Čím nahradiť nočné kojenie, keď dieťa odmieta fľašku?

sante81
22. feb 2013

Chcela by som poprosit o radu mamičky, ktoré prestali kojit cca v 8mes ale dieta sa stále v noci budí ešte na mlieko. flasku odmieta od narodenia, čajík cez den po lyzičkách, radu svokry nechat vyplakat, som prepočula druhym uchom von. za kazdu radu , skusenost budem vdačna. cez den s príkrmami nemáme ziadny problém, len v noci sa budí stále.

katy1979
22. feb 2013

budit sa ti kludne moze este dalsi rok ci dva ale naozaj to neznamena ze to mlieko v noci potrebuje. nemusis jej dat v noci nic. ak sa zobudi ponukni vodicku ale kludne vobec nic. pritul polaskaj vysvetli ze je tma a spinka sa a vsetci spinkaju. prva a druha noc bude asi najtazsia ale deturence chapu velmi rychlo. Mozno cakas katastroficke scenare ale nakoniec to tak vobec nemusi byt. to ze bude troska mrncat neznamena vyplakat a hlavne ked tam budes s nou. S mladsim som takto prvu noc po zobudeni stravila v obyvacke ci pobehala cely byt a ukazala mu ako vsetci spinkaju a ze musime byt potichucky aby sme ich nezobudili.

adelii
22. feb 2013

tak toto presne riesim aj ja...uz som unavena z nocneho kojenia,tak som ho chcela v noci odstavit,no nechce flasu,dudlik,hrncek,utesovanie,spievanie,nosenie,hladkanie...nic,nic nezabera...hystericky place,az kym mu nedam prso,no ja uz som fakt unavena,kojim jedine po sediacky,lebo lezmo sa zle pricucava...
dost bab radi dat dieta do svojej izbicky a vraj mi potom prespi celu noc,no silne o tom pochybujem 😀

loxa
22. feb 2013

@adeli chcela som sa ta opytat ze precota to tak vycerpava, ale ked si napisala ze kojit musis po sediacky ani sa ti necudujem..to musi byt dost vycerpavajuce

vikuska.
22. feb 2013

Nocne kojenie je cosi coho sa dietatko vzdava uplne posledneho, moze sa cez den nekojit vobec a v noci sa bude stale budit este rok i dva. Nahradit vodou nepomoze, jednoducho preto, lebo tu nejde o nasytenie sa, o jedlo. Ide o uistenie, uspokojenie. Toto je nieco co podla mna nema zmysel urychlovat, dieta k tomu pride samo ked bude zrele (ak sa to samozrejme neurobi umelo, proti dietatu - vystahovanim, nechatim vyplakat...) Skor by som hladala sposob ako si to nocne dojcenie co najviac zjednodusit. Mozno len staci zavolat laktacnej poradkyni nech pozrie a poopravi tu polohu v lahu. My sa kojime v lahu od narodenia, a mala (a syn pred nou) sa dojcili tak, ze som o tom v spanku ani nevedela. Vela zdaru.

sante81
autor
23. feb 2013

@adelii mna kojenie vyčerpávalo od 2 mes, kedy sme začali s dojcenskym strajkom, trvalo to 4 mes a celé to kojenie bolo pre mna ako za trest. ale som rada ze sme to dotiahli az sem, mala ma 8 mes, cez den zje všetko čo nezje ju. mam uz normálne odpor proti všetkym čajom na podporu laktácie, kojenia po stojacky, je mi uz tazká, preto chcem prejst na UM, ale flasku odmieta. uz sa bojím spytat niekde na fore o radu, lebo všade ma mamičky začnu odsudzovat ze prečo chcem kojenie ukončit. dokonca vraj ide o moju pohodlnost, lebo sa mi nechce v noci vstavat. k synovi som vstavala do 2 a pol roka a pil aj 5 flias nutrilonu a tu som. dufam ze sa to nejako upraví a na tu flasku si časom zvykne

adelii
23. feb 2013

@loxa
@sante81
@vikuska.
Nejde ani tak o to kojenie po sediacky,aj to by sa dalo prekusnut,no odkedy davame prikrmy,tak maly pije niekedy cez den,niekedy nechce,a tympadom telo nevie kolko mlieka produkovat a neustale sa mi upchavaju mliekovody...Lebo parkrat si potiahne a potom ked nechce,mne to uz nejde dobre odsat,takze trpim,kym si zase zmysli,ze mlieko chce 😀 Tak sa mi uz aj jeden prsnik zapalil.
A ano,priznam,som pohodlna v noci kojit,pretoze cez den som jak matoha,nervozna,a to sa budi v noci tak 2-3x,co viem,ze je malicko,no cucka si a pol hodiny,potom ho zasa musim prekladat do postielky atd.
Kebyze sa spava so mnou v posteli,tak to az tak vycerpavajuce nie je...no on sa stale mrvi,takze nespim vobec a navyse sa mi uz parkrat stalo,ze som ho zachranovala pred padom z postele 😖
@sante81 Kasli na vsetky mamicky,rob,ako uznas za vhodne. U mna si myslim,ze odstavenie nepomoze,pretoze ho budem musiet dlhsie uspavat...no myslim,ze moje telo mi uz naznacuje,ze uz ma asi dost,pretoze som schudla este viac ako pred tehu a vyzeram jak z koncentraku,bolia ma vsetky kosti v tele,a to beriem aj vitaminy... 🙄

nika1288
23. feb 2013

@adelii ahoj...mam rocneho syna a doverne poznam to o com pises...strasne rad sa mojka..budi sa asi kazdu hodku, hodku a pol..ked mu ponuknem flasu, tak ju odmieta..mojkanie, hladkanie, nosenie, nic nepomaha..place, kym nedostane svoje..dali sme ho do vlastnej izbicky..ked zaspi, ulozim ho do postielky, o chvilu sa zobudi, ulozim ho zase na rukach, o chvilu je zase hore, pomojka sa s ciculou a stale takto dookola, kym som sa navzdala a z unavy si ho zase nenastalhovala do postele..takze u nas ta izbicka nepomohla

vanes10
23. feb 2013

ahojte kočeny..môj maly má 15 mes.a mame tiež problém s nočným budením.taktiež odmieta cumlík,ale flašku chce iba cez den.v noci len a len prsník.ale našťastie nemusíme pri tom sedieť a papáme po ležiačky,takže ja na jedno oko spím.nehovorím že ma to neunavuje,ale čo urobiť aby prespal celú noc ked nechce flašku. ☹

adelii
23. feb 2013

@nika1288 Ahojky,no ja si myslim to iste,ze ani vlastna izba nepomoze 😒 Ja ho chcem odstavit teraz,ked este nekrici "mnam" alebo "meme" alebo nieco podobne,lebo to uz ozaj na to nebudem mat srdce ☹
Ach jaj,kebyze viem,ze to bude teraz take tazke,tak ho pomalicky odmalicka ucim aj na flasu...no bala som sa,aby sa predcasne neodstavil a teraz sa nebude chciet odstavit vobec 😀
@vanes10 ja uplne neznasam kojit po leziacky,pretoze som totalne jak zbity pes a maly sa nenapije dostatocne a potom sa budi este castejsie 😖
Zeny,co robit...ja nemam to srdce ho odstavit,ale uz si myslim,ze by som mala 😖

zrka
23. feb 2013

ahoj, tak ja som mala podobny problem. Lekari mi odporucali prestat kojit koli liekom co som brala a aj ma to strasne vycerpavalo, lebo syn chcel byt pricucnuty stale...v noci som sa tesila na rano, kedy uz mozem vstat, byvala som taka dolamana 🙂 . A ked mal 8 mes, povedala som si dost. Aj on odmietal akukolvek flasu, ani kravske, ani umele - kupila som zopar vzoriek, lebo som sa zacala bat, aby som ho nahodou nepriotravila liekmi co som brala. No on ani pocut. Ale v ten den, co som sa tak nastvala, ze to neni mozne, aby bol na mne prisaty celu noc a ak nie, tak reval a reval, som ho vyhresila....a zarobila umele....a dala mu drziac ho na rukach a chodili sme po byte. Ja som skoro padla na zadok. On to musel nejako pochopit, ze tentokrat necuvnem a ten prsnik mu nedam...tak sme zacali s umelym. Asi 2-3 noci som potom vstala a dala mu prsniky, lebo to som ich mala ako kamen naliate, a to bol koniec nasho kojenia. A on vystrajal v noci aj tak, ale nie az tak ako ked sa kojil. Doteraz pije 1 flasu este v noci ked sa zobudi, ale ja som uz bola rozhodnuta ze aj keby sa o zem hadzal, tak mu ten prsnik nedam. A zabralo to 😀 , pochopil ma 😀

zrka
23. feb 2013

@vanes10 ja si myslim ze 15 mes dieta uz nepotrebuje v noci jest, ze je hladne. Je to jednoducho na Tebe, ci chces prestat alebo to este vydrzis. Dcerku som kojila 20 mes a to som povedala, ze bolo to nezmyselne dlho a aj oducanie bolo bolestivejsie aj pre nu, aj pre mna. Priatelka ma 5 deti, vsetky kojila a povedala, ze najlepsi vek odstavit dieta je do 12 mes, moze to ist dokonca hladko, bez nejakych velkych placov. Myslim si to iste, cim dieta starsie, tym horsie a co sa tyka zdravia, tak uz kojenie nie je potrbne koli imunite, tu uz ma dieta vyvinutu.

nika1288
24. feb 2013

@adelii na flasu sme sa aj my veeeelmi dlho ucili...nevedel, co s nou ma robit..len som mu ju ponukala stale dookola, az prisiel na to, na co je 🙂 chcela som zistit, ci ho UM na noc nezasyti viac, ale on ho nechce ani za svet..my z flase tak akutrat cajik

adelii
28. feb 2013

@sante81 ako pokracujete? uz si odstavila?
@nika1288 ja uz asi nebudem na flasu ucit,pije z hrnceka s pitkom,ale UM neda ani za svet 😀

luckasta24
8. júl 2014

@katy1979 ahojik a kolko mal maly ked to takto pekne pochopil moj ma rok ale nocnekojenie to je strasne nieco...

sam262
9. júl 2014

@luckasta24 ahoj vidim, ze hladame odpoved na rovnaky problem 🙂 nas bude mat rok a tiez je celu noc pricucnuty, dnes som ho nemohla dat "dole" od 22:45 - 03:45 uz mi bolo do placu. zobrala som mu prsnik a krik na cely byt... min. tyzden som uz skusala posuvat nocne kojenie aspon na kazde 3-4 hod. vydrzal cely tyzden budit sa vzdy v tom istom case, s placom, kazdu noc plakal horsie a dlhsie... to som uz nevydrzala ja. cez den ho viem uspat bez didy, no vsetky praktiky, ktore pocas dna funguju, odmieta v noci...

makromolekula
14. feb 2015

@sam262

@nika1288
@luckasta24 babeny ako ste na tom s nocnym kojenim?

nika1288
15. feb 2015

@makromolekula kedze presli skoro dva roky, tak syn je uz davno odstaveny, dcera sa na prsniku v noci viac menej len ukludnuje a uklada, ale kedze cakame dalsie babo, tak po roku zacnem asi pomaly odstavovat...

luckasta24
23. apr 2015

@makromolekula Ahojik no my sa uz od roka a pol nekojime a je to na nezaplatenie 🙂 konecne sa vyspim :')

denike
7. júl 2016

@sante81 ahoj, nastrafila som na tvoju otazku, viem, ze je to pre teba uz daaavno neaktualne... u nas situacia ako cez kopir, malicka 9mes, chcem ju odstavit, no flasa a cumel nehrozi, tiez sme presli velkymi krizami... co u vas nakoniec zabralo? Dakujem za odpoved, ak si najdes cas 🙂 D.