Chudnem kvôly dojčeniu. Čo mám robiť?

ritaklea
23. aug 2007

ahojte - svoju dcerku kojim uz 5 a pol mesiaca a chcela by som este aspon do dvoch rokov ale ked som sa dnes zbadala na fotke a lepsie si prezrela telo, skoro som odpadla. bola som si vedoma ze chudnem podla vahy (uz som pod vahou, co bola pred tehotenstvom) ale ze az tak...

zacinam uvazovat, ze by som musela prestat kojit, ale to by som veru nechcela.

neviete niekto poradit co mam robit. ☹ ☹ ☹

mitinka
1. sep 2010

Ako je možne že všetky pri kojení papate hoci kedy a hoci čo a chudnete a ja tiež jem všeličo a keď mám čas a priberám a kojím už 7 mesiac ☹ 😢 😢 😢

vejula
1. sep 2010

no ja si myslim že každy organizmus je iny... a nieje to podla mna len o metabolizme. Niektore telo si praveže ked žena koji drži kila a ked prestane kojiť tak až potom schudne. Ine ženy zas chudnu vlasy padaju... Ja som ten prvy typ. Bola som pred tehu dosť chuda a teraz kojim a chudnem veeeelmi pomaličky. Ako brala by som schudnuť ešte zopar kil ale to je až druhorade, prvorade je teraz pre mna mliečko a spokojne bruško maleho drobčeka.

mamutka
2. sep 2010

@mitinka neboj, nie si sama.....ja som praveze po porode malo jedla, opatrne, nech maleho prdiky netrapia a 10 nadbytocnych kil nie a nie dole.....ani deko 😠 cely prvy rok.....potom, aj cokoladky som zacala jest, kadeco a kila zmizli...to telo si robi co chce...kojim stale ale uz dalej nechudnem a bolo by z coho.
vies co myslim? ze vela robi stres, nejake trpenie ktore clovek ma popri materskych povinnostiach - niektory organizmus pochudne a hold niektory drzi zasoby tuku pre pripad vacsej krizy a nudze 😅
a to som mala volakedy metabolizmus ako dostihovy kon 😵

amisa
12. sep 2010

@vejula ja som an to podobne drzim si 3-4kg navyse ale uplne presne ako tyzden po porode. Ani fnnn dole, uplen jedno ci jem ci nejem. Ked nejem tak mam problem s mlieckom, jeho zrazu malo. kedze chcem tak rok kojit este s chudnutim radsej pockam.

grenka
7. mar 2011

@mamutka ahoj a predtym si aka bola?hned si chudla pri kojeni alebo neskorsie?

mamutka
7. mar 2011

@grenka ahoj, no vraj stihla som bola, ale prakticky to bolo: 177 cm a takych 69-70 kg. v tehu som nabrala 20 kg, ale vela robili opuchnute nohy a pod, inak mi moc nechutilo jest, ako pisem, telo si robi co chce....
a po porode som prisla o 10 kg - v podstate este v porodnici, ale tych dalsich 10 som nemohla nijako zhodit....ako som pisala, aj pri velmi skromnej strave, neskor, po prvom roku kojenia to zacalo ist dole, jem hlavne zeleniny, biele maso, cvicit v podstate nemozem este, kol klbom, ale mam naspat svoju povod.postavu, az som prekvapena, nuz ale po 2 rokoch cakaia 😅 aj prsia a brucho sa upravili naspat, a to som kojila vyse 2 roky. no ako pisem, u mna si telo zije vlastny zivot, nezavisle od mojej vole a skutkov 😎
ty si este moooc skoro po porode, nestresuj sa ak nechudnes, ja som dumala, kde je chyba, okolo mna same stihle matky, ale co zo seba odrezem? a teraz som rada, som naspat v praci a okolo mna buclate bezdetne mlade baby 😀

grenka
7. mar 2011

@mamutka ok diky 🙂 ja by som uz chcela by stihla 3 mesiacepo porode 😀 snad to pojdedole potom 🙂

grenka
21. mar 2011

baby mozem cvicit na eliptickom trenazeri ked kojim?

serehezada
21. apr 2011

Dobry vecer chcela som sa informovat alebo poradit ci mozem cudnut ked kojim alebo cvicit neviem co naseba oblieci dakujem za rady. ☹

miskap
22. apr 2011

@serehezada Cvičiť môžeš, upraviť trochu stravu- neprejedať sa, nejesť sladkosti, málo tukov, viac ovocia a zeleniny. Teda normálne sa zdravo stravovať a pohyb v pohode. S cvičením nepreháňať, mliečko môže byť po cvičení trochu kyslejšie a dieťatko ho môže odmietať. Jednostranné diety sa neodporúčajú, chudnúť treba pomaly. Nech sa ti darí 😉

tinka9000
3. okt 2012

no ja dojčím 5 mesiacov a tiež nejako nechudnem...neprejedám sa,ale veru nejde to zatiaľ vôbec dole..tak neviem či sa mi to raz podarí zhodiť..

tinka9000
3. okt 2012

ale zas musím povedať, že mne vlasy nepadajú vôbec, mám husté ako pred pôrodom..