Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Čo môžem jesť pri dojčení?

mirkazra
8. mar 2012

Vedeli by ste mi poradit co by som mala jest pri dojcení?Co je dobre na tvorbu mlika z coho nenafukuje?vsade pisu len comu sa vyhybat a ja by som chcela vediet ze co jest 🙂 Dakujem...

zuzidr
8. mar 2012

@mirkazra ja som pri prvej dcérke hned od začiatku po troške začala jesť všetko, samozrejme že nie hned prvý týžden plný tanier fazulovej polievky, ale skúšala som a kojila som 13mes. nikdy jej nič nevadilo....po čase som jedla aj citrusy, jahody, nikdy sa nevyhádzala.... 😉
teraz mám doma dvoj týždnový poklad, a tiež nejako nerozmýšlam nad obmedzovaní, trošku ho bolieva bruško, ale napr. včera na obed som mala len kur. mäso na šťave a ryžu a bruško ho večer bolelo...je to velmi individuálne, pomaličky papaj čo uznáš za vhodné, je zbytočné teraz celý čas obmedzovať sa, ked ani nevieš, či by to bábätku škodilo alebo nie 😉

kvetinka211
8. mar 2012

@mirkazra ahoj, postupne zacni pridavat vsetko na co si bola zvyknuta (teda okrem vyslovene nezdravych fastfooodov a jedal na ktore si pripadne alergicka). Vsetko ovocie, po sestonedeli postupne aj citrusy, vsetku zeleninu, pockaj zopar tyzdnov a skus aj kalerab, brokolicu, kapustu, tofu, strukoviny ... nepocuvaj okolie a kasli na niektore knizky ktore taketo veci zakazuju .. ked bude mat babo z niecoho problem, tak to na chvilu este vynechaj. Ja som bola zufala z toho ze co vlastne mozem ... je to blbost vsetky tie pravidla, jedna z absurdnosti asi ako zehlenie ponoziek 😉 Kazde babatko je sice trosku ine, ale tvoja strava musi byt pestra a babatka tak ci tak mavaju obddobie ked ti placu vecer aj dve hodiny v kuse ... a je to skor nezrelostou nervovej sustavy nez tym co si zjedla, ludia to potom hodia na stravu, ale casto to tak nie je. Na tvorbu mlieka je hlavne dobre byt v klude a pohode, pit vela tekutin - cista voda, caje na kojenie a vela spat, kludne aj cez den s babatkom (uzivaj si to kym mas len jedno 🙂 )

danu
8. mar 2012

@mirkazra pozri, pripadne sa opytaj v temach na ktore ti dala link grettka

Tu začni písať odpoveď...

Odošli