Chcem prestať kojiť

weronka9
19. jún 2013

ahojte... chcem už dcéru odstaviť od prsníka, ale neviem čo jej mam ponúknuť namiesto toho. včera som jej prvýkrát dala kašu od hami krupicovú vanilkovú na dobrú noc a chutila jej, vypila celú 150ml.neviem ani koľko by mala tak vypiť má 9mesiacov.ale neviem čo ponúknuť v noci a hned ráno. inak ju už celý den nekojím.dakujem za rady

leporeloo
19. jún 2013

umele mlieko zeby?

brumka
19. jún 2013

@weronka9 a nieje to skoda 9mesacnu odstavit od dojcenia? este pol roka by si mohla potiahnut, a ked tak velmi chces tak urcite len umele mlieko dat

soldi
19. jún 2013

@weronka9
mne sa maly tiez odstavil ako 9mesacny (nevidim dovod preco by som mala kojit vyse roka @brumka ) a davala som mu mandlove mlieko 🙂

loxa
19. jún 2013

@weronka9 to si nezasla na spravne miesto kam po radu 😀 budes ukamenovanaa .. Ja by som dala nutrilon aspon do 12-15 mesiacov a potom mandlove, kozie, alebo ine ....🙂

brumka
19. jún 2013

@soldi tak je rozdiel ked sa dieta samo odstavi a rozdiel ked ho matka odstavi napriek tomu ze ma vlastne mliecko. ked sa da co je natom zle?

soldi
19. jún 2013

@brumka zle je na tom to, ze to komentujes 😉 je to len a len jej vec.
keby som sa snazila, tak sa maly neodstavi, ja som vsak jeho klesajuci zaujem uvitala. nevidim na tom nic zle 🙂

bubelko
19. jún 2013

@weronka9 UM - len musis najst take, ktore vam sadne.

demonique
19. jún 2013

@weronka9 UM dieta vobec nepotrebuje, zbytocne budes kupovat drahe umele mlieka. Skus dat na ranajky chlebik s nejakou zeleninkou a syrom kvalitnym, alebo bliely jogurt ak ho zvyknes ty jedavat. alebo ovocie. je to na tebe. Proste daj to,co by si jedla ty (v jemne upravenej verzii pre dieta 🙂 ) a samozrejme na pitie vodu alebo nesladene caje...

jerryjanka
19. jún 2013

ja mam mliekoholikov obidve dcerky - kupujem DM Bio Babylove mliečko - od 10 mesiacov - je to krabica myslim 500 alebo 550 gramov a stoji 4,50 ked maš zlavu môžeš ho mať už za 3 eurá a je v bio kvalite. deti mi ho toleruju, miluju ho obe

sofiadurovic
19. jún 2013

Suhlasim s brumkov co je zle ze ma svoj nazor a je podla nej skoda ze mamicka co ma mliecko chce odstavit svoje dieta toto neni snad forum o tom ako suhlasit s kazdou mamickou ale ako jej co najlepsie podla kazdej z nas poradit a nech si sama vyberie ved materinske mlieko je najzdravsie je rozdiel ked sa tak rozhodne dietatko a ked mamicka

diana_81
19. jún 2013

tak zase ak niekto nazve temu "Chcem prestat kojit" tak asi rady o tom, ze ma pokracovat aj nadalej nehlada 🙂 Mne sa mala skoro sama odstavila v asi 13 mesiacoch (nakoniec tahame dalej) a mne laktacna povedala, ze ak sa odstavi, netreba jej uz umele mlieko, radsej mliecne vyrobky a kravske. Tak by som asi bola presla ako pisali baby "ine" ako materske mliecko... Ono ktovie ako sa Ti bude budit/nebudit. Mozno to ani nebudes musiet riesit. Priprav si riesenie na par noci a uvidis ako to dopadne...

helga12
20. jún 2013

@weronka9 Neviem, čo ťa k tomuto rozhodnutiu viedlo, ale podľa mňa je jednoduchšie kojiť, ako pripravovať nejaké raňajky. Ja som malého kojil do 2 rokov. Samozrejme, že to bolo už len doplnkom k strave ale nemusela som ráno vstávať, keď sa zobudil hladný. Jednoducho sa prisal, napil sa a ja som mohla kľudná vstať, lebo ten prvotný hlad už nepociťoval. Navyše kojenie je ten naintímnejší vzťah dieťaťa a matky o ktorý s pripravíš.

zuzkat1
20. jún 2013

Neviem co by som v 9mes.dala. ale um iste nie. A Take "akoze mlieka" ako mandlove,ryzove atd. Tiez nie. Ja este kojim,cakam kym sa odstavi. A aj tie hame a spol.kase-sama umelina. Radsej normalne uvarit krupicu.

sofiadurovic
20. jún 2013

@diana_81 ved ano ale ked si precita viac rad i tom ze je to skoda ze ukrati seba aj dieta o najkrajsie chvile tak sa v nej mozno pohne svedomie a bude kojit dalej tu nejde o to aby sme ju ukamenovali ale znazili sa o povzbudenie ku spravnejsiemu rozhodnutiu ale samozrejme je to na kazdej z nas ako sa rozhodneme tym co jej napiseme ju donutit nevieme len povzbudit 🙂 urcite jej ani jedna nech uz mame nazor aky kolvek nechceme zle 🙂
@diana_81

cica8
3. aug 2019

Keby som mohla tak ja kojím ale mne sa stratilo mlieko tak som musela hľadať nahradu😞😞😞😞

bambuliii
3. aug 2019

Ja by som si odsávala svoje mlieko a dávala mu to...nie som samozrejme zástanca kojenia za každú cenu, ale pokiaľ mlieko je, tak ja osobne by som dcérke umelé nedala. A odstavenie budem riešiť určite odsávaním...umelé mlieko jej dávať nebudem - teda dúfam, že mi to tak vyjde