Čo robiť, keď nechce mliečko?

minnie55
10. nov 2010

Náš drobec má 16 mesiacov, doteraz som ho kojila, mliečko stále mám, ale malý ho už odmieta. Nechce piť ani žiadne umelé, ani prevarené kravské. Snažím sa to nahrádzať mliečnymi výrobkami - jogurty, tvaroh, syry...Na večeru mu dávam mliečne kaše, ale ani tie mi už nechce papať. Čo s tým ? Ďakujem za všetky odpovede 🙂

skolara
10. nov 2010

jednoducho by som mu mlieko nedavala. 😉 😉

marianca
10. nov 2010

no, moji synátori nechceli absolútne žiadne mlieko. Staršieho som kojila do roka a dňom kojenia prestal piť akékoľvek mlieko, nechcel ani umelé, ani klasické kravské, ani kakao, ani ochutené s banánovým grankom proste nič...Presne aj ja som malému dávala jogurty, syry a varievala som mu mliečne polievky. hovorila som to aj dokine a povedala, že to vôbec nevadí a nemám ho nútiť, lebo to bude ešte horšie. A mlieko teda kakao mi začal piť až ako 4-ročný.....
A mladší detto. Taktiež kojený a taktiež iné mlieko ani cítiť a riešim to ako pri staršom ...proste im to nechutí a na druhej strane ja tiež nemusím mlieko....takže tak...

benne
10. nov 2010

Mne to urobila 5-mesačná 😉 po vyšetreniach bol výsledok ako píšeš, mliečne výrobky, kaše, omáčky, polievky a mäso, a po 3 mesiacoch sa k mlieku pomaly vracala. Radila by som dávať tie mliečne výrobky, ktoré mu chutia, ono sa to po čase napraví.

cicimotinka
10. nov 2010

Náš malý mal 10 mesiacov, keď prestal piť mlieko...proste si to zmyslel a hotovo...tak sme ho nenútili (nebol kojený, skúsili sme iné UM a keď sa nechytil, nechala som to tak)... ☹ V 13-tich mesiacoch si povedal, že ideme piť mlieko znovu, teraz pije skoro liter denne... Netráp sa nad tým, daj mu syry, jogurty a pod. a možno si to za chvíľku rozmyslí... 😀 a mliečko zase zachutí... 😎

kaja73
10. nov 2010

Netrap sa tym.Moj ma na bielkovinu kravskeho mlieka alergiu a aj mnoho dalšich deti .Taketo deti vobec nemožu mliečne vyrobky a su zdrave 😉 Treba doplnat hlavne vapnik,inak ma všetko v prikrmoch.Ten vapnik možeš doplnat rozne-mliečnou kašou,brokolicou,makom ,roznymi mliečnymi vyrobkami.Fakt by som si z toho hlavu nerobila,ved podla niektorych vyskumov mlieko napr. sposobuje nachylnost na častejšie infekty .Proste može sa stat,že aj ked nan niekto nema alergiu,tak mu škodi a ani o tom netuši,len sa trapi s roznymi problemami,ktore ho ani nenapadne davat do suvisu s mliekom.Ak by si mala pocit,že ma malo vapnika so stravy, da sa doplnat napr. pripravkom Biomin H,čo je čisto prirodny produkt na baze vaječnych škrupin.

myrka
10. nov 2010

Moju staršiu dcéru som dojčila do 5 mesiacov, potom sme prešli na umelé mlieko, vyskúšala snáď všetky značky, aké sú momentálne na trhu ale skoro bezúspešne. Trápili sme sa do 15 mesiacov, vtedy to začala odmietať úplne, bola som veľmi nešťastná, snažila som sa nahrádzať mlieko inými mliečnymi výrobkami. Vyskúšali sme acidofilné mlieko a malá ho doslova zbožňuje, dodnes ho pije každý večer bez neho ani nezaspí a to má rada len to neochutené plnotučné. Lekárka povedala, že je to určite ešte lepšie, nakoľko obsahuje aj probiotiká. Vyskúšaj možno budeš prekvapená.

pink_lady
11. nov 2010

nic, pokracovat v tom co robis doteraz, (jogurty, kase, atd..)

atrami
11. nov 2010

v tomto veku stačí 400-500 ml. Smotanový jogurt ber ako dvojnásobok 150 ml smotanového jogurtu = 300 ml mlieka. Ak dáš syry, alebo pripravíš mliekovú molievku, omáčku s mäskom a cestovinami, tak máš približne požadované množstvo. Skús, či nevypije mliečko v spánku. Mne malý po odstavení-26 mesiacov, mlieko nepil. Videl, že pijem ráno kávu s mliekom, tak chcel aj on-dostal kakao. Teraz sa za mliekom ide utĺcť. Vypije do veľa. Mal rád aj keď ho pil cez slamku, alebo z flaše z Jupíka.

ingrid16
11. nov 2010

moj maly mal 8 mesiacov, ked prestal pit mlieko. nepije ho doteraz a ma 3 roky.
ale myslim si, ze o nic neprisiel. je zdravy, chory je naozaj malokedy.
dokonca nepije nic ine , len cistu vodu. 🙂

janulka182
11. nov 2010

nasa mala mava tiez fazy, ze mlieko proste nechce. prvy krat mi mlieko zacala odmietat ako 5 mesacna. bola som zufala, lebo som vobec nevedela, co jej mam davat jest cely den. no preslo to nastastie. neboj, aj jeho to po case prejde a zacne ho pit znovu. len to vzdy skusaj. ponukni, ale nenut ho. s tiez u nas fungovalo krmenie v spanku. skus si nad ranom privstat, vtedy bude uz isto hladny, rozospaty a mliecko ti spapa. inac aj bez mlieka deti vyrastu 🙂 . niektore deti proste mlieko radi nemaju.

berika
13. nov 2010

ja som dojčila 10 mesiacov, ukončila som dojčenie ja kvôli mojej silnej alergii, žiadne iné mlieko mi nevypila, tak sme dlho boli bez mlieka, fičala na jogurtoch, kašičkách a syroch. Približne ako dovršila 2 roky, jej u babky zachutilo kakao, najprv občas, potom 1 za deň, a teraz má 2 a pol roka a nechcela by iné ako mlieko, keby som jej dávala celý deň mlieko z flaše, ani by nič nejedla. Stala sa z nej doslova závislá na mlieku

halienka
14. nov 2010

Jéj, babky, ani neviete ako ste ma ukľudnili, totiž práve som rozmýšľala že tu hodím takúto istú otázku ako minnie 🙂 totiž práve s tým zrovna bojujem, malá (akurát bude mať rok) už za 2 dni nevypila ani kvapku mlieka, nechce ani vidieť, kúpila som jej aj to "mliečko s kašou" ochutené, no nechce ani to. Tak som jej dala kašu a tú zjedla, má ju teda okrem večere už aj ráno. Tiež som sa bála toho aby mala dostatok tých živín ktoré sú v mlieku, ale ako tu čítam, tak by to malo stačiť, keď bude mať 2 kaše denne, cez deň ešte jogurt a syr jej tiež dávam skoro každý deň, lebo ho doslova miluje. Som rada, že nie som sama s takýmto problémom 😝 😀 ďakujem vám všetkým za upokojenie 😵

elise
14. nov 2010

možno sa zmenila chuť tvojho mliečka (možno si zjedla niečo čo mu nesadlo) 😉 ja som občas dávala malému ryžový odvar na zneutralizovanie chuti a aj ked bol choručky 😉 to lyžičku ryže zaleješ pol litrom vody necháš odstát a precedíš. 😉

lucyliu77
14. nov 2010

Vyskusaj Sunar bananovy mne chcela Dianka len tento jediny.

andrea487
14. nov 2010

ahoj,moja má 18mes.je kojená,a od roka jej skusam ale márne dávat,mliecko iné ako moje,mali sme i umelé,hami,banánový nutrilon,rozne tie mliecka s kasou kadejaké príchute,skusala som i hami s grankom.no proste nedostanes do nej nic.
a to som hej dávala do pohára,do flase do cohokolvek ako zacíti mlieko nevypilje to.
tak jej dávam hodne do varenia,polievociek,a tam jej to nevadí.takysto ako ty syry mliecne výrobky
aj krupicu mi spapá taku klasicku s masielkom,a troskou granka. 😀
napr,s kasiciek tých instantných,nijaku inu nezje len banánovu nemliecnu hami. 😒
ale moja je hodne kojená 😀 😀takže si nemyslím že musí pit nejkaké velké množstvo popritom,neviem ci chces prestat kojit,ale potom si vraj dieta zvykne ked asi 2týždne nebude pit žiadne mliecko,a potom mu vraj má zachutit umelé 😀 😀no neviem