Chuť na pivo počas kojenia

bt_kaja
3. apr 2017

Ahojte, rada by som sa s vami poradila. Už par mesiacov kojim. Posledné dni ale dostávam strašnú chuť na pivo. Viem že je to alkohol, tak sa obávam, či by to nemohlo ublížiť dieťatku. Rozmýšľala som aj na nealkoholickým pivom, ale aj to obsahuje určité percento alkoholu. Máte s podobnými chuťami nejaké skúsenosti?

gir
3. apr 2017

Ja som mala strašnú chuť na pivo, keď som bola tehotná. Dovtedy som ho neznášala. Manžel mi občas kúpil čierne Krušovice, "chlipla" som tak deco a bola som spokojná. Máme krásneho, zdravého chlapca. Ja si myslím že môžeš, nejdeš sa predsa opiť. Keď sa narodil aj chuť na pio prešla. 😉

stellasweet
3. apr 2017

Ahoj,uplne bez obav si jedno daj. Do mlieka prejde iba uplne mizive percento. To by si sama musela mat znacne promile v krvi,aby do mlieka nieco vyrazne preslo. Takze na zdravicko🍻

bt_kaja
autor
3. apr 2017

dakujem za odpovede 🙂 pred tym som bezne pila pivko, potom pocas tehotenstva nic.. a teraz som znova dostala chut po dlhom case.. tak som z toho ostala nesvoja..

maminka93
3. apr 2017

Ahojte baby, ja mám tiež chute dať si pivo. Ale keď ma môj drahý poriadne pomiluje, na pivo ani nemyslím. 🙂.

jance333
3. apr 2017

ja milujem pivo a teraz v tehotenstve mám naňho občas chuť. sem-tam si cucnem deci normálneho, ale to naozaj výnimočne, ale keď môžem poradiť, tak nealko Bernard je super, Birell mi nechutil nikdy, čistá voda 😉

dankanka
3. apr 2017

@bt_kaja ja pijem nealko pivo uplne v pohode aj teraz..aj pred tym ako idem soferovat..ale zase nemavam nejak casto nan chut...to percento je mizive co tam je..
ak sa ozaj bojis, vypi si len polku, druhu daj manzelovi, nie na prazdny zaludok..najlepsie s hlavnym jedlom a to uz sa urcite nemusis bat.

lorela
3. apr 2017

A aj cigaretku k pivku 😀... Ved tiez mizive percento.

dankanka
3. apr 2017

@lorela splietas...jasne ze vsade hovoria ziaden alkohol, ked su ludia taki, ze nemaju hranice a vypili by potom sud..o cigaretach sa nikto nebavi..len idiot fajci v tehotenstve..zvlast dnes, ked tam vsetko mozne svinstvo pridavaju..

lorela
3. apr 2017

@dankanka Nemusis sa obhajovat.

iskrickaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ukulela
3. apr 2017

@lorela je to nealko pivo. NEALKO. viac alkoholu bude v keksiku Mila, ci MArgotke,ci dlhsie otvorenom kompote ... nealko radler ani nie je pivo, je to len limonada, no keby to tak nenazvali,nepredavalo by sa to. bazamt radler ma aj na plechovke 0,0 napisane. nemam problem dat si pred soferovanim NEALKO radler, lebo z neho urcite nenafukam. a v testoch nezistili ani stopy alkoholu v krvi po piti nealko radlerov - tak so by sa dostalo k babu cez placentu, ci prsnik? to iste nic.

iskrickaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dankanka
3. apr 2017

@lorela mas pravdu, co tu riesim 🙂

bluff
3. apr 2017

haha ze ked ma zena chut na pivo pocas 2 rocneho dojcenia, je notoricka a treba sa ist liecit 😨😅

sash37
3. apr 2017

@bluff a plus 9 mesiacov tehu k tomu 😉 a potom.ked zas hned druhe tak dalsich 9 mesiacov a dalsie dojcenje a bum! Uz je to 5 rokov 😂 ale cosi, chut na pivo? Cisty alkoholizmus 😀

iskrickaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
abbey1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
abbey1
4. apr 2017

@iskrickaa Ďakujem za poučenie cez Ip. Ja som už ako malá vedela, aký je rozdiel medzi notorickym alkoholikom a dojčiacou matkou, ktorá si občas vypije pohár vína, či piva. 😉 A vidíš, takéto "chlastanie" inteligenciu a šikovnosť deti v budúcnosti nepotopi. Za tým si stojím i ako exlaktacna poradkyňa, dlhodobo dojčiaca matka detí s vysokým intelektom.😉
Kľudne mi môžeš písať sem, to nie je dôverna pošta, ktorá by patrila do ip.
Veď si obhaj tu svoj názor na nás notoričky. Len skús najskôr pouvažovať a potom niekoho takto označiť. Inak tej teórii naozaj robíš medvediu službu.

bluff
4. apr 2017

Prečo admin maže komentáre? Tak teda vymazte každý druhý príspevok z diskusii len preto ze si niekto dodatočne rozmysli, ze niečo nechcel povedať. To potom diskusie nedávajú zmysel @admin ?

evittam
4. apr 2017

@bt_kaja Ahoj. Kľudne. Ja som pri synovi pila rezané - a vždy sa mi parádne naliali prsia mliekom. Pri dcérke mi chutilo len čierne. Jedno ti určite neuškodí.😉

lorela
4. apr 2017

@ukulela Haloooo, máš pocit, že som reagovala na nealko pivo? 🙂

anabeth
4. apr 2017

je to tvoje rozhodnutie, aj z piva prejde do mlieka tolko alkoholu, že je to merateľná veličina, tak pouvažuj sama... a alkohol nevie pečeň dieťaťa alebo plodu odbúrať v celom množstve... nealko pivo tiež obsahuje alkohol, napr. šofér, ktorý celý den pije Radler od smädu, nafúka
... a reči- ja som si dala a v pohode... no neviem, čo tá matka čakala, že ak to nebude v pohode, dieťa začne spievať pijanské pesničky ????

katrin21
4. apr 2017

@bt_kaja male pivo si dat mozes, ma to tak mizive % alkoholu, ze aj lekar ti povie, ze mozes....do mlieka neprejde z toho mala % skoro nic 🙂 akurat vit. B dostanes 🙂

bt_kaja
autor
4. apr 2017

@evittam tiez som pocula ze sa po nom dobre tvori mlieko, preto som sem aj pisala.. tiez ma ale trapi ten alkohol.. nerada by som ublizila babatku.. a ked aa pozriem na radler a nealko, tak na plechovke je uvedeny obsah alkoholu, tak neviem ci je uplne bez alkoholu 😔

evittam
4. apr 2017

@bt_kaja Pila som normalne pivo-ako som napisala. Obe moje deti su v poriadku.😉

ellsa
4. apr 2017

@bt_kaja ved si daj len tak na chut, nemusis hned vypit cely polliter. Viem ze kamoska pila cierne pivo aby nestratila mlieko. Ked mas pochybnosti zavolaj lekarke a aspon budes mat info z prvej ruky

lorela
4. apr 2017

@bt_kaja Pivo nemá vplyv na tvorbu mlieka, to je len mýtus. Vplyv majú tekutiny ako také, čiže dostatočný pitný režim (2 - 3 litre denne).

evittam
4. apr 2017

@lorela Tak u mna to mytus nebol.😉
Vsetko je vlastne mytus-ci uz zaprazene polievky,vinea,.....niekomu nieco pomoze,inemu nie.😉

anabeth
4. apr 2017

ja by som strašne chcela vedieť ČO? na tom pive, vinei alebo zapraženej polievke konkretne podporuje tvorbu mlieka? A nezapražená nepodporuje?
maximalne tak tá tekutina, alebo rasca v polievke... ako tomu môže niekto veriť, nechápem

@bt_kaja a ospravedlnujem sa autorke, že mimo témy-
k téme- už to, že sa pýtaš, rozmýšľaš nad tým alkoholom, ukazuje, že si inteligentná žena, proste si smädná, vidíš studené pivo, jasné, že máš chuť, otázka je či to stojí za risk,
kojiť predsa nebudeš 10 rokov...

evittam
4. apr 2017

@anabeth U piva jacmen. A ja naozaj nemozem za to,ze ked som vypila pol litra cierneho piva tak som mala prsia omnoho viac naliate ako ked som ho nevypila a ak maly spal tak som musela odsat lebo by mi vytieklo.😉 Tolko len moja skusenost. A nie, nie som alkoholicka a ani nic podobne.