Čo robiť preto, aby som mala viacej mlieka?

mima22
26. feb 2009

co mam robit aby som mala vyse mlieka?co mam jest a pit?

lujzalota
26. feb 2009

ahoj mima22, papaj tvaroh, pi acidofilne mlieka, jedz jogurty, a vela, vela pi vodu a vineu. nezabudaj ani na maso hlavne cervene a hydinu. mne radili aj aby som jedla zaprazane jedla a polievky a celkom mi to pomohlo. A hlavne stale si Natalku prikladaj, cim viac prikladas, tym viac stymulujes "vyrobu" mliecka. A este si odsavaj mliecko - potom si ho mozes zmrazit a pouzit neskor - napr. pri laktacnej krize, alebo pri vyrobe prikrmov 🙂. A najväčším odborníkom ohľadom kojenia je tu tuším Annag - skus jej napisat do ip - mne velmi pomohla.

alusha
26. feb 2009

ahoj mima, mala by si hlavne pit vela vody... zda sa ti, ze mas malo mliecka? ak mas nejaky konkretny problem s kojenim, skus napisat annag, ta tu výborne radí vsetkym mamickam 🙂

alusha
26. feb 2009

lujzalota, sme sa zhodli 😀

lujzalota
26. feb 2009

alusha 🙂

mima22
autor
26. feb 2009

zda sa mi ze posledne dni ich mam stale makke.cito nevadi?
a vodu mam pit iba cistu alebo aku?

anickaajanko
26. feb 2009

najma vinea biela mne velmi pomohla
a homeopatika 5CH aj tie mi pomohli

lujzalota
26. feb 2009

ja pijem vodu z vodovodu, alebo si ju prefiltrujem, Lucku a riedenu bielu vineu. To že sú mäkké to nič neznamená - oni aj majú zmäknúť 🙂 lebo si uz navyknú na novú funkciu

tara33
26. feb 2009

ja pijem aj cajik na kojenie a meltu 😉 a mliecka mam zatial dost 😵

graziela
26. feb 2009

Ja odporucam tiez pit meltu a kojit co najcastejsie 🙂

dididi30
26. feb 2009

ja odporucam tiez kojit co najcastejsie, teda dieta furt prikladat, takisto mi pomohlo vela vela jest, polievky su dolezite aj na silu.....

dididi30
26. feb 2009

homeopatika su podla mna dobre na to,ze sa mliecko rychlejsie spusti, inak nevidim efekt, teda aspon u mna, tiez je dobra vinea a jablkovy alebo hroznovy dzus, neriedit 😉

sikula
26. feb 2009

cauko, no zaprazene polievky, vinea, jablkovy dzus funguju, ale mne hlavne pomahaju Homeopatika 🙂

cessy
26. feb 2009

mne najviac pomohlo vela pit...pila som lucku neperlivu aj 3l za den, inak vinea, homeopatika a take veci na mna neako nezaberali...a taktiež vyvažena strava pomaha na tvorbu kvalitneho mliečka...

tomzuzka
26. feb 2009

ahoj mima, naozaj veľa veľa tekutín, Lucku a čaje podporujúce dojčenie(veľmi dobrý je čaj LEROS- v lekárni). ešte ste len na začiatku, musíš si hlavne veriť, nevzdávať sa aj keď prídu laktačné krízy. môže sa ti stať, že ťa budú bolieť prsia, bradavky, že budeš malú stále prikladať a budeš z toho vyčerpaná, atď, ale hlavne to nevzdaj, je to krásne že môžeme dojčiť vlastné dieťa. mne hlavne vždy pomohla aj psychická podpora ľludí, ktorí mi verili, že to zvládnem, že mám pokračovať v dojčení.držím ti palce.🙂

tomzuzka
26. feb 2009

a ešte- jedz dobre, žiadne diéty na schudnutie po pôrode. polievka každý deň! 🙂 /pre niektoré mamičky to je problém, ak neobľubovali polievky ešte pred tehotenstvom. keď som bola v pôrodnici, ani tam niektoré nejdli poriadne, sestričky ich hrešili.

tina_
26. feb 2009

mima, suhlasim so vsetkym, co tu dievcata napisali, ale UPLNE NAJDOLEZITEJSIE su tvoja psychicka pohoda a tvoja viera v to, ze dojcenie zvladnes a ze mliecka mas habadej... 😉 Pokial budes tomu verit, musis byt o tom 100 % presvedcena, aj keby si mala prsia neviemako mäkké, aj keby si mala pocit, ze drobec place "od hladu", a podobne situacie, laktacne krizy, ktore pridu, netreba sa bat...
Aj tu na MK mas maminy, ktore ta "podrzia" a mozno aj v okoli najdes nejaku laktacnu poradkynu, keby si uz nevedela rady (www.mamila.sk), takze za par mesiacov budes riesit temu, ze babo nechce prikrmy len tvoje mliecko 😀 😀 😀
Homeopatika pomozu, ak tomu clovek veri, ze pomozu, ja osobne som s nimi skoncila (z inych dovodov), ...hlavne treba casto babo prikladat, a ak je spave (ja som za to, ze nebudit), tak odsavat a mrazit...Zide sa v nejakom 3. mesiaci...Nedavat flasu, len lyzickou alebo suplementorom...
A ako povedali dievcata, najvacsia odbornicka je tu Annag, ta nam pomohla snad stovkam... 😉

fifinna
26. feb 2009

mima 22 , to nevadi, ze mas mäkke prsia, oni su naliate len prve dni, kym sa neprispôsobia poziadavkam sania tvojej malej. Takze urcite mas dost mliecka, tak sa neboj. Tekutiny : caje, mineralky a stolova voda. Vela oddychuj, to je najlepsie na tvorbu mlieka. 😉

lenusiatko
27. feb 2009

Tie homeopatika sa volaju ricinus communis, ale pozor na spravne riedenie 5CH, ine riedenie zastavuje laktaciu. Nam pomohlo : slepacia polievka, kuracie maso, vela vyvarov, biela vinea, trocha dobreho sampanskeho, caje na podporu kojenia z DM, specialne weleda a obycajny feniklovy, bryndza, kopor, tvaroh, horuca sprcha medzi lopatky, vela pohybu na cerstvom vzduchu, masaze od manzela, jablkovy dzus, caste prikladanie, dobry spanok, pozitivna mysel, velka blizkost s babatkom a to najlepsie vsetko dohromady. A este caste kojenie v noci, vtedy sa tvori najviac mlieka.

tajava
27. feb 2009

ahojte, myslite ze mozem prirovnat vyrobok Caro od Nestle k melte? teda ja mam Caro velmi rada, s varenim melty mam "viac" bordelu v kuchyni, tak aj preto uprednostnujem Caro 😅

endrixa
6. mar 2009

odporučam pit vineu 🙂

31majka12
4. feb 2012

@graziela chcem sa spytat kolko melty je potrebne denne vypit na zvysenie produkcie mlieka? a staci cistu alebo z mliekom?

xlucia
4. feb 2012

@31majka12 primerane. produkciu mlieka zvysis primeranym prisunom tekutin a odpocinkom. litre melty to nezmenia

graziela
4. feb 2012

@31majka12 - juj, to uz bolo dost davno, ked som ja pijavala meltu (takmer pred 3 rokmi ;)), ale ja som si robievala meltu do 1,5l dzbanika, precedila...a potom som si k tomu cez den len do salky dolievala mlieko, pomere asi 50:50...
Ale urcite je dolezite okrem tekutin zvysit tvorbu mliecka aj castym prikladanim...to je najosvedcenejsi postup...cize vela pit, casto prikladat a pri jednom kojeni ponuknut oba prsniky, nech sa stimuluje tvorba...Toto zarucene pomoze, drzim palceky 🙂
Ale ako pise xlucia, treba aj vela oddychovat...a zbytocne si nenahovarat, ako to zial robia mnohe mamicky, ze maju malo mliecka, prip. slabe mlieko...podla mna take ani neexistuje...castokrat mamicky siahaju po umelych nahradach a pritom mozno stacilo trochu viac odhodlania, trpezlivosti...