Chorý synček odmieta mliečko

2812ivana
30. dec 2018

Milé maminky,

môj pomaly 5 mesačný syncek leží v nemocnici na zapal priedušiek. Ma neskutocny kašeľ a vysoké horucky ťažko dýcha.
Posledné dni vôbec nepije mliecko moje prsia používa len na ukludnenie a zaspanie. Kojenie je pre neho náročné lebo sa mu ťažko dýcha...
Sestričky v nemocnici mi doniesli mliečnu pumpu na odsavanie. Ale odsajem veľmi málo a bojím sa že mliecko strácam. pred par dňami mi ešte tieklo samé a teraz odsajem ledva 50ml . Som z toho zúfalá nechcem o mliecko prísť...poradíte mi prosím čo mám robiť ? máte niekto podobnú skúsenosť ?ďakujem

gabika4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lindusss2016
30. dec 2018

Vela vela vody a co najcastejsie odsavat, mlieko sa nestrati zo dna na den, ked maly zacne sat, urcite sa to rozbehne naspat. Vela robi aj stres, musis sa ukludnit a byt v pohode. Nemysli na to, ze mlieko stracas, ver mi, je to dlhodobejsi proces, urcite to bude ok. Odsavaj kazdu chvilu a ono to coskoro nabehne.

iveta143
30. dec 2018

moj maly ked bol chory,tak som mu davala mliecko zo striekacky co od nurofenu..natiahla som do nej a po troske som mu davala do pusy

mitta1436
31. dec 2018

@2812ivana väčšinou sa takto chorým detickom zavádza sonda cez nos a tak pijú mliecko aby sa moc nevysilili
A ty piť veľa, a pravidelne odsávať , ono sa to zas rozbehne, keď stres pominie
Hlavu hore

2812ivana
autor
31. dec 2018

@mitta1436 ďakujem vám za rady. robím všetko možné pravidelne odsavam ale ide málo mlieka...už som si aj poplakala. takto som si to nepredstavovala :( ešte aj svoje dni som dostala tak sa bojím že mliecko úplne odíde....

gabika4
31. dec 2018

@2812ivana menej mlieka môžete mať aj zo stresu, neberte si to tak...dáte sa dokopy, prídete domov a máte šancu, že sa dostanete do starých koľají a mlieka bude ako predtým 🙂 zatiaľ len odsávajte, odsávajte, aj tak nič iné robiť nemôžete... ja som to, že prichádzam o mlieko brala tragicky, tiež som si poplakala, cítila som sa ako neschopná, že nedokážem nakŕmiť dieťa, no neskôr som si uvedomila, že dôležitejšie je, aby dieťa bolo napapané, prosperovalo a bolo šťastné a je jedno od čoho to bude 🙂 mlieko úplne určite nestratíte a ako odborníci vravia "každá kvapka" mlieka je dôležitá, vitamíny pôjdu aj z materského i umelého mlieka 🙂 naša obvodná lekárka + gastro mi povedala, že super je kombinácia materského a umelého mlieka, dieťa ma tak dostatok živín 🙂 vaše dieťatko je už vo veku, kedy by ste v pohode mohli začať s príkrmami...my sme začali presne na 5 mesiacov, po mesiaci sa rozjedla, teraz "môjho mliečka" chce iba trošku, aby uhasila smäd...materské mlieko po 6 mesiaci už aj tak nemá dostatok živín pre dieťa, aby prosperovalo, dokonca je už redšie, preto sa odporúča pre kojené deti začať najneskôr od toho 6-7 mesiaca...ja som si to nevšimla, ale manžel mi tvrdí a veľa matiek to potvrdí 🙂 VY STE UROBILI PRE DIEŤA VŠETKO 🙂

2812ivana
autor
1. jan 2019

@gabika4 ďakujem vám za rady a podporu...všetky rady od vas všetkých si veľmi vážim..psychicky ma to podporilo 🙂