Čo môže zastaviť tvorbu mlieka?

mywiel
21. okt 2008

Kamoska mi povedala, ze nemam pit matovy caj, ze mi moze zastavit tvorbu mlieka je to pravda? Mate skusenosti s potravinami alebo pitim co sa pri kojeni nesmie? Diky. 😉

dididi30
21. okt 2008

fuha myw, no viem,ze na zastavenie je salviovy caj, ale matovy je vraj ok, no neviem 😉

cerstvamama
21. okt 2008

mata a salvej zastavuje laktaci, aspon tak nam to rikali na predporodnim kurzu

jankapo
21. okt 2008

ja viem tiez tak ze MATA nie... 😒
podla mna az take brutal ze zastavit niee....oslabit mozno, podla toho kolko sa toho pije....salka raz za cas urcite mliecko nezastavi

alififi
21. okt 2008

myviel ani zuvacky sa nedoporucuju
ja myslim, ze moze najviac ovplyvnit trorbu mlieka psychika
takze nad tym moc nerozmyslaj a uvidis, ze budes kojit ako dlho budes chcet 😉

kopretinka08
21. okt 2008

muzes pit jakekoli napoje.Jen ne jeden druh bylinek ve velkem. Po jednom hrnku se nic nestane. Jak tady psala Alififi psychika je nejdulezitejsi.Hlavne zadne "rady" od nasich maminek, ty jsou opravdu velmi stare. Koj kdy chce miminko, jak dlouho chce a ne pravidelne - protoze pokud mimi jen kojis bez caju, coz do pul roku je nejlepsi, tak nemuzes mit pravidelnost. Zkus ty pit presne po 3hodinach. Jo a klidne si dej 2 dcl pivka je prospesne na mlicko a klidne i vinny strik. Nicemu neuskodi. Jo a piti mlika ti tve mlicko nezvetsi.PA a kojeni zdra. Mame doma 4a půl roku kluka a 11 tydenni holcicku.

dididi30
21. okt 2008

afi ani zuvacky? 😕 ja som si dala uz dva krat 😲

dididi30
21. okt 2008

bambrusko , no ked citam ten druhy link, tak by sme nemali jest ziadne bylinky 😲 , no pre take neskusene maminky to moze byt dobre odpudzujuce, ale sak dobre vediet
ja som sa nicim takym neriadila a dala som si z kazdeho trocha a dokonca aj to co by sa ,,nemalo,, a maly ok a dononca nema ani ziadne exemi, plet ma nadhernu
pri malej som sa vsetkeho vyvarovala a mala ma od narodenia exem po celom tele, kazdy mesiace menime masticky nic nepomaha, prasok pouzivam ten isty a furto to ma, takze baby svetko z mierov, lebo ked sa budete obmedzovat to moze viac babu aj vam ublizit 😉
ale to nepatri do tej temy, ale musela som to napisat
😀

bambusko
21. okt 2008

dididi, ale ty nie si dobre vzorka 😀 lebo ty vsetko robis podla seba a po svojom. ale ak chce niekto info, najde si ich, popremysla a rozhodne sa ako bude konat 🙂

dididi30
21. okt 2008

bambi no vies, ja si neodpustim komentar 😀 😀 😅

mywiel
autor
21. okt 2008

Tak som volala laktacnej poradkyni a ta mi povedala 3 veci salviovy, matovy caj a petrzlen sa nesmie. 😉

alififi
21. okt 2008

didi, ja si davam zvejku kazdy den 🙂

ale je fakt, ze zo zaciatku, ked som si pocitala kazdy den uspesneho kojenia som si davala pozor na vsetko

mywiel
autor
21. okt 2008

My kojime uspesne mala ma 6720g 😀 😅 , len som chcela vediet lebo chcem kojit co najdlhsie. Dakujem za rady. 😉 Didi album nemam lebo nechcem aby fotky malej boli po internete a hocikto si ich stahoval. 😉

henri001
21. okt 2008

Ahoj Mywiel 😀 skoda ze nemas fotecky 😅 ako sa dari, stale si vegetarianka, alebo sem tam papkas koly malej kuriatko ? Porad ak mozes neake jedlove vychytavky 😉

mywiel
autor
21. okt 2008

Henri stale vegetarianka verna a asi uz navzdy. 😀 😉 Ale mam rada ryby, cestoviny s lososovou omackou. 😝 🙂

henri001
21. okt 2008

Ja mam dnes stretnutie z pani z laktacnej ligy, lebo vraj malo papkame...malinky mi pri kojeni zaspinkava a ani ja , ani drahy ho nevieme prebudit...doki nas strasi s umelym mlieckom, co je pre mna katastrofa...tak uvidim co mi pani poradi...ak chcete, mozem sa jej na neake veci popytat...ale este neviem nakolko je ona zbehlaaaa, stretnem sa s nou po prvy krat 😕

mywiel
autor
21. okt 2008

Henri ziadne UM aj moja mala zaspavala lebo mala zltacku trosku a babo je unavene z porodu, ved je to fuska narodit sa. 😀 To sa casom upravi vidis moja papka o 106 teraz. 😀 Prve tyzdne je uplne normalne ze babo zaspava a aj moze stratit 10% svojej porodnej vahy, je to ok. 😉

henri001
21. okt 2008

mywiel, no my sme pili fakt malicko...postupne sa to zlepsuje max 60 sa dnes podarilo nakojit 90 a som stastna ako blcha...mne rybky v tehu vobec nechutili a mala som tehu cukrovku 😨 tak mamina nabehla a dostala do mna asi 4 kuriatka za posledne 3 mesiace tehu...esteze boli bio, ale aj tak 😒

nevesta
21. okt 2008

Trochu odbocujete od temy... 😉

henri001
21. okt 2008

😔 pardoooon ale asi aj vegetarianstvo by mohlo zastavit tvorbu mliecka 😅 😕 teda dufam ze nie 😀

mywiel
autor
21. okt 2008

Nie 🙂 😉

monka88
21. okt 2008

Henri nevzdavaj sa kojenia,aj my sme na tom boli uuplne rovnako. Maly zaspaval len co sa prisal.Priberal len strasne malicko a nasa doktorka nas uz nahovarala na UM.Ale kamosky do mna tlacili nech sa nevzdavam.Aj laktacna bola u nas doma a radila mi drobca budit.Proste ked nepapal,zobrat mu prsnik,prehodit na druhy.Pripadne prebalit,nech sa zobudi a znovu prilozit.Na jedno kojenie vystriedat prsia aj 4x.Priznam sa bola som z toho uplne hotova.Mala som pocit,ze cely den len kojim...Ale vydrzala som.Laktacia sa krasne rozbehla,drobcek za mesiac pribral 860g a boli sme aj s doktorkou vsetci spokojni. Takze drzkaj sa a nevzdavaj saaa 🙂

bambusko
21. okt 2008

henri, porodnu vahu staci ak dosiahne do 3 tyzdnov. a nestresuj sa vecne vazenim 😉

henri001
21. okt 2008

monka milujem Ta 😀 dakujem

henri001
21. okt 2008

bambusko vdaka , prosim viete mi este poradit co podporuje kojenie jem iba rascovu polieku, zeleninkovu...ryzu a dokola jablcka, lebo vraj ine nemozem, koly alergiam a prdikom... na podporu pijem mineralku, kojacie caje a meltu ....asi je to zase od temy ale prosim posledny krat 😅

bambusko
21. okt 2008

henri, v tvojom pripade - cize v sestonedeli: caste prikladanie, dostatok oddychu a spanku, vyprazdnovanie prsnikov pri pocite tlaku alebo pichania, vela tekutin. z rascovej polievky moze dietatko naduvat.

dididi30
21. okt 2008

henri , vraj mineralka naduva....tiez naduva polievka rascova, lenze mas z toho vela mlieka 😒 no a na podporu su dobre aj mandle, ci homeopatika ricinus 😉

mywiel, no keby kazdy tak myslel tak ako ty(ze aby nahodou niekto nestahoval fotky ..) tak tu nik fotky nema 😅 ved sa treba popysit babatkom, nato ta stranka je, nie? tot moj nazor 😉 ale sak je to tvoja vec 😉

no hej odbocuje sa riadne od temy 😀

monka88
21. okt 2008

henri dakujeem 😀 a neboj zvladnes to,len trpezlivooost,si stale hovorim aj teraz 🙂
mne sa najviac naleju prsia z Vinei...len si ju nechavam odstat naliatu v pohari,aby bola bez bubliniek. A laktacna mi poradila dat si na malu lyziku rascu a tu rozryzt napr. nechutnee,ale vraj ucinne.

mywiel
autor
21. okt 2008

Mne sa najlepsie rozbehla laktacia castym prikladanim, stacilo mi to a pila som fenyklovy caj zo zaciatku to tiez podporuje tvorbu mlieka. 😉

bibula
21. okt 2008

viac toho ako ho znova spustit 😀
na tvorbu je dobra aj vinea ,pivko 😉