Cesnak, cibuľa, chlorella a citrusy počas kojenia

soniamalinik
4. mar 2014

Ahojte, mam zapal a tak som zacala jest cesnak, cibulu, chlorelu, citrusy, cize detoxikacne potraviny. Kedy mozem zacat najskor kojit? Syn ma 3 tyzdne. Ak si dam zajtra este cesnak, cibulu... mozem o 2 dni kojit? Teraz si odsavam a vylievam to.

brumka
4. mar 2014

@soniamalinik a cim ho teda krmis ked vylievas mliecko? vykasli sa na cenak,cibulu, citrusy. bez na gynekologiu, alebo obmedz sladke

mimla
4. mar 2014

Moje dieťa milovalo cesnak (v normálenj miere, rozumej trošku) v mlieku :D

darina1952
4. mar 2014

ako píše @brumka - prestaň sa kŕmiť "somarinami" a bež k lekárke po riadne lieky - tie môžeš v pohode počas dojčenia brať. A začni dojčiť, lebo sa ti môže stať, že už malý nebude chcieť prsník a buď budeš vkuse odsávať a dávať mu fľašu alebo skončíš na UM a prídeš o mlieko 😉

cicimon
4. mar 2014

@soniamalinik citrusy sa pocas kojenia neodporucaju.... nepises aky mas zapal... ale takto ti to asi neprejde

saska.t
4. mar 2014

@soniamalinik kludne mozes aj kojit aaj jest tvoje potraviny, nevidim dovod,preco by sa dojciaca matka mala obmedzovat v stravovani,ked naozaj neodpozoruje,ze jej dietatu nieco nerobi dobre,su to uplne bludy kuk mamila.sk tam to mas vsetko napisane odbornikmi a ak chces nadalej dojcit tak zacni,lebo s ti moze stat ze sa dieta zu neprisaje a mas este väcsi Problem ;)

luba41
4. mar 2014

to čo si vymenovala, sú normálne potraviny / okrem tej chlorely-ale aj tú užívajú pri dojčení/ a nevidím dôvod, prečo by si po ich konzumácii nemohla normálne dojčiť .. 😉
@soniamalinik

horana
4. mar 2014

@soniamalinik Cesnak, cibulu aj citrusy jem bezne denne, a jedla som aj pocas kojenie bez obmedzeni cele tie roky co som kojila. Ale aj tak som mavala zapaly prsnika (ak myslis tie, neviem nespecifikujes), na ne to nepomaha. Lekar poradi nejake pripravky, mne nepomahalo ani tie ludove ako tvaroh, kapustovy list a pod. uz si ani nepamatam vsetko, ale skusila som vsetko co pisali...
Len preboha nevylievaj mliecko, tolka skoda....

brumka
4. mar 2014

tie co ste nenazili koliky, alergiu a ekzem u dietata z potravy matky tak neviete co to je za neprijemnost :( tym nechem povedata ze vyskusajte si ale le nvravim, mne sa mala tak strasne vyhadzala a to om si dovolia zjest por obycajny neskodny por

mon256
4. mar 2014

Ked to ma raz dieta v krvy moze jest hocico a vyhadze sa aj zo vzduchu pomaly

emocia
4. mar 2014

@soniamalinik ahoj, píše ti laktačná poradkyňa. Ak budeš jesť surový cesnak a aj cibuľu, dieťa môže mýliť pach, tkroý bude tvoje telo cez pokožku ako aj ústnu dutinu produkovať. Svoj zdravontý stav môžeš podporiť tak, že cibuľu a cesnak konzumuješ v jedle, každopádne chlorella a trikrát denne šťava z pol citróna, ako aj vit. C v dávke ráno 500-1000 mg môžu znamenať dosť pre podporu tvojho zdravotného stavu. Vôbec neprestávaj dojčiť, dojči ďalej! Takéto ochorenie nie je žiadny dôvod pre vylúčenie dojčenia, a kto hovorí opak, nevie čo hovorí 😒 Dojči a nikdy dieťaťu nedávaj nič piť cez fľašu. Fľaša a cumeľ vedie veľmi zatriasť s dojčením pokaziť dieťaťu prisatie a spôsobujú aj poranenie bradaviek a kadečo iné ešte. Nech sa ti darí plne a dlho dojčiť! Srdečne ťa a tvoje bábo pozdravujem 🙂 Alena K,

julkat
4. mar 2014

Presne tak, neprestavaj dojcit, odsate mliecko nevylievaj, je to ohromna skoda. Pocas dojcenia sa stravuj pestro a zdravo, ziadne potraviny, ani cibulu, cesnak, citrusy...netreba pausalne vysadit len preto, ze dojcis.

domak2
4. mar 2014

V Indii jedia pri dojceni naschval vela cesnaku , aby si dieta lepsie zvyklo na chut dospelackej stravy, co je zle na cibuli neviem, akurat nanho pri dojceni nedychaj 😀 Chlorella a citrusy..Tam tiez nevidim problem. Ja som jedla citrusy od zaciatku a nic nikomu nebolo 🙂 Vyskusaj a uvidis. @soniamalinik

bianca
4. mar 2014

rozum sa mi zastavil

demo
4. mar 2014

@soniamalinik mlieko nevylievaj, normalne mozes kojit. Prichut cesnaku vraj dokonca zvysuje dietatu chut do jedla 🙂. Nemusis sa nijako obmedzovat, jedine v pripade, ze vypozorujes, ze na nieco v tvojej strave dieta reaguje zle. Inak vsetky alergeny su v materskom mlieku mnohonasobne zriedene a oslabene, co je idealny sposob, ako dieta moze prist do kontaktu so vsetkym potencialne alergizujucim. Ja by som asi iba chlorelu odlozila na inokedy. Kvoli tej detoxikacii. Ostatne potraviny detoxikuju pozvolna a prirodzene. Detoxikujeme sa vlastne stale a priebezne, pri kojeni je problematicka iba razantna detoxikacia.

soniamalinik
autor
4. mar 2014

@cicimon
@darina1952
mam zapal a upchatu slinnu zlavu, v zivote som to nemala, lekar mi dal antibiotika, ale nejake slabe, povedal, ze nemusia zabrat, plus tesne pred porodom som jedny antibiotika uz brala, nemozem kazdy mesiac uzivat taketo sajrajty
Tiez mi povedal, ze mam jest citrusy alebo vitamin C, aby sa mi zvysila tvorba slin a vycistila upchata slinna zlaza.

darina1952
4. mar 2014

@soniamalinik ...tak by ti mal lekár zmeniť liečbu a dať silnejšie ATB ...to že si brala ATB pred pôrodom a po ňom nie je dôvod aby si nemohla užívať ďašie - zápal musíš preliečiť 😉
..aj ja som hneď po pôrode ešte vnemocke začala brať ATB - najprv v infuzke a potom aj tbl a nemala som s tým problém - skrátka zápaly treba vyliečiť a nie prechodiť. 🙂