Časté nočné budenie 15 mesačnej dcérky

janaleskova
24. feb 2013

Ahojte, skúste nám poradit. Naša malá (15mes.) pekne sama zaspinkáva a vždy okolo pol osmej už aj spinká. V kľude spinká až do cca pol jednej v noci a potom presne na minútu každú noc sa začne prehadzovať, krútiť, je nepokojná a doslova (nepekne to napisem) až škrieka a vykrikuje aj ked ju vezmem na ruky pýta sa spät lahnut do postielky. Uz nekojim, ale ked jej dám mliečko trosku vypije, potom zaspí, niekedy však ani nechce a o hodinu zase to isté....a takto je to až do pol piatej rána cca v pol až hodinových intervaloch - vtedy vypije svoju rannú dávku mliecka a spinka v kuse do pol osmej. Neviem ako si vysvetliť ten jej "prestoj" od pol jednej do pol piatej a ako jej pomoct. Viete nám poradiť? Prípadne ak ste sa s tym stretli čo vám pomohlo? Ďakujem.

poisonblu
24. feb 2013

Mne sa velmi paci kniha Klidne spani a ukladani od Elizabeth Pantley..vyskusaj

janaleskova
autor
24. feb 2013

Ďakujem, idem pozriet,

cerez
24. feb 2013

Netrápia ju zúbky? Toto má doma momentálne aj ja.

janaleskova
autor
24. feb 2013

No asi pred tyždnom jej vysli ocne...uz su von, moze byt aj to...len sa snazím pochopit ten jej biorytmus...inak je kludna, aj cez dne pekne spi, tak neviem....mozno jej vadime my s muzom 🙂 lebo kym tam nie sme , je ticho....my ideme spat okolo tej pol noci a potom to zacne...tak neviem ci to nie je aj kvoli nám

katkas1
24. feb 2013

@janaleskova presna takto to bolo aj u nas, potom sme dali syna do svojej izby a od vtedy je pokoj 😉

janaleskova
autor
24. feb 2013

@katkas1 tak to skusime aj my...lebo uz fakt zacinam mat pocit ze chce byt sama....som zvedava 🙂

katkas1
24. feb 2013

@janaleskova moje obe deti neboli velky spaci a to uz od narodenia ale akonahle sme ich dali do svojich izieb naozaj krasne spia, nehovorim ked su chori tak si sem tam trochu poplacu ale je to len 1-2 min a potom spia

janaleskova
autor
24. feb 2013

@katkas1 no presne aj nasa...tak teda máme riešenie a uvidime ako zaberie 🙂

natalinkaco
24. feb 2013

@janaleskova poznám to, presne toto isté sme mali aj my, tiež som nevedela prečo to tak je, no bola som na prášky, niekde som čítala, že to môže byť, že má rastové bolesti....no tak neviem,či to bolo to, nám veľmi pomohli homeopatiká na lepší spánok, od vtedy sa mi budí malý max.1-2 krát za noc.....držím palce 😉

tatramatka
25. feb 2013

@natalinkaco prosim ta, ake to boli homeopatika? Lebo aj my mame ten problem, ze sa budi skoro kazdu hodinu-ma 8mes a kojim ju, niekedy to je fakt narocne.

diana_81
25. feb 2013

@janaleskova

daj prosim vediet priebezne ako sa vam dari. Toto je tema co zaujima aj mna. Nasa totiz tiez od osmej do asi jednej spi pokojne a potom mame asi trojhodinove rodeo kedy sa len prevaluje a "vymysla", potom ako keby ju zhasli a spi opat ako zarezana az do rana. Kedze vtedy sme tiez pri nej tipujem ze nasou pritomnostou to nebude, ale zaujima ma ci vam presun do vlastnej izby pomoze. Inak tiez tipujem ye to mozu byt zubky a o tych rastovych bolestiach som tiez pocula, sama sa na ne pamatam... teda z vyssieho veku ked ma bolievali tak divne kolienka a nemohla som spat.

edie63
25. feb 2013

@janaleskova nasa tiez spala kludnejsie odkedy bola vo svojej izbe. a my tiez. 😀

janaleskova
autor
25. feb 2013

@diana_81 jasne dam, uz som si kupila aj spominanu knizku a studujem, aj v nej pisu o rastovych bolestiach mozno aj to to moze byt a mozno aj tie zubky, len teraz to nevyzerá, nemá dasienka naliate...priebezne budem davať update a uvidime.

janaleskova
autor
25. feb 2013

@edie63 no cca za dva tyzdne sa stahujeme, tak tam bude mat svoju izbicku, ale chodime tam aj teraz len sa to ešte prerába ale uz jej hovrim ze kde ma izbicku, aj tam hned ide...sama som zvedava 🙂

janaleskova
autor
25. feb 2013

@tatramatka ahoj volá sa to Sedalia, je to sladucke, Natynke to chuti 🙂 ale nemam pocit ze by jej to pomohlo, mozno trosku, mozno ja som cakala vacsi efekt, alebo sa uz fakt budim na kazdy pohyb a nadych 🙂 Nesmie sa to vsak davat dlhodobo....Inak ma to zlozky ktore tlmia aj bolest pri prerezavani zubkov

tatramatka
26. feb 2013

@janaleskova dakujem, mozno vyskusam aj to, ked si uz nebudeme vediet dat rady. Vcera som jej dala prvykrat jeden cipok Viburcol a naozaj asi zabral, aj noc bola po dlhom case ovela lepsia.

natalinkaco
27. feb 2013

@tatramatka minerálne soli 🙂

tatramatka
28. feb 2013

@natalinkaco a kde ich kupujes, resp. objednavas? pouzivas ich aj pri inych problemoch?