Čo na stiahnutie teploty a úľavu svalov pri kojení?

arieska
10. nov 2008

Neviem, či tu už takáto téma bola, ak áno, prosím presunúť, ale potrebovala by som dosť súrne poradiť.
Mám 8,5 mesačného drobca, ktorého stále kojím a dnes ráno som sa zobudila s trošku zvýšenou teplotou 37,6. Počas kojenia som ešte chorá nebola, len raz v lete, ale to som bola len nachladnutá, to mi v lekárni poradili Celaskon, ale vtedy to bolo bez teploty.
Teraz nemám sople ani ma nebolí hrdlo, mám len teplotu, som unavená, slabá a všetko ma bolí. Čo by som si mohla dať na stiahnutie? Som doma sama až do 18,00 takže potrebujem popri drobcovi nejako fungovať a to si s teplotou veľmi neviem predstaviť. Ďakujem

cherries
10. nov 2008

Ahoj arieska pokial nebudes mat vyssiu teplotu ako 38 mozes kojit vyssiu teplotu nemozes mat lebo budes mat vriace mlieko resp. mozes ju mat vyssiu ale nemozes dat malemu jest az ked ju das dole ja som to riesila v lete a to som mala 40 teploty , tak som dostavala ladove zabaly ale pozor na prsia si nic ladove nedavaj ani studene lebo rides o mliecko !! Mozes si vziat panadol alebo paralen ale ibuprofen v ziadnom pripade a ak budes mat teploty aj v noci alebo zajtra chod ku lekarke a vlaznu sprchu odorucam , panadol alebo paralen mozes pri pretrvavajucich teplotach kazde 4 hodiny skor nie a hlavne vela pi , skoda ze ty nema kto pomoct lebo neviem ci ti takto klesne teplota som studentka mediciny dufam ze som ti pomohla .

cherries
10. nov 2008

Keby nejake komplikacie alebo nieco opytaj sa ma kludne

arieska
autor
10. nov 2008

Ďakujem, cherries, neviem, či to nebude nejaký vírus, lebo už sa mi podarilo od rána 3x hnačkovať. Volala som mame, nech mi aspoň zoberie malého, ale ona príde z roboty najskôr o 15,00 tak to dovtedy musím nejako vydržať

cherries
10. nov 2008

ked kojis a hnackujes tak mozes zobrat smectu ak mas doma ak nie neviem ci sa to da kupit bez receptu ale myslim si ze ano alebo cierne uhlie tiez mozes ale potom vela pi som rada ze som pomohla dufam ze bude dobre drzim palce aby si sa z toho rychlo dostala

dididi30
10. nov 2008

arieska, tymito teplotami som presla ja pred 2 tyzdnami, mala som malo mliecka, ale dalo sa mi to do poriadku do tyzdna 😉
inak nezavidim, mna horucky zabijali ☹

arieska
autor
10. nov 2008

dididi, našťastie mám nejaké mliečko odložené v mrazničke, tak zníženie tvorby mi ni nejako extra nevadilo. len to, že človeka bolí aj vstať a ísť na záchod ☹ dúfam, že to rýchlo prejde. nemám rada takéto stavy

sirinka
10. nov 2008

arieska kludne mozes kojit aj s teplotou...pripadne si odsat a nechat chvilku mliecko postat, ak by si mala moc vysoku horucku.

arieska
autor
10. nov 2008

aha, takže to iba kvôli tej vyššej teplote mlieka sa nemôže kojiť? ja som myslela, že je v mlieku niečo "škodlivé"

cherries
10. nov 2008

moze kojit s teplotou ale nie vyssou ako 38 stupnov lebo popali dietatu hrdielko s mlieckom a aj mu mlieko nesadne na zaludok a neboj sa v mlieku nemas ziadne skodliviny aj ked si chora lebo je to zrobene tak ze dieta ma v tvojom mlieku protilatky ............................ moze to od teba schytat jedine ak mu das pusu a tak podobne a ak je to virusove cize je to vo vzduchu tak to zalezi na jeho imunite

sirinka
10. nov 2008

arieska presne tak, a ako pise cherries, v mliecku su prave protilatky, takze kojit nemusis prestat.
niekde som citala, ze mliecko si aj napriek vysokej teplote uchovava normalnu, ale to neviem presne, tak radsej odsaj, skus teplotu a ak bude ok, mozes dat babatku z poharika alebo na lyzicke...

endrixa
10. nov 2008

ahoj, ja som mala teploty pred dvoma tyzdnami...kojila som normalne, dokonca som mala pocit ze mam viac mlieka ako obycajne. lekarka mi vravela ze mozem panadol na horucku 3x denne, najviac vsak 4 tabletky....a na maleho nedychat a dat si rusko pripadne plienku na tvar ked som v kontakte s nim...pomohlo...avsak teraz som zasa chora, i ked teplotu som mala len pred dvoma dnami v noci a poriadne som sa vypotila a teraz len pokasliavam...

gianni
10. nov 2008

ja som kojila aj pri teplote 39,to bolo krátko po návrate z pôrodnice,mala som zapálený prsník,v nemocnici mi povedali že môžem kojiť len do 38 a druhý doktor na pohotovosti kde mi dali antibiotiká že mám kojiť dalej tak potom fakt neviem,prsia som mala naliate,s odsávačkou by som tolko neodsala a narýchlo som aj tak nemala čo malému dať tak som ho radšej kojila
zapálené hrdlo som mala 2x,ale teplotu nie,našťastie malý odo mna neochorel

capricieux
10. nov 2008

tiez som mala zapaleny prsnik, 2x a kojila som aj pri vyssej teplote, nie je ani ina moznost, pretoze mliecko musis dostat von aby sa ulavilo

terez999
23. júl 2014

baby ahojte, ja ma horucku bez nadchy kasla bolesti hrdla, nic iba horucku, mali ste to niektora? dost sa bojim este sa mi to nestalo, dr mi povedala ze kojit moze, kludne, a nemam ani prsnik zapaleny nic, nechapem

dasamo
23. júl 2014

@terez999 moc mas skontrolovany? Bacha na to, ja som sa po porode dostala do stavu zapalu ladviny, ziadne problemy okrem horucky neboli, teda na zaciatku, myslim palenie a caste cikanie atd, teda klasicke prejavy zapalu moc.ciest. Radsej si daj skontrolat moc

terez999
30. júl 2014

na druhy den som uz nemala teplotu, tak som to neriesila, a dakujem za upozornenie 😉

eeffka
30. júl 2014

@arieska ze sa nemoze kojit s teplotou....somarina, ja som mala 41,5 nevedela som chodit , mala mala 4m plne kojena, a sme tu obe, urcite nemas vriace mlieko.... dietatko ma uz 8,5m to je podla mna velkas co uz aj daco zje, takze pohoda
mne dali aj ATB na tyzden, herpes som mala jak hitlerfuzy, pojedla som tolko paralenu az som z neho hodila sablu, tak chcela nechcela obalovali ma ako male decko zabalmi
mna skor lekarka varovala kvôli mne: vracanie, horucky, dehydratacia + do toho ciciak, ale co matka nerozchodi.. vsakze 😎

cikra
31. júl 2014

ahojte,,, ja mam podobny pripad. najpr boli chore deti s horuckami a teraz mam ja, Vcera som mala 39,8 C, Vzala som si penicil a teraz asi po 24 hodinach sa mi moje dievcatko osipalo, a pritom som sa docitala , ze penicilin sa smie pocas kojenia, To osipanie jej prejde samo, ci mam jej necim natierat?

ivkakaska
14. sep 2015

zdroj http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?...
Otazka: Ahoj, chcem sa opytat, ake lieky na znizenie horucky mozem brat aj viac ako 1 den, ked svoju 10 mes, dcerku dojcim (na poziadanie). Momentalne mam druhy den horucky okolo 38,5 az 39, zapalene hrdlo, bolesti klbov a kosti, obcas triasku, zrejme je to chripka, zatial som si od horucky a bolesti ulavila Paralenom, vtedy mi teplota klesne aj na 37,4, ale v pribalovom letaku pisu, ze ho mozu uzivat dojciace matky 1 den, mozem pokracovat, alebo mi odprucite nieco ine?

Odpoved: lieky proti horúčke môžete z hľadiska dojčenia užívať ktorékoľvek, aj spomínaný Paralen, prípadne ibuprofen ako aj mnohé ďalšie. A to bez časového obmedzenia, nielen jeden deň, ktorý sa uvádza v príbalovom letáku.