Cez deň málo mlieka a v noci dosť

nelka1122
18. mar 2018

Neviete prečo cez deň nemám skoro žiadne mlieko a vnoci vždy keď začne ťahať a je ho aj dosť?

siska53
18. mar 2018

@nelka1122 a nie je to len tvoj pocit? Podla coho sudis,ze mas malo mlieka cez den?

nelka1122
autor
18. mar 2018

No lebo vnoci hned ako sa prisaje sa spustí mlieko a tečie dosť.cez deň sa aj dve hod nespustí tak musím dať nutrilon.a keď sa aj spustí niekedy aj tak iba trocha.spustanie cítim a mám to overené tým že sledujem či pije

pininka
18. mar 2018

@nelka1122 v noci sa vzdy tvori viac mlieka, ja som tiez uz po uprave mala pocit ze prsia su nejake prazdne, ale mlieka pre malu bolo vzdy dost a hladna nebola.

mrkvicka060
18. mar 2018

@nelka1122 to preto ze spis. V spanku sa prsia nalievaju ako dive. Keby si bola celu noc hore tak ako cez den, tiez by si mlieko nemala. Ja v noci ked kojim tak nevypije ani z jedneho prsa vsetko,tolko mam mlieka. Druhe musim velakrat odsavat. A cez den vypije z oboch ako nic a zachvilu chce zas a citim, ze je mlieka ovela menej.

poire
18. mar 2018

Jj v noci sa zvykne tvorit viac mlieka. Si oddychnuta, spis, telo nema inu namahu. Ja som mala dost mlieka, ale v noci som si vsimla ze ho je este viac. Naopak ked bol vycerpavajuci den, vecer bolo aj malo mlieka. Pomahalo mi ked som na obed pospala s babatkom. Skus oddychovat aj cez den ak sa da🙂 drzim palce!

nelka1122
autor
18. mar 2018

Vždy si práveže pospim aspoň raz cez deň a nepomáha.vifim že nepije aj keď si stláčam prsia .plače od hladu a má také nervy že už potom prsník aj odmieta.prisatie je rovnaké ako vnoci.a ďakujem za odpovede

poire
18. mar 2018

Hm... Jedavas dost a pravidelne? Som mavala problem aj ked som bola hladna. Pred kojenim je dobre nieco zjest a napit sa poriadne. Mozno ma tu zhatuju odporcovia kravskeho mlieka ale pila som litre mlieka ked som kojila ak som si nahodou nedala citila som ze je potom problem. Mozno kazdej mamicke pomahaju ine potraviny za mna takto.

lindapp
18. mar 2018

@nelka1122 takto to mám aj ja. V noci mi tečie aj samo takmer prúdom a cez deň ho je menej,ale stačí jej. Tiež som zozačiatku dokrmovala Nutrilonom,ale nakoniec som s tym prestala a radšej som častejšie malú prikladala,pijem veľa vody a aj čaj pre dojčiace matky. Plus som si našla vylepšenie, či je to tak správne, či nie, neriešim, dôležité je, že Emma sa v kľude naje aj cez deň... Na jedno kojenie dávam vždy len jeden prsník,nie oba, aby sa stihlo dotvoriť. A hlavne, byť v kľude, užívať si každú chvíľu s bábätkom ;) držím palce

nelka1122
autor
18. mar 2018

@lindapp mojej ale nestačí.place od hladu.aj pol dňa sa ju snažím oblbmut s prstom ale nakoniec jej ho aj tak musím dať lebo vidím že trpí.a ako mám dať iba jedno prso keď jej nestačia dve?

lalota
18. mar 2018

A možno maa kolikuje. Ja si počas dňa niekedy nevytlacim z prsníka mlieko, myslela som si že nemam, no mala sála a bola spokojná. Inokedy sa nervac, div že mi netrha bradavku. No to kolikuje. Ja ju nosím v šatke, pij.vela vody, mloecka, papam dla moznosri pri dvoch deťoch

lalota
18. mar 2018

Nutrilon nedávajte, nedokrmhj, práve preto prídes o.mlieko. treba ju prikladať a byť v poho

lalota
18. mar 2018

Prekladaním na prsník sa stimuluje tvorba mloecka. Dáš nutrilon, malú neprilozis, o stimul menej a t sa tvorí mlieka menej...mlieka je vzdy toľko, koľko dieťa potrebuje, podľa prikladania k prsniku. A nezabúdajte na rastový špurt, vtedy je mloecka prirodzene menej, no prekladaním sa podporí vyššia tvorba mloecka. Takže treba len vydržať a neprísť o nervy ;)

lindapp
20. mar 2018

@nelka1122 chápem 🙂 skúšala si aj čaj pre kojace matky? Odporúčam od Leros baby- bio čaj.v takej oranžovej krabičke. Ja ho pijem doteraz,3x denne,plus veľa vody a prírodné produkty užívam

lindapp
20. mar 2018

@lalota rastový špunt..to veru potrápilo aj nás 🙂 ale neprestala som prikladať aj keď mi malá zjapala od hladu, bradavky boľavé,nervy v prdeli 😂 a už je dobre.

lalota
20. mar 2018

@lindapp mne mala vtedy pomaly až prsník trhá :D keď nie rastový špurt, tak koliky a nakoniec sa pridajú ešte zúbky :D

katrin21
20. mar 2018

@nelka1122 lebo je yo fyziologicke..teda normalne..v noci je viac prolaktinu..preto nocnd kojenie podporuje tvorbu mlieka..

nelka1122
autor
21. mar 2018

@katrin21 to ja chápem .ale aj keď je cez deň mlieka menej tak by ho malo byť dostačujúco.a nie je

marissenka
21. mar 2018

@nelka1122 začni si cez deň odsávat a často ...aby sa robilo viac mlieka treba prsia stimulovať,buď bábo často prikladať alebo odsavat.vela piť,nestresovat...skús čaje , homeopatiká.vela zdaru😉

beton
21. mar 2018

@nelka1122 určite sa spoj s poradkyňou pri dojčení. Niekedy stačí malá úprava a všetko je ok. Cez net to nikto nevyrieši, treba riešiť osobne. odporúčam.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majca_kazi
11. sep 2022

@nelka1122 ako to prosim vas dopadlo s vasim mlieckom? Ja mam rovnaky problem, cez den malo a v noci vela. Pomohlo vam nieco?