez deň....

bubinko83
30. jan 2009

dadka,a fakt ti to pomohlo? Ja to teda skusim,lebo ja už fakt neviem čo snim.A v akom veku babatka si to skušala?

dididi30
30. jan 2009

hm moj syn papa poriadne cez den ale aj cez noc sa rad nakoji, takze kazde dieta je ine 😉

dadka212
30. jan 2009

No pomohlo...už si presne nepamätám kedy to bolo ale tak okolo 4 mesiacov mohol mať...pomohlo to, a potom začalo znova okolo 10 mesiaca...
...a vlastne preto som potom aj prestala kojiť v 13 mesiacoch už som bola zúfalá, lebo on mi proste nejedol normálnu stravu stále len prso, potom bol hladný aj vnoci a ja som ho mala na prse každé 1,5 až 2 hodiny či cez deň alebo vnoci...

bubinko83
30. jan 2009

dadi a to si stym potom normalne sekla alebo si mu davala v noci čajik?

dadka212
30. jan 2009

No od toho cca 4 mesiaca keď začal viac papať cez deň sa potom predĺžil ten nočný spánok a spinkal pekne aj 6 hodín vkuse 🙂
...ale potom okolo 10 mes. mu zasa prestalo stačiť mlieko 😝 ale to sa nedalo inak riešiť iba odstavením, ale iba kvôli tomu, že nejedol nič okrem prsa a teraz mi už prespí pekne celú noc a aj pekne je všetko 🙂 ale to je ešte ďaleko pre teba 😉

annag
30. jan 2009

bubinko, teraz sa to určite zmení, lebo začneš asi s príkrmom , to sa mu zmení celý režim, ale dadka má pravdu, ak Ti cez deň spí a neje, musí byť v noci zákonite viac hladný, takže mu cez deň viac ponúkaj

bubinko83
31. jan 2009

annag,dadka dakujem.Dufam,že sa to zmeni,už som začala prikrmovat asi dva dni.Takto sa neda predsa fungovat 24 hodin.Cez den vonku spat a v noci krmit.

baby obdivujem vas čo mate viac detičiek a zvladate to 😉

dadka212
31. jan 2009

Bubinko držím palce aby sa to skoro zmenilo 😉

pepies
2. feb 2009

bubinko, ja myslim, ze vela maminiek koji kazde 2 hodiny v noci, horsie je kazdu hodinu 😒 ja kojim cez den kazde 2 hodiny a v noci kazdu hodku, maly je velky hlados..... nepises, kolko ma maly ....... ale priklanam sa k babenkam, ze je dobre, ho zobudit a dat mu prsko...................

mamatata
11. feb 2009

ahojte, ja mam skoro 11 mesacneho synceka a kojim ho tiez kazde dve hodky, takze to ani neriesiem, uz som si zvykla 😉 , keby to bolo castejsie, tak to riesiem, do 6. mesiacov som kojila 2-3x a potom sa to zhorsilo, ale neva, potrebuje si cucnut ceckos maly 😉

alon111
11. feb 2009

ja cez den kojim tak trikrat pretoze mi mala pekne je od polievok cez zeleninu ,omacky proste vsetko ako maly šrotovnik ale pride vecer a kazde dve hodiny .spi pri mne tak sa len otocim a ta sa napije kolko potrebuje a spi dalej. 😀

bubinko83
15. feb 2009

baby,neviete mi poradit čo dat malemu na noc kedže sa mi v noci budi každu hodinu na kojenie.Už som uplne vyžmykana,nervozna a niekedy mi už ani mliečka moc netečie.Asi dva tyždne sa prikrmujeme a papame len na obed zeleninu a kašu večer mi začal odmietat 😖 ,ked sme boli chory.Aky mam zvolit postup alebo čo mam zmenit aby sa večer pekne napapal a nebudil sa stale?

annag
15. feb 2009

bubinko, hocičo z ovocia a zeleniny môžeš dať, podobne čo na obed
skús banán , doma urobenú ryžovú,pohánkovú kašu , zemiakovú kašu

bubinko83
15. feb 2009

annag,dakujem.Ja už neviem či robim chybu ja,ale je to moje dieta.Ani pediatrička mi nedokazala odpovedat ked so sa jej spytala prečo sa mi tak často budi aj ked som mu dala kašu na noc pekne spapal a za dve hodiny hore.Už mi to je až trapne sem pisat ale som taka unavena a neštastna z toho 😢

mamatata
15. feb 2009

bubinko - mozno mu idu zubky, aj moj sa tak niekedy budil, mozno je to iba docasne, vydrz 😉

bubinko83
15. feb 2009

mamatata,ale trva to už dlho.Budem musiet niečo zmenit,lebo to takto dalej nejde.Ale ked sa zo všetkym len hra aj cicikom aj s flaškou aj ked sa krmime lyžičkou.On to ani nevnima že musi papat 😖

fifinna
16. feb 2009

bubi, to neni o hlade , ale o zvyku, o potrebe cmulat bradavku. Myslim, ze stakym malym babätkom si zatial neporadis. Kolko ti spi cez den ?

mamatata
16. feb 2009

bubinko - davas si nieco na podporu tvorby mlieka? mne zabrali cajiky 2x denne pijem doteraz 😉

bambina
1. sep 2009

Ahojte, opatovne otvaram tuto temu. Prosim, poradte. Mam dcerku - 4 mesiace a 1 týždeň. Je plne kojená, zatiaľ sme nedali ani čajík ani vodu. Mliečka mám dosť, lebo pekne priberá, ale začínam si myslieť, že jej to už nestačí. Totiž, predtým sa v noci budila na kojenie 2x, max. 3x. Od očkovania sa začala budiť častejšie, ale posledný týždeň sme hore aj každú hodinu. Je to veľmi ťažké, lebo ani cez deň veľa nespinká, každé 2 hodinky spí pol hodinu. Takže ani nemám kedy nabrať silu. Nejde o mňa, ja to vydržím ak treba, len neviem či je to signál, že už jej moje mliečko nestač a treba začať s príkrmom? Dosť dlho sa sliní a pchá si rúčky do pusy. Môže byť svrbenie ďasienok dôvodom na časté kojenie?

ivamera
1. sep 2009

Ahoj bambina. Mám podobnú skúsenosť so staršou dcérkou. Po očkovaní sa mi začala budiť častejšie, vo veku 4-5 mesiacov, to už bolo aj 10- 15X za noc. Tiež som sa obávala, že či je ešte mliečko stačí. Skúsila som je podať mrkvový príkrm, keďže som sa bála zaviesť prikrmovanie UM, aby som ju predčasne neodstavila. Ani príkrm nezabral, a zbytočne som sa s tým ponáhľala. Skôr išlo o jej potrebu byť pri mne, nakoniec po pár prebdetých nociach som si ju vzala spať k sebe, i keď som sa tomuto variantu spočiatku veľmi bránila. Zlepšenie bolo výrazné, nemusela som vstávať, naučila som sa ju nakojiť v polospánku, i ona spinkala kľudnejšie. Dnes po piatich rokoch môžem povedať, že to boli krásne chvíle spinkať so svojim bábom.

simonka2701
16. mar 2010

ahojte pridavam sa k vam zufale mamicky..moja mala ma 10mes.a od narodenia papa v noci kazde 2-3-hod.rano predtym ako sa zobudi sa nakoji.hore je 2hodinky potom sa opat nakoji medzitym ako este ja ranajkujem papa so mnou...pospinka si hodinku,potom jej dam milacik alebo vyzivu striedam druhy a ide sa von..tam haja v kociku,prideme domov naobeduje sa polievocka druhe,miluje zemiakove pyre to ma vzdy s nieicm,polievky spapa vsetky ako rozne druhy,miluje ovocie aj zavarane ...podotykam domace...poobede ide hajat to sa nakoji..poobede spapa ovocie,tycinky,hocico co jej damdorucicky...o 7vecer sa kupeme..potom jej dam UM aj ked kojim stale..vypipe mi tak od70-100ml po hodinke sa nakoji a hajdy..a potom hore kazde dve hodinky..tak poradte kde je chyba?hladna nemoze byt..lebo ked jej ponukam nechce neotvori pusu...vypije mi aj ako tak dzusik alebo cajik cez den

januarova
16. mar 2010

simonka, toto robia kojene deti bezne. nie su hladne, potrebuju si pocuckat, citit mamu. ja som mala to iste s mojim starsim synom, prestal sa v noci budit az ked som ho v 15 mes. odstavila. ja som nedostatok spanku poriesila tak, ze maly spal s nami v posteli a pri kojeni sme potom spolu zaspali, tak som sa vyspala aj ja.

simonka2701
16. mar 2010

januarova ja tiez spinkam s malou sama v posteli...ale hrozne ma bolia krize z toho..ako chrbtica myslim...vsimla som si ze dost casto je hore m edzi 1-3v noci predtym a potom to je kludnejsie a lepsie...jaj to kojenie ma veru aj nevyhody hihi..ale za to som rada ze kojim ze mala som tu moznost a povedala som si, ze aspon viem ze ju mam 😀 lebo ked si aj stale myslim ze je hladna ved spapa toho za den pekne takze hlad to nie je ale to prso si vypyta v noci...

pewsey
16. mar 2010

moje dietky tiez cucali celu noc kazde 2 hodky. zaciatky boli pre mna tazke ale zvykla som si, az som si nevedela predstavit ze by prespali celu noc. mala som ich v nasej posteli a na hlad len vytrcila prso, napapkali sa a bolo dobre. kojenie je iba vyhoda, bolo by komplikovane v noci stavat a zohrievat mlieko.

rimmel
17. mar 2010

simonka, my tak doteraz 😝 😀 sice vie vydrzat aj dlhsie, ale stale kojime v noci. vyserisi sa to dufam az odstavenim i ked este tak skoro neodstavim.

dm1
17. mar 2010

my sme na tom podobne. cez den sice len tak cucka ale vyzaduje casto a v noci ako kedy - niekedy aj kazdu 1-2 hodiny. nie je to o hlade ale chce byt pri mamine 😉

simonka2701
20. mar 2010

no mi sme mali dnes super noc celkom mala prespinkala od 2noci do rana 7.20...vecer som jej nedala umele mliecko vobec skusila osm jej dat co ona nechcela bananovu vyzivu s marina keksom a potom som ju nakojila...a ked zamrncala v noci som ju nechala tak trvalo to tak par sekund otocila sa a hajala.iba raz papala o tej 2v noci 🙂

katarina.banska
16. nov 2010

Dobry den,
chcela by som Vas poprosit o radu. Uz som zufala, lebo takyto stav nam trva uz dva mesiace.
Mala sa mi v noci velmi casto budi, aj kazdu hodinu. Pyta sa prsnik, cumlik nechce, len na prsniku sa vie ukludnit. Citim, ze riadne taha. Asi do piatich minut zaspi a o hodinu az dve je opat hore. Vecer ked ju kojim, mi zaspi na prsniku. Skusali sme jej dat aj flasku s cajom, skoro vypila pol flase tak ho tahala. Ked zacne plakat ide ku nej manzel, skusa jej dat cumlik, no nic nezabera. Musim prist ja a dat jej prsnik. Uz s nami ani nespi v posteli, ale postielku mam prisunutu o postel, takze je blizko mna. No stale sa budi. Zacalo to, ked mala asi 4 mesiace. Myslite, ze to moze byt tym, ze jej idu zubky a nalievaju sa jej dasienka? No doktorka poveda, ze zubky bude mat asi tak o dva mesiace a uz ani tak neslinta cez den ako predtym. Cez den jej uz davam aj prikrmy, lebo sme uz mali ukonceny 6 mesiac. Cez den pekne pije, nekojim ju velmi casto, lebo si nepyta. Mala by som ju castejsie? Alebo to bude tym, ze sa vecer nenaje poriadne a potom je hladna? Myslite, ze jej uz nestaci moje mliecko? Rozmyslala som, ze jej skusim dat nutrilon na vecer, no neviem ci je to dobry napad. Bojim sa, ze potom mi nebude chciet prsnik.... Prosim poradte mi. Uz nevdladzem, chcem sa poriadne vyspat. Do 4 mesiac nam krasne spinkavala...
Dakujem pekne, Katka

katuskad
16. nov 2010

@katarina.banska ahoj, no možno ťa nepoteším, ale moja bola taká istá, som si mohla hodinky podľa nej nastaviť, budila sa pravidelne každú hodinu a trvalo to niekoľko mesiacov a postupne sama začala redukovať nočné vstávanie, ale aj tak sa budila 5-6 krát za noc do 1,5 roka, potom sa to zredukovalo na 3kojenia cez noc a až v 28mesiacoch sa prsníka sama vzdala. možno jej skús dať na večer nejaký sýtejší príkrm a uvidíš, ale ak to nezaberie, tak by som to nesilila. my sme sa prvýkrát normálne vyspali, až ked som ju prestala kojiť. prajem pevné nervy a nech ťa utešuje len to, že sa to časom zmení, aj ja som si to vždy vravela 😵