Čo na alergiu počas kojenia?

mirka2710
30. apr 2008

BAbay, prosim vas, zas sa mi rozbehla alergia na vselijake peli, co teraz zacali lietat ovzdusim a nakolko kojim, tak neviem, ci vobec mozem brat nejake antihistaminika. K alergologicke sa tak skoro nedostanem, nakolko uz nerobi, tak sa budem musiet dat objednat k inej. Minuly rok ked som bola tehotna som to vydrzala, ale este jeden taky masaker uz asi nezvladnem. Skusala som homeopatika, ale nejak nezaberaju. Uzivate nieco?

martinabarak
30. apr 2008

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

podobne aj mna trapi a beriem ten Rhinalergy....

mirka2710
autor
30. apr 2008

dakujem....kuknem tu temu vedla......som ju nejak nenasla, ked som pozerala, ci tu uz nieco podobne nieje...... 🙂

ramzesa
30. apr 2008

no ja mam ten isty problem ☹ vsetko dostupne v lekarni sa nemoze pocas tehu ani pocas kojenia,tak ked je veeelmi zle davam si fenistil,co zvykne zvysit po detickach,ked su chore,len to by som po nom len a len spala... a ja okrem nadchy mam aj cervenu tvar a strasne to svrbi 🙄 🙄 🙄 doteraz som az take problemy nemala az pocas druheho tehotenstva 😝 😝 😝

mirka2710
autor
1. máj 2008

No je to besna situacia....mne tecie z nosa, svrbi ma tvar, oci aj usi. Ked prebalujem maleho, musim niekedy v polovici prestat a ist si vysmrkat nos...desneeee. Uz nech je jul, to mi vsetko skonci. 😒

princeznicka.
1. máj 2008

Tak to ano,zbytocne by som lieky na alergiu pocas tehotenstva nebrala.To zbytocne samozrejme myslim tak,ze vzhladom k babatku.Skus Claritine-volne predajny liek na alergiu,uziva sa raz denne,a mal by potlacit tieto prejavy.

emjee
30. máj 2008

bambusko • 3d • 27. máj 2008 o 09:31
napiste, prosim, svoje skusenosti. ja mam sennu nadchu len tretiu sezonu, takzse s tym nie som este zzita. brala som zyrtec, minuly rok loratadine, kym som nezistila, ze som tehotna. predvcerom ma to zase chytilo, nasadila som si homeopatika rhinallergy, ale nepomohlo, tak som dnes volala svojej doktorke, co mozem brat. bola nejaka rozpacita, asi nik nechce mat na svedomi, keby daco... dohodli sme sa, ze skusim loratadine, uz som si aj dala a je mi o 1000% lepsie 🙂 mavam to len 2 mesiace maj-jun a potom uz je pokoj. vraj moze byt maly z liekov spavy, ale bez nich je to katastrofa ☹ co beriete mamky, ktore kojite a ake mate skusenosti? pripadne tie, co uz mate vecsie deti, ako to znasali? vdaka 🙂

kikolina • 57tt • 27. máj 2008 o 14:35
bambusko aj ja som mala taky isty problem..tiez trpim sennou nadchou a este som aj alergicka ked kvitne breza..doktorka mi tiez povedala. ze nesmiem ziadne tabletky ked kojim, takze tento rok som to musela zvladnut bez zodacu..uzivala som len rginallergy a nosny sprej, len neviem presne ako sa volal..ale velmi mi pomohlo, ked zacala pit caje, ktore mi priniesol moj tatino od nejakej bylinkarky..skus to vyskusat aj ty..kup si podbel,slez maursky a yzop..pila som ich aj samostatne ale aj spolu, takze neviem ktory mi pomohol..mylim ze za vyskusanie to urcite stoji..a teraz uz nemam problemy vobec, s minulym rokom sa to neda ani porovnat..

bambusko • 3d • 27. máj 2008 o 16:22
kikolina, dik za radu 🙂 vyskusam. vobec nie som nadsena, ze do maleho tankujem antihistaminika, ale s tecucim a svrbiacim nosom a ocami, chrchlanim a kaslanim nie som schopna prevadzky. ked sa mi to stalo prvykrat, este som nestusila o co ide a skoncila som s liekmi proti astme, lebo som uz nemohla ani poriadne dychat, takto radsej riesim v zarodku...

bibula • 2d • 27. máj 2008 o 19:37
😀 prave preto sa kojime, lieky neberiem,radsej to pretrpim 😉

ajus • 1d • 27. máj 2008 o 21:21
ahojte, aj mna to chytilo, senna nadcha a k tomu sa pridali aj zapalene oci. v lekarni mi poradili kvapky sanorin analergin, su to jedny kvapky naraz do nosa aj oci, tak tie si davam predtym ako idem von. vraj to nemam s nimi prehanat, ale da sa, aspon obcas.... 😉

bambusko • 3d • 28. máj 2008 o 08:29
bibula, ajus, bola by som stastna, keby mi stacili kvapky, spreje, barierovy krem do nosa a pevna vola s odhodlanim, ze to prezijem. ale ked sa rano zobudim s pocitom zapalu dutin a priedusiek, ktore ustupia az po tabletke, nerada, ale musim ☹ vonku sa pohybujem co najmenej, chodim len do skolky a nakrmit psa, maly spi na terase, takze ani nekocikujem. clovek je cely zivot zdravy a potom dostane na stare kolena takuto prudku alergiu 😠 vcera sa to zatial na malom nijako neprejavilo, spal ako obvykle 🙂

martinabarak • 1d • 28. máj 2008 o 08:39
No ja som zacala bravat Rhinalergy pred prechadzkou a pit caj Rooibos 2-3 salky denne, lebo som sa docitala, ze ma protialergicke ucinky. No kym nezacalo to teplo od nedele, tak som si hovorila, ze to asi funguje no a teraz zasa kycham a soplim jak somar 😒 . Moze to byt aj prechladenie, tak uvidim ci to prejde, pretoze ma uz nesvrbia oci ako este koncom aprila.....

pohar • 1d • 28. máj 2008 o 10:38
ahojte, vidim, ze mate podobne problemy ako ja. Tiez kojim a teraz beriem Rhinalergy, ale uz 3-4 dni mi vôber nezabera a na spray do nosa je tiez napisane ze sa nema pouzivat pocas kojenia. Dala som si teda Areus, lebo som to uz nezvladala . Ja uz rozmyslam, ze malu kvôli tomu odstavim, ale neviem sa rozhodnut.. Kojim len rano a vecer a bude mat 8mesiacov.

funilieta • 1d • 28. máj 2008 o 13:19
ahojte, no ja mam alergiu uz poriadne dlho takych 8 rokov, a doktorka mi povedala ze kludne mozem lieky brat, aj ked kojim. beriem aerius, a popri tom kromolyn sodny - to je na oci- a flixonasse do nosa a este tafen si striekam do hrdla a vobec nemam priznaky alergie!!!!!!!!!!!!!! ja som citala ze lieky len v malickom mnozsvte prenikaju do mlieka. A kym som bola tehotna tak mi doktorka odporucila fenistil kapsule od alergie.

funilieta • 1d • 28. máj 2008 o 13:20
inak tensanorin analergin mi robil hrozne, stipalo to 100krat viac, fuj

geegee • 1d, 30tt • 28. máj 2008 o 13:21
ja mam tiez alergiu, ale ked som min. leto kojila, tak nic - ani nadcha, ani kasel, nesvrbeli oci...teraz zase ledva dycham 😝

bambusko • 3d • 28. máj 2008 o 15:08
funilieta, no vidis, a pisu, ze aerius je nevhodny pri dojceni. na tom loratadine pisu len, ze podla pokynov lekara. ale ten fenistil, tam nepisu nic. a fakt sanorin strasne stipe aj mna, ale moj drahy ho berie v pohode. a mala nejako zareagovala na lieky? ved tie nove antihistaminika nie su uz sedativne...
pohar, chces odstavit malu kvoli liekom? ja by som strasne nerada, ved prave pri alergiach sa doporucuje co najdlhsie kojit. a hlavne nam to vyhovuje, maly je spokojny, je to prakticke, bola by som dost nestastna ☹ keby som musela.
geegee, presne moja svagrina, ked kojila, alergiu nemala.

lyly • 1d • 28. máj 2008 o 17:38
ahojte,
tak sa hlasim do klubu.
mam alergiu uz cca 13 rokov, a z roka na rok je to horsie a horsie. nic mi nepomaha, ani inekcie, na ktore som chodila 4 roky. spreje do nosa mi pomozu vzdy len na prvyx a vzdy sa tesim, ze zabralo a zas nic.
ked som bola minuly rok tehotna, doktorka mi nemohla nic predpisat, chcela mi nasadik kortikoidy, ale to som odmietla. tak mi dala dithiaden a zoparx, ked uz bolo najhorsie tak som si dala. a teraz si zopar dni davam rano polku a vecer polku. a nie som ospala, co som prekvapena, lebo po minule roky som spala ako zabita.
tehotnym a dojciacim zenam sa neodporuca nic, na kazdom pribalovom letaku je to uvedene. na takychto zenach je zakazane testovat.
aj som sa tesila, ze pocas tehotenstava sa alergia vytrati, ale bola este horsia, tak som sa zas tesila, ze pocas kojenia zas nic.

kucierka1 • 1d • 28. máj 2008 o 19:22
Ahojte, tiez som silna alergicka uz od malicka, skusala som to bez liekov, ale bola som na tom hrozne ☹ ... Moja alergologicka mi povedala, ze kludne mozem aerius, do nosa beclomet nasal aqua, do oci kvapky livostin. Povodne som to chcela zvladnut bez liekov, ale mala som take problemy, ze som pomaly dychat nevedela, cela som bola opuchnuta, no hroza ☹ . Zevraj to malej neublizi, ze aj take babetka stare ako mala mozu uzivat aerius sirup. Aj minule v casopise Dieta alebo Mama a ja, neviem teraz presne, sa to nejaka mamicka pytala, ci sa mozu uzivat antihistaminika tretej generacie pri kojeni a doktorka jej odpisala, ze ano. Aj mne alergologicka odporucila kojit co najdlhsie, takto sa to snad podari 🙂

mimakro • 2d • 28. máj 2008 o 20:04
Ja mám atopický ekzém + príznaky sennej nádchy. Dávnejšie som brala Claritine, potom Telfast. Teraz beriem Aerius 5mg, ale začala som, až keď som prestala dojčiť. V príbalovom letáku je napísané, že Aerius sa počas dojčenia neodporúča. Skús sa informovať u alergologičky. Aj ja som dúfala, že sa moje alergie počas tehotenstva zlepšia, ale opak bol pravdou. ☹

bambusko • 3d • Dnes o 11:52
dnes som volala pneumologicke-alergologicke, ku ktorej chodime s dievcatami, aby mi poradila. povedala, ze antihistaminika by sa nemali brat, len ak to uz bez nich nejde, mam vraj skusit sprej beclomet nasal, da sa kupit aj bez receptu. je to liek s obsahom kortikoidov, pri kojeni je to ale vraj lepsia volba ako antihistaminika, pretoze ucinkuje len lokalne a antihistaminika prechadzaju do mlieka. ten loratadine by som nemala uzivat dlhsie, ine mi vobec neodporucala ☹ a ak ma senna nadcha prudky priebeh, moze to skoncit aj zapalom s bakterialnou infekciou, tak ktovie ci nakoniec neskoncim s atb...
pijem aj tie caje, tak uvidime, ci to pomoze

dada30 • 3d • Dnes o 17:44
Ahojte, mám taký problém.
Už niekoľko rokov trpím silnou alergiou - sennou nádchou. Doteraz mi vždy doktor predpísal dajaké lieky, ale teraz, keď kojím mi nechce predpísať nič. V lekárni mi poradili Rhinallergy, ale tie mi moc nepomáhajú. Na nos som si kúpila morskú vodu v spreji, ale to mi tiež nepomáha. No a na oči, ktoré ma režú tak, že si ich idem vyškriabať mi nedali v lekárni nič, lebo že sa to dostáva dso mliečka. Takže aj keď má môj synček už 16 mesiacov a ja kojím už len 3x do dňa, aj tak nesmiem nič užívať.
Má s tým niektorá z vás skúsenosti? Poradí mi niekto?

lukin • 1d • Dnes o 17:46
dada: Pokud ti nechtějí dát léky kvůli kojení, tak je myslím lepší přestat kojit. Však takhle moc trpíš kvůli alergii.

dada30 • 3d • Dnes o 17:51
Ja som ho skúšala odstaviť, ale asi to nebude také jednoduché. Bude to asi na dlhšie a ja potrebujem pomoc už teraz.

lenki33 • 1d • Dnes o 17:58
ahoj dada, neviem odhadnut ake silne mas priznaky, ja si teda musim zaklopat ze posledne 3 roky je to lepsie, ale tedanic moc 😒 Minuly rok som bola tehu tak som nechcela nic brat. Takze napisem co pomahalo a pomaha mne:
klima v aute pre mna maximalna ulava,
na oci ked uz to nemozem vydrzat si prikladam lyzicku kovovu z mrazaku, kvapkam sem tam ophtalmoseptonex, je dobre si castejsie umyvat vlasy, ked je to fakt zle tak si umyvam kazdy den,
mame cisticku vzduchu, to mi strasne pomaha v noci,neverila som tomu ale fakt to funguje
do nosa kvapkam mar plus, pinosol, a ked mam total opuch prikladam si na to ladove kocky, na celu tvar
nic z toho nezaucinkuje hned ale tak do 20 minut pride ulava
No a tie moje tri lepsie roky suvisia s tym ze chodim 2krat v lete k moru
Ja osobne by som s kojenim asi neprestavala, ale to je na kazdeho rozhodnuti. A myslim si ze lieky na alergiu su proste bordel a budem rada ked sa mi z toho casom podari dostat uplne 😉 bez ohladu na kojo alebo tehu

dada30 • 3d • Dnes o 18:11
lenki33
To s tým morom máš pravdu. Kím sme nemali malého, tak sme chodievali k moru každý rok a more je skvelý liečiteľ. A nielen na alergie. No teraz to manžel nechce riskovať kôli malému, ževraj je ešte malí na také vysoké horúčavy, takže... No skúsim tvoje rady a pevne verím, že pomôžu. A kojiť zatiaľ ešte budem, lebo myslím si, že mateerské mlieko je vždy lepšie ako umelé. Zatiaľ dík

vikinka27 • 2d • Dnes o 19:10
dada, nejedavas ovs. vlocky? kdesi som sa docitala o skrizenej alergii, ja som potom vlocky vynechala a priznaky sa zmiernili (nevravim, ze ustupilo uplne, ale bolo to normalne...)

lenki33 • 1d • Dnes o 20:56
ja neviem viki, vlocky jedavam striedavo od malicka, vzdy ich tak rok jem, 2 roky nejem 😀, teraz napr. jem a nebadam nejake rozdiely. Ja dost vidim rozdiel medzi jednotlivymi rokmi v pocasi, jeden rok je lepsi - napr je zimsie viac prsi a jeden horsi teplo a bez dazda

daisy33
1. sep 2008

ahojte, mne sa z cistajasna objavila zihlavka, najskor som myslela ze som postipana od komara. inak som alergik. ale priznaky mam len koncom aprila - na pel brezovitych reagujem. od znamej doktorky pediatricky som dostala zodac, vraj hol mozem aj ke kojim, ze to predpisuju aj detom. na nete som nasla anglicky clanok, ze jeho ucinna latka je taka ze sa moze aj pri kojeni. snad teda malej neublizim. inak som si kupila aj zihlaovy caj, vraj ma antialergicke ucinky ale v lekarni mi povedali, ze tiez ho nemozem dlho pit ked kojim. pocula som aj o homeopatikach (vraj sa mozu ked sa koji), nemate skusenosti? Nechcela by som nejako dlhodobo brat liek , a dufam ze ta zihlavka coskoro prejde. vobec neviem z coho ju mam, lebo pred tym som normalne vsetko jedla bez problemov.

ma_se
1. sep 2008

daisy,ja som pouzivala...PYCNOGENOL...je to na alergiu a na viac veci.....dalej su dobre na alergiu aj KOZIE TABLETY....pozri si toto: www.mliekoshop.spol.sk
ten Pycnogenol,tusim je neskodny... 🙂 preto som presla na neho...a keby si sa mohla dostat ku koziemu mlieku,to by ti tiez velmi pomohlo na alergiu... 😉

aponchie
1. sep 2008

ja jsem v tehu i pri kojeni brala Zodac a Zyrtec ,ale bohuzel tyhle dva preparaty nemaji az tak rychly a ucinny nastup jako Dithiaden 😝 takze sem stejne skoncila na injekci Dithiadenu nebo kalcia

daisy33
1. sep 2008

vdaka za odpovede

ma_se
1. sep 2008

niet za co....hlavne aby pomohli... 😉

vrn
20. apr 2009

Ahojte, mna to pred par dnami tiez chytilo, davam si Rhinallergy a vyplachujem nos slanou vodou a vyzera ze to zabralo, doma uz fungujem........ ale doki mi predpisal este Allergodil sprej do nosa tak uvidime, snad vdaka nemu budem moct zasa kocikovat a chodit s malou von 😀 😀 😀

tina_
20. apr 2009

mne hovorila alergologicka pred tyzdnom, ze ziadne lieky, len lokalne do nosa alebo oci...
A vraj ak sa mala budi len raz v noci, alebo vobec, tak ze na noc si aj mozem daco dat...ze by to vyprchalo...

erikasadek
20. apr 2009

mirka homepatika zaberaju, ale ni ehned ako klasicke lieky. treba s apripravit este pred pelovou sezonou...
avsak normalne uz po par tyzdnoch to funguje....

a potom zalezi co beries??? ci je to presne na tvoju alergiu.. 😉

inak ak uz nic tak si aspon vyplachuj nos vodou so solou.. robi zazraky.. 😉

aponchie
20. apr 2009

nasonex do nosu ,singulair ..uricte bych,ale nehledala radu a doporuceni na netu od cizich lidi pokud jsem lecena v alergologicke ambulanci to je nesmysl 😎 navic ja ti reknu singulair a to si ho jako pujdes koupit?je jen na predpis 😉 takze urcite pokud jsou problemy navstivim obvodaka at mi napise neco co mam v karte uvedeno,ze jsem na to lecena to on smi a pokud je nekdo s necim lecen viz treba me astma tak ma zaznam v karte pokud je to jen nejake hepci tak to neni akutni preci 😎

bibula
20. apr 2009

skus nejake akupresurne body a spray s morskou solou.... 😉

bambusko
20. apr 2009

mne minulu sezonu zabral caj - yzop lekarsky, co mi tu niekto poradil, pila som ho 3x denne a lieky som potom vobec nebrala. tiez som ho davala dcere tohto roku pri astmatickych zachvatoch a pomohlo 🙂

vrn
21. apr 2009

Bambusko uz som to pocula, dik, vyskusam....... ja uz na alergiu liecena nie som, vyradili ma ze mavam len prehnane reakcie imunitneho systemu, ze to nie je alergia 😀 😀 😀 Mozno mali pravdu, odkedy som nebrala lieky stacili mi na jar homeopatika a posledne 2 roky vobec nic, len som poctivo uzivala probiotika. Teraz som ich neuzivala pravidelne, po chripke a pri kojeni bolo asi oslabene telo tak tohto roku zareagovalo 😝

j.a.n.u.s.
21. apr 2009

Ja musim rict, ze jak jsem kojila, tak se mi vyhnula nejak alergie obloukem-a ze ji jinak mivam silnou.... 😔 Po odstaveni se vse vratilo, brala jsem pak chemii-ale ted mi je podavano reiki a nemam zadne reakce ...

bambusko
21. apr 2009

vrn, to je fakt skvela diagnoza 😀

Čo je alergia?
Je to prehnaná reakcia imunitného systému na určité alergény, ktorými môžu byť rastlinné látky, produkty zvierat, kovy a chemikálie.

je to odtialto

http://www.femme.sk/index.php?option=com_conten...

bianca
21. apr 2009

decka ja som brala Livostin do nosu a musim uznat ze super.Ja som astmatik,alergik a teraz vsetko ako keby nebolo lebo si uz nedavam ani kvapky do nosa.Dufam ze mi to vydrziiiii

janula17
3. apr 2012

ahojte, kto mi poradi? Trapim sa s alergiou uz treti tyzden, nevladzem uz fungovat. Klasicke priznaky - tecie z nosa, z oci, opuchnuta tvar, znicena som uz. Kojim 6mesacne babo, Rhinallergy nepomaha, Livostin trosku ulavi ale to nie je riesenie. Dala som si dnes rano po kojeni ZODAC, uvidim co to spravi

lucask
20. aug 2013

@emjee ahoj, uzivala si ten loratidin? Neklesla Ti po nom tvorba mlieka? Tiez ho mam predpisany, ale bojim sa ho uzivat kvoli tomu.. :(

emjee
20. aug 2013

@lucask nie, ja nemamm alergiu, len som ako admin skopirovala viacero sprav od inych uzivateliek z inej temy do tejto - mena uzivateliek su tam uvedene, napis im 😉

lucinkab
14. apr 2014

@daisy33 čo vám pomohlo? mám podobny problem..nic alergenne som nejedla a ma zihlavku an nohach ☹ a malinku čo ma 10dni a kojim, ☹

viki81
3. máj 2014

Baby viete mi poradiť??? už 3 deň pozorujem, že som sa vysypala po tvári, najprv to boli ako štípance od komára, a na tretí deň sú to len červeno-bordové fľaky, ktoré svrbia a mám ich hlavne po celej tvári - čelo a lícia, na ruke sem-tam jedna bodka, keď si dám fenistil gél zmiznú a zistila som, že sa to stále dookola deje po kojení ?? čo to je?? ma niekto s týmto skúsenosť ? ďakujem za rady

cicamica1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz