Čo môžem a čo nemožem jesť pri kojení?

Moje zlate maminky uy ste mi vela x poradili prosim aj teraz o radu.Co jest a nejest v kojeni.Uz zavse si myslim ze asi nic.Dcerka sa trapi aby nezjedla nieco zle aby Matuška nebolelo brusko ak mate osvedčene varenie čo a kolko budem len rada .Stara mama 🙂 🙂 Jana
cukor
9. mar 2012
môže....odležané pečivo/nesmie sa čerstvé/,syry-mäkké aj tvrdé/,jogurty,varené mäso,pečené na minime tuku,vela nesolit,nekorenit,žiadna čokolada,ryza ,zemiaky,kompoty,šunka,kysnuté veci nech radsej neje,slepacia polievka,zemiaková,mrkvová,kminková,špagety so syrom bez kečupu,jablká a hrušky-ošupané,proste musí si varit dietnejsie ,nemá velmi na výber ale to vydrží.
nani7278
9. mar 2012
Ono to vôbec nie je až také vážne, ako to vyzerá. 😉 V podstate väčšinou sú " koliky" z niečoho iného, ako je strava maminky. Pokiaľ mamina je vyváženú, zdravú stravu bez výrazných nafukovacích jedál- ako napr. fazuľa a kapusta, bez dráždivých štipľavých látok, tak by to nemalo robiť nejaký veľký problém. S povzbudzujúcimi látkami- kakao, kola, káva, čokoláda- to netreba preháňať, ale keď si kúsok raz za čas dá, tak to neublíži. Bolesť bruška zo stravy maminy sa ohlási cca 1/2 až hodinu po jedle, bruško môže byť nafúknuté, pod rukou cítiť bublinky, bábo môže plakať, kým neodídu vetry alebo stolica. Ale véééééééééééééééééééľmi často sa stáva, že bábo plače pre niečo úplne iné- technika dojčenia, únava, potreba mojkania...- a maminka už je iba suchý chlieb a vodu. To ozaj nikomu nepomôže.
saranata
9. mar 2012
Vsetko s mierou🙂

Začni písať odpoveď...

Odošli