Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Chorá dojčiaca mamička a lieky

fildom
29. jan 2015

Ahojte,chcem sa opytat:maly ma 10mesiacov,este ho dojcim,ale iba rano a vecer.teraz mam chripku,horucky...chcem sa opytat ci su nejake lieky co mozem uzivat aj pri dojceni,alebo ho musim odstavit.

julka82
29. jan 2015

@fildom tak chripku treba len vylezat. Je to virus, na to tb nepomozu. Su lieky na hrdlo ako napr. salviovy sprej florsalmin alebo septisan na cmulanie a morska sol do nosa.

bonaqa2013
29. jan 2015

V lekárni ti poradia pri ktorých liekoch je možné kojenie. ale aj lekár. Ja by som ešte neprestala s kojením.

fildom
autor
29. jan 2015

Babenky dakujem velmi pekne,myslela som si ze nieje nic take,co by malemu neuskodilo.dakujem

meluela
29. jan 2015

@fildom pokial viem tak paralen v takychto pripadoch na horucku mozes (az po 38,0/38,5 a najprv skus mechanicky zabalmi zrazat)
sinupret sa moze na kasel/hlieny
aj niektore atb sa mozu kebyze je to bakterialneho povodu .. to musi ale lekar vybrat tie spravne (pripadne to este telefonicky odkonzultovat s pediatrom)
potom vsetky take tie prirodne veci ako morska voda do nosa, vincentka pastilky, naparovanie bylinkami

aj tu najdes nejake info: http://www.mamila.sk/pre-zdravotnikov/materialy...

loxa
29. jan 2015

paralen ibalgin, nasivin do nosa alebo ine lieky na stahovanie sliznice, v takych davkach ako je bezne..na cumlanie strepsils alebo hoc co ine, lokalne mozes vsetko..pokial treba nejaky peroralny sirup, volnopredajne v lekarni su vsetky vhodne pre dojciace matky..mucosolvan, hedelix (ten je prirodny alebo prospan ) v zasade lieky na liecbu resp potlacenie priznakov chripky su vhodne pre dojciace mamicky (ja by som nebrala tie sumive sacky, ale tie by som nedala ani nedojsiacej zene, ci muzovi )dolezite je davat si pozor hlavne pri atb, a to kazdy lekar vie co sa moze a co nie...na mamile ti poradia uplne presne, okrem toho oddych a vela vit c, 🙂

ichbinich
29. jan 2015

Suhlasim s ostatnymi. Na horucky ucinnu latku paracetamol alebo ibuprofen, tieto su aj v sirupoch a cipkoch pre deti 😉
Na bolesti hrdla radsej KLOKTAT salviou (pitie znizuje tvorbu mliecka, kloktat mozes bez problemov). Aspon mne strepsils a vsetky tie tabletky pomahaju maximalne pokial ich cmulam. Akonahle je vycmulane, bolest je spiatky ☹ A tolko za den ich nemozem pojest, tak na ne kaslem, kloktam radsej salviou alebo propolisom (par kvapiek do vody).
Potrebujes najma oddych, pokial sa da, no a ako sa hovori: preckat a pit caj 😉 😀 Baza, lipa, do toho trochu medu, citronovej stavy, a lahnut si.
Sinupret by tiez nemal byt problem, to mnozstvo alkoholu je zanedbatelne a tie bylinkove vytazky by ti mali pomoct.
A teda klasika: zvlcovat vzduch, ale dobre aj vetrat, pripadne inhalacie, ak mas zapchaty nos, pripadne echinacea a vitaminy, najma C-cko.
Nezabudaj, taketo chripkove infekcie trvaju s doktorom tyzden a bez doktora 7 dni 😉 😀

fildom
autor
30. jan 2015

Dakujem vam velmi pekne🙂 tak sinupret pomaha,beru ho aj detideti,uz to je lepsie 🙂 dakujem za rady.

adka31
3. feb 2015

mam dusivy kasel, co poradite?? beriem stodal, robim si cibulovu stavu, cumlem karamel, pijem bylinkove caje, na noc mastne handry na hrudnik, no nepomaha nic. nejake babske rady este pls 🙂 samozrejme dojcim, nerada by som antb. dakujem

Tu začni písať odpoveď...

Odošli