Čo keď mám veľa mliečka?

mirjan
11. apr 2008

Kojím svojho drobca a napriek tomu mám veľa mlieka, ktoré odsávam a uskladňujem v mrazničke, niekedy aj vylievam - len aby sa mi nezapaľovali prsníky.
Viem, že aj u nás v Liptovskom Mikuláši bola kedysi banka na mlieko, kde vykupovali, ale už to nerobia. Neviete či je možné dávať mlieko niekde inde? Alebo ho mám naozaj zbytočne vylievať? ☹

stenli
11. apr 2008

skús stránku www.provita.sk, kde sa píše o banke materského mlieka v detskej fakultnej nemocnici v Bratislave, síce oni zbierajú mlieko iba do vzdialenosti 60km od BA, ale možno Ti budú vedieť poradiť, kde sa máš vo svojom okolí obrátiť, gratulujem k toľkému šťastiu 😉

lienockaa
11. apr 2008

mirjan, aj ja mám veľa mliečka, presne, ako píšeš Ty, môj malý to nestačí vypiť, ja ešte po kojení som schopná odsať aj 150 ml z každého jedného prsníka a zápal som už stihla jeden mať, ale prekonali sme to a kojím naďalej..mám fľaše na zamrazovanie a už som si zisťovala, čo je potrebné k tomu, aby sa MM mohlo darovať, napr. pre nedonosené detičky v inkubátoroch..na to je potrebné kompletné vyšetrenie matky, ktorá daruje, interné a odbery na infekcie a tak..a je potrebné vyšetriť aj mliečko, či je ok..podľa mňa v každej fakultnej nemocnici mliečko zbierajú..

kasis
11. apr 2008

Ahoj, skus sa spytat u vas v porodnici, resp.na novoredeneckom 😉

bambusko
11. apr 2008

mirjan, popradska nemocnica ma banku zenskeho mlieka, robia aj zber mlieka po okoli, viem, ze chodia aj do
LM. skus zavolat na detske oddelenie, pani, co to ma na starosti sa vola Trembacova /snad si dobre pametam/ ale maju dost prisne kriteria. ja som davala mlieko pred 5 rokmi a teraz mi povedali, ze nemozem, lebo posledne dva roky som na jar mala alergicku nadchu a brala som antihistaminika, taktiez nesmies brat ani homeopatika ap.

sivocka
11. apr 2008

dievcata, chcem vam len POGRATULOVAT k tomu, ze mate tooooolko mliecka...zavidim Vam, ja som sa tolko natrapila, kym sa ustalila ako tak tvorba, nastastie stale kojim, ale zaciatok bol kruty a boli aj slzy..... ☹ . A poznam vela mamiciek, co bojuju o kazdu kvapku....
skuskte ponuknut mliecko do porodnic, jedna moja znama nosila pre deticky odlucene od mamiciek...

zuz11
11. apr 2008

tu je tema co po dojceni:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tiez som toho nazoru ze neodstriekavat ak netreba, aby sa tvorba po sestonedeli upravila na uroven co dopyt to ponuka 😉 tiez som to zazila ( vela mlieka) ale po cca 7 tyzdnoch sa to ako tak upravilo 😉

bambusko
12. apr 2008

zuz11 mas pravdu, ze tvorba mlieka sa upravi, ale mne sa to podarilo ukocirovat az pri tretom dietati, aj to s odbornou pomocou laktacnej poradkyne. pri prvej dcere som sa z mlieka isla zblaznit, nerobila som nic ine, len kojila a odsavala, aj v noci, na hrudi som mala obrovske, tvrde bolave balvany a obcas som mala aj zvysenu teplotu, tak mi nic ine neostavalo. manzel bol zo mna hotovy, ja som revala a pocuvala som same reci typu "bud rada, ze mas dost mlieka, co by ine za to dali" ono je to problem aj pri nedostatku, aj pri nadbytku. ked som volala do mliecnej banky, ze mam vela mlieka a chcem im ho davat, povedali mi, ze mam prist o siedmej rano !!! na odber krvi a vytery, co bolo pre mna nerealizovatelne, hocikedy aj o druhej poobede som si uvedomila, ze som v pyzame a nebola som este na wc ☹ pri druhej dcere som bola nutena odsavat, lebo bola v inkubatore a nedovolili mi ju kojit kvoli silnej zltacke, tak som pocitvo odsavala to uz nastastie sa mi podarilo zmenezovat aj odnos mlieka do laktaria. dnes uz je to uplne ine, vysetrenia ti pridu urobit aj domov, aj flasky dovezu a odvezu. vies, sivocka, nie je to len tak dat mlieko - vysetruju, ci nemas hepatitidu, HIV, vyter z hrdla, konecnika, potom sa mlieko este vysetruje na bakterie a pasterizuje. tiez by si chcela, ak by to tvoje babo potrebovalo, aby dostalo bezpecne mlieko od zdravej mamky... teraz mi pomohlo hlavne to, ze som kojila v polohe futbalova lopta, maly vysal mlieko takmer spod pazuchy, kde to najviac boli a odsavackou ide najtazsie, potom som odsavala len ak ma to po kojeni fakt bolelo a len do pocitu volnych prsnikov - nie ako predtym do tla, kym tieklo /a tieklo stale/. tiez som prve tyzdne obmedzila polievky a teple napoje, takze som stastna, ze sa mi to podarilo a odsavacku som uz aj podarovala 😀

demetria
12. apr 2008

mna este v porodnici nahovarali na darovanie mlieka, ale aby sa im oplatilo pon chodit, musi ho byt minimalne 300ml za 24 hod. a ja som bola tak na hrane, navyse som mala kedysi transfuziu, tak by to mohol byt problem.
tak som urobila to co pise bambusko a zuz11- odsavala len do uvolnenia prsnikov, nie do tla a uz druhy den som bez odsavacky 🙂

ozaj a mliecko sa vysetruje aj na prestup bielkoviny kravskeho mlieka, lebo aj take mamicky su, co tam tu bielkovinu maju 😒

lienockaa
12. apr 2008

jeej, baby, ani neviete, ako by som chcela to ukočírovať a mať čo dopyt, to ponuka..ale ja keď čítam príspevok, čo píše bambusko, ako keby som sa videla..na hrudi mám dva tvrdé obrovské balvany a keď ich neodsajem aj v noci, tak do rána mám horúčku a zápal prsníka..aj ja sa snažím odsávať len do pocitu úľavy, nie do prázdna, lebo tým sa tvorba ešte viac stimuluje..

bambulka026
13. apr 2008

Ahoj, ja som davala mlieko do mliecnej banky v Poprade. Robi to pani Trembacova a ona pride spravit i vysetrenia domov a takisto donesu a zoberu flasky na mlieko.
Ja som mala tiez strasne vela mliecka a bolo to ako pise bambusko, ze som nerobila nic ine iba kojila a odsavala.
Teraz este stale mam dost mliecka, no snazim sa to udrzat na takej znesitelnej urovni, kedze mam v plane kojit ho aspon 1.5 roka. Ak sa podari 😀
Mne sa tiez robia hrce na prsnikoch, jeden mi uz i narezavali, co sa mi upchal mliekovod,taku bolest nikomu neprajem 😖
No odstavit by som ho i tak nechcela, ved to je to najlepsie co mu mozem dat.

duskaf
13. apr 2008

Takisto som mala strašne veľa mliečka presne v takom období ako je teraz Tvoje dieťatko, ale postupne sa to prispôsobilo Veronkiným potrebám a teraz je to už normálne.

kattom
14. apr 2008

kamoska mala tiez vela a nosila ho na antolsku v bratislave na novorodenecke - po dohode s nimi a po nejakom vysetreni. maly bol v inkubatore, tak kvoli nemu tam chodila 2x denne, plus to co mala navyse mliecko davali inym babatkam