Chudnem kvôly dojčeniu. Čo mám robiť?

ritaklea
23. aug 2007

ahojte - svoju dcerku kojim uz 5 a pol mesiaca a chcela by som este aspon do dvoch rokov ale ked som sa dnes zbadala na fotke a lepsie si prezrela telo, skoro som odpadla. bola som si vedoma ze chudnem podla vahy (uz som pod vahou, co bola pred tehotenstvom) ale ze az tak...

zacinam uvazovat, ze by som musela prestat kojit, ale to by som veru nechcela.

neviete niekto poradit co mam robit. ☹ ☹ ☹

ritaklea
autor
23. aug 2007

pomozte... ☹ ☹ ☹

aktak
23. aug 2007

ahoj rita, ja som tiez 6 mesiacov plne kojila a okrem kil som stracala aj vela vlasov a zacinala som sa aj bat o seba, ale ked zacal adamko papat aj ine veci tak sa to upravilo, zachvilu caj´kaju prikrmy aj vas tak pomaly zvazuj kasicku na veceru a potom to uz pojde, zeleninka, mesko, ovocie... 😉

ritaklea
autor
23. aug 2007

aktak, tak potom to chudnutie prestalo? mozem spokojne kojit aj nadalej. len aby som neskoncila niekde v nemocnici...

soyka
23. aug 2007

ahojki, ja som mala podobny problem pri Lucke...
snazila som sa zdravo stravovat, aby som mala kvalitne mlieko a zrazu som nemala ziadne lica :o)))

teraz som sla na to inak - niekde som a docitala, ze ked zena koji, mala by jest stravu, ktora sa rychlo spracuje a je energeticka - vzdy, ked idem kojit, zoberiem si do ruky musli tycinku a krajec chlebika s dzemom, alebo inu maskrtu a papame spolu s Tomaskom :o))

vyskusaj....

inac po polroku su masovozeleninove prikrmy pre babo dolezite - v mliecku uz nemas pre malu dostatok zeleza a inych mineralov - aspon raz denne 150g polievocky...

ritaklea
autor
23. aug 2007

soyka, a neprisla si o zuby?

a pomohlo to, ked si si takto mlsala? uz si tak nechudla?

dakujem za odpoved, uz som myslela ze sa nedockam a vyskusam.

no samozrejme, ze ju budem od polroka uz aj prikrmovat. neboj, vsetko bude pekne po poriadku... 😀

andreab
23. aug 2007

ahoj,my sme zacali s prikrmom pred dvoma t,ale ide to pomaly,inak som len kojila, mala odmieta aj caj, s flasou sa len hra,vlasky mi padaju jedna radost, vraj to je reakcia na porod,ale vaha vobec neklesa, stale mam ako mesiac po porode,teda 3kg viac ako pred tehu, ale ja sa dopujem sladkostami.

mareli
23. aug 2007

asi nie je dobry ziadny extrem. ale rita, jeden moja znamy to vysvetlil takto: zena ked dava cecat, tak musi chudnut. to je to iste, ako ked prasnica ma male prasce a tie ju celu vycecaju, to preto ide ta vaha dole! 😀 a on je taky klasicky sedliak z dediny (zvierata, hnoj a tak inak nic v zlom). no ale v principe mal pravdu.

soyka
23. aug 2007

chudnut ako chudnut :o)))

ked chudnes, tak sa Ti do krvneho obehu dostava vacsie mnozstvo toxinov...
tie sa v tele viazu na tuk a pri jeho spalovani sa uvolnuju...
nam lekar odporucal jest tak, aby som nechudla - malicky bol polroka na antibiotikach a nechcela som este viac zatazovat oblicky :o(

ale zuby sa mi nekazia - mam opacny problem - rastu mi zuby mudrosti a bojim sa ist k zubarovi - pri poslednom mudrom zubovi to bolo vesele :o))))

ritaklea
autor
23. aug 2007

mareli, ale ak je to chudnutie extremne? Pred dvoma týždňom som mala 58 kil - som dost vysoka k tomu a teraz to bude urcite menej - niekedy aj 3 kila tyzdenne zhodim - som zufala.. je mi mizerne, lebo to nie je normalne ako vyzeram... ☹

ritaklea
autor
23. aug 2007

soyka, co sa tazko trhal, lebo si chcem dat aj ja vytrhnut jeden zub mudrosti co mam - ale tiez sa mi zacal tisnut druhy - smejd jeden.. 😀

andreab, zaaaaviiiidddiiimmm.. ☹

mareli
23. aug 2007

no rita a kolko merias? ale jasne, ked citis, ze je to extremne (3kg za tyzden nie je ok) prekonzultuj to s doktorom. teda ja by som to urcite tak riesila. najskor to skus, ako ti poradila soyka, papaj pri kojeni nieco energeticke, rychle sacharidy ako tu musli tycinku. no a keby sa to nezlepsilo, sup doktorovi. neriskuj urcite!

ritaklea
autor
23. aug 2007

ja som bola za doktorkou ale je sprosta, nic nevie poradit. vraj chodte sa do lekarne popytat - no to mi je doktorka.. v lekarni mi iba schvalili ze uzivam calibrum a do toho mi pridali vapnik a nic z toho..

baby, som zufala ☹ ☹ ☹

andreab
23. aug 2007

ritaklea, 3kg je dost vela,ak to bude pokracovat, tak radsej navstiv lekara ja som sa prave min t stazovala mame, preco ked kojim nechudnem umerne malej vahovemu prirastku, dobre sa na mne zasmiala

andreab
23. aug 2007

nerobila ti ziadne vysetrenie?

mareli
23. aug 2007

tak u takej doktorky by som hned skoncila. ta ta ma "v zozname" jedine preto, aby dostavala na teba peniaze z poistovne!!! to co ma znamenat, ze opytaj sa v lekarni... trapka. co vystudovala skolu v moskve pred 50rokmi? ale rita, ty si pekne najdi ineho dr. a hlavne zacni papat vydatnejsiu a energetickejsiu stravu. ved ja si to neviem predstavit, ked budes kojit malu este 4-5 tyzdnov bez prikrmovania to akozee schudnes 12kg alebo ako?

ritaklea
autor
23. aug 2007

nie, vsak vravim ze ta Dr. je blba...

certica
23. aug 2007

rita, mozno by ti pomohlo nechat si pichat B12 alebo si kup glukozu na doplnenenie zasob energie, hlavne ak sa citis unavena, vyšťavena...
asi si taky typ s rychlym metabolizmom, mas taky organizmus, no a ked sa k tomu prida vycerpanie, starostlivost o babo, kojenie, nocne vstavanie... v minulosti si nemala problem pribrat? este za tym moze byt pripadne aj stitna zlaza

ritaklea
autor
23. aug 2007

certica, hej mala som aj v minulosti problem s pribratim - nedalo sa ani za svet. no teraz do toho este aj chudnem...

mareli, asi naozaj zmenim dr., lebo mi po viacerych strankach nevyhovuje - dokonca je to az nepochopitelne, co vsetko dokaze a nedokaze...

melory
23. aug 2007

caute...som tu spravne.... 😕

ritaklea
autor
23. aug 2007

melory, tiez chudnes?

melory
23. aug 2007

rada by som.....

soyka
23. aug 2007

certica ma pravdu - B12 je fajn :o)
a isto pichnut, nie tabletky...

a skus viac cez den pospat - ked je takto teplo,
tak radsej obetuj kocikovanie a pospinkajte si spolu...

a pri kazdom kojeni maskrta - ja som prave dokojila a
spratala som sacok pernickov z pute a este pol litra kakaa k tomu :o))
a stale mam 61 ako mesiac po porode...

o jednej poslednykrat kojim a opat si dam malu maskrtu...

a ten zub - tak ten, nooo - ten som mala vrasteny v sanke
rastol vodorovne - korenmi do sanky a korunkou mi poskodil
susedny zub - vysekavali mi ho vyse hodky...
pri druhej mudrej stolici sa panu doktorovi vyliala injekcia
s mravcekmi do mojho nic netusiaceho krku a ja som sa zacala
dusit - blby pocit fuuuu, ale pichli mi kalciovku a este cosik
a bolo fajn :o))) ale bala som sa

benabianca
23. aug 2007

ritaklea,a co take vlastne jedavas?ja som tiez velmi chudla popri kojeni,ale vlastne aj ked som prestala,tak mi vaha este klesla.No ja jem pomaly nonstop,mozno s hodinovymi az 2hodinovymi pauzami.Inak by mi prislo zle od hladu.Kojim este stale,mala ma uz 7mesiacov.

ritaklea
autor
24. aug 2007

benabianca, strasne co? Ani to jedenie nepomaha - no ja jem tak zakladne rano, obed a vecera - no a medzitym si nieco zobnem. inak nemam nejak chut a ani cas... ale zacnem s tou musli tycinkou - vcera som uz dve sprasila.

soyka, ked ja nejak sladkeho vela neznesiem, ale pokusim sa. a tie zuby ma fakt mrzia, hroza. na niekom sa vie priroda vyzurit... ☹

benabianca
24. aug 2007

ved nemusis jest sladke,ak ti to nechuti,ja osobne uz zjem vsetko,co vidim.Budes sa musiet premoct a jest asi aj nasilu,3krat je malo podla mna,aspon 5krat denne a najlepsie este nieco medzitym.Ja osobne mam najradsej cerealie,zjem aj 3plne misky kazdy den,aspon raz chlieb a raz teple jedlo.

soyka
24. aug 2007

alebo si nachystaj chlebik so sunko, syrom, k tomu dzusik :o)

ale kazde kojenie - to je to najdolezitejsie... ked mas vydaj :o)) potrebujes to hned aj doplnit... papaj to, co mas rada, aj ked ti moc nesmakuje, tak si daj obcas to sladke a postupne si i zaludok zvykne...

a to sekanie mi az tak nevadilo, ako to, ked som sa nemohla nadychnut... mavam take zle sny, ze sa nemozem nadychnut - uz od malicka a teraz mi zistili astmu tak mam obavy z injekcie... nooo pockam kym dokojim a potom pojde aj tento zubny otlak von :o) ci chce, ci nie...

medvedik21
24. aug 2007

😕 Tak to ozaj nechapem!!!Ja kojim 2 mesiace,snazim sa papat taku stravu aby bolo mliecko dobre.Neprejedam sa.A jedine co sa z mojou vahou stalo je to ze som pribrala 3kg.A to sa kontrolujem.
To kulim oci ze chudnete.Ja skor priberam.Lebo k tomu co by som zjedla inokedy pridavam o trosku viac pre maleho.
😲 To som z toho paf!

benabianca
24. aug 2007

ja som dokonca cvicievala 5krat do tyzdna(11rokov) kym som otehotnela prvykta a nikdy som nemala taku vahu ako teraz a to len jem,necvicim,nestiham totiz a tak rada by som sa k tomu vratila,aerobic to bolo moje.

medvedik21
24. aug 2007

ja sa pri malom a chode domacnosti nabeham..sme kolikovy takze niekedy sa len nosime na rukach..nestiham papat,spat..a ked nahodou aj prespi tak upratujem a varim..aerobic ako vysity a aj tak...babenky co som nenormalna? 😅

benabianca
24. aug 2007

medvedik,si normalna,co by si nebola,isteze "domaci aerobik" je super tiez,aj ked to nie je taka zabava(oproti cviceniu).Aj Benjaminko bol kolikovy,uz od prveho tyzdna,nechcel ani spat,len reval ale jest som musela,aj ked len suchy chlieb napr. a tonu musli tyciniek 😉
To este zhodis,drobec ma len 2 mesiace 😉