Čo na večeru a raňajky pre 11 mesačné bábo?

nadka01
24. feb 2009

Nasa mala bola naucena na ranajky a veceru papavat kasicky.Evidentne ich asi nemoze citit a ja neviem,co ine jej dat na vecere a ranajky.Kupovavam take nestle milecko s kasou alebo jej dam koj.mliecko a odstipkavam z pecivka.Este sme kojenia to mliecko zje tak 1x za tyzden a potom zase nechce.DAvat jej na ranajky jogurty,presnidavky a spol nechcem.Dakujem.

jakoubka
24. feb 2009

ahoj,
a chleba s Lučinou ti jíst nebude?

nadka01
autor
24. feb 2009

ma sice uz skoro 9 zubkov,ale co si neda sama do ust zacne ju davit....ale tu lucinu skusim kupit.dakujem

jakoubka
24. feb 2009

nebo jsou dobré pomazánky z biovýživy(mrkvová,brokolicová)

alterna
24. feb 2009

Ahoj, tak my jsme na tom trochu jinak. Stale kojime. A davame v poledne obed odpol svacu ovoce a vecer kaši

libka1
24. feb 2009

U nas zabrali zeleninovo zemiakove kase. Zemiak a zelenina (napr. brokolica,karfiol) 1:1,do toho kusok masla a 2 odmerky kojeneckeho mlieka 😉 Mala to moc lubi, tiez nemohla uz kase ani citit.

jankaakim
24. feb 2009

skus jej rozvarit ryzu v mlieku a do toho banan alebo jablko a rozmixovat na kasu.moja sa ide za tym zadrhnut

sasiki
24. feb 2009

nadka a preco nechces davat presnedavky a jogurty???

nadka01
autor
24. feb 2009

a ako jej mam varit ryzu v mlieku?Moze sa varit uz rozrobeny sunar?asi nie...
sasiki: Na ranajky som jej davavala kasicku,desiata jogurtik alebo ovocie,pesnidavka,potom obedik,okolo stvrtej olovrant a potom vecer kasu.Len ti kase mi uz nechce.chodim do prace a moja mamkaju na rano naucila na kase...Pred odchodom ju nakojim a potom okolo pol osmej papala kasicku...asi ich uz ma plne zuby 😀

jankaakim
24. feb 2009

ja tu kasu varim z normalneho polotucneho mlieka,pretoze malu susene mlieka zapekali a mala z toho strasne krce.odkedy jej davam prevarene kravske mlieko je s krcami pokoj.robim jej aj krupicovu kasu s ovocim alebo jej rozmrvim ryzove chlebiky s jogurtom,ovsene vlocky uvarene v mlieku s hrozienkami,cornflaksy(fitness fruit)s jogurtom...ale vela ludi sa boji davat kravske mlieko,lebo ze su z toho alergie.doteraz som ziadnu alergiu neztila a myslim si,ze ked ma byt niekto na nieco alergicky tak aj bude a urcite nie preto,lebo to je alergen a to je alergen...tak sa rozhodni.keby sa z neho vysypala tak jej ho nedavaj

bibianka
24. feb 2009

My ešte kaše nepapáme, ale plánujem robiť ryžu v mlieku takto: Nechám uvariť ryžu v parnom hrnci (vo vode) a tak na posledých 10-15 min. pridám materské mlieko. Je sladké, tak dúfam, že to ochutí. Keď teraz robím ryžu chrústom, tak si potom sama pre seba z toho, čo ostane, takto dorobím ryžu v mlieku a je to chutné (len pre seba tam samozrejme nedávam MM, ale kravské mlieko a cukor). Ak sa tam ešte pridajú jabĺčka, musí to byť mňamka 🙂

emita
24. feb 2009

no, môj malý tiež okolo toho veku prestal chcieť kašičky ale nám na raňajky stačí mliečko a na večeru chlebík buď s maslom alebo syrečkom, Lučinou, tvarohovou alebo vajíčkovou (žltok) pomazánkou z času na čas zemiakové pyré

srnkamt
24. feb 2009

moja malá nikdy nebola na kase a ani asi nebude...mohla som jej robit krupicnu,alebo ryzu v mlieku,ovsene vlocky no proste nic mi nechcela..az potom raz som jej skusila dat chlebik s masielkom a detsku sunku a to bola vyhra,alebo chlebik maslo medik,vacsinou je u nas na veceru pecivo teda od 10mes...alebo jej urobim raz do tyzdna chlebik vo vajicku ten uplne zboznuje...na ranajky mame najprv mliecko a potom zalezi na co ma chut ale skor sa snazim jej menit pecivo aby nemala stale to iste..takze bud rozok,lupacku vianocku...

andy80
24. feb 2009

jééé holky, kravské mléko do roka vůbec NE!!!. Rýžovou kaši uvařte normálně ve vodě hodně do měkka, udělejte si vedle dávku UM, tu nalejte do rýže, přidejte ovoce nebo ovocnou přesnídávku, rozmixujte mixérem a kaše je na světě. Nedávejte cukr, místo toho dejte to ovoce.

bibianka
24. feb 2009

Totot som našla tu http://www.nutrilon.sk/sk/prevencia-a-liecba-al...

Ryžová kaša
100 g ryže, 100 ml vody, 100 ml Nutrilonu 2 HA /pripravte podľa návodu/

Postup:
Ryžu nasypeme do vriacej vody, povaríme 5-8 minút, prilejeme Nutrilon HA, necháme dovariť.
(Ryžovú kašu možno použiť v kombinácii so zeleninou alebo ovocím).
Napr.:
Ryžová kaša s brokolicou
Ryžová kaša s fazuľkami /zeleninu vždy povaríme a rozmixujeme/
Ryžová kaša s mrkvou
Ryžová kaša s jablkami
Ryžová kaša hrušková
Ryžová kaša marhuľová
Namiesto ryže je tiež možné použiť nemliečnu ryžovú instantnú kašu, /ďalej postupujeme podľa receptu/ napr. Hami kašu nemliečnu

siminks
24. feb 2009

jankakim ked hovoríš že jej rozmrvíš ryžové chlebíky tak ak môžem poradiť kúp si ryžové vločky sú úplne jemné aj ja dávam malej do jogurtu 😒

jankaakim
25. feb 2009

siminks.dik za radu,asi viem ake vlocky myslis uz som ich raz davno kupila.to tiez nemusi byt zle.tie ryzove chutia aj mne a je ich v baliku dost a ked to aj dobre zabalis tak sa musia do par dni skonzumovat,lebo potom tak zmaknu.tak som to vyskusala dat aj malej.ale tie vlocky pohladam.
andy:a preco kravske do roka vobec nie?ja ho davam malej prevarene od 3 mesiacov.niektore ste mozno zhrozene,ale ja uz som skusala vsetko proti kolikam a nic nepomahalo a ja uz som sa nemohla viac na to pozerat ako sa mi dieta hodiny trapi v krcoch.skusala som zmenit mlieka,kvapky espumisan,flasku na koliku,vetrikove masticky,obklady,lietadielka...rektalnu trubicky(chvilu to pomohlo a nechcela som jej ju davat 2krat za den)tak som sa jedneho dna nasrala a skusila jej prevarit mlieko a odvtedy je pokoj.ved to susene len zapeka.a ked si zoberiete co davali detom nase babky ked nekojili?vtedy este sunar nebol.myslim si,ze v dnesnej dobe sa vsetko moc dramatizuje.to je aspon moj nazor

andy80
25. feb 2009

jankaakim: kravské mléko se do roka nesmí vůbec podávat kvůli alergii na kravskou bílkovinu, nemusí se projevit hned, ale v průběhu života. Moje kamarádka taky dávala malé převařené kravské mléko přímo od krávy od cca 3 měsíce, teď by si za to nejradši nafackovala. Malá je neustále nemocná, má sníženou imunitu, alergie apod. Prostě jí to fakt dost ublížilo. Na koliky jsou dobré probiotické kapky, sice stojí hoooodně moc penízek, ale vyplatí se to. A máš pravdu v tom, že my jsme taky vyrostli na kravském mléku, Sunaru bylo málo a mamky nekojily, ale všechno bylo jiné než teď. Teď je jiné ovzduší, jiné nemoci, alergie apod. Ano, všechno se dramatizuje, ale s tím kravským mlékem mají pravdu. Co myslíš, že dá dítěti kravské mléko? Podívej se na složení jakéhokoliv UM. UM se v dnešní době přibližují složením mateřskému mléku a kravské mléko to nemůže nahradit.

jankaakim
25. feb 2009

andy:tiez som sa toho zo zaciatku bala,ze kravske mlieko nema tolko potrebnych zivin.ale teraz ma uz skoro 9 mesiacov a papava uz vsetko.snazim sa aby mala dost vitaminov-vela ovocia,zeleninky,masko,ryba,ryza,zemiaky,cestoviny,jogurty,sojove mlieko...papava velmi dobre(co som rada)snazim sa jej to kazdy den obmienat aby mala dostatok vsetkych zivin.pekne kakava kazdy den bez bolesti a krcov.tiez by som najradsej kojila,ale nedalo sa,stale som bola strasne slaba a na odpadnutie v 39 stupnovych horuckach.tak som jednoducho prestala.a k tym alergiam-mozno mas pravdu,mozu sa objavit ale aj nemusia.na druhej strane,kolko deti nepili kravske mlieko aj do 3 rokov a maju alergie?tiez poznam jednu-ma 4 roky a nema ziadnu alergiu.takze to je na take dlhsie rozoberanie.a ako ty pises-spinave ovzdusie,deti su omnoho castejsie chore...a ani tym bacilom sa nijako neda vyhnut.mozu si mamicky umyvat ruky aj 100krat denne.ved ked dieta zacne same lozit a behat tak pcha do ust vsetko,tomu sa neubranime.niekedy staci sekunda.kamaratkin syn trebars zdvihol vonku hovno a vopchal si ho rovno do ust.no co ho zastrelis?tak len dufat,ze nase deti mat alergie nebudu.

andy80
25. feb 2009

jankaakim: já jsem taky nekojila, ale ani by mě teda nenapadlo dát kravské mléko, právě po té zkušenosti, co má teď kamarádka s dcerou, ale to je jedno, jen jsem napsala svůj názor a je na každé mámě co dítěti dát. Jinak já vyzkoušela asi 5 druhů UM než jsme narazili na to, které nám sedělo. Po Bebě měla děsné průjmy a křeče v bříšku, po Hami blinkala, po Sunaru se nemohla vykakat, Nutrilon1 jí nestačil, tak jsme dávali Nutrilon Extra na větší zasycení. I bříško se po tom uklidnilo a bylo to o.k.

kijonkova.k
25. feb 2009

Taky bych kravské nadala ani náhodou.Ani ne tak kvůli alergii,ale vždyť to nemá skoro žádné vitamíny,minerály,železo...Je tam toho minimum.Měla bych strach.Nám bude v sobotu rok a mlíko ještě malá neměla. 🙂

kijonkova.k
25. feb 2009

A abych nebyla mimo mísu,tak my snídáme chleba s máslem,lučinou...a na večeři jedině kaši.Ovocnou,zeleninovou,s piškoty...

anke
25. feb 2009

hojte, tak my snidame mliko a pak ke svace pul-cely banan, vecer zase mliko nebo ryzi - ale ne varenou v mlece, ale normalne ryzi a cerstve jablicko udelane v parnim hrnci, malymu to desne jede ... az bude vic cerstveho ovoce, zkusime to s hruskou, kvuli alergii zatim ochutnal jedine kasi Sinlac, chutove nic moc, ale par lzicek si dal - co pamatuju, tak namichane s boruvkovou presnidavkou od hami a taky se svestickovou Frutapurou ...
jeste se da udelat treba cela pohanka - to nam moc chutna nebo jahly (to jsme nezkouseli), pokud jsou prejedeni kasi, tak nam alergolozka radila klidne vecer dat zeleninku ... jidlu zdar! 🙂

adriana84
25. feb 2009

ahojte,tak my ranajkujeme najprv MM,asi hodinku na to jogurt s vlockami a postruhanym jablckom alebo hruskou,resp.to ovocie sa snazim kazdy den obmienat a co sa tyka vecere tak to je velmi roznorode,niekedy este jeden jogurtik,inokedy chlebik s masielkom a paradajkou,alebo pomazankou z mrkvicky,kusok tvrdeho syra a pod.
papame zvacsa vsetko pripravovane doma,kupovanu stravu v podobe vyziv a kasiciek nedavame takmer vobec

ekia
26. feb 2009

Ahojte dievčatá, prosím o radu. Od kedy ste začali dávať svojim detičkám na raňajky chlebík - s masielkom, syrčekom a tak. A aké maslo a syr používate? My s manželom máme radi Ramu ale vôbec neviem či to môže také malé dieťa či nieje lepšie klasické. Syr by sa asi do 1.roka nemal?
Ďakujem

adriana84
26. feb 2009

ahoj ekia-ja som zacala davat maslo a syr asi tak od 11 mesiaca.maslo pouzivam jednoznacne len obycajne,ziadne rastlinne.co sa tyka syra,davam len eidam alebo emental.

dari226
26. feb 2009

no my s idame rano mliecko okolo 2dcl hipp bio uplne prvy stupen
potom ja ked ranajkujem vzdy jej dam com ja jem chlebik,rozok,sunku
a na vecer len mliecko
cez den papa nestlee aleete alebo hipp z flasky menü masko,rybku,zeleninku,ovocie,ovsene vlocky kasa,krupicova kasa milupa,nestlee aleete alebo hipp
potom sem tam dostane do ruky bananik,keksik,alebo tiez uz ochutnala hranolku,roh z pizze,vajickovu pomazanku na chlebiku,,pomaly uz skusame vela veci ale kravske mlieko som jej nedala iba obliznut na chut s kakaom ked som ja pila
kazdy podla svojho tempa ale to kravske v ziadnom pripade do roka kvoli oblickam nie 😉

stacinka
21. apr 2011

Mamicky, chcela by som sa spytat, co davate na veceru a ranajky 10 mesacnemu babu? dakujem🙂

evlyn
22. apr 2011

@stacinka Na snídani cornflakes s jogurtem a banánem, nebo chleba něčím namazaný nakrájený na kostky (to je ale na dlouhé lokte, než to požmoulá) a večeři jedem kaši s ovocem v poměru půl na půl.

julienka
22. apr 2011

@evlyn A chlebik s masielkom ste zacali davat,az ked malo vase dietatko zubky?? lebo my zatial sice take nepapame, no nemame ani jeden zubok a neviem si predstavit,ako by to papala...