Chudnem kvôly dojčeniu. Čo mám robiť?

ritaklea
23. aug 2007

ahojte - svoju dcerku kojim uz 5 a pol mesiaca a chcela by som este aspon do dvoch rokov ale ked som sa dnes zbadala na fotke a lepsie si prezrela telo, skoro som odpadla. bola som si vedoma ze chudnem podla vahy (uz som pod vahou, co bola pred tehotenstvom) ale ze az tak...

zacinam uvazovat, ze by som musela prestat kojit, ale to by som veru nechcela.

neviete niekto poradit co mam robit. ☹ ☹ ☹

susik77
27. aug 2007

hanka: skus nutridrink-mohlo by to pomoct-dostat ho v lekarni

adkag
27. aug 2007

soyka, sak toho sa bojim,ze mi male po cviceni nebude mliecko chciet papat.ale sak uvidim podla casu a mozno niekedy vyskusam ist cvicit a ked to nebude robit dobre,tak prestanem. snad mi bude aj ten "domaci aerobic" okolo maleho stacit 🙂

hanka274
27. aug 2007

susik77....co to je?? mas dobre skusenosti?? napis viac info, dakujeeeem 😵

soyka
27. aug 2007

ahojki adka,
pokial to nebudes prehanat, tak hadam to pojde :o)))
drzi, palce :o)))

rita?
ako sa ti dari?

ritaklea
autor
27. aug 2007

ahoj hanka, matersku zubarke 😀 😀 😀 😀 dobreeee...

soyka, dari sa zatial celkom o.k. - nasilu sa prezieram... az si zaludok zvyka... 🙂 🙂 🙂

hanka274
29. aug 2007

rita, ale kojis, nie?

po novom roku, este budem aj od muza pytat na zubara, bo materska nevystaci....velke zdrazenie vraj ide 🙄 🙄

vedvies
29. aug 2007

ahojte babenky,
kojim sice iba 7 tyzdnov, ale zeby som chudla nemozem povedat. Skor som pribrala kilo-dve co som prisla z porodnice - je to normalne? Kedy to konecne pride? Stravujem sa celkom vyvazene 5x za den.

yesno22
29. aug 2007

nuz, pridam sa aj ja....maly ma mesiac a ja uz 2kg menej ako pred tehotenstvom....v porodnici ostalo 10kg, 9kg som si priniesla domov (tolko teraz vazi maly 😀 😝 )...jem nenormalne vela a vzdy ked sa da...zdrave aj nezdrave...ak by mi tato vaha ostala, som spokojna...172/54...nemyslim, ze to pojde este dalej dole, maly uz papa zeleninku, kase...len dufam, ze ked ho po case odstavim, nevratim sa naspat hore 😀

vedvies, ja som tiez najprv pribrala...prvy mesiac necele dve kila...potom som sa prestala sledovat, nebol cas... 😉

dahlia23
23. okt 2007

Ja mám tiež o 10 kg menej ako som mala kým som boal tehotná. A to som nebola žiaden tučko, mala so 62 kg a 176 cm. Keď som išla rodiť, mala som o 20 kg viac a teraz mám 52. Najprv som bola znepokojená z takého rýchleho úbytku hmotnosti, ale viem, že nie som sama. Krvný obraz mám v poriadku, cítim sa fajn, akurát ostrihať som sa dala, lebo mi padali vlasy.
Na otázku okolia:"A čo Ty robíš, že si taká chudá? Ješ vôbec?" som sa naučial reagovať s úsmevom: "Keď by ste vy denne prešli s kočíkom toľko kilometrov, tiež schudnete." 🙂
Takže už to neriešim. 😉

ivka19
23. okt 2007

baby,tak to vam uprimne zavidim,ja mam 4 mesacnu dcerku,kojim,ale aj flaskujem,ale kila mi nesli vobec dole,tak som zacala chodit do fitnesu a tak som vlastne schudla na vahu ,ktoru som mala pred porodom a teraz to ide dole este viac 🙂

zgurkaa
23. okt 2007

Ahojte. Mne idu kila este stale dole....az sa bojim postavit na vahu. A to uz mala celkom dobre papa aj inu stravu cez den. V noci kojim este 2-3 krat. Pred tehu som mala 57kg, pribrala som 12kg a teraz mam 53kg a vysku 174 cm. A to som este vobec nezacala cvicit.....takze brusko je trocha ovisnute. 😒 🙂 A papam normalne. Zdrave aj nezdrave veci.

romina
26. okt 2007

Medvedik nie si nenormalna, ja som pred tehotens´tvom aktivne cvicila aerobik, korculovala, chodila vela peso. Pocas tehotenstva som pribrala iba 10,5 kg, ale 5,5 som si priniesla z porodnice domov, plne kojim uz stvrty mesiac a kila dole nejdu. Stravujem sa zdravo, ako aj pred tym, lem sem tam nejaku sladkost na unavene nervy, ale to len raz do tyzdna. 🙂

romina
26. okt 2007

Medvedik nie si nenormalna. Ja som pocas tehotenstva pribrala iba 10,5 kg a domov som si priniesla 5,5 kg a neviem sa ich zbavit. Kojim plne uz takmer 4 mesiace, jem zdravo, sem tam nejaku cokoladku na unavene nervy.Pred tehotenstvom som aktivne cvicila aerobik, korculovala, lyzovala. Skor mam pocit, akoby som priberala a to chodim na take 5 km prechadzky denne. Nechapem ato, cvicim este aj brusaky kazdy vecer, nic neobleciem.

maca793
26. okt 2007

ahojte
ja si myslím, že je to len fáma. že kojením sa chudne. je to na metabolizme človeka. ja som kojila do 3 mesiacov, a nepociťovala som že chudnem. chudnúť ale rapídne som začala až keď som prestala kojiť a v tom čase mi strašne začali vypadávať vlasy.
tiež som už teraz pod "váhou". cítim sa ako anorexička. 😀

dorotka
26. okt 2007

no maca nemyslim ze je to mytus ty si kojila este malicke babetko ja som asi az posledne dva mesiace zacala jest obrovske porcie ako v puberte a aj tak trochu chudnem

maca793
26. okt 2007

ja som tiež jedla na dračku a teraz je to ešte horšie 😀
vyjedám chladničku aj po nociach a nevidno na ne nič 😵
ja sa nikoho nechcem dotknúť, je to môj názor 🤐

zanna
15. apr 2008

zavidim vam co chudnete,ja iba kojim,stravujem sa celkom zdravo a tych 5 kg nie a nie dolu, ☹

zajo510
15. apr 2008

čaute kočky, ja kojím už cez 5 mesiacov a ešte som poriadne ani nezhodila čo som nabrala pri tehu. takže nemám pocit, žeby mi kojenie tak uberalo na váhe, aj keby som bola len rada....asi to nie je celkom len tým kojením...hm?

misulda
1. apr 2010

Ahojte, ozivujem tuto temu po dlhom case, ale predsa... 🙂 Ja som po 9 mesiacoch dojcenia schudla na 3-4 kg menej ako pred tehu a stale to pomalicky pokracuje dole ☹ mne by uz aj stacilo, lebo o chvilku budem mat riadne diery v licach. Aj sa trochu zacinam bat, ci nemam nahodou nejaky problem so stitnou zlazou, ci je to naozaj len dojcenim a starostlivostou o maleho...?? Ak mate niekto k tomu co dodat, sem s tym 🙂

nikush
1. apr 2010

misulda, kamaratka mala podobny problem, len ju mala za tyzden vycucala na kost ☹ ...skoncila na infuziach, neviem co viac robila pre to...mozem sa jej opytat ak chces

misulda
1. apr 2010

Nastastie, u mna to nie je az take extremne, ale ak to nie je problem, mozes sa opytat 🙂 Dik

nika251
1. apr 2010

Ahojte. Babule- ja vam tie kg darujeeeeeeeeeeeem. Ja som akasi chudnutiuodolna 😀

vero02
19. apr 2010

Ahojte, prosim poradte, kojim už 3 a pol mesiaca a vaha mi vobec nejde dole, každe raáno cvicim na orbitreku 25 min som mokra ako mys, jem zeleninové saláty proste ssa dobre stravujem, mala priberá takže mlieko mam dobré ale ja som ako keby som mala pred porodom, neviem už co robit, poradte mi

janzurka
28. apr 2010

Ja som tiez ten pripad, ktory vobec nechudne, pritom mam vela pohybu, jem zdravo a malo a kila ostavaju... Snad odidu, ked skoncime s kojenim (o tejto teorii som kdesi citala) 😒

amisa
28. apr 2010

AHojte ja nechudnem mam take tri kila nad vahou pred otehotnenim mala ma 12 tyzdnov ale vaha sa mi od porodnice nehybe. velmi mi chuti jest hlavne navecer. A lubim sladke :(. Snazim sa obmedzovat, mala rastie velmi dobre, mliecko si dokonca aj mrazim, ale vaha sa nehybe. Dufam ze do roka dam tie 3-4kg dole a koza na brusku sa zmensi. Vela som pribrala aj do prs, bojim sa ze ked schudnem ostanu mi take tie nabozne psie usi.
Chcem sa opyatat ci ste pri rychlejsom chudnuti nezaznamenali problemy s mlieckom a jeho chutou ci mnozstvom.

iinuska
28. apr 2010

Ahojte, ja este stale kojim a mam cca o 5 kil menej, ako ked som otehotnela.

tinad
5. júl 2010

Maminky, ked kojim, mozem uzivat NUTRIDRINKY? strasne som schudla.poradte prosim.

da233
7. júl 2010

baby ja kojim už osem mesiacov a schudla som celkovo štyri kilá a po nasadení mireny v máji 2010 som zase dva kilá nabrala. Nooo možno mi nejaké kilá zlezu ked prestanem kojit, len nevim kedy to bude 😀

da233
7. júl 2010

baby ja kojim už osem mesiacov a schudla som celkovo štyri kilá a po nasadení mireny v máji 2010 som zase dva kilá nabrala. Nooo možno mi nejaké kilá zlezu ked prestanem kojit, len nevim kedy to bude 😀 , takže do povodnej váhy by som potrebovala dat dole 7 kíl, snad do konca roka niečo zo mňa zíde 😀

kuratko
25. aug 2010

uz tu neni nikto? 😒 ja kojim uz skoro 11 mesiacov a tiez sa uz bojim o seba, bola som chuda vzdy ale teraz mam este menej ako predtym, a to som pocas tehotenstva pribrala cez 22 kg :(( vsetci ma nutia aby som prestala kojit ale ja ece nechceeem :( ...