Časté kojenie v noci. Kedy sa to zmení?

webka
31. jan 2008

Potrebujem radu, mam 3 tyzdnove babo ( narodene o mesiac skor) ... cez den spi pekne, budi sa kazde tri hodiny na kojenie ale noci su strasne...budi sa kazdu hodinu a pol a chce jest...pribera pekne, z nemocnice sme odchadzali s vahou 2.440 kg a dnes mame 3 kg.
Co robit, treba vydrzat, zmeni sa to ked bude trosku vacsi ??? Svokra mi radi dat mu umele mlieko na noc ale ja nechcem 😠

susik77
2. feb 2008

ahojte, ja som v 5.mes. mala jednu noc, ze som kojila kazdu polhodinu ☹ teraz davam aj v noci nutrilon a kojim len pred spanim a nadranom a je to lepsie...ale ja uz nechcem dlho kojit...

zuzka82
2. feb 2008

susik a preco uz nechces???

wladka
2. feb 2008

a preco nie?? 😕

tonicka
2. feb 2008

webka len vydrzat, my mame este aj teraz obcas take noci 😉 , mne to mala robila aj cez den aj v noci, potom sa to upravilo...teraz len ked idu zubky a podobne... drzim palce...my kojime dodnes a mali sme koliky a mame nočne mory... ale obdivujem ze vladzes vstavat... my sme u nas v posteli, ale teraz kvoly nocnym moram.

wladka
2. feb 2008

ja som malu v posteli nemala.. som sa bala aby si nezvykla na pohodicko u nas.. 😉 tak som vstavala k nej.. 😅 sice o zivot, ale nejako som sa premohla.. vzdy., a vyplatilo sa mi to.. malinka doteraz nema problemy spinkat v postielke.. 😉 ..a spala uz aj v detskej posteli, sama, a tiez bez problemov.. 😉

mirka
2. feb 2008

webka, musíš to len vydržať, tým si zvykneš, ja som prvé týždne po pôrode doslova padala nahubu a ešte k tomu nočné vstávanie, ale prežila som to a takisto aj iné mamičky 😉 mne sa malá po príchode domov, budila v noci každé 3 hodky, ale vtedy mi to bolo štyri, či je to dobre, lebo som bola totálne nevyspatá, prišlo ale obdobie, kedy sa mi dlhšiu dobu budila každú hodinu-hodinu a pol 😒 teraz už má vyše roka a aj tak sa budí vnoci na kojenie, aj každé 2 hodiny, ale už mi to tak nevadí 🙂

kosicanka1
2. feb 2008

pri takom castom kojeni ja tiez odporucam spolocne spanie v posteli, je to super, nemusim vobec vstavat, iba vytiahnem cicik

susik77
2. feb 2008

ja nechcem, pretoze uz chcem normalne jedavat-este stale ma trochu probl. s bruskom, nejakl nie je moc stastna z kojenia...a ja vobec nechudnem-stale stojim na rovn.vahe od porodu 😒
a mam uz aj probl. s chrbticou ☹

biba12
2. feb 2008

Ja kojim Susik a jem normalne. Teda okrem kofeinu a citrusov, alkoholu. Uz papam aj cokoladu, kapustu,kel, karfiol, med a dokonca aj bubllinkove napoje v malej miere. Ale ked to tak citis, je to v poriadku. Mne sa podarilo kojenim schudnut 12 kil, este mi ostali 2-3kg. Ze vraj schudnem ked dokojim, som zvedava.Ale trochu tomu pomaham, chodim 2krat do tyzdna cvicit Pilates.

zuzka82
2. feb 2008

co sa tyka papania, uz v porodnici som so spoluleziacou zjedla velky dezert.. 😅
a jem vsetko, aj pmaranc, aj coko, aj vsetinko...maly chvalabohu nema problem...

kojim po leziacky, takze aj chrbat je v pojhode..
a co sa vahy tyka, mam stale 11kg naviac, no zacnem makat, az neskor...co uz..
a mate pravdu baby, skusime to vydrzat... 😉

susik77
2. feb 2008

ja ked si dam nej. zel. polievku al. mliecne veci, malu boli brusko.inak, kojenie u nas vyzera tak, ze si parkrat potiahne a obrati sa na brusko a prdikuje 😎
takze do ziadnej norm.diety sa nemozem pustit, lebo nemozem moc zeleninu...
a cvicit tiez nemozem ist, lebo nemam kam malu dat...od aprila chcem s nou ist na plavanie do bazenu, ale tam sa skor vysanti ona ako ja 😎

lenocka80
1. sep 2008

Pomooooc!!! Babky poradte. Moj drobec sa mi uz druhy tyzden budi v noci po bud po dvoch hodinach, alebo rovno po hodine... 😝 Je samozrejme plne kojeny. Cez den papa kazde dve hodky a tvari sa spokojne a dobre pribera, ale tie noci su strasne. Pred tym sa budil len 2x. Niekde som citala na nejakej poradni, ze to babatka, len "vymyslaju", ze proste to skusaju a ked sa im cicik da, tak sa bude budit cim dalej tym viac. vraj len netreba dat cicik a pokusit sa uspat inak...lenze toto som v noci skusila a taky plac aky spustil som u neho este nezazila...hroza. A tak som mu samozrejme cicik dala...Okolie mi samozrejme radi davat UM na noc, ale mne sa to moc nezda...Mate niektora podobnu skusenost? A hlavne zmenilo sa to po nejakom obdobi, ci ani moc nie?

dididi30
1. sep 2008

kosicanka, suhlasim s tebou, ja mam tiez maleho v posteli a sme v poho a zaspi vsade aj v postielke, v aute, v lietadle mi spal, nema problem, ....aj mala spala pri nas a teraz spi sama, hoci sem tam problemuje, ale inak pohoda 😉
leni daj si ho k sebe do posteli, ciciky von a bud otocena k nemu, kedy chce potiahne 😀 daj mu cicik, sak je este malicky, potrebuje ta citit 😉
a v ziadnom pripade nedavaj umele mliecko, toto ti moze poradit len taka co nekoji, pokazis si kojenie, radsej vydrz, upravi sa to ,vermi 😉

vieruna
1. sep 2008

lenocka moja skusenost ta asi sklame. Moj syn sa do troch mesiacov budil v noci 2x. Potom si postupne zacal pridavat a pridavat a pridavat az sme kojili kazdych 45 minut 😖 Kym nezacal normalne vsetko papat, tak som to nechala tak, lebo som si myslela, ze moze byt aj hladny. Ale ked mal 8 mesiacov a na veceru dostaval kasu, alebo hocico ine, tak mi bolo jasne, ze to nie je o hlade, ale skor o zvyku. Cize predpokladam, ze ani tvojmu malinkemu UM na noc nepomoze.

lenocka80
1. sep 2008

Vieruna, to myslis vazne? Takze mysliet na UM mi teda moc nepomoze...Inak ja si tiez myslim, ze hladny nie je, ze to proste len tak potrebuje citit cez cicik, ze je vsetko ok...lenze ked som sa pokusala cicik nedat, tak to bol strasny rev...neviem si predstavit ako sa teda potom babo odstavuje...Tak teraz neviem, ci treba nieco zmenit, alebo to treba len nejako prezit...???

bublinkajasminka
1. sep 2008

lenocka - ak by si čítala knižku každé dieťa sa vie naučiť spať by si sa dozvedela že časté dojčenie v noci mu aj sťažuje žalúdok a je lepšie ho to odnaučiť - presne je popísané akým spôsobom

dididi30
1. sep 2008

bublinka, knizky su iba vseobecne tabulky a keby sme sa ich drzali tak by sme sa zblaznili, podla mna lenocka moze dat keby si babo zapyta, lebo tym sa babo uspokojuje a napapa, ked potrebuje
babatko neustale rasie a mozno nema take silne mliecko tak podla mna mu to neuskodi 😉

dididi30
1. sep 2008

hm a este k tomu odnaucaniu 😒 to sa pise,ze odnaucit, som zvedava ako by to riesili oni 😠 a co bude aj lepsie, my mame kadejake noci, raz papa casto raz 1-2 a co?? nech si da ked chce, sak je to zadarmo a pekne mi potom haja, nic ho netazi 😝

dididi30
1. sep 2008

sorry trocha som sa vyburila 😅 😅

vieruna
1. sep 2008

Lenocka kym Andrejko nezacal papat, tak som to neriesila a proste som len chodila ako nevyspata mumia ☹ Ked uz v podstate vsetko papal a vedela som, ze nabeton nemoze byt hladny, tak som si precitala tu knizku co pisala bublinkajasminka a podla toho sme vylucili nocne kojenie. Je mi v podstate jedno co si o tom kto mysli. Ja som uznala za vhodne ho to odnaucit, lebo si myslim, ze ked uz dieta normalne papa, tak je prenho dolezitejsia spokojna a usmiata maminka, toho pol deci MM co si v spanku potiahne. Cele to odnaucianie trvalo dve noci.

lenocka80
1. sep 2008

dididi, pises ze mozno uz nemam silne mliecko, ale predsa podla najnovsich vyskumov, slabe mlieko neexistuje...tak toto by hadam nemal byt problem...Tiez si myslim, ze babu treba dat vtedy ked si pyta papat, ale toto nocne sa mi zda nejake prehnane...ved ked cez den vydrzi nepapat niekedy aj 3 hodky a stale si nepyta, tak preco je to problem v noci...

Vierunka a ako to znasal maly, to oducanie, teda ako sa choval?

vieruna
1. sep 2008

lenocka cez den bol uplne v pohode. V noci sa mu to samozrejme nepacilo. Prvu noc to bol brutalny plac, druhu uz to bolo minimalne o polovicu lepsie a na tretiu noc sa zobudil az okolo piatej rano. Bolo leto a svetlo. Tak to som mu to mliecko uz dala. A tak sme to potom mali este dlho dlho, aj ked som ho uplne odstavila, ze okolo piatej dostaval mliecko a este si potom pospal. Ja nehovorim, ze sa mu aj teraz obcas nestane, ze sa v noci zobudi. Nieco skarede sa mu sniva, alebo ho boli brusko, alebo hocico. Ale to bude este dlhoooooo a to je v pohode. Ako mama urcite rozoznas, ci sa dieta iba jeduje, alebo ma nejake trapenie.

annag
1. sep 2008

lenocka, Vy ste ešte veľmi maličkí. On je vo veku, kedy už cez deň nepotrebuje byť stále na prsíčku, má veľa záujmov, začína sa obracať, spoznávať hračky, okolie. No a v noci si to potrebuje vynahradiť, cítiť Tvoju prítomnosť a istotu, je to veľmi dôležité pre jeho psychický vývoj. Ak chceš plne dojčiť, musíš sa s tým vyrovnať, takto sa správa väčšina bábetiek, majú lepšie a horšie obdobia. Podľa toho ako dojčíš a ako sa správa, tak to je len preto, nie od hladu. Máš síce možnosť nedať mu prsník a predĺžiť interval dojčení, ale musela by si ho nosiť a hojdať, čo je asi ešte horšie riešenie. Jednoduchšie je dať ho večer spinkať do postieľky, ale hneď po prvom zobudení si ho vziať k sebe a dojčiť ho v polospánku. Oddýchneš si Ty aj ono bude spokojnejšie.

Nočné dojčenie je veľmi dôležité pre kvalitnú laktáciu, v noci sa zvyčajne tvorí viac mliečka, laktácia je potom dobre rozbehnutá a nehrozí laktačná kríza či prechodný nedostatok mliečka pri prípadnom rastovom špurte, ktoré bábetká v tomto období mávajú.

Učiť ho prespať celú noc, trebárs aj podľa pravidiel tej knižky čo tu koluje a či iných rád, to začni riešiť ako písali dievčatá - až v cca 8 mesiacoch, keď bude malý dobre prijímať príkrmy. Dojčenie, najmä nočné, je totiž aj akousi poistkou v prípade, že bábetko bude pri príkrmoch "vymýšľať" a odmietať ich. Takto má mamička istotu, že mu nič nechýba a bude ju menej stresovať privykanie na normálnu stravu a takisto bude mať zabezpečený dostatok tekutín.

Zavedením predčasných príkrmov - kašičky na noc, dokrmovanie fľašou je veľkým rizikom, že bábetko sa pomotá a začne jedlo ako také odmietať a budete sa trápiť ešte aj v roku. Môže sa predčasne odstaviť, nebude chcieť prsíčko ani príkrmy. Preto je ideálne zavádzať všetky príkrmy aj UM postupne a paralelne s dojčením.

Ono sa to nezdá, ale dojčenie, správanie sa bábetka, zavádzanie príkrmov sú vzájomne veľmi prepletené.

lenocka80
1. sep 2008

Annag dakujem ti krasne za podporu a pekne vysvetlenie. Urcite chcem dojcit dalej a nedavat hned prikrmy, aj ked okolie je v tomto ohlade strasne. Aj podla mojej mamy je Marek proste hladny a preto sa budi....Je tazke im to vysvetlovat.
Takze ja budem "bojovat" 🙂 dalej a snad sa to casom zlepsi. Este raz dakujem.

dididi30
1. sep 2008

lenocka, hej mas pravdu s tym mlieckom som napisala blbost, ono ide o to, ze ci to mliecko ma dostatok vitaminov zivin, ako sa stravujes a tak. ...ale slabe mliecko neexistuje, on si aj ak vytiahne co potrebuje ci sa dobre stravujes alebo nie 😉
annag je mudra osobka a vie fakt povzdudit, mne pomohla velmi,za co jej dakujem 😵

emjee
9. sep 2008

bashka • 1d • Dnes o 19:54
Moja malá mi v jej veku papá 4 až 5 krát v noci...stretli ste sa s tym, mamule? To je niekedy aj po dvoch hodinach, niekedy aj skor...a to bez ohladu na to, ci jej dam materske mlieko, nutrilon, ci dokonca kasu...ano uz som vyskusala aj kasu, lebo to je hrozne ako sa neviem vyspat...Z prsnika papat nechce, takze odsavam. No a ked sa v noci zobudi musim ist do chladnicky, zohriat, stat nad nou v postielke kym papa a potom ist pekne krasne odsavat...no a kym zaspim tak max. do hodiny zase Takto to uz ide asi 2 tyzdne a dost nevladzem. Aj ked mi kde kto radi, ze dat len caj...skusila som...o 5 minut bola hore, zase caj a ked uz treti krat tak sa riadne rozplakala...az kym nedostala papat. Stiahne tak 120-150 ml...no mali by ste vidiet tu plienku rano...v noci ju neprebalujem, to by sa mi uplne zobudila...skusala som. No a este som zabudla, ze ona cez den toho moc nenapapa...tak 60-80ml na jeden krat a vystaci si aj 3-4 hodky...takze dohana v noci...ani nutrac, ani husta kasa nepomaha...este sa mi zda, ze po mojom liecku vydrzi najdlhsie...ach jaj...

annag • 2d, 34tt • Dnes o 20:58
bashka, zatiaľ ju ešte nemôžeš nechať bez nočného papania, je maličká. V priebehu 24 hodín by mala stále vypiť do 1 lt, postupne s príkrmami menej, tak, aby okolo roka vypila cca 500 ml. Čiže to papanie je podľa toho, ako papá nevyhnutné a nebolo by dobré ho zamieňať s čajom. Ďalšia vec je, že ona bude teraz v období, keď Ťa bude potrebovať aj po citovej stránke, bábetká sa v druhom polroku často v noci takto správajú, teda ani tá perspektíva do roka nie je bohvieaká. Keď budete na príkrmoch, a bude papať plné dávky, mohla by prespať aj dlhší čas, s príkrmami však opatrne, aby si v nej nevypestovala odpor a situáciu ešte viac nezhoršila. Určite sa s nimi neponáhľaj. Jediná možnosť teraz je, aby papala cez deň viac, skús jej neoblomne ponúkať mliečko častejšie, aby vypila viac dávok.

Škoda, že si sa pred tým dala zlomiť a prešla na to dokrmovanie z fľaše, čím začala odmietať prsník. Teraz by Ti bolo ľahšie, lebo vystrčiť iba prsíčko je oveľa menšia námaha, však? Ale nevadí, pri druhom bábetku sa to určite podarí

zvolovci • 1d • Dnes o 22:02
ahojky bashka, tak moj maly mi papa od 3 mesiaca tak ako pises ty - 4-5 x v noci. kojim, takze to mam troska pohodlnejsie. takze budi sa tiez tak kazde 2 hodky, niekedy ani tolko nevydrzi. tiez mam toho niekedy dost a rano sa citim, ako po boji, ale neriesim to. povedala som si, ze do pol roka vydrzim len kojit, tak to uz tolko vydrzim. ja si myslim, ze nie sme jedine, je kopec takychto deti. ci uz sa budi, lebo je hladne, alebo len chce citit mamu alebo co...ale budi sa. ja si myslim, ze neostava nic ine, len vydzat.
najpodoholnejsie mi je, ked si dam maleho v noci k sebe a on papa a ja diemem, niekedy /veeelmi casto/ ani neviem kedy dopapa a zobudim sa len na to, ze ruka strpnuta....a on bubaaa...ty to mas v tomto troska horsie.
tak sa drz a vela trpezlivosti prajem.....

kisorka • 1d • Dnes o 22:12
jaj maminky vela trpezlivosti vsetkym...
keby mi niekto za "mlada a slobodna" povedal, ze budem kojit den i noc kazde dve hodky,
a ze sa este aj v 9 mesiacoch bude babo aj 4 krat v noci budit tak mu poviem, ze to by som fakt nezvladla
a uz bola mrtva...
ludske telo ma neuveritelne rezervy!
kazde dietatko je ine a zostava mi len trosku zavidiet maminkam malych spacov co prespinkaju celu noc.
aspon ma "tesi", ze v tom nie som sama a ze po svete chodi vela takych nevyspatych matoh, pardon maminiek

dididi30
11. okt 2008

ahojte
tak my mame v poslednej dobe caste az precaste papanie, neviem si rady ☹ cez den nepapa, len si cucne a v noci je len na cici,
zas spinka ale pyta si papat, neviem co mam robit, lebo mam take naliate cicusky 😒 a odavat si nebudem, potom som chora, takze mi to neradte, prosim 😒
co mam s tym robit?

annag
11. okt 2008

dididi,
ak Ti to teda vadí, tak to zmeň: máš chápavého manžela, bolo by fajn ho využiť,v noci mu môžeš dať prsíčko tak dva - tri krát v čo najrovnomernejších intervaloch, zvyšné razy ho namiesto prsíčka bude treba nosiť, hojdať - a najlepšie by bolo, aby to bol manžel, jemu by malý skôr zaspal ako Tebe, lebo od Teba by o to viac prsíčko vyžadoval. Po takejto noci bude určite hladný viac aj cez deň, odhadujem že po dvoch - troch nociach bude opäť cez deň papať. Otázne je, ako si pokazí nočný režim. Ty si môžeš prípadne v noci prsníky odsať, aby sa Ti uľavilo, ale nemusíš, lebo on by ich mal vysať cez deň. Napíš, ako postupujete a či sa darí ho otočiť 🙂

xyxy
14. okt 2008

Ahoj baby. Ja som tiez v noci kojila skoro kazde 2 hod. a to niekedy pri 1 prsniku bol hodinu a potom uz o hod. bol hore.Bola som v strese ,nevyspata s krvacajucimi bradavkami.No hroza.Tak som si povedala dost a vecer pri 2.krmeni(co je o 10vecer a o 9 ho dokojim) mu davam Nutrilon a spi mi do 3, pol 4.A potom uz mam aj ja dost mlieka a spokojne sa napapame a spime do 6-7 rano.On je spokojny ale aj ja.Poradila mi to kamoska lebo ani ona si nevedela dat rady s castym kojenim.

miriamka
14. okt 2008

Tak musim sa k vam zaradit...my uz mesiac frcime na krmeni v noci kazde 2 hodiny,a som z toho uz riadne mimo ☹ Cez den je v pohode,ale v noci je to strasne.Uz som aj kasu na noc skusila,ale nic sa nezmenilo 😔