Čo na bolesti hlavy a migrény pri kojení?

martinka2121
6. apr 2011

ahojte maminky, chcem sa spytat, co by som mohla uzivat na bolesti hlavy a migreny, ked kojim? boli by vhodne aj nejake homeopatika? mate niektora skusenosti? dakujem za rady 🙂

romaroma
6. apr 2011

ja som si davala paralen. viem, ze na zapaly sa dojciacim mamickam moze podat aj ibuprofen, takze ak ti paralen nezaberie, mozes si dat aj ten, v nudzi. 😉

katren
6. apr 2011

tiez by som siahla najskor po paralene a v krajnej nudzi ibuprofen 😉

olifcek
6. apr 2011

ibuprofen kludne mozes i par dni po sebe.. nesmie to byt ale dlhodobe uzivanie... 😉

ivetkab.
6. apr 2011

Veľmi blahoželám k bábatku. A na tú "hlavu" by som skúsila možno paralen. Keď máš migrény, tak je asi zbytočné brať aj ten. Možno by som sa poradila s lekárom. Možno niečo existuje aj pre dojčiace maminky. 🙂)

benne
7. apr 2011

@martinka2121 kamoška musela zájsť za gyn. kedže jej migrény voľne predávanými liekmi nezaberali, dostala nejaké lieky na predpis vhodné i v tehu a pomohli

azarijka
7. apr 2011

ja si davam paralen, vcera som si dokonca musela dat az 2 tak strasne ma bolela hlava, ale uz je dobre 😉

magua
7. apr 2011

ahoj, ja tiez mavam mireny, beriem na to aj lieky, ale v tehu sa to nedalo... tak som migrenu pretrpela a potom som si dala magnezium - tabletku a neuveris, ale hlava ma prestala boliet. Cele tehu a aj dojcenie som nevzala ani jeden ibalgin a ani paralen... migreny sa po porode trosku zjemnili. Drzim palce... 🙂

tinki
10. apr 2011

môžeš aj panadol.

kokazm
10. apr 2011

Ja sa najem, na aspoň trochu najedený žalúdok dám panadol, zjem balík čipsov a zapijem pepsikolov. Toto mi stopercentne zaberie, samotný liek nie. Čipsy musia byť slané, ešte aj v odrobinkách musí byť veľa soli a musia byť z pravých nakrájaných zemiakov - tenké plátky usmažené, nie nejaké napodobneniny. Je to nezdravé, doktor Bukovský by ma s tým poslal "doprdele", ale toto mi skutočne pomôže na hnusnú migrénu. Pomáha to aj mame, aj sestrám už roky, treba vyskúšať, na každého inšie zaberie.
Migrény bývajú aj z nedostatku vody v tele, treba veľa piť.

senta_sofia
10. sep 2013

sumivy panadol, akurat nie ten, kde je kodein, iba kofein a paracetamol, to v pohode mozes a @kokazm, ja som myslela, ze som sisi, ale mne sa tiez strasne ziada cola a chipsy, dobre vediet 😉

lucymk
16. sep 2013

ahoj.mne v nemocnici na gynke odpurucili panadol exra

myryjam
16. sep 2013

Panadol Novum a zabral mi.

minqea
9. okt 2013

podla mojho nazoru sa kazdy liek dostava aj do mliecka, takze ak sa koji, liek ide aj babatku..aj ked v malom mnozstve ale je tam. Ja mavam tiez migreny a teda poriadne (pre otehotnenim mi zaberali iba triptany) No prave z toho dovodu co som spomenula to jednoducho "iba" pretrpim a nedavam si ziadne lieky. Je to narocne ☹ ale snazim sa vydrzat kym to ide.